زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۲، ۰۳:۵۲ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

Llarguet...لارگـــوت

*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #1
Llarguet...لارگـــوت
سلام خدمت دوستان
چندتا عکس آپلود می کنم از نژاد لارگوت که خیلی از دوستان بر این عقیده هستند که بسیار شبیه به رسمی بلند ایرانی هستش , در زیر کمی در مورد شباهت ها و تفاوتهای این دو نژاد صحبت می کنیم :
1) اگر از سر این پرنده شروع کنیم می بینیم که سر و گردن این قناری دقیقاً همون سر و گردن استاندارد برای قناری رسمی بلند هستش یعنی سر گرد و نمایان و ریز و گردن جدا از بدن.
2) نداشتن اخم و ابرو یکی دیگر از شباهت های این نژاد با رسمی بلنده که در رسمی بلند جزء یکی از مهمترین ملاکها هستش.
3) در راستا بودنِ بالها با کل بدن هم یکی دیگر از شباهت های این دو نژاد هستش.
4) نداشتن شکم , برآمدگی سینه و همچنین نداشتن قوز سه فاکتور بسیار مهم در نژاد رسمی بلند هستش که در نژاد لارگوت هم دیده می شود.
5) یکی از تفاوتهای این نژاد با رسمی بلند این هستش که در نژاد لارگوت رانها به وضوح نمایان نیستند اما در رسمی بلند باید رانها کاملاً نمایان باشد.
6) در آخر یکی از مهمترین تفاوتهای این دو نژاد و البته یکی از مهمترین فاکتورهائی که این دو نژاد رو از هم متمایض می کند, طول دم این دو نژاد هستش...همونطور که در عکسها ملاحضه می کنید طول دم لارگوت به بلندی طول دم رسمی بلند نیست و من حدس می زنم که طول دم جزء ملاکهای لارگوتِ اصیل نیست در حالیکه بلندی دم در نژاد رسمی بلند یک فاکتور بسیار مهم هستش حتی میشه گفت مهمترین فاکتــــــور !
همچنین باز بودن و به اصطلاح قاشقی بودن دم در رسمی بلند بهتر و بهتر از لارگوت هستش.
7) زاویهء ایستادن این دو نژاد هم بسیار شبیه به هم هستش.

در قسمت نژادهای قناری متاسفانه من نامی از این نژاد ندیدم...!
۱۳۹۲/۰۱/۰۴، ۰۱:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان