زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۲:۴۰ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

انتخاب پرنده مناسب برای پرورش

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 0
2 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #1
انتخاب پرنده مناسب برای پرورش
با سلام خدمت اعضای محترم انجمن
آنچه که من در این فروم دیدم بهترین مکان در رابطه با کسب اطلاعات برای پرندگان بوده
دوستان من به عنوان شغل دوم قصد دارم پرنده پرورش بدم راجع به قناری و فنچ و طوطی و بلدرچین هم بسیار تحقیق کردم اما نتونستم جواب کاملی پیدا کنم
شرایط فعلی رو ذکر میکنم تا شما اساتید با تجربه راهنمایی کنید
قصدم این هست که پرنده رو تو اتاق و در قفس نگهداری کنم و بی صدا بودن پرنده برام مهم هست البته نه اینکه کامل ساکت (چون نیست)
ممکنه در ماه چند روزی نباشم و میخوام خانواده بتونن راحت رسیدگی کنن بهش
بیشترین هدفم داشتن درآمد مناسب هست
ریسک پایین (از لحاظ بیمار شدن و ...)
فنچ بهتر از همه به نظر رسید چون بیشتر از طوطی جوجه میده ولی انگار جوجه یک ماهش قیمتش پایینه
قناری هم سروصداش فکر کنم زیاد باشه یکم
طوطی هم (عروس) گویا زیاد جوجه نمیده (یه فاصله مدت زمان زیادی جوجه میده)

ممنون میشم با توجه به شرایط من راهنمایی کنید
۱۳۹۴/۰۱/۲۸، ۰۶:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #2
RE: انتخاب پرنده مناسب برای پرورش
سلام.
والا اینطور که فکر میکنید هم شرایط اسون نیست،البته در مورد پرنده های دارای بازده مالی.الان با افزایش قیمت های مواد خوراکی خود قناری رسمی معمولی هم صرفه ی اقتصادی نداره تقریبا پرورشش چه برسه به فنچ،اما باز هم قناری پرورشش تجربه میخواد و علم که نمیشه به یک باره وارد این عرصه شد و باید اروم اروم شروع کرد.در مورد طوطی سانان اطلاعی ندارم اما در خانواده سهره و قناری از نظر بازده مالی در حال حاضر قناری رسمی بلند و سهره قناری از بازده مناسبی برخوردار هستند.که البته سهره قناری بسیار نیازمند تجربه هست و کار ساده ای نیست،قناری رسمی بلند هم همینطور حتی به خاطر قیمت بالای خود پرنده نیازمند رسیدگی بیشتری هم هست.
یکی از آشناهای ما سالن پرورش عروس زدهه راضیه اونطوری هم که من دیدم از قناری و سهره و سهره قناری سادده تره فقط کافیه نر و ماده جفت بخورن دیگه نیاز به کار زیاد نیست و با رسیدگی های معمول راحت جوجه میدن.بازم شما باید با خودت ۲*۲=۴ کنی و اینم در نظر بگیری که کار با موجود زنده غیرقابل پیش بینیه.
۱۳۹۴/۰۱/۲۸، ۱۱:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، هیوا ، vahid babayi
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #3
سلام
دوست عزيز پرنده بازي يه عشقه يه كسب وكار نيست.از اين راه لااقل من فقط ضرر دادم. اگر وقت نداريد فقط عكس پرنده را توي خانه بچسبانيد اصلا به فكر جوجه كشي هم نباشيد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۰۱/۲۹، ۰۷:۲۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 0
2 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #4
ممنون از هر دو عزیز
مطمئنا من علاقه ای به پرنده دارم و گرنه اصلا بهش فکر نمیکردم
ولی میخوام در کنار تفریح بتونه درآمدی هم برام داشته باشه , پرنده ای رو در نظر دارم که رسیدگی نسبتا مناسبی بخواد
مثلا نمیدونم طوطی عروس آیا دائما جیغ میزنه ؟
بیشتر نظرم روی عروس و یا قناری هست
۱۳۹۴/۰۱/۲۹، ۱۰:۴۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #5
با سلام بنده طوطی عروس رو توصیه میکنم،یه صدای سوت خاصی دارند که معمولا صبح ها درمیارن اگر اتاق جداگانه دارید من عروس رو توصیه میکنم،شما در اتاق رو عایق کنید حلله،من عروس زیاد داشتم الان جفت سفید که یکی دوتا جوجه داشته باشند طرفای 800تومنه و تقریبا دوماه بین هر لان فاصله میفته،معمولا بین دو تا پنح جوجه هر سری میدن که با تغذیه مناسب. و خرید جفت های درست و حسابی میتونید درآمد داشته باشید،شما فرض کنید هر سری سه تا جوجه بزرگ میکنند،جوچه هارو مفت بخواهید رد کنید دونه ای150تومن میشه،که سه تاش 450تومن درمیاد،شما 50تومن مطمنا خرج نخواهید کرد،که چیزی حدود 400تومن از هر جفت سفید در هر دوماه خواهید داشت،باز هم سوالی در مورد عروس داشتید تو انجمن مربوطه بپرسید بنده خوشحال میشم راهنماییتون کنم
موفق باشید
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۴/۰۲/۲۵، ۰۴:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا ، هیوا ، محمدمهدی ، vahid babayi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان