زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۲:۳۰ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

سرما خوردگي قناري و روش درمان

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 36
190 سپاس گرفته‌شده در 68 ارسال
ارسال: #1
سرماخوردگی قناری و درمان آن
با سلام به دوستان عزیز . اگه قناری سرماخورده باشه و پف کنه کنج قفس برای درمانش چه کاری باید انجام داد؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۱/۲۲، ۰۶:۳۵ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۲/۲۰، ۱۲:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Shiraz ، ali bitarafan
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5294 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #11
RE: کمک کمک قناری من سرما خورده چه کار کنم

این تایپیک را مطالعه کنید

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۰۶، ۰۲:۳۲ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۸/۰۶، ۰۲:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 26
14 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #12
سرما خوردگی
دوستان سلام
من یه قناری دارم هر از چند گاهی (همش نه) از خودش یه صدایی در میاره .انگار داره بینیشو تمیز میکنه ( یا یه جورایی عطسه ولی عطسه نیست) امکان داره سرما خورده باشه؟؟؟؟
شرح بالینی
سرحال
نمیخونه
لاغر نشده.
خوابالو هستش.(البته خونه ساکت باشه سریع لنگو میده بالا و خر پوف
از نظر ضاهری هم کاملا سالمه.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۱۹، ۱۰:۵۸ ق.ظ، توسط ardakani.)
۱۳۹۰/۱۱/۱۹، ۰۸:۱۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #13
RE: سرما خوردگی
(۱۳۹۰/۱۱/۱۹، ۰۸:۱۲ ق.ظ)ardakani نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان سلام
من یه قناری دارم هر از چند گاهی (همش نه) از خودش یه صدایی در میاره .انگار داره بینیشو تمیز میکنه ( یا یه جورایی عطسه ولی عطسه نیست) امکان داره سرما خورده باشه؟؟؟؟
شرح بالینی
سرحال
نمیخونه
لاغر نشده.
خوابالو هستش.(البته خونه ساکت باشه سریع لنگو میده بالا و خر پوف
از نظر ضاهری هم کاملا سالمه.

باسلام

اولا اینکه سرماخورده رو شما باید بگین که آیا جایی بوده که سرما خورده باشه یا نه؟؟
دوم اینکه قبلا میخونده و الان نمیخونه یا نه ؟؟
ولی درحال حاضر پنج قطره مولتی ویتامین داخل ظرف آبش بریزین صبح و تا شب بزارین باشه و شب دوباره آب تازه براش بزارین.انشااله بهتر میشه.

موفق باشی

امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۱۱/۱۹، ۰۷:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: yashar_lotfi ، سیدمحمد شریفی ، ha_med
*
کاربر انجمن

کارشناسی
سپاس‌ها: 52
54 سپاس گرفته‌شده در 15 ارسال
ارسال: #14
سلام و عرض ارادت خدمت دوستان عزیزم.
یک قناری نر دارم ازموقعی که آوردمش (حدودا یک هفته است) تنفسش صدا داره حالا نمیدونم آسم داره یا اینکه سرما خوردست ،با این نشانی ها که مدفوعش همون اول خیلی سفید و آبکی بود که الان بهتر شده ، هر از گاهی سرفه هایی هم میکنه ،دمایی هم که دارم ازش نگهداری میکنم 27 درجه است، حالا برای بهبودش از قرص تتراسایکلین استفاده کردم ولی هنوز تنفسش همون صدا رو داره،خصوصا زمانی که خوابه این صدا واضح تر به گوش میرسه.
دوستان کمک کنند باید چکار کنم؟
۱۳۹۰/۱۱/۲۳، ۰۶:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 69
75 سپاس گرفته‌شده در 19 ارسال
ارسال: #15
سلام.از اساتید خواهش میکنم سریع نمو راهنمایی کنن
راستش قناری مادم از 5ماه پیش که خریدمش داره عطسه میکنه.به طوری که یهو 5.6تا پشت سر هم.روز به روزم داره بدنش تحلیل میرهو کوچیک میشه.تا به حال 2 سری 5 روزه بهش دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
دادم اما اصلا تاثیر نداشته.1سری 5 روزه هم داروی مربوط به ناراحتی ریه و....که اسمشو حضور ذهن ندارم.در ضمن اسهال سبز ابکی داره .به نظر شما تتراسایکلین بدم؟با چه دوزی؟خواهشن راهنماییم کنید
در ضمن اصلا پف نمیکنه و ظاهرا سالمه فقط گاهی شبا تنفس صدا دار داره
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۲/۱۱، ۱۰:۴۵ ق.ظ، توسط hamid67.)
۱۳۹۱/۰۲/۱۱، ۱۰:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #16
RE: سرما خوردگي قناري و روش درمان
قرص اکسی وت‏(تتراسایکلین‏)‏ ۱۰۰میلی اگر گیرت آمده فعلا برای رفع فضله سبز استفاده کن یک قرص برای هر آبخوری بستگی به پرندت داره من قبلا استفاده کردم سریع جواب میده ۵روزه استفادش کنی انشالله نتیجه میده برا سرماخوردگی قبلا شربت سرماخوردگی اطفال به توصیه دامپزشک استفاده کردم ۱الی۳قاشق چایخوری برای هر آبخوری معمولی؛الان خودمم ی قناری سرماخورده شربت اطفال جواب نداد مجبور شدم از نصف قرص سرماخوردگی بزرگسالان استفاده کنم ی خورده رو به بهبودیه ولی کامل خوب نشده ؛تو این مدت هم به غیر از کتان ۷تخم و هویج رنده شده بهش میدم راستی برا اسهال و عفونت داخلی دارو انرو سدیم غوغا میکند ۵قطره تو هر آبخوری از داروخانه دامپزشکی هم میتونی تهیش کنی
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۲/۱۱، ۱۰:۵۳ ق.ظ، توسط سیدمحمد شریفی.)
۱۳۹۱/۰۲/۱۱، ۱۰:۵۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamid67
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 69
75 سپاس گرفته‌شده در 19 ارسال
ارسال: #17
[quote='silverman909' pid='13625' dateline='1335770468']
قرص اکسی وت‏(تتراسایکلین‏)‏ ۱۰۰میلی اگر گیرت آمده فعلا برای رفع فضله سبز استفاده کن یک قرص برای هر آبخوری بستگی به پرندت داره من قبلا استفاده کردم سریع جواب میده ۵روزه استفادش کنی انشالله نتیجه میده برا سرماخوردگی قبلا شربت سرماخوردگی اطفال به توصیه دامپزشک استفاده کردم ۱الی۳قاشق چایخوری برای هر آبخوری معمولی؛الان خودمم ی قناری سرماخورده شربت اطفال جواب نداد مجبور شدم از نصف قرص سرماخوردگی بزرگسالان استفاده کنم ی خورده رو به بهبودیه ولی کامل خوب نشده ؛تو این مدت هم به غیر از کتان ۷تخم و هویج رنده شده بهش میدم راستی برا اسهال و عفونت داخلی دارو انرو سدیم غوغا میکند ۵قطره تو هر آبخوری از داروخانه دامپزشکی هم میتونی تهیش کنی

[/دوست من مدفوع ابکی سبزش مربوطبه سرماخوردگیشه باید باهم مداوا بشنا
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۲/۱۱، ۱۱:۰۱ ق.ظ، توسط hamid67.)
۱۳۹۱/۰۲/۱۱، ۱۱:۰۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم ارشد

لیسانس
ارسال: #18
(۱۳۹۰/۱۱/۲۳، ۰۶:۰۷ ب.ظ)مهرداد رویانی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام و عرض ارادت خدمت دو�تان عزیزم.
یک قناری نر دارم ازموقعی که آوردمش (حدودا یک هفته است) تنفسش صدا داره حالا نمیدونم آسم داره یا اینکه سرما خوردست ،با این نشانی ها که مدفوعش همون اول خیلی سفید و آبکی بود که الان بهتر شده ، هر از گاهی سرفه هایی هم میکنه ،دمایی هم که دارم ازش نگهداری میکنم 27 درجه است، حالا برای بهبودش از قرص تتراسایکلین استفاده کردم ولی هنوز تنفسش همون صدا رو داره،خصوصا زمانی که خوابه این صدا واضح تر به گوش میرسه.
دوستان کمک کنند باید چکار کنم؟

قناری شما سرما خورده طبق دستوری که به دوستمون گفتم عمل کنید انشالله خوب میشه ضمنا برای فضله سفید رنگ از قطره جنتا مایسین استفاده کنید

(۱۳۹۱/۰۲/۱۱، ۱۱:۰۱ ق.ظ)hamid67 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[quote='silverman909' pid='13625' dateline='1335770468']
قرص اک�ی وت‏(تتراسایکلین‏)‏ ۱۰۰میلی اگر گیرت آمده فعلا برای رفع فضله سبز استفاده کن یک قرص برای هر آبخوری بستگی به پرندت داره من قبلا استفاده کردم سریع جواب میده ۵روزه استفادش کنی انشالله نتیجه میده برا سرماخوردگی قبلا شربت سرماخوردگی اطفال به توصیه دامپزشک استفاده کردم ۱الی۳قاشق چایخوری برای هر آبخوری معمولی؛الان خودمم ی قناری سرماخورده شربت اطفال جواب نداد مجبور شدم از نصف قرص سرماخوردگی بزرگسالان استفاده کنم ی خورده رو به بهبودیه ولی کامل خوب نشده ؛تو این مدت هم به غیر از کتان ۷تخم و هویج رنده شده بهش میدم راستی برا اسهال و عفونت داخلی دارو انرو سدیم غوغا میکند ۵قطره تو هر آبخوری از داروخانه دامپزشکی هم میتونی تهیش کنی

[/دوست من مدفوع ابکی سبزش مربوطبه سرماخوردگیشه باید باهم مداوا بشنا
فضله سبز چه ناشی از سرماخوردگی باشه چه غیر از آن با داروی مخصوص عفونت روده ای باید درمان بشه استفاده همزمان انرو با قرص سرماخوردگی مشکلی ندارد برای اطلاعات بیشتر کلمه انرو سدیم را سرچ کنید قبلا بحث شده است
موفق باشید
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۲/۱۱، ۱۱:۱۶ ق.ظ، توسط سیدمحمد شریفی.)
۱۳۹۱/۰۲/۱۱، ۱۱:۱۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دانشجو
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 469
285 سپاس گرفته‌شده در 119 ارسال
ارسال: #19
توی سرماخوردگی پرنده پرهاشو پف میکنه و عطسه و سرفه و لرز . در موارد شدید اسهال هم میشه اونو از بقیه جدا و در محیط گرمی قرار بدید استفاده از شربت مولتی ویتامین و ویتامین سی. بخور اوکالیتوس برا خس خس نصف قاشق مرباخوری ید رو توی ابخوری بهش بدید آنتی بیوتیک و سولونامید هم موثره و دادن پرتقال و سیبو اگه اسهال نداشت سبزی و میتونی مقدار اندکی غذای تخم مرغ هم بش بدی موفق باشی.
۱۳۹۱/۰۲/۱۱، ۰۲:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی ، محمدمهدی
ناظم ارشد

لیسانس
ارسال: #20
(۱۳۹۱/۰۲/۱۱، ۰۲:۰۱ ب.ظ)ha_med نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
توی سرماخوردگی پرنده پرهاشو پف میکنه و عطسه و سرفه و لرز . در موارد شدید اسهال هم میشه اونو از بقیه جدا و در محیط گرمی قرار بدید استفاده از شربت مولتی ویتامین و ویتامین سی. بخور اوکالیتوس برا خس خس نصف قاشق مرباخوری ید رو توی ابخوری بهش بدید آنتی بیوتیک و سولونامید هم موثره و دادن پرتقال و سیبو اگه اسهال نداشت سبزی و میتونی مقدار اندکی غذای تخم مرغ هم بش بدی موفق باشی.

باسلام دوست عزیز صحبت از ید خوراکی کردید اگر زحمتی براتون نباشه لطف کنید فرمول شیمیایی ید مورد استفاده را قید فرمایید ؛چون همانطور که مطلع هستید ید یک جامد بنفش رنگ از گروه ۷جدول عناصر است و کاملا سمی است تنها ترکیب یدی که تو ذهنم هست یدور پتاسیم است که برا نمک طعام استفاده میشود که متاسفانه در اهواز یافت نمیشود در هرصورت ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید
۱۳۹۱/۰۲/۱۲، ۰۸:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamid67

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان