زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۰، ۰۶:۱۸ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

ورم روده

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 5
14 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #1
ورم روده
باعرض سلام وخسته نباشید خدمت دوستان عزیزم که من راراهنمای می کنند.
من یک جفت قناری دارم که 5عدد تخم گذاشتند وبچه هاشون به دنیا آمدندو15روزه هستند ولی ماده قناری ورم روده شدید گرفته وخودش راهم باد میکند من دیشب از بچه هاونر جدایش کردم حالانمی دانم غذا ودارو چی بهش بدم لطفاًسریعاًمراراهنمای کنید سپاس
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۱۵، ۱۱:۵۵ ق.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۸، ۰۸:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 11 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 8
49 سپاس گرفته‌شده در 23 ارسال
ارسال: #101
RE: ورم روده
سلام
امروز که قناریام چک میکردم متوجه شدم اکثر قناریام ورم روده خفیف دارن.
اساتید چه داروی برای ورم روده تایید می کنید که به همه ی قناریام بدم؟
۱۳۹۲/۰۷/۰۹، ۰۳:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #102
**بهداشت** قفسهاتو رعایت کن مواد غذایی مونده مثل تخم مرغ خوردن همه بیمار شدن.نذار بیشتر از 2.3 ساعت تو قفس بمونه.تو همین تاپیک و تاپیک اسهال قناری بارها گفته شده مطالعه بفرمایید.تتراسایکلین -داکسیسایکلین- سیپرو فلوکساسین-یا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
مخصوص قناری -قرص فشنگی مخصوص قناری همه آنتی بیوتیک هستند زودتر درمان رو شروع کن تا بدتر نشدن
۱۳۹۲/۰۷/۰۹، ۰۳:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 40
22 سپاس گرفته‌شده در 17 ارسال
ارسال: #103
(۱۳۹۲/۰۷/۰۹، ۱۱:۵۸ ق.ظ)مسعود م نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام قرصش بهتره چند؟

قرصش 35 هزار تومان ..قطرش 10هزارتومان....یک قطره دیگه بنام016 معرفی کرد اونم 10هزارتومان
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۰۹، ۰۳:۲۳ ب.ظ، توسط 1313.)
۱۳۹۲/۰۷/۰۹، ۰۳:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 8
49 سپاس گرفته‌شده در 23 ارسال
ارسال: #104
این دارو ها برای ورم روده چه جوری ان؟

انروفلوکساسین + سدیم 10 %
فلورفنیکل 10 %
۱۳۹۲/۰۷/۰۹، ۰۳:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #105
دوتا آنتی بیوتیکن اولی خوبه دومی نه برای عفونتهای گوارشی.انرو فلوکساسین بسیار عالیه برای عفونتهای روده اگه داری از تتراسایکلین خیلی بهتره
موارد مصرف:

درمان عفونتهای دستگاههای تنفسی٬ گوارشی٬ ادراری و پوستی

جهت پیشگیری و درمان بیماریهای ناشی از باکتریهای گرم مثبت و گرم منفی و مایکوپلاسماها چون:

(اشرشیا کلی (کلی باسیلوز)٬ پاستورلا مولتو سیدا(پاستورلوز)٬ هموفیلوس گالیناروم (کوریزای عفونی)

سالمونلا (سا لمونلوز)، مایکوپلاسما (.C.R.D) و سایر بیماریهای ناشی از باکتریهای حساس به انروفلوکساسین.

مقدار و نحوه مصرف:

10 میلی گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن معادل:
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۰۹، ۰۵:۰۵ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۷/۰۹، ۰۴:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: 1313 ، ایمان محمدی
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #106
دوستان حالاکه ما داریم قناری هارو درمان میکنیم برای تغذیه چی بهشون بدیم که رودشون اذیت نشه وضعیف هم نشن
۱۳۹۲/۰۷/۰۹، ۰۹:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #107
تغذیه کمکی با مواد پر انرژی موقع بیماری مثلا پسته یا بادام یا مغز آفتاب گردون کوبیده با نبا ت و ... ولی کمش.یکمی هویج پخته هم برای روده و اسهال خوبه.سبزی وکاهو و تخم مرغ تو اسهالها استفاده نشه چون مواد گیاهی فیبر دار بیرون روی رو زیاد میکنن بعضی میگن زرده تخم مرغ ایرادی نداره ولی نمیدونم چرا
۱۳۹۲/۰۷/۱۰، ۱۲:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد تقی کریمی
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #108
من امروز بایه دامپزشک داشتم مشورت میکردم بهم دوتا دارو رو معرفی کرد که توی چندتا پست بالا هم بود به نامهای   
انروفلوکساسین + سدیم 10 % 
[align=right]فلورفنیکل 10 %  که گفت این فلوروفنیکل خیلی بهتر جواب میده من هم دارم روی یکی از قناری هام که مشکل داشت امتحان میکنم ببینم چطوره...

۱۳۹۲/۰۷/۱۰، ۰۲:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #109
دوستانی که پرندشون عفونت روده ای داره :در مورد عفونتها و استفاده از آنتی بیوتیکها در مورد هر عفونت میشه از چندین نوع آنتی بیوتیک برای از بین بردن اون نوع باکتری استفاده کرد.مثلا تو عفونتهای روده هم میشه از آنتی بیوتیکهای وسیع الطیف مثل گروه تتراسایکلین ها-سفالوسپورین های نسل دوم به بعد-کلرامفنیکلها (مثل فلور فنیکل و ...)و ... استفاده کرد که با توجه به عوارض زیاد کلرامفنیکل گزینه های دیگر ارجهیت دارن در مورد قناری که ظریفتر و حساس تره.البته فلورفنیکل تو درمان اسهال گوساله ها خوب جواب میده و تزریقی هست و خوراکی مصرف نمیشه.و تو دامهای گوشتی مصرف داره به دلیل عوارض زیاد.

یا اینکه از آنتی بیوتیکهایی که اختصاصی روی باکتری های گرم منفی بیماری زای روده ای تاثیر دارند مثل سیپروفلوکساسین یا انرو فلوکساسین که این گزینه ها خیلی بهترند.
در کل اگر آنتی بیوتیک وسیع الطیف نباشه بهتره و کمتر به فلور میکروبیه نرمال روده آسیب میزنه مگر در موارد خاص که نوع باکتری رو نمیدونیم.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۱۳، ۰۶:۵۶ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۷/۱۰، ۰۳:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

در حال تحصیل
سپاس‌ها: 118
78 سپاس گرفته‌شده در 28 ارسال
ارسال: #110
با عرض سلام.اگه بعد از مدت دارو پرنده خوب نشد دارو رو متوقف کنید و علت را برسی کنید و مشکل رو از بین ببرید.گاهی اوقات دون کهنه و آلوده موجب عفونت میشه.توجه داشته باشید که هرگز تو دون تازه حشره وآفت به وجود نمیاد.اگه تو دون حشره دیدید مطمئن باشید مشکل از دونتون هست و دون رو حتما عوض کنید.دونه های گرم و دونه های محرک مثل شاهدونه و سبزیجات به مقدار زیاد بسیار مضر ویکی از عوامل اصلی ورم و عفونت روده هستش.در عوض دون های دارای طبیعت سرد مثل خرفه و زغال خوراکی هم بسیار مفید هستش.
من به همین رویه پرنده هامو به حالت اول برگردوندم.اگه پرنده هاتون ضعیف شدن،مولتی ویتامین و پودر ORS بسیار مفیده.
اینا تجربه های خودم بود ویاد گیری از افراد مختلف مثل آقای احمدی.
با تشکر از اساتید و امیدوارم کمکی کرده باشم.
۱۳۹۲/۰۷/۱۳، ۰۵:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان