زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۱:۴۵ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

پخش صدای ضبط شده آواز قناری برای قناری های جفت شده خوبه یا نه؟

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 9
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 399
300 سپاس گرفته‌شده در 114 ارسال
ارسال: #1
پخش صدای ضبط شده آواز قناری برای قناری های جفت شده خوبه یا نه؟
سلام.
نمیدونستم این سؤال رو کجا بپرسم بری همین تاپیک جدید زدم.
میخواستم بدونم به نظر شما پخش صدای ضبط شده آواز قناری برای قناری هایی که جفت شدن خوبه یا نه؟ آیا موجب تحریک بیشترشون برای آواز خوندن و جفتگیری میشه و یا برعکس منجر به جداییشون میشه؟
با سپاس پیشاپیش.

۱۳۹۳/۰۵/۱۷، ۰۲:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #2
RE: پخش صدای ضبط شده آواز قناری برای قناری های جفت شده خوبه یا نه؟
من یه قناری مادهداشتم که بایه نر جفتش کردم.اما چون آواز یه قناری نره دیگه ی من رو میشنید به اون نر پشت نداد و به اون یکی که تو اطاق بود پشت داد.این اتفاق کم میفته.اما نذاری بهتره آوازبرای جوجه ها خوبه نه پرنده ی بالغی که تو جفته.
شما جفتتو سوا کن بهشون برس.وقتو تلف نکن که فصل بعد رو از دست بدی.
۱۳۹۳/۰۵/۱۷، ۰۳:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ليسانس
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 449
573 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #3
با سلام
پخش صداي قناري تنها جهت آموزش آواز و به اصطلاح دهن گرفتن جوجه ها استفاده ميشود در آواز و يا تحريك نمودن قناريهاي جفت خورده فاقد اثر مطلوب مي باشو و بهتر است از اين عمل پرهيز نماييد
۱۳۹۳/۰۵/۱۷، ۰۷:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: reza rasuli ، mohsenz2006 ، محمدمهدی ، هیوا
**
پژوهشگر انجمن

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 312
224 سپاس گرفته‌شده در 57 ارسال
ارسال: #4
سلام
درادامه گفتهای دوستان عزیزم بایدبگم که قناری که جفت شده وماده روی تخم خوابیده باشداین کارباعث تحریک پرنده نرمیشودو
برای جفتگیری داخل لون رفته واحتمال شکسته شدن تخمهاهست.
امضای reza rasuli فردخردمندسخن می گویدچراکه حرفی برای گفتن دارد.

فرد نادان سخن  می گوید فقط برای آن که چیزی گفته باشد.

۱۳۹۳/۰۵/۱۷، ۱۱:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohsenz2006 ، محمدمهدی ، هیوا
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #5
سلام
نيازي به پخش آواز براي قناريهايي كه مي خوايد جفت بشن نيست واين كار بيشتر جنبه تحريك داره كه اگر نر وماده آماده باشن خودشون جفت گيري ميكنن.خودم در ساعات اول براي اينكه قناري نر را تحريك به جفت گيري براي ماده كنم صداي قناري شلاقي خوان را ميگذارم وبيشتر براي اطمينان خاطر خودم از آماده بودن نر هست وگرنه خودشون به راحتي جفت ميشن.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۵/۱۸، ۰۸:۱۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #6
(۱۳۹۳/۰۵/۱۷، ۰۳:۰۲ ب.ظ)'shahabbatista' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من یه قناری مادهداشتم که بایه نر جفتش کردم.اما چون آواز یه قناری نره دیگه ی من رو میشنید به اون نر پشت نداد و به اون یکی که تو اطاق بود پشت داد.این اتفاق کم میفته.اما نذاری بهتره آوازبرای جوجه ها خوبه نه پرنده ی بالغی که تو جفته.
شما جفتتو سوا کن بهشون برس.وقتو تلف نکن که فصل بعد رو از دست بدی.

دوست عزیز ممنون از پاسخی که دادی. به نظرم این قناری بخواد تخم بذاره میذاره، نخواد بذاره هم هیچ جوری نمیشه مجبورش کرد که تخم بذاره. بخوام جداشون کنم دردسرم بیشتر میشه. وقتم هم بری نگهداری دو تا قناری تولک رفته (اگه تولک برن) بیشتر تلف میشه. الآنم که دارن بری خودشون زندگی میکنن.
۱۳۹۳/۰۵/۱۸، ۰۹:۴۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shahabbatista
**
عضویت ویژه

lisans
ارسال: #7
ببین عزیزدلم شما اینجا نکته ای گفتی که جاش نیست من جواب بدم و از مدیران میخوام انتقال بدن.
شما ذکر کردیوقتت برای نگه داری از دوتا قناریه تولک تلف میشه...
تولک بخشی از زندگیه طبیعیه قناریکه تولک خوب باعث بالا اومدن خوب قناری و آمادگیه کامل اون برای جفت شدن میشه.معمولا فصل جفت گیری از اواسط بهمن آغاز و معمولا اواسط خرداد به پایان میرسه و تابستان هم فصل استراحت و تولک هست.این که شما میگی الان دارن زندگیشونو میکنن بله اما قناری فنچ و مرغ عشق نیست که جفت همیشه کناره هم باشن.من هم اگه توصیه ای میکنم برای موفقیت شماست که گویی برداشت دیگری کردید و امیدوارم موفق و موید باشید و نظرات خودتون رو اجرا کنید و به موفقیت برسید.
ممنون
۱۳۹۳/۰۵/۱۸، ۱۱:۳۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #8
(۱۳۹۳/۰۵/۱۸، ۱۱:۳۵ ق.ظ)'shahabbatista' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ببین عزیزدلم شما اینجا نکته ای گفتی که جاش نیست من جواب بدم و از مدیران میخوام انتقال بدن.
شما ذکر کردیوقتت برای نگه داری از دوتا قناریه تولک تلف میشه...
تولک بخشی از زندگیه طبیعیه قناریکه تولک خوب باعث بالا اومدن خوب قناری و آمادگیه کامل اون برای جفت شدن میشه.معمولا فصل جفت گیری از اواسط بهمن آغاز و معمولا اواسط خرداد به پایان میرسه و تابستان هم فصل استراحت و تولک هست.این که شما میگی الان دارن زندگیشونو میکنن بله اما قناری فنچ و مرغ عشق نیست که جفت همیشه کناره هم باشن.من هم اگه توصیه ای میکنم برای موفقیت شماست که گویی برداشت دیگری کردید و امیدوارم موفق و موید باشید و نظرات خودتون رو اجرا کنید و به موفقیت برسید.
ممنون

من هم موافقم که مدیران در صورت تمایل این بحث رو از پست قبلی انتقال بدن.
من فکر کنم منظورم رو درست نرسوندم. ببینید اگر تولک بخشی از زندگی طبیعی قناری هست بسم الله. توی همین قفس هر دو با هم تولک برن. منظور من این بود که شرایط و وقت نگهداری از دو قفس رو ندارم.
این که میگین قناری مرغ عشق نیست که دو جفت همیشه کنار هم زندگی کنن دقیقا خلاف نظری هست که در سایت دیگری خوندم. عین نوشته رو به همراه لینک منبع اینجا کپی پیست می کنم.

از انجا که قناری های وحشی نیز در طول عمر خود تنها یک جفت دارند در قفس نیز نرمالترین حالت همین است اما باید توجه داشت که:
۱) ایا جفت همدیگر را میپسندند یا دائما با هم زد وخورد دارند و به جدال میپردازند (چنین جفتی باید سریعا از یکدیگر جدا شده زیرا باعث شده قناری ضعیف تر در گوشه ای افتاده واز بین برود)
۲) ایا جفت را در قفسی بزرگ یا پاسیو نگهداری میکنید یا در محیطی کوچک و بسته (محیط جفت باید بزرگ و جادار بوده تا بتوانند کمی تحرک داشته و حتی کمی پرواز کنند،قفس مناسب برای جفت حداقل ۶۰*۴۰*۱۰۰ است
۳)ایا شرایط اب و هوایی محل اقامت پرنده مناسب است یعنی فصل ها به درستی سپری میشوند یا با لوازم گرمایشی و سرمایشی زمستان را برای انها تابستان میکنید و تابستان برایشان زمستان است (در اینصورت جفت از حالت طبیعی خود بیرون رفته و ممکن است در سال حتی تا ۴ یا ۵ باز نیز تخم گذاشته که سبب فرسایش شدید ماده خواهد شد و تخمها بی حاصل و بدون جوجه هستند (البته به تغذیه هم بستگی دارد)
در صورتی که شرایط بالا را فراهم کنید میتوانید جفت را کنار هم نگهداری کنید ولی در صورت تخم گذاری بیش از حد و مداوم ، باید از یکدیگر جدا شوند طوری که یکدیگر را ببینند و در سال اینده در فصل بهار مجددا جفت انداخته شوند.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

البته در ادامه توضیح میده که روش اصولی این هست که دو قناری بطور مجزا نگهداری بشن. ولی به نظر من باید توجه کنیم که این روش مخصوص کسانی هست که دست به تکثیر قناری در مقیاس بزرگ می زنن و منظورشون به حداکثر رسوندن بازده جوجه کشی و رسیدن به حداکثر سود مالی هست.
بنابراین فکر نمی کنم این روش زیاد مناسب افرادی باشه که صرفا میخوان یه همزیستی با حیوانات خانگی داشته باشن مگر اینکه به اثبات برسه زندگی یک جفت قناری نر و ماده در کنار هم در دوران تولک برای سلامتی اونها مضر هست.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۵/۱۸، ۱۲:۰۲ ب.ظ، توسط mohsenz2006.)
۱۳۹۳/۰۵/۱۸، ۱۲:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

lisans
ارسال: #9
شما هرچی تو هر سایتی بود رو میخونید و قبول میکنید؟؟؟
یه جفت قناری نرر وماده که خودتم جفت گیریو دیدی و گذاشتی کناره هم بعد میگی تولک شن بشم الله...!!!!!!
این حرف یعنی ولشون کردی به امون خودشون...
من با این حرفی که از شما شنیدم دیگه چیزی برای گفتن ندارم چون نگاه شما به قناری با نگاه من به قناری متفاوته.ولی از استاد هیوا استاد بخشی،محمدامین دوست عزیزم بیان ونظری بدن من واقعا حرفی برام نمونده وکلامم قاصره از راهنمایی ایشون.
۱۳۹۳/۰۵/۱۸، ۱۲:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدامين كاوسی ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

ليسانس
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 449
573 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #10
الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهُم

دوستان به جهت جلوگيري از بحث هاي نادرست بهتر است ابتدا مقالات و تاپيك هاي مربوط به بحث تولك قناري ، شرايط و نحوه نگهداري قناري نر و ماده ، جفت گيري و توليد مثل قناري را يك مطالعه اجمالي داشته باشيد قطعاً سوالات پيش آمده خصوص موارد بالا با تجارب شخصي اعضا كه در تاپيك هاي فوق ذكر گرديده براي شما كاملاً روشن و واضح مي گردد.

الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهُم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۵/۱۸، ۱۲:۲۶ ب.ظ، توسط رضا شاهيده.)
۱۳۹۳/۰۵/۱۸، ۱۲:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان