زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۲، ۱۱:۲۳ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

آموزش درست کردن لانه برای قناری

*
کاربر انجمن

اعتبار: 4
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 105
535 سپاس گرفته‌شده در 131 ارسال
ارسال: #1
آموزش درست کردن لانه برای قناری
نمونه ای از لانه مناسب قناری از جنس پنبه دانه و تخم های مصنوعی برای تعویض تخم های اول تا سوم با هم

بندانگشتی (ها)

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۲۰، ۰۲:۵۵ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۸۹/۱۰/۲۲، ۰۲:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 15 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 154
25 سپاس گرفته‌شده در 11 ارسال
ارسال: #141
RE: لانه قناری با ابر
با سلام ممکنه نخی که شما میگی الیاف گونی نخی باشه .
۱۳۹۱/۰۹/۲۰، ۱۰:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #142
(۱۳۹۱/۰۹/۲۰، ۱۰:۲۸ ق.ظ)davodi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام ممکنه نخی که شما میگی الیاف گونی نخی باشه .

۱۳۹۱/۰۹/۲۰، ۱۰:۴۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: عمادذر
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 26
97 سپاس گرفته‌شده در 39 ارسال
ارسال: #143
(۱۳۹۱/۰۹/۱۸، ۱۱:۲۹ ب.ظ)محسن قائدی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
به نظر من بسیاری از دوستان که در خصوص ابر صحبت می کنند خودشان تجربه استفاده از این نوع لونه رو ندارند .
منطقه ما (جنوب استان پارس) تا الان ندیدم کسی از پنبه دونه استفاده کنه ،‌ افرادی را می شناسم که بیش از بیست سال است که به پرورش قناری می پردازند ولی همه اونها از ابر استفاده می کنند و بعد از هر بار جوجه کشی ابر را تمیز کرده و برای لون بعدی استفاده می کنند .
من خودم امسال 6 جفت قناری را جفت زدم که بعضی از اونها لونه دوم هم تخم گذاشتن و همه از ابر استفاده کردم به این صورت که وقتی داخل ابر را گود کردیم و داخل لون گذاشتیم مقدار خیلی کمی پنبه بهداشتی کف قفس میندازیم و قناری خودش کم و زیاد لونه رو می گیره .
یکی از مزایای ابر اینه که می توان چندین بار استفاده کرد و شپش هم نمی زند .
ما که رازی هستیم و جوجه ها هم کمتر کف قفس نمی افتند
سلام
به قول شما شاید استفاده نکردیم و نمیدونیم ولی دوستانی که استفاده کردن زیاد نتیجه نگرفتن.
وقتی پنبه دونه میزاری قناری میتونه لونرو کوچیک و بزرگ کنه و هر جور که دوست داشت نسبت به جوجه هاش کوچک و بزرگ کنه .
۱۳۹۱/۰۹/۲۰، ۰۲:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Mehdi_Sari
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 113
59 سپاس گرفته‌شده در 29 ارسال
ارسال: #144
سلام
دوستان در رابطه با ساختن لون پرنده ،من عمویی داشتم که قبل ها که قناری نگه میداشت و نسبتا حرفه ای بود ، از کاکل بلال (ذرت خوراک انسان) استفاده میکرد.امروز به من پیشنهاد کرد که استفاده کنم که متاسفانه در دسترس من نیست.
با سپاس
۱۳۹۱/۰۹/۲۲، ۱۲:۰۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

...
سپاس‌ها: 475
12 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #145
سلام به همه ی دوستان و اساتید گرامی ؛
بیشتر جوابها به صورت کامل در این قسمت بود و می تونستید بقیه ی سوالهاتون رو هم اینجا مطرح کنید و یه تایپیک جدید درست نکنید . متاسفانه علیرغم توصیه ی دوستان ، باز هم شاهد ایجاد تایپیک های بی مورد و تکراری هستیم .
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۱/۰۹/۲۲، ۱۰:۳۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohsenb150 ، Arjon ، salarsat
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 116
185 سپاس گرفته‌شده در 86 ارسال
ارسال: #146
سلام

من اینجا همه کلا از ابر استفاده می کنند برای لانه

اما من چند روز پیش رفتم. تو یک انبار پنبه ای که پنبه دونه رو از پنبه جدا می کنند. و یک پلاستیک پنبه دونه یا همون پنبه تحم. اوردم. و لانه رو با پنبه دونه پر کردم و با دستم محکم فشردش کردم. بعد وسط لانه رو با ته ال ان بی که گرد است گود کردم. امروز دیدم قناری ماده خودش وسط لانه رو گود کرده و داخلش خابیده. و توش چرخ می خوره.

این بار میخام از پنبه دانه استفاده کنم. چون اینجا تجربه میگه الان کسانی که کامنت ردن. تو این پست اکثرا از پنبه تخم استفاده کردند.
۱۳۹۱/۰۹/۲۶، ۱۰:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: salarsat
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
ارسال: #147
سلام.

من این بار برای لانه قناری از پنبه دونه استفاده کردم. امروز ماده اولین تخم خودش رو گذاشته. اما صبح دیدم. ماده بعد از گذاشتن تخم. رفته کف قفس و پنبه دونه و پنبه های تیکه تیکه که قبلا کف قفس بوده رو جوع می کنه می بره تو لانه. و ریخته رو تخم بنظرتون چیکار کنم

پنبه های اضافی جمع کنم. از کف قفس یا بخیالش بشم بظار م ماده کار خودش رو بکنه.
۱۳۹۱/۰۹/۳۰، ۱۱:۲۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #148
(۱۳۹۱/۰۹/۳۰، ۱۱:۲۰ ق.ظ)mohammad1362 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.

من این بار برای لانه قناری از پنبه دونه استفاده کردم. امروز ماده اولین تخم خودش رو گذاشته. اما صبح دیدم. ماده بعد از گذاشتن تخم. رفته کف قفس و پنبه دونه و پنبه های تیکه تیکه که قبلا کف قفس بوده رو جوع می کنه می بره تو لانه. و ریخته رو تخم بنظرتون چیکار کنم

پنبه های اضافی جمع کنم. از کف قفس یا بخیالش بشم بظار م ماده کار خودش رو بکنه.
سلام
بهتر بود تخم را تا زمان تخم گذاري كامل بر مي داشتي.هنوز دير نشده برش دار همش را يك جا بزار زير پاش.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۰۹/۳۰، ۱۱:۳۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad1362
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
ارسال: #149
دوستان سلام.
امروز از چند تا پرنده باز. و پرنده فروش که شالها تو کار پرنده هستند. در مورد لانه و تخم گذاری قناری صحبت کردم.

نظرها متفاوت بود.
یکیشون می گفت.ابر راحت تر ماده می تونه تخم ها رو به قول معروف بگدرونه. یا همان زیر رو کردن. چون ابر یک صاف است.
و یکی از دوستان می گفت. پنبه دونه بهتره. چون قناری طیق سلیقه خودش لانه رو درست کرده.

من این بار از پنبه دونه استفاده کردم. و ماده خودش لانه رو ساخته.

شماها چقدر و کدوم لانه رو استفاده کردید. و تجربتون چی میگه.
۱۳۹۱/۱۰/۰۱، ۰۹:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sina2009
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 285
117 سپاس گرفته‌شده در 42 ارسال
ارسال: #150
باسلام

من از هردو استفاده میکنم. یعنی ته چال را ابر میزارم و روشو پنبه دونه میریزم . اینطوری قناری اندازه ای که دوست داره چال را درست میکنه . وقتی هم جوجه ها بزرگتر میشن براحتی میشه چال را بزرگتر کرد تا جوجه ها خفه نشن . موفق باشید.[/code]
۱۳۹۱/۱۰/۰۱، ۱۰:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad1362 ، ayhn

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان