زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۱، ۰۲:۴۷ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

ابتکار 2

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 33
84 سپاس گرفته‌شده در 33 ارسال
ارسال: #1
ابتکار 2
        باسلام
قناریام 3تا نخم گذاشتند ولی بار اول هیچ کدوم جوجه نشد بار دوم هم همینطور بارسوم تخم ها رو انداختم رفت و زود پنج تا تخم سهره رفتم از باغ پیدا کردم و گذاشتم زیرش ماده رو تخم ها خوابید و بعد از چهار روز تخم ها هر پنج تاشون در امدن ولی یه دونش همون اولین روز مرد .ولی چهار تا بزرگ شدن ولی خیلی سرو صدا میکنند در مورد تغذیه اینا یه کمی کمکم کنید اینم عکس اونا قابل توضیح اینکه ماده پیر شده و دیگه تخم هاش بدونه نطفه میشن ولی نر فوق العاده به جوجه ها میرسه.یه ساله است و امسال برای اولین بار جفتش زدم .

بندانگشتی (ها)

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۵/۱۶، ۱۲:۵۵ ب.ظ، توسط پژواک.)
۱۳۹۰/۰۵/۱۶، ۱۲:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: jilguero ، Animal Planet ، ariaprint
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #2
RE: ابتکار 2
با سلام

آفرین کار جالبی کردین در مورد تغذیه جوجه سهره من زیاد اطلاعات خاصی ندارم ولی فکر میکنم فعلا باید مثل جوجه قناری براشون غذای نرم و تخم مرغی بزارین و برای کسب اطلاعات بیشتر به تاپیک های مربوط به پرورش سهره یه سر بزنین ضرر نداره و مورد بعدی مادس که معمولا مشکل بی نطفه بودن بیشتر از طرف نره که یه نرتون مشکل داره یا چاق شده و چربی گرفته و باید امتحان کنین و ماده رو با یه نر دیگه جفت کنین تا مشخص بشه.

موفق باشید
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۵/۱۶، ۱۲:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: پژواک ، Animal Planet
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 26
30 سپاس گرفته‌شده در 15 ارسال
ارسال: #3
سلام دوستان
منم مثل دوستمون hamid@line فکر کنم در مورد غذا باید مثل جوجه قناری با اونا رفتار کنی.ولی در مورد آواز سعی کن آواز سهره به اونا آموزش بدی چون با آواز قناری ارزش کمتری پیدا می کنند.

ببخشید نمی خوام بهت ضد حال بزنم ولی بهتر نبود 1-2 تخم میذاشتی تو لون سهره بمونه؟
۱۳۹۰/۰۵/۱۷، ۰۹:۴۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: theanimal ، Animal Planet
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #4
(۱۳۹۰/۰۵/۱۷، ۰۹:۴۷ ق.ظ)hashem.gn نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
منم مثل دوستمون hamid@line فکر کنم در مورد غذا باید مثل جوجه قناری با اونا رفتار کنی.ولی در مورد آواز سعی کن آواز سهره به اونا آموزش بدی چون با آواز قناری ارزش کمتری پیدا می کنند.

ببخشید نمی خوام بهت ضد حال بزنم ولی بهتر نبود 1-2 تخم میذاشتی تو لون سهره بمونه؟

اگر به لانه سهره در طبیعت دست بزنید معمولاً سهره ماده دیگر روی تخمها نمی خوابد چه برسد به اینکه چند تا از تخمهایش را بردارید. بر اساس تجربه باید عرض بکنم اگر قصد ندارید تخمهای یک جفت سهره را از لانه اش بردارید هرگز به لانه دست نزنید یا از درخت بالا نروید زیرا در اکثر اوقات یا سهره روی تخمها نمی خوابد یا مار تخمها را می خورد.

در مورد تغذیه هم دقیقاً مانند تغذیه جوجه قناری عمل بکنید با این تفاوت که از شاهدانه نیز در رژیم غذایی استفاده کنید.
توصیه دیگر بنده این است که اگر قناری نر شما هنگامی که در کنار جوجه است آواز هم می خواند حتماً آنرا جداد کنید و یک سهره یا سهره قناری با آواز مورد علاقه خودتان تهیه کنید چون جوجه سهره ها آواز قناری یاد می گیرند و معمولاً در اکثر نقاط ایران هیچ کسی طالب اینگونه سهره نیست.
۱۳۹۰/۰۵/۱۷، ۰۷:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Animal Planet
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 33
84 سپاس گرفته‌شده در 33 ارسال
ارسال: #5
با سلام سهره 5تا تخم میزاره و اکثرا سه تا از جوجه ها نر و دو تا ماده میشه من که نر میخواستم بنابراین با برداشتن سه تا تخم یه جورای شانسی میشود ولی الان میدونم که حداقل دو تا ازاین ها نر هست
قبلا من یه تایپیک گذاشته بودم با عنوان ابتکار در اون تایپیک من سر کوچه مون لونه سهره خاکی بود که تخم قناری گذاشتم زیرش و دو تا از تخم ها جوجه شد و بزرگشون کرد ولی متاسفانه زود اوردمشون خونه و یکیش مرد الن سهره بازم تخم میزاره بعد ازاینکه اینا رو جدا کردم و ماده بازم تخم بزاره بازم لونه پیدا میکنم و تخم هاشو میارم اینا خیلی اهلی میشن ارزش داره مگه نه
۱۳۹۰/۰۵/۱۷، ۰۹:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #6
سلام
دوست عزيز به اين كار دومي نمي گن ابتكار مي گن شانس در هرصورت بهتره بذاري يك سري از تخم هاشون رو خودشون بزرگ كنن و تو طبيعت باشن اينجوري 99% از اوون منطقه مي رن و ديگه شانس جابجايي تخم هاشون رو نداري.اگه طمع كني از دستشون مي دي.
موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۵/۱۹، ۰۸:۰۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Animal Planet ، sina2009 ، rrgghh
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 355
298 سپاس گرفته‌شده در 145 ارسال
ارسال: #7
سلام دوست عزیز: بسیار کار زیبا و درستی انجام دادی. خیلی هم خوب و خوشکلاً خدا برات نگهشون داره . و موفق باشی.
۱۳۹۰/۰۵/۱۹، ۰۹:۳۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: پژواک ، Animal Planet

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان