زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۰۶:۲۰ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

اسهال قناری ، يبوست قناری ، درمان اسهال قناری ، اسهال گچی قناری

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 9
11 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #1
اسهال قناری ، يبوست قناری ، درمان اسهال قناری ، اسهال گچی قناری
این تایپیک برای آشنایی بیشتر با بیماری یبوست و نحوه معالجه آن همچنین بیماری اسهال و راه های معالجه و همچنین تبادل نظر با افراد باتجربه ایجاد شده است .
سلام دوستان قناریم دیروز متوجه شدم که به پرهای ماتحتش فضله چسپیده و هی داره اینور و اون ور میزنه تابندازدش . نمی دونم اسهاله یا اینکه یبوست داره ؟ غذا خوب می خوره ، دیشب یه قطره روغن زیتون بهش دادم از اون موقع بیشتر وقتش رو یه گوشه کف قفس می شینه و تکون نمی خوره نمی دونم اشتباه کردم یا درست انجام دادم ؟ لطفاکمک کنید .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۲۶، ۱۱:۱۹ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۴، ۰۲:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 37 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #361
RE: اسهال قناری ، يبوست قناری ، درمان اسهال قناری ، اسهال گچی قناری
سلام
شما بديد اگر نشد اون وقت دربارش حرف ميزنيم.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۱۱/۰۷، ۰۷:۳۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #362
سلام من یه جفت قناری دارم که آماده جفت بودن و میخواستم چند روز پیش جفتشون بزنم ولی اشتباه کردم و یک کم شاهدونه خیسوندم و به قناری نر دادم که البته همراه با یک کم آب بود و کاملا خشک نشده بود و دو روز بعد دیدم که اسهال شده البته قوام فضلش خوبه ولی آبش زیاده و پرنده هم کلا از خوندن و جنب و جوش افتاده زیر شکمش رو به یکی از دوستان که تجربه بیشتری داره نشون دادم( یک خط تیره باریک داره) گفت که ورم روده خفیف داره ولی پسش بالاست و امادست من هم هیچ دارویی بش ندادم فقط هفت تخم و دون هم کتون و ارزن کمی شلغم که فقط هفت تخم خوب میخوره با آب تقریبا زیاد(بیشتر از قبل) حالا به نظر شما چکارش کنم که زودتر خوب و آماده جفت بشه چون میترسم ماده تخم هرز بزاره.ممنونم از راهنمایی دوستان.
۱۳۹۴/۱۱/۱۹، ۰۲:۵۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #363
سلام
بهش تتراسايكلين يا اكسي وت بده تا 5روز بعد ببين چي ميشه.اگر در ابتداي بيماري باشه زود خوب ميشه وگرنه بايد داروي قوي تري داد. كف قفس را تميز كن ويه عكس از فضله تميز هم بذار .اگر بتوني عكس شكم را هم بذاري بهتره .دقيق تر ميشه نظر داد
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۱۱/۱۹، ۰۷:۲۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Reza Kalhor
*
کاربر انجمن

ارسال: #364
سلام دوباره.آقا من رفتم برای قناری که گفتم تتراسایکلین بگیرم ولی دامپزشکی که اونجا بود گفت که با این نشونیا که میدی تتراسایکلین جواب نمیده و باید یه داروی قوی تر بدی یه داروی آبکی داد که هرچی پرسیدم اسمش ودرست نگفت گفت الگا یا امگا یا همچین چیزیه ولی دیشب که تو آبش ریختم یک سی سی امروز صبح کاملا خوب شده بود حتی فضلش زیادی هم سفت بود منم ظهر آب خالی بدون دارو بش دادم که بلافاصله دوباره اسهالش شروع شد نمیدونم به خاطر تلخی دارو آب نخورده بود که اسهالش بند آمده بود بعد که خورد دوباره شروع شد یا به خاطر اینکه گرفتم زیر شکمش و ببینم ترسید و از ترس و اضطراب زیادی اینجوری شد خط سیاه زیر شکمش هم خوب شده بودو من خط و لک سیاهی ندیدم دامپزشک گفت که دارو رو باید 5 روز مصرف کنی ولی از روز دوم نتیجه رو میبینی.حالا به نظر شما 5 روز این دارو رو بش بدم عوارض نداره چون خیلی ضعیف شده و دون خوب نمیخوره چی بش بدم که تقویت شه و برای اسهالش ضرر نداشته باشه ممنون از راهنمایی تون
۱۳۹۴/۱۱/۲۰، ۰۳:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #365
سلام
دارو را با همان مقداري كه دكتر داده تا 5روز استفاده كنيد .ان شالله درست ميشه .براي تقويت هم هفت تخم بهش بديد.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۱۱/۲۱، ۰۷:۳۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Reza Kalhor ، سیدمحمد شریفی ، gholizadeh
*
کاربر انجمن

ارسال: #366
سلام دوستان من اون دارو رو تا 5 روز کامل بش دادم ولی تا موقعی که دارو جلوش هست خوبه به محض اینکه دارو رو قطع میکنم دوباره اسهالش برمیگرده در ضمن این مریضی به شدت واگیر داره برای اینکه قفسش رو کامل ضد عفونی کنم یکی دو ساعتی انداختمش پیش ماده که متاسفانه اونم سریع گرفت با اینکه اصلا نزدیک هم نرفتند. نمیدونم دیگه چکار شون کنم خیلی هم به خودشون نوک میزنند و پر و بال میتکونن ولی من اثری از شپشک هم اصلا ندیدم یه جایی تو این پستا دیدم یکی از دوستان با قطره پشت گردنی اسهال و درمان کرده بود به نظر شما فایده داره؟ ممنونم آگه راهی به نظرتون میرسه راهنمایی کنید.
۱۳۹۴/۱۱/۳۰، ۱۰:۰۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #367
سلام
شما داروي لواميزول كه مخصوص انگل هست امتحان كنيد .سه روز .اگر از فضله تازه عكس ميذاشتيد بهتر ميشد نظر داد.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۱۲/۰۱، ۰۷:۲۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Reza Kalhor
*
کاربر انجمن

ارسال: #368
سلام ممنون الان دسترسی بشون ندارم فردا اگه خوب نشده بودند عکس فضلشون رو میزارم فقط نمیدونم چجوری باید عکس و ارسال کنم چون یک بار هر کاری کردم نشد که به پست عکس اضافه کنم
۱۳۹۴/۱۲/۰۱، ۰۱:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

diplom
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 18
50 سپاس گرفته‌شده در 36 ارسال
ارسال: #369
با سلام خدمت اساتید محترم پرنده بان
چند عدد از قناری هام به یه بیماری دچار شدن که من تا حالا ندیده بودم ممکنه دوستان راهنمایی کنند
قناری ها اسهال شدن اونم شدید
بعلاوه کل شکماشون باد کرده و داخل شکمشون اندازه ی یه نخود سفت هستش وقتی دست میزنی.... و این که یه رگ کلفت و سفید رنگ دقیقا همون حالت ورم روده اما رنگ بدنشون هستش از بالای شکم تا پایین شکم کشیده شده
پرنده ها عموما پف داشته و
در صورت دادن هر نوع انتی بیوتیک حال پرنده بدتر شده و مرگ حتمی است تا به حال از انواع انتی بیوتیک استفاده شده ولی مرگ پرنده رو به همراه داشته
در مراحل پیشرفته پرنده پف شدید
بی توجهی به اطراف
خواب زیاد
عدم خوردن دان های خشک
و مرگ رو به همراه داره
در ضمن در برنامه ی غذایی در طول 2 هفته ی گذشته  هر نوع سبزی و میوه حذف شده
خرفه و کاهو در برنامه ی غذایی بعضیرهاشون قرار داده شده به خاطر امتحان برای خوب شدن
اب لیمو ترش چند قطره 3 روز داده شده در ابدونی
سرکه در اب به بعضی ها داده شده 3 روز
شن و ماسه مدام جلوشون هست
بعضی ها به جای خرفه کاهو روزانه بادام رنده شده و پسته داده شده با ذغال فعال
اما در هیچکدام هیچ علایمی از بهبودی دیده نشده عکسی رورقرار میدم از بیماری براتون امیدوارم که کمک کنه 
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

۱۳۹۵/۰۱/۰۹، ۰۳:۵۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
ارسال: #370
با سلام خدمت دوستان و عرض تبریک سال نو
من ماده قناریم هم اسهال شده و نمیدونم باید چیکار کنم تا خوب شه ممنون میشم از اساتید کمکم بکنن
عکساشو میذارم قبلا تشکر از جواب دادنتون

۱۳۹۵/۰۱/۰۹، ۰۸:۳۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بیماری چاقی در قناری و درمان چربی قناری phmm 200 107,887 ۱۳۹۶/۰۹/۱۰، ۰۱:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: سی مرغ
  پف قناری ، قناری پف کرده ، درمان پف قناری iliya 182 153,383 ۱۳۹۶/۰۹/۰۷، ۰۸:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی
  فضله سبز ، اسهال سبز قناری حسین قمی 34 24,853 ۱۳۹۴/۰۱/۱۵، ۰۷:۴۳ ق.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی
  بیماری اسهال و درمان طبیعی آن zizo 1 1,661 ۱۳۹۲/۰۱/۰۵، ۰۳:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: abbass11

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان