زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۱، ۰۲:۲۹ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

انواع دانه های مورد استفاده برای قناری و طبیعت آنها

*
کاربر انجمن

اعتبار: 4
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 105
535 سپاس گرفته‌شده در 131 ارسال
ارسال: #1
انواع دانه های مورد استفاده برای قناری و طبیعت آنها
انواع دانه های مورد استفاده برای قناری : دقت در تنظيم يك رژيم غذايي متعادل و استفاده از دانه هاي مخلوط و رعايت اعتدال در خوراندن آن ، موجب مي شود تا ضمن استفاده پرنده از خواص مفيد دانه ها ، به عوارض ناشي از مصرف زياد آنها نيز مبتلا نگردد. بهتر است براي اين منظور از ظروف انگشتي مخصوصي كه در فروشگاهها نيز وجود دارد استفاده كرده و در هر نوبت يك قاشق چايخوري از دانه مورد نظر به قناري داده شود

۱.دانه ها با طبیعت گرم : تخم كتان كه به دانه قناري مشهور است طبيعتي گرم دارد و حاوي انواع ويتامين و تركيبات كربو هيدرات و املاح معدني مي باشد. تخم شلغم
طبيعتي گرم داشته و سرشار از ويتامين C و املاح معدني و ضد چاقي بوده و برطرف كننده سرماخوردگي و آسم مي باشد
تخم منداب

طبيعتي گرم دارد و سرشار از املاح معدني بوده و مانع از پيچيدن تخم در شكم قناري مي شود
تخم گشنيز
طبيعتي گرم داشته و اشتها آور و ضد انگل است
تخم شاهدانه
طبيعتي گرم دارد . پرچرب و محرك است و بهتر است در جيره غذايي قناري كمتر وارد شود
تمامي اين دانه ها براي قناريها قابل استفاده مي باشند اما اگر توازني بين مخلوط اين دانه ها وجود نداشته باشد ميتواند موجب بيماري پرنده گردد

۲.دانه ها باطبیعت سرد: تخم ارزن
طبيعتي سرد و خشك دارد و دانه ايي است قليايي و سرشار از پروتئين و منبعي غني از ويتامين A و فسفر و املاح معدني گوناگون
. تخم كاهو
كه طبيعتي سرد دارد و داراي املاح معدني غني ، تامين كننده آهن ، اشتها آور ، ضد يبوست و بر طرف كننده برونشيت است
تخم خرفه
طبيعتي سرد دارد و داراي املاح معدني بوده و خاصيت تمييز كنندگي دستگاه گوارش و ضد انگل روده را دارد
تخم كلم قمري
طبيعتي سرد دارد و داراي املاح معدني مفيد بوده و يك پاك كننده موثر است
تخم اسفرزه
نيز داراي طبيعتي سرد بوده و حاوي املاح معدني و ويتامين هاي مختلف مي باشد

. ۳. دانه ها با طبیعت معتدل: تخم چغندر اين دانه معتدل مي باشد و سرشار
از ويتامينها و املاح معدني بوده و خاصيت پاك كنندگي دارد

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۰۸، ۰۱:۲۲ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۸۹/۱۰/۱۷، ۰۴:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 12 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 6
55 سپاس گرفته‌شده در 25 ارسال
ارسال: #111
RE: مقاله جامع تغذیه قناری
ضمنا برای جیره غذایی پرنده باید به نوعی تقویت کنیم که در فصل جوجه کشی بالاترین جوجه کشی را داشته باشیم نه اینکه 2 الی 3 جوجوجه در هر لون بده والا کتان خالی هم که به پرنده بدی در فصل جوجه کشی جوجه بهت میده ولی شاید کمتر من خودم در فصل جوجه کشی از هر لون 4 تخم کمتر باشه تخم ها را در میارم و نمیزارم که ماده اذیت شه برای کمتر از 4 تخم حتی جوجه های امسال که بالا امدن 4 الی 5 تخم میزارن برا همین هست که می بایست پرنده به روش درست و خوب تقئیت کرد که در فصل جوجه کشی بهترین نتیجه حاصل شود .

در اخر من نگفتم که همه اشتباه میکنن . من گفتم با احترام به همه  ترکیبات هفت تخم که در بالا قید شده اشتباه هست و این تنها نظر من بوده . به یکی از دلایل که ارزن را خیلی کم گفته استفاده کنید و نگفتم همه بیان نظر منو تایید کنند  و کسی میتونه انجام نده . مثلا همه نظرتی را که دوستان نوشتن شاید من و یا کسی دیگه قبول نداشته باشه من به نوبه خودم تا مطمن نباشم که نمیام استفاده کنم
۱۳۹۲/۰۷/۳۰، ۰۵:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 1202
698 سپاس گرفته‌شده در 207 ارسال
ارسال: #112
با سلام
جناب امید خان
شما در مورد خواص ارزن درست میفرمایید.اما باید به این نکته هم توجه کرد که عادت غذایی پرنده های دوستان اینگونه نبوده است.و اگر به یک باره از این نوع تغذیه برای قناری هایشان استفاده کنند مضرات زیادی گریبان گیرشان میشود.در ضمن تولید مثل خوب پرنده فاکتور های زیادی دارد که باید راجب آنها آزمایش و خطا داشت.یعنی یکسال فقط یک مورد خاص(مثل ارزن یا شاهدانه) را به تغذیه اضافه کرد و نتیجه را یاداشت نمود .سال بعد یه مورد خاص دیگر (مثل دان سیاه)را.به همین ترتیب تا به طور علمی ثابت کرد که ارزن در قدرت باروری موثر است یا نه.شاید شما در طول سال با تغذیه خوب پرنده های پر قدرت (از نظر اسپرم) پرورش داده باشید.و در زمان تولید مثل جوجه های زیادی بدست آورید.این دلیل بر تاثیر ارزن نیست.علم ثابت کرده که اسپرم در اثر مصرف ویتامین E زیاد میشود.حالا شما قبول نمیکنید اشکال ندارد.علمی ثابت کنید.ما از شما یاد میگیریم و برای تغذیه پرنده هایمان هم استفاده میکنیم.
۱۳۹۲/۰۷/۳۰، ۰۸:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ارشد
سپاس‌ها: 142
63 سپاس گرفته‌شده در 43 ارسال
ارسال: #113
من هویج تازه را برش میدهم و در قفس میزارم تا قناری بخورد ، مشکلی هم ظاهرا نداره 
۱۳۹۲/۰۸/۲۵، ۱۱:۴۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #114
سلام
شاید شما نمیتونین ک مشکلو ببینید وبه صورت مداوم همینجور پیش برید خدای نکرده به مشکل میخورید
ابی ک داخل هویچ هستش واسه قناری مفید نیست
زمان زیادی نمیبره ک بخایید هویج رو رنده کنید وروی ی کاغذ بذارید ک ابش چیده  بشه  واینجور قناری هاتون راحت تر و بیشتر از هویچ میخورن
اطلاعات سایت طبق تجربه وروش های عملی  اساتید هستش
موفق باشید
امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۲/۰۸/۲۵، ۰۸:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، harrypotter2020
*
کاربر انجمن

ارشد
ارسال: #115
درود

از این به بعد هویج ها را رنده میکنم و بروی کاغذ میگذارم تا آبش کشیده شود . 

یه قناری دستم رسیده که تمایل به خوردن تخم مرغ رنده شده ندارد ، باید چگونه تخم مرغ به اون بدهم ؟
۱۳۹۲/۰۸/۲۶، ۱۲:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #116
سلام
با هويج رنده شده قاطي كن بازم اگر نخورد هويج قاطي نكن و بهش بسيكويت ساقه طلايي پودر شده بزن اگر نخورد يكم عسل هم بهش اضاف كن اگر نخورد بادام يا پسته پودر شده بزن با يكم عسل وآرد سوخاري.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۸/۲۶، ۱۲:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

ديپلم
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 172
142 سپاس گرفته‌شده در 47 ارسال
ارسال: #117
با سلام خدمت دوستان گرامي
با عرض پوزش خدمت دوستان مي خواستم بدونم اين برنامه غذاي براي زمان رشد جوجه ها خوبه يا نه
1-غذاي تخم مرغي(تخمرغ +هويج اب گرفته شده +ساقه طلائي+تخم خرفه+كمي عسل)روز 3مرتبه
2-هفت تخم 3روز درهفته
3-شاهدانه خرد شده تا زمان بيرون امدن جوجه ها از لانه به طور مداوم
4-ويتاسيد 2روز درهفته
5-دان اصلي تركيب كتان 6وارزن 1
اگه دوستان برنامه بهتري سراغ دارن لطفا بنده رو مورد لطف قرار داده ويا ايردات برنامه فوق رو بفرمايند

امضای محمد مرادی دستهاي كه كمك مي كنند مقدس تر از لبهاي هستند كه دعا مي كنند
۱۳۹۲/۰۸/۲۶، ۰۳:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #118
سلام
غذای تخم مرغی خوب هستش فقط زیاد داخل قفس نمونه ک فاسد بشه (غذای تخم مرغی یجورایی سلیقه ی هستش)
هفت تخم نهایتش همینه ک شما استفاده میکنید نباید بیشتر استفاده بشه
در دادن شاهدانه زیاده روی نکنید چون باعث چربی میشه
مولتی ویتامین نوع مصرفش خوبه اگه بتونید استیمول گیر بیارید خیلی خوبه
ترکیب کتان وارزن چهار ویک باشه بهتره

امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۲/۰۸/۲۶، ۰۴:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 123
320 سپاس گرفته‌شده در 68 ارسال
ارسال: #119
 با سلام خدمت دوستان عزیز
برای تغذیه پرنده هام از روش زیر استفاده میکنم:
1- نسبت کتان به ارزن 4به 1
2- طبق برنامه مدون هر روز یک میوه و سبزیجات شنبه:کاهو - 1شنبه: سیب- 2شنبه:کلم- 3 شنبه:هویج-4شنبه:گلابی- 5شنبه:تخم مرغ- جمعه: مولتی ویتامین و هفت تخمی که خودم تهیه میکنم
3- بنده هویج رو بعد از آب گیری با مقدار کمی عسل مخلوط میکنم.
4- غذای تخم مرغی رو با مقداری آرد سوخاری، پودر جوانه گندم، پروبیوتیک، روغن ماهی، پودر پوست تخم مرغ و مقداری تخم خرفه درست میکنم.
البته این برنامه رو تمام فصول استفاده میکنم ولی در فصل جفت گیری و تولک کمی متفاوت هست
در فصل تولک دانهای گرم رو از هفت تخم حذف میکنم و هفته ای دو بار از ویتالین در آب خوری استفاده میکنم و در فصل جفت گیری هم از استیمول و پودر بادام و پسته استفاده میکنم
نکته بسیار مهم:
حتما هفته ای یک بار از دو قطره آبلیمو طبیعی دست ساز در آب خوری استفاده کنیدو در فصل انار یک بطری 1.5 لیتری آب انار رو بگیرید و در فریزر نگهداری کنید ودر فصل گرما هفته ای سه بار ا/4 آبخوری به آب اضافه کنید( بهترین روش برای جلو گیری از بیماری آبله)
موفق باشید

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۸/۲۶، ۰۶:۴۸ ب.ظ، توسط TURK.)
۱۳۹۲/۰۸/۲۶، ۰۶:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ارشد
ارسال: #120
درود

زرده تخم مرغ میگند برای قناری مفید نیست . حقیقت داره ؟ پوسته اش چطور ؟
۱۳۹۲/۰۸/۲۶، ۰۷:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان