زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۸، ۰۷:۰۰ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

این آبله است یا عفونت در پای سهره؟

*
کاربر انجمن

Ph.d
اعتبار: 2
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 70
114 سپاس گرفته‌شده در 26 ارسال
ارسال: #1
این آبله است یا عفونت در پای سهره؟
با سلام خدمت دوستان
دیروز یکی از اشنایان تماس گرفت و می گفت از طرف محیط زیست وارد خونه یک صیاد سهره شدن و حدود صدو پنجاه سهره رو گرفتن و ازاد کردن. یکی از سهره هاکه پاش مشکل داشته و به همراه یک جوجه سهره خیلی کال و آزاد نکردن. از من خواست که ازشون نگهداری کنم. وقتی اوردشون یک پای سهره بالغ انگشتاش جم شده و حالت سیاه شدگی به خودش گرفته. من عکسی از پاش گرفتم. حالا نگرانم که نکنه این آبله باشه و بقیه پرنده هام بگیرن. بقیه بدنش سالمه و علائمی از جوش و یا خال های سفید در نوک و دهان و بقیه جاها وجود نداره. لطفا دوستانی که اطلاعاتی دارند سریعتر راهنمایی کنند که اگر امیدی به بهبودیش نیست سریعتر راحتش کنم. و اگر عفونته چکارش کنم که خوب بشه. فعلا تو آبش تتراسایکلین ریختم.
با تشکر
[/color]
۱۳۹۲/۰۵/۰۵، ۱۰:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #2
RE: این آبله است یا عفونت در پای سهره؟
سلام آبله نیست ولی کاریش هم نمیشه کرد بهتره راحتش کنی پاش خشک شده و میافته البته اگه از عفونت نمیره
۱۳۹۲/۰۵/۰۵، ۱۱:۱۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: bm58 ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 23
563 سپاس گرفته‌شده در 164 ارسال
ارسال: #3
سلام همین الان پرنده روراحتش کن وجسدشوخاک کن
دوسال پیش حدود 8 یا 9 تا از پرنده هام به همین درد مبتلا شدند وبازجرمردند دنبال معالجش لای پرندهات نباش که واگیر داره مطمعنم
ضمنا به کسی ندش چون خوب هم بشه یه ناقل میشه بایک پا (هرچه سریعتر)هرچی زودتر توخونه واطراف قفسات نانوسیل 2%بپاش
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۰۵، ۱۲:۲۴ ب.ظ، توسط sj_mousavi.)
۱۳۹۲/۰۵/۰۵، ۱۲:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: bm58 ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 1429
624 سپاس گرفته‌شده در 105 ارسال
ارسال: #4
سلام

اما به نظر من این سهره مریض نیست احتمالا پاتوری بوده و شاید پاش خشک بشه و بیفته اما امکان خوب شدنش هم هست

سعی کنید در قرنطینه نگهش دارید و به دادن انتی بیوتیک و مولتی ویتانین ادامه بدین

خدا خیرتون بده
۱۳۹۲/۰۵/۰۶، ۱۲:۰۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: bm58 ، محمدمهدی ، مسعود میرزالو
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 0
15 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #5
پای سهرت تو بندی که بوده مویرگای خونیش پاره شده و خشک شده نمیمیره ولی پاش میفته
آزادش کن پرنده ها به طوره غریزی تو طبیعت خودشون را با این مسائل وفق میدن بهتره اسیر بازو قرقی بشه تا اینکه شما راحتش کنی
۱۳۹۲/۰۵/۰۶، ۱۰:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #6
با سلام بهترین راه مرکورکروم رو با پودر پنسیلین مخلوط کنید پای پرنده حدود 5 دقیقه تو آب وارم نگهدارید تا جایی که زخم هست بعد خیلی آرام با دستمال خشک کنید بعد تو اون محلولی که گفتم دوباره حدود یکی دو دقیقه ای نگهدارید در روز 3 بار انجام بدید وبعد از اینکه از محلول در آوردی د با پماد فلوئسیون چرب کنید اینجوری اون قسمت خشک زود تر جدا میشه و بقیه ای اعضای پا هم عفونتش خشک میشه این مورد یه چند سالی هست که تو سهره ها شایع هست من یه دارو بود برای یه نوع مریضی انسانی سیستم دفاعی بدن از بین میره تغریبا مثل ایدز بود تو این بیماری زخم هایی این چنینی روی بدن میزنه که خیلی وحشت ناکه یه دارو برای خشک کردن عفونت زخم های بدنشون بود کمی من ازش گرفتم باور نکردنی بود در عرض 3 روز از بین برد مریضی رو اسمش رو میپرسم بهتون میگم فعلا با همین محلول ادامه بده داروی تقویتی هم بهش بده ویتامین cفراموش نشه از داروهای دیگهاستفاده نشه چون باعث ضعیف شدن پرنده میشه
۱۳۹۲/۰۵/۰۹، ۰۲:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #7
جناب bm58 بلاخره اون سره پا خراب روچکار کردی؟ ماداریم باهم ارجاع وابلاغ میکنیم واز مرفوع العلیه قضیه خبری نیست ؟حالش چطوره فهمیدن اخباراتش به اطلاعات ما کمک میکنه تشکر
۱۳۹۲/۰۵/۰۹، ۰۹:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: کریم700
*
کاربر انجمن

Ph.d
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 70
114 سپاس گرفته‌شده در 26 ارسال
ارسال: #8
سلام حقیقتش راحتش کردم. پرنده اصلان به سختی می تونست خودشو به دون خوری برسونه. من می ترسیدم که نکنه این مریضی واگیر داری داشته باشه. البته به نظر می رسه که نظر دوستمون درست بوده باشه. .این پرنده پای توری بوده و از مچ حالت خشک شدگی براش ایجاد شده بود.
به هر حال خودمم براش ناراحت شدم. ولی به نظرم بهترین کار همین بود.
۱۳۹۲/۰۵/۱۰، ۰۶:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #9
من زیاد به مسایل شرعی اگاه نیستم ولی به نظرم کارخوبی کردی که نذاشتی زجربکشه وبمیره وبه احتمال زیاد بقیه رو هم مبتلا کنه من خودم ازسالها پیش از یه همکار مومنی یادگرفتم که اگه طلا روزمین دیدم تامطمعن نباشم که میتونم به صاحبش میرسونم بش دست نزنم حکایت این پرنده هم مثل همون طلای روی زمینه برامون تجربه شدمنبعد تامطمعن نباشیم که میتونیم خوبش کنیم مسیولیتشو نمیگیریم خدای رحمن گناهانمون روبه لطف وکرمش ببخشه نیت همه وشما خیربود موفق باشید
۱۳۹۲/۰۵/۱۰، ۰۸:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، bm58 ، shahin20
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #10
با سلام خدمت دوستان ولی من اصلا موافق این نیستم که تا یه حیون یه بیماری میگیره سریع یا بفروشیمش یا کلشو بکنیم پس این همه بیمار رو تا به یه نوع مریضی دچار میشن رو باید گذاشت کنار دیوار از روشون رد شد الان هر جایی پزشک هست کمی دلسوزی ورحم وبا کمی هزینه یه موجود زنده رو دوباره به زندگی برمیگردوندید درسته اون پا دیگه پا بشون نیست ولی سهره پرنده ی قویی هست وبا یک پا هم میتونه زندگی کنه باز حتما تقدیرش این بوده ولی از دوستان خواهش میکنم آزادی یه پرنده رو وقتی میگیرید در قبالش مسئول هستید و فرق نمیکنه که یه سهره بمیره یا یه آدم هر دو مخلوق خدا هستند وموجود زنده وآزاد پس کمی از چشم اینکه یه محتاج به شما دست دراز کرده وباید کمکش کنید نه راحتش کنید اون به عهده ی خوده خدا هست نه بنده ی خدا .
۱۳۹۲/۰۵/۱۶، ۰۹:۲۱ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان