زمان کنونی: ۱۴۰۲/۱۲/۲۹، ۰۶:۵۶ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

بهداشت قفس قناری

*
کاربر انجمن

اعتبار: 4
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 105
535 سپاس گرفته‌شده در 131 ارسال
ارسال: #1
شستشوی قفس
سلام
میخاستم بدونم شما دوستان عزیز قفس قناری هاتون رو با چی میشویید؟و هر چند وقت یکبار؟
۱۳۸۹/۱۰/۲۳، ۰۳:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5294 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #2
RE: شستشوی قفس
من معمولاً در سال دو بار و اون هم خارج از فصل جفتگیری به طور کامل قفسها را می شورم و با مایع ظرف شویی و اب گرم می شورم و در نور مستقیم افتاب خشک می کنم.
ولی هفته ای یکبار کف قفسها را بیرون میارم و ظرف آب و دان و ... رو بجز خود قفس می شورم
۱۳۸۹/۱۰/۲۳، ۰۷:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 107
282 سپاس گرفته‌شده در 80 ارسال
ارسال: #3
سلام

من معمولا تاوقتی که شپشی چیزی به قفس نیفتاده نمی شورم ولی اگر افتاد با آب داغ باید شست چون فقط آب داغ از بین میبره.
۱۳۸۹/۱۰/۲۳، ۰۷:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ارسال: #4
ممنون
من از چندتا پیشکسوت شنیدم بهتر از آب گرم الکل صنعتیه نظرتون چیه؟
۱۳۸۹/۱۰/۲۳، ۰۸:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ارسال: #5
بالاخره الکل هم واسه ضد عفونیه . یک بار هم از یه اسپری استفاده کردم که روش نوشته بود پیف پاف که جواب داد و می شد به خود پرنده هم زد.
۱۳۸۹/۱۰/۲۴، ۰۱:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #6
من که قفس رو می برم تو حمام آب داغ باز می کنم وان که نصفه شد قفس و وسایل جانبی می ندازم توش و بعد با ریکا کف مالی می کنم و ...

حسابی تمیز میشه . به نظر من بیشترین حساسیت تو شستشو باید رو نشیمنگاه قناری گذاشت چرا که اولین جاییکه شپشک و سایر میکروبها لانه می کنند مخصوصا اگه مثل مال من لوله ای و تو خالی باشه بعد از شستشو لوله ، داخلش دو قطره روغن می ریزم چرب بشه .. روغن شپشک رو می کشه و جلو حرکتش رو می گیره (بعضی ها روغن مایع معمولی می ریزن من از روغن چرخ خیاطی استفاده میکنم) !

کف قفس هم روزنامه میزارم و هفته ای یکبار می شورم و روزنامه تمیز میزارم .
۱۳۸۹/۱۰/۲۵، ۱۰:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: HAKHAMANESH ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

ارسال: #7
بهترین راه اینه که از نشیمنگاه یا همون نی چوبی استفاده بشه.
۱۳۸۹/۱۰/۲۶، ۱۲:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ارسال: #8
در جواب دوست خوبمون[b]omidlordfبهتره که از کاغذ های کیلویی به جای روزنامه استفاده کنی چون اگه بخورند بخاطر چاپ سربی و رنگی بودنش موجب مشکلات گوارشی میشه
ودر مورد نشیمنگاه من توی نی مقداری پودر ضد شپش میریزم .
با تشکر

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۸۹/۱۰/۲۶، ۰۱:۰۳ ب.ظ، توسط amin2010.)
۱۳۸۹/۱۰/۲۶، ۰۱:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 8
سپاس‌ها: 89
635 سپاس گرفته‌شده در 102 ارسال
ارسال: #9
شستشوی قفس
ضدعفونی کننده قوی قفس و سالن پرورش

LATAC TETRASEPTOL

در هنگام بیماری شدید پرنده ها و ضدعفونی ویژه : یک درب در 2 لیتر آب و در هنگام بیماری خفیف وضدعفونی عمومی : یک درب از این محصول را در 4 لیتر آب مخلوط می نمایند
۱۳۸۹/۱۱/۰۷، ۱۱:۱۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 435
1988 سپاس گرفته‌شده در 432 ارسال
ارسال: #10
مواد ضد عفونی کننده
با سلام

مختصری در مورد مواد ضد عفونی کننده بعرض میرسانم .

عملكرد عمومی مواد ضد عفوني كننده
مواد ضدعفوني كننده بسته به نوع ارگانيسمي كه با آن روبرو مي شوند توانايي هاي مختلفي دارند .
ارگانيسم هاي باكتريايي .اغلب ضد عفوني كننده ها ميكروب كش هستندولي بعضي فقط سيكل زندگي باكتري را مختل مي كنند(باكتري و ستاتيك) تعداد زيادي ازمواد ضد عفوني كننده از رشد باكتري گرم مثبت جلوگيري مي كنند در حاليكه بعضي ديگر باكتري هاي گرم منفي را غير فعال مي نمايند . يك ضد عفوني كننده مي تواند با يك غلظت ميكروب كش ، در حاليكه با غلظتي كمتر مختل كننده سيكل زندگي باكتري باشد .

ارگانيسم هاي ويروسي . ويروسها براي ضد عفوني كننده ها ايجاد اشكال مي نمايند، چون تا زماينكه ويروسها در سلولها ميزبان هستند تحت تأثير قرار نمي گيرند .اغلب ضد عفوني كننده ها به ميزان جزئي ويروسها را غير فعال مي نمايند .براي غير فعال كردن ويروس ، ماده ضد عفوني كننده بايد پروتئين اطراف اسيد نوكلئيك (مواد ژني) را از هم بگسلد .اگر فقط پوشش ويروس (و نه محتويات آن) تخريب گردند ، اسيد نوكلئيك ويروس مي تواند وارد سلول ميزبان شده و مجدداًٌ فعال گردد .

ارگانيسم هاي قارچي . ضد عفوني كننده هايي كه در هچريها و مرغداريها استفاده مي شوند، خواص قارچ كشي و جلوگيري كننده از رشد قارچها را دارند، همچنين بايد قابليت تخريب وياغير فعال كردن اسپورهاي قارچي را نيز داشته باشند .ولي ارگانيسم هاي قارچي به سختي از بين مي روند و اغلب قارچ كشها براي قارچها تنها بعنوان سم عمل مي كنند و سلولهاي قارچي را نابود نمي سازند .

ارگانيسمهاي تك ياخته اي . بعضي از انگلهاي تك ياخته اي (ولي نه همه آنها) بخشي از سيكل زندگي خود را در خارج از بدن ميزبان مي گذرانند . بنابراين بايد در دوران غير فعال بودن آنها بوسيله بعضي از ضد عفوني كننده هايي كه بر اين ارگانيسم ها موثرند به آنها حمله ور شد كه معمولا در اين هنگام بيشترين مقاومت را دارند .تعداد كمي از مواد ضد عفوني كننده بر ضد ارگانيسم هاي تك ياخته اي طيور مفيد هستند . اگر چندين تركيب شيميايي به اين منظور استفاده مي شوند، غلظت و قيمت آناه استفاده از آنها را غير قابل قبول مي كند .

مواد شيميايي مورد استفاده به عنوان ضد عفوني كننده
مواد شيمياي كه بعنوان ضد عفوني كننده سطحي مصرف مي شوند تأثير بسيار متنوع دارند .شايد مواد ضد عفوني كننده براساس اجزاء تشكيل دهنده بسته بندي شود ، ولي عوامل متعددي بر قدرت آنها موثرند كه تمام اينها بايد شناخته شوند تا از تاثير طبيعي ماده ضد -عفوني كننده آگاه باشيم .
از سایت دامپزشکان برتر .
۱۳۹۱/۰۴/۰۲، ۱۱:۲۱ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان