زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۸، ۰۹:۴۵ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تايپيك جامع پر قناري

**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 13
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 164
1049 سپاس گرفته‌شده در 275 ارسال
ارسال: #1
تايپيك جامع پر قناري
بصورتی که شاه پر های قناری خورده شده که فقط چوب وسط پر ها باقی مانده است و پرنده قادر به پرواز نیم باشد.اگر راه درمانی دارد خواهشمندم راهنمایی بفرمائید .راستی واگیر دار هست یانه اگر بدانید
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۰۹، ۰۵:۰۰ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۸۹/۱۰/۲۲، ۱۱:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 26 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #251
RE: تايپيك جامع پر قناري
برای جذب کلسیم ویتامین d هم لازمه.اگر همه موراد درست بوده پس نباید مشکلی داشته باشه.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۷/۰۹/۲۶، ۰۲:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Program maker
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 12
3 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #252
سلام دوستان
من چند روز پیش به قناریم آب تنی دادم،اما انگار خیلی پرهاش ریخت،الان یکم قرمزی زیر پرهاش معلومه
پرهایی که ریختن ریز بودن
قناریم هم سالمه و هیچ مشکلی نداره،جفت گیری هم میکنه.
موردی نیست به نظرتون؟
دیگه میترسم آبتنی بهش بدم.
۱۳۹۷/۰۹/۲۸، ۰۲:۳۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 5
5 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #253
adce هم از روز سوم ، چهارم بصورت جیره ی ویتامینه اضافه شده
اما چیزی که برام جالب بود یک پر از بدن قناری کف قفس افتاده بود، وقتی پر رو بررسی کردم دیدم ریشه ی پر تبدیل به دو رشته پر شده
یک رشته پر نرم و معمولی ، یک رشته پر کم پشت و ضمخت
اما در کل پرنده سر حاله و احساس ناراحتی نمیکنه
کمی از پرهای خشک رو که در قسمت زیر پس پرنده به سفتی چوب ، مثل ناخن پرنده بود رو کنار زدم و دیدم تعداد محدودی در این شکلی داره ، به اندازه ای ساقه ی پر ضمخت بود که مجبور شدم با قیچی قسمت بالایی پر رو چیدم، هر چی که تا حالا دیده بودم با این مدل فرق داشته
اگر وراثتی یا بر اثر سهل انگاری در نگهداری پرنده توسط صاحب قبلیش نبوده ، دیگه عقلم به جایی قد نمیده
۱۳۹۷/۰۹/۲۸، ۰۳:۱۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ارسال: #254
سلام
منظور از قرمزی زیر پرها پوست قناریه یا محل رشد پر که معمولا در زمان رشد پر قرمز رنگه که خونه و برای رشد پر قناری طبیعی و لازمه.
اما اگر منظورتون پوست بدن پرنده هست از عدم وجود شپشک مطمئن بشید
مواد معدنی ( کلسیم، پروتئین،آهن و ویتامینd که تابش نور خورشید می‌تونه این کارو انجام بده یا از ویتامینd محلول در ظرف آبخوری استفاده کنید.
اما اگر اینجور که می‌فرمایید پرنده پرهای ریز و زیادی رو از دست داده می‌تونه چند عامل دیگه هم داشته باشه
مانند استفاده بیش از اندازه از دانه های چرب و گرم
استفاده از مخلوط پسته و بادام که معمولاً به اندازه ی خیلی کم برای تقویت پرنده استفاده میشه اما استفاده ی بیش از اندازه آن باعث تولک بی موقع قناری میشه
اما پیشنهاد میکنم ابتدا پرنده رو بصورت کامل بررسی کنی و اگر لانه در قفس پرنده هست اون رو هم بررسی کنید تا از عدم وجود شپشک مطمئن شوید و نظافت قفس رو هم در اولویت قرار بدید
در ضمن ، اگر در یک قسمت خاص از بدن پرنده پرریزی اتفاق افتاده بصورت دقیق محل رو بررسی کنید
انشاالله که مشکل خاصی نداشته باشه
۱۳۹۷/۰۹/۲۸، ۰۳:۵۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، akbar71
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 12
3 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #255
تشکر از راهنمایی و پاسخ جامع و کامل شما
منظورم محل رشد پر هستش که مثل رگ میمونه و خون توش جاریه
دو طرف پرنده هستش تو قسمت بالش
درسته من از پودر پسته و بادام و جوانه گندم زیاد استفاده کردم هفت تخم هم زیاد بهشون دادم به گمانم از همون باشه پس،فکر نمیکنم شپشک باشه چون مادم مشکلی نداره
ممنون از راهنماییتون،ویتامین هم استفاده میکنم ببینم چی میشه.
۱۳۹۷/۰۹/۲۸، ۱۲:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ارسال: #256
اینجور که فرمودید ظاهراً پرنده ی شما مشکل خاصی نداره
پیشنهاد میکنم رژیم غذایی و ویتامینه ی پرنده هاتونو حتی المقدور بر روی کاغذ یادداشت کنید ( من شخصاً برای جلوگیری از اختلال در رژیم غذایی قناری هام این کار رو میکنم )
اما شپشک از هر نوعش و به دلایل مختلف ممکنه به سراغ پرنده بیاد، برای جلوگیری از این اتفاق ( پیشگیری ) موارد مربوط به ضد عفونی محل نگهداری و لانه ی پرنده رو در کل فصول سال مخصوصا فصول گرم و زمان جوجه کشی رعایت بفرمائید.
نکات مربوط به هفت تخم گرم و سرد هم در سایت بگمونم موجود باشه، لطفاً برای جلوگیری از پیآمد های احتمالی در آینده مطالعه بفرمائید.
پاینده باشید
۱۳۹۷/۰۹/۲۹، ۱۲:۱۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

ارسال: #257
در مورد قناری خودم که در همین تاپیک در موردش صحبت کردم، برای استفاده‌ی سایر اعضا دلیل پرهای خشک و ضمخت رو درج میکنم.
قسمتی از پر ضمخت ( به سختی ناخن پرنده ) رو چیدم و پس از چیدن متوجه شدم که دستم کمی چرب شده
احتمال دادم این قناری قبلاً تخم گذاشته و به هر دلیلی صاحب قناری مجبور به خارج کردن تخم حالا به هر دلیلی که من بیخبرم با دست و توسط روغن شده.
قسمت چیده شده ی بال رو به دانشگاه علوم پزشکی بخش دامپزشکی بردم و توضیحات به همراه عکس رو نشون دادم.
پاسخ واحدی که از چند دامپزشک گرفتم علت این گونه پرها وراثتی بوده
اما برای جوجه گیری از پرنده همین پرهای ضخیم باعث شکسته شدن تخم به محض خروج یا بر اثر جابجایی ماده و برخورد پرها با تخم ها میباشد.
این پرها رو نباید کشید ، اما بطور مستمر مخصوصا در زمان تخم گذاری باید از محل رویش چیده شود. پرنده احساس درد نمیکند و مشکلی هم برای تخم ها بوجود نمی‌آید.
امیدوارم این مطلب به کسانی که با چنین مشکلی روبرو شدند کارآمد باشه
پاینده باشید
۱۳۹۷/۰۹/۲۹، ۱۲:۳۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تايپيك جامع بيماري چشم قناري قاصدک 316 119,376 ۱۳۹۵/۱۰/۱۳، ۰۷:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: mohsenb150

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان