زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۲۱، ۰۳:۱۰ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تاپيك جامع تخم قناري

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 0
5 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #1
تايپيك جامع تخم قناري
سلام
من یک جفت تازه کنار هم گذاشتم یعنی حدوده 3 هفتستوهردو بالغ هستند .یک هفته ای هست که دیدم جفت گیری انجام میدند و به نظر اومده که با هم جفت شدند و اماده تخم گذاری هستند.
به نظر شما اگه الان اونشون رو بذارم تخم ها بدون نطفست ؟چه طوری میشه فهمید که پرنده هام اماده هستند؟

باتشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۰۲، ۰۴:۱۲ ق.ظ، توسط محمد تقی کریمی.)
۱۳۸۹/۱۰/۲۶، ۱۱:۰۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 102 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 20
3 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #1011
RE: تاپيك جامع تخم قناري
با سلام و عرض ارادت
میخواستم بپرسم جوجه هام تقریبا 20 روزشونه امروز یکیشون دیدم اومده بود روی چوب. آقای کاووسی عزیز فرمودن تا 40 روزیشون تخم مرغ بدم .الان تو این شرایط غذای دیگه چی پیشنهاد میکنین؟مثلا یه جا خوندم میگفتن هفت تخم رو خیس کنین بعد بدین بهشون.
سوال دوم اینکه من نر و ماده رو جدا نکردم جون جفتشون به جوجه ها غذا میدادن. الان میبینم ماده اخم گذاشته و یکی دیکه گویا تو راه یعنی 2 تا تخم .هنوز اون یکی جوجه ها از لون بیرون نزدن .چه کنم ؟ماده ضعیف نمیشه؟کی جدا کنمشون ؟دیگه جوجه نمیخوام فعلا.گفتم یه استراحت به ماده بدم بعد این جوجه ها که امروز با دیدن تخم ها که صد در صد نطفه دارن شوکه شدم.در ضمن ماده جا نداره رو تخم بخوابه .هی دم لون وای میسته تا جا بشه بره رو تخم بخوابه.لطفا راهنمایی کنین.
مرسی واقعا

۱۳۹۳/۰۳/۲۸، ۰۸:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #1012
سلام
تا چهل روزگی حتما باید غذا نرم (تخم مرغ)دراختیارشون باشه  همه جوره به تغذیشون برسید .هفت تخم رو میشه تو اب گذاشت تا خیس بخوره ودر اختیارشون گذاشت مشکلی نداره.
لانه دیگه بذارید داخل قفس تا ماده اونو درست کنه وداخل اون تخم هاشو بذاره این یدونه تخم هم که گذاشته در بیارید وبذارید داخل یه ظرف بهتره که ظرف رو  ارزن بریزید داخلش وبعد تخم هارو بذارید داخلش  تا صدمه نبینن
واین کاررو تا اخرین تخم ماده تکرار کن بعد که همه تخم ها رو گذاشت   تخم هار وباهم بذارید داخل لانه جدید وجوجه ها اگه تااون موقه بیرون اومده بودن وتونستن تخم مرغ بخورن جدا کنید اگه نتونستن بخورن نر رو هم باهاشون جدا کنید
این لون هم بذارید جوجه بدن حیفه که تخم هارو خراب کیند واسه لون بعد جوجه ها که 14 روزه شدن باید نر وماده رو جدا کنید تا جفت نخورن وباز تخم نذارن
موفق باشید
امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۳/۰۳/۲۸، ۰۹:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hidrane ، kristophal ، gholizadeh ، محمدمهدی ، katbi ، هیوا ، omidlord
*
کاربر انجمن

سیکل
سپاس‌ها: 4
16 سپاس گرفته‌شده در 15 ارسال
ارسال: #1013
با سلام
14 روز از خوابیدن ماده رو تخم ها میگذره روز اول 2تا و فرداش یکی باز شدن
الان 2روز گذشته 2تا تخم دیگه مونده جوجها که امدن روی تخم قرار میگیرن به نظرم جا تنگ شده
او 2تا که باز نشدن علت این نیست که جوجها رو تخم هستن؟؟نظر شما چیه
ماده رو تخم ک میخوابه جوجهارو میچینه اما بلند ک میشه همون اش همون کاسه
ب نظر شما جوجها ب تخم ها اسیب نمیرسونن روش به قول معروف لم میدم اکه جوجه از تخم میخواد بیاد بیرون کارش سخت تر نمیشه
پیشنهادتون چیه؟
۱۳۹۳/۰۳/۳۱، ۱۱:۱۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: reza rasuli
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #1014
سلام
تا فردا صبر كنيد اگر جوجه نشدن پس احتمال جوجه شدنشون خيلي كمه وبهتره كه آنها را از لانه خارج كنيد.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۳/۳۱، ۱۱:۳۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: katbi ، هیوا ، omidlord ، mohammad cheraghi
**
پژوهشگر انجمن

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 312
224 سپاس گرفته‌شده در 57 ارسال
ارسال: #1015
سلام
دوست گرامی مگه شماتخمهارویک روززیرماده نزاشتیداگه این کارکرده بودیدجوجها همشون همزمانازتخم درمیومدند.الانممشکلی نیست اگرمطمعن هستیدکه تخمهاپرهستندبزاریدبه موقع درمیادامااگرچهارده روزگزشته دیگه درنمیان وردارشون .
موفق باشید.

امضای reza rasuli فردخردمندسخن می گویدچراکه حرفی برای گفتن دارد.

فرد نادان سخن  می گوید فقط برای آن که چیزی گفته باشد.

۱۳۹۳/۰۳/۳۱، ۱۱:۳۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: katbi ، هیوا ، omidlord
*
کاربر انجمن

سیکل
سپاس‌ها: 4
16 سپاس گرفته‌شده در 15 ارسال
ارسال: #1016
ممنون
من تخم مصنوغی پیدا نکردم نمیدونمم از کجا بگیرم ک زیر قناریام بزارم
اما مطمئنم تخما نطفه دارن
ممنون در ضمن ماده من اصلا تخم مرغ نمیخوره چی کار کنم؟
۱۳۹۳/۰۳/۳۱، ۱۱:۵۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: omidlord
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #1017
از وقتی که ماده تخم اول رو گذاشت دیگه به جز دون اصلی چیزی در اختیارش نذار تا روز ۱۲ ۱۳ابتنی بذار.و مشکل تخم مرغ نخوردن هم با مخلوط کردن هویج و نون سوخاری پودر شده و مقداری عسل باهاش حل میشه
۱۳۹۳/۰۳/۳۱، ۱۲:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، omidlord
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #1018
(۱۳۹۳/۰۳/۳۱، ۱۲:۰۴ ب.ظ)'shahabbatista' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
از وقتی که ماده تخم اول رو گذاشت دیگه به جز دون اصلی چیزی در اختیارش نذار تا روز ۱۲ ۱۳ابتنی بذار.و مشکل تخم مرغ نخوردن هم با مخلوط کردن هویج و نون سوخاری پودر شده و مقداری عسل باهاش حل میشه

با سلام وادب خدمت دوست خوبم

البته پيشنهاد من اينه كه غذاي تخم مرغي  را تا گذاشتن  تخم چهارم قناري  ادامه بده و پس از اون هم طي چهارده  كه قناري روي تخم مي خوابد ،سه مرتبه(هر چهار روز) به اندازه يك شستي  تخم مرغ براشون بزاره  و در مورد باز كردن اشتها  هويچ و ....نقش موثري داره 

با تشكر

۱۳۹۳/۰۳/۳۱، ۰۵:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #1019
(۱۳۹۳/۰۳/۳۱، ۱۱:۵۷ ق.ظ)'amirhs' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون
من تخم مصنوغی پیدا نکردم نمیدونمم از کجا بگیرم ک زیر قناریام بزارم   اما مطمئنم تخما نطفه دارن . ممنون در ضمن ماده من اصلا تخم مرغ نمیخوره چی کار کنم؟

با سلام و عرض ارادت خدمت دوستان و نظرات مفید و سازنده شان

دوست عزیز شما از تخمهای بدون نطفه لان قبل بجای مصنوعی استفاده کنید . فقط با ماژیک علامت بزنید که قاطی نشوند .

البته به نظر بنده برای همه ماده ها نیاز به برداشتن تخم ها و جابجایی نیست ، چون ماده های خوش سو بصورت ذاتی تا گذاشتن تخم آخر روی تخمها نمی خوابند ولی بعضی ماده ها که از تخم اول روی تخم ممتد میخوابند بهتر ست تخمها را برداریم . حتی در این موارد هم خیلی از قناریها جوجه ها را با اینکه در روزهای بعد از هم بدنیا می ایند بخوبی بزرگ می کنند .

پیشنهاد بنده به دوستانی که تجربه زیادی در این زمینه ندارند این است که در ابتدای پرورش تا کسب تجربه آینده فعلا  به لانه یا تخم ها دست نزنند . زیرا امکان شفت شدن یا شکستن تخمها بیشتر از تلفات آینده است .

۱۳۹۳/۰۴/۰۲، ۱۲:۳۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، هیوا
*
کاربر انجمن

فعلا کلاس7
سپاس‌ها: 5
23 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #1020
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۳/۰۴/۰۳، ۰۹:۰۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تاپيك جامع سن قناري King_Hearts 81 25,748 ۱۳۹۴/۱۲/۱۹، ۰۸:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی
  تاپيك جامع تغذيه جوجه قناري MRNA 132 41,491 ۱۳۹۴/۱۲/۱۵، ۰۷:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان