زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۲۱، ۱۰:۱۸ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تاپيك جامع تخم قناري

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 0
5 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #1
تايپيك جامع تخم قناري
سلام
من یک جفت تازه کنار هم گذاشتم یعنی حدوده 3 هفتستوهردو بالغ هستند .یک هفته ای هست که دیدم جفت گیری انجام میدند و به نظر اومده که با هم جفت شدند و اماده تخم گذاری هستند.
به نظر شما اگه الان اونشون رو بذارم تخم ها بدون نطفست ؟چه طوری میشه فهمید که پرنده هام اماده هستند؟

باتشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۰۲، ۰۴:۱۲ ق.ظ، توسط محمد تقی کریمی.)
۱۳۸۹/۱۰/۲۶، ۱۱:۰۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 103 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 20
3 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #1021
RE: تاپيك جامع تخم قناري
با سلام خدمت دوستان
عرض کنم در لون اول 3 جوجه کاکل زری به دنیا اومدن به گفته دوستان ماده را از بقیه جدا کردم الان رو 5 تا تخم خوابیده که 2 تاش متولد شده سوالم اینه که ماده به تنهایی میتونه تازه متولد شده ها رو بزرگ کنه؟ پرنده نر به اتفاق 3 جوجه لون اولم تو یه قفس دیگه هستند یکیشون هنوز نر غذا میده بهش (نمیتونه بخوره) تو این قفس دیگر هم ماده هست.چه کنم؟دیگه نمیخوام جفت بخورن .راهنمایی کنین.در ضمن اینم بگم پرنده نر تو لون اول به جوجه ها غذا میداد فکر کنم هفته سوم تولدشون بود .سپاس
۱۳۹۳/۰۴/۱۴، ۰۸:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

زیر دبپلم
سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #1022
RE: آموزش درست کردن لانه برای قناری
حدود 15 روز پیش قناری هام را انداختم پیش هم 10 روز پیش هم جفتگیری کردن خودم دیدم ولی از اون روز داره خونه را درست میکنه ولی هیچ تخمی در کار نیست؟؟؟؟؟؟کمک
۱۳۹۳/۰۴/۱۴، ۰۸:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 312
224 سپاس گرفته‌شده در 57 ارسال
ارسال: #1023
سلام
دوست عزیزاگه دیگه نمیخواهیدجوجه بگیریدنربه مدت پانزده روزبندازیدکنارماده وجوجهای تازه متولدشده .بعدازپانزده روزماده راجداکنیداگربیشترازاین مدت بمونه پیش نردوباره جفت میخورند.نرجوجهاروبزرگ میکنه .نگرانه جوجهای لون اولم نباشیداگرتخم مرغ آب پز براشون بزارید خودشون میخورند.
موفق باشید

امضای reza rasuli فردخردمندسخن می گویدچراکه حرفی برای گفتن دارد.

فرد نادان سخن  می گوید فقط برای آن که چیزی گفته باشد.

۱۳۹۳/۰۴/۱۴، ۰۹:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #1024
(۱۳۹۳/۰۴/۱۴، ۰۸:۵۳ ب.ظ)'CjArash' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
حدود 15 روز پیش قناری هام را انداختم پیش هم 10 روز پیش هم جفتگیری کردن خودم دیدم ولی از اون روز داره خونه را درست میکنه ولی هیچ تخمی در کار نیست؟؟؟؟؟؟کمک

سلام
تا25 روز باید صبر کرد 
شما به تغذیشون برس  و10 روز دیگه وقت دارن
ماده رو چک کن که چربی نداشته باشه
موفق باشید

امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۳/۰۴/۱۴، ۱۱:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، kristophal ، omidlord ، هیوا
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #1025
(۱۳۹۳/۰۴/۱۴، ۰۸:۵۳ ب.ظ)'CjArash' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دورود ..

صرفا جهت اطلاع عموم !

در برخی از اینگونه موارد چند قطره روغن زیتون روی شکم و پس ماده چکانده به آرامی ماساژ دهید تا کمی جذب پوست شود .. و یک چهارم شستی تخم منداب به ماده بدهید . ضمنا ویتامین AD3  و  ب کمپلکس همراه ال کارنتین ، کلسیم ، مواد معدنی کف دریا و پوسته آرد شده تخم مرغ ، بلغور سنگ ریزه دارای پوسته صدف همه در رفع  این مشکل مفیدند .

برخی معتقدند که قطار تخم ماده در هر فصل وقتی تمام شود ، علایم آمادگی را دارد  اما تخم نمی گذارد و فقط کرچ شده و در لان می خوابد .

اگر از ماده زیاد کار کشیده شده و بیش از 4 لان تخم گذاشته باید جدا و لک بخورد .

۱۳۹۳/۰۴/۱۸، ۰۵:۱۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 399
300 سپاس گرفته‌شده در 114 ارسال
ارسال: #1026
قناری ماده لانه سازی کرده، تو لانه می شینه ولی تخم نمیذاره، چرا؟
سلام.
حدود سه هفته پیش یک جفت قناری نر و ماده خریدم که فروشنده ادعا می کرد آماده هستند. حتی براشون لانه هم گذاشته بود. اون ها رو به همراه لانه شون به قفسی که خریده بودم منتقل کرد. بعد از دو روز شاهد جفت گیری اونها بودم. قناری ماده گهگاه میرفت تو لونه و گود می کرد. تا هفته پیش هر روز بارها و بارها جفت گیری می کردن، اما از یک هفته پیش تعداد جفتگیری ها کم شد و به روزی یکی دو بار یا هیچی رسید. در عوض ماده بیشتر میره تو لونه میشینه و فقط چند دقیقه ای برای غذا خوردن میاد بیرون و دوباره میره میشینه تو لونه. اما خبری از تخم نیست. نمیدونم چرا.
من اولین بار هست که قناری نگهداری می کنم. مطالب زیادی توی اینترنت راجب قناری ها خوندم اما به نظرم تجربه شخصی چیز دیگه ایه. بنابراین از دوستان باتجربه درخواست راهنمایی دارم. پیشاپیش ممنون.

۱۳۹۳/۰۵/۱۴، ۰۳:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
ارسال: #1027
RE: قناری ماده لانه سازی کرده، تو لانه می شینه ولی تخم نمیذاره، چرا؟
سلام  دوست عزیز
خلاصه عرض کنم الان کلا زمان مناسبی واسه جفت زدن نیست
اما شما مادتونو از لحاظ چربی چک کنید ببینید چربی داره یانه سینه زیر بال کنار گردن و دور پسش رو نگاه کنید ببینید چربی گرفته 
عکس هم بذارید تا دوستان ببینن وتشخیص بدن که چربی هست یا خیر
وقتی قناری ماده ونررو میندازید پیش هم حداقل 6 روز وحد اکثر 25 روز بعدش باید  ماده تخم بذاره
موفق باشید
امضای محمدامين كاوسی
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۵/۱۴، ۰۳:۲۳ ب.ظ، توسط محمدامين كاوسی.)
۱۳۹۳/۰۵/۱۴، ۰۳:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohsenz2006 ، هیوا ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 399
300 سپاس گرفته‌شده در 114 ارسال
ارسال: #1028
(۱۳۹۳/۰۵/۱۴، ۰۳:۱۹ ب.ظ)'محمدامين كاوسی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام  دوست عزیز
خلاصه عرض کنم الان کلا زمان مناسبی واسه جفت زدن نیست
اما شما مادتونو از لحاظ چربی چک کنید ببینید چربی داره یانه سینه زیر بال کنار گردن و دور پسش رو نگاه کنید ببینید چربی گرفته 
عکس هم بذارید تا دوستان ببینن وتشخیص بدن که چربی هست یا خیر
وقتی قناری ماده ونررو میندازید پیش هم حداقل 6 روز وحد اکثر 25 روز بعدش باید  ماده تخم بذاره
موفق باشید

ممنونم. میدونم که گفته میشه زمان مناسبی برای جفت زدن نیست. ولی چون دیدم جفت گیری می کنن و مشکلی با هم ندارن گفتم چرا جداشون کنم.
راستش چون تازه کار هستم میترسم قناری ها رو دستم بگیرم. هم از این بابت که بترسونمشون و هم از اینکه موقع گرفتنشون یه بلایی سرشون بیاد. ببینید سؤال مشخص من اینه:
اصولا اگه قناری ماده به جفت گیری رضایت بده و تو لونه بخوابه مفهومش اینه که آماده تخم گذاریه و یا نه، ممکنه قناری ها در طول سال هم جفت گیری کنن و تو لونه هم بخوابن ولی معنیش این نباشه که میخوان تخم بذارن.
کلا نشستن قناری تو لونه معنی خاصی میده؟ گود کردن لونه یه بحثه ولی همینطور نشستن چطور؟ اینم بگم که کرچ نیست.
در مورد چربی فعلا همین قدر می تونم بگم که قناری ماده نسبت به نر چاق تر هست ولی خوب سر حاله و اگه بخواد تخم بذاره و چربی مانع باشه حتما از سرحال بودن میفته.
۱۳۹۳/۰۵/۱۴، ۰۳:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #1029
دوست عزیز وقتی جفن گیری را دیدی و ماده لونه گرد کرد پس میخواد تخم بذاره.اما منظوره محمدامین از چربی چاقی نیست.ممکنه در یه قسمتی از قناریت توده و یا غده ی چربی باشه که مانع تخم گذاری میشه.
گرفتنش هم کاری نداره نترس.زیر شکم رو فوت کن پرها کنار بره ببین چربی هست یا نه.
تو این فصل تخم ها خراب میشه و فقط تو لک ونظم بدن قناری بهم میریزه که موجب میشه اونه واسه فصل بعد خوب بالا نیان.اما بازم شما چربی مادتو چک کن و سعی کن در تمام طول روز دما۲۴تا۲۶درجه بیشتر نشه.
ایشالا که موفق باشید
۱۳۹۳/۰۵/۱۴، ۰۳:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

کارشناسی
ارسال: #1030
سلام
توضیح شهاب جان کامل بود
اینو عرض کنم که ماده که چربی داشته باشه وچربیش شدید باشه چربی مانع تخم گذاری میشه یعنی جفت میخوره لونه درست میکنه داخل لونه میخابه ولی تخم نمیذاره رچقدم صبر کنی تخم نمیذاره و باید جد ابشه جچربیش از بین بره بعد اگه اماده بود دوباره جفت بشه و با احتیاط بهش رسیدگی بشه چون استعداد چربی گرفتن دوباره رو داره
نشستن ماده داخل لونه وگود کردنش یعنی میخایید تخم بذاره ولونه رو انتخاب کرده که تخم هاشو اونجابذاره واگه تقویت شده باشه و سالم باشه بعد گود کردن لانه کمتر از 5 روز تخم میذاره
واسه تشخیص چربی اون جا هایی که عرض کردم رو نگاه کنید تا مشخص بشه .بعضی از قناری ها قلمی وکشیده هستن بعضی ها کوتاه تر که گرد تر نشون میدن و فک میکنیم چاق تر هستن
درخدمتیم
موفق باشید
امضای محمدامين كاوسی
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۳/۰۵/۱۴، ۰۳:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا ، mohsenz2006 ، محمدمهدی

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال