زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۱۰:۰۲ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تاپيك جامع پاي سهره

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 17
11 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #1
شکستگی انگشت پای سهره
سلام
خدمت همه دوستان
یه سوال خیلی فوری: انگشت پای سهره ام نمیدونم شکسته یا از جا در رفته .لطفاً دلایلش و درمانش رو بگید. خوب میشه یا نه ؟
آخه می خواستم با قناری جفتش کنم
ممنون از همتون.

لطفاً عکسهاش روببینید:

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

<<<<< این انگشتش رو تکون نمیده
۱۳۹۰/۰۳/۰۵، ۰۷:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 14 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #131
RE: تاپيك جامع پاي سهره
سلام 

در این حد که توی عکس مشخصه اگر باشه دیگه زخم شده و نیاز به رسیدگی داره که مشکل پرنده حادتر نشه ... با عوض کردن نیش و قرار داده نی مناسب و رعایت بهداشت و نظافت و استفاده از دارو و درمان مناسب .
من عکس این پرنده رو به یکی از دوستان نشون دادم گفتن گلیسیرن یده باید بزنی به پاش و مقدار کمی هم بهش تخم کاهو با انگشتی بده گاهی اوقات . البته توی عکس کمی پای پرنده زرد شده که علامت عفونت نیست من چربش کرده بودم زرد شده ولی گاهی وقتها زرد شدن به خاطر عفونت هست که باید آنتی بیوتیک استفاده بشه . 
اون مقدار اندکی که بنده عرض کردم شایع هست (بخصوص در سهره های وحشی یا جوجه های شرور) از این هم کمتره و در واقع یه حالتی شبیه پینه زدن کف پای پرنده بوجود میاد بخصوص در وسط پای پرنده یعنی دقیقا همین جایی که توی عکس زخم شده و تو پای سمت راستی کاملا مشخصه ... در حالت خفیفش که مد نظر بنده هست کف پای پرنده کمی خورده میشه و در بعضی مواقع کمی براق میشه که در اثر ساییدگی هست و علتش تحرک و جنب و جوش بسیار زیاد در سهره ها هست ... مثلا این جوجه الانم روزانه شاید نزدیک به چندصد بار میپره روی جادونی و سپس روی نیش و دومرتبه میپربه به دیواره قفس و دوباره میپره روی نیش و اونقد این کارو انجام میده که بعضی وقتها از دستش کلافه میشم ... خوب در این حالت بهترین نی هم براش قرار بدین بازم ساییدگی بوجود میاد و علتش تحرک بیش از حد پرنده هست .
در موارد حاد که منجر به زخم شدن میشه علاوه بر نی نامناسب علتهای دیگری هم داره همون طوری که عرض شد کمبود ویتامین بخصوص a و d و e  و استفاده از رژیمهای خیلی گرم و چرب ..... البته ناگفته نمونه توی این عکس درسته کف پای پرنده کمی زخم شده ولی اینم تقریبا خفیفه و حاد نیست ولی در هر صورت وقتی در این حد باشه به رسیدگی و مراقبت لازم نیاز داره تا مشکل بیشتر از این نشه ... با تشکر از همه دوستان   
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۹/۱۴، ۰۵:۳۴ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۶/۰۹/۱۲، ۱۱:۴۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #132
سلام 

به اینصورت باشه تقریبا نرمال هست . (البته این پای سمت راست تصویرکمی زرد شده اثرات فضله هست) 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۹/۱۵، ۰۸:۳۸ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۶/۰۹/۱۴، ۱۲:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 90
14 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #133
سلام دوستان و اساتید عزیز
لطفن کمک کنید، یکی از سهره های من مشکل پا داره، مفصل زانوش حالت طبیعی نداره و روی نی مشکل داره، سینه اش رو میذاره روی نی، درحالت ایستاده هم همش پاهاشو بلند میکنه میذاره، یکی از مفصلای زانوش صافه میمونه، اول فکر میکردم کف پاشه، نی رو چرب کردم با پماد آ و د، اما الان ماوجه شدم مشکلش مفصل زانو یا حتا ران باشه. چکار میتونم براش بکنم، مست بود و میخوند با این وضعیت اما الان یه هفتست نمیخونه و فکر کنم رفت واسه لک.
لطفا کمک کنین
۱۳۹۸/۰۵/۰۵، ۰۸:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #134