زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۸، ۰۴:۲۲ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تاپیک جامع در مورد نطفه قناری

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 2
8 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #1
کمک در مورد نطفه قناری
سلام به همگی
1) میخواستم بدونم اگه هیچ یک از تخمهای ماده جوجه نشن میشه مشکل از ماده باشه یا فقط مشکل از نطفه نره؟
2)میش کاری کرد که نطفه نر قوی بشه اگه میشه چه جوری
3)چه جوری سن قناری نر رو بفهمم که ببینم نطفه داره یا نه
ممنون از کسانی که کمک میکنن
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۲/۱۰، ۰۷:۴۰ ب.ظ، توسط morteza.)
۱۳۹۰/۰۲/۱۰، ۰۷:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: بهبود ، vahid babayi
صفحه 10 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #91
RE: آیا میشه باز نشدن تخم از خوابیدن نر باشه؟
(۱۳۹۱/۰۲/۱۰، ۱۱:۳۰ ب.ظ)mehran_j نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
نر منم اغلب طرفای ظهر میره توی لونه پیش ماده استراحت میکنه اما شبا نه.حتی دیدم بعضی وقتا به زور ماده رو کنار میزنه تا خودشو سهیم کنه توی خوابیدن روی تخم.نظرتون چیه؟
به نظر شما ایرادی داره؟
الانم ماده روی تخما خوابیده اما امروز روزه پانزدهمه که از جوجه خبری نیست.در ضمن اولین باری هم هست که ماده تخم میذاره و کلا جفت خوردن با هم
با سلام
اگه تخم ها رو با هم روز زیر ماده گذاشتی امروز دیگه باید در بیاد نحوه محاسبه تاریخ دقیق مثلا ماده روز اول ماه همه تخم هارو زیرش گذاشتی 1+14=15 تخمها روز 15 هم ماه به شرطی که ماده از روز اول مرتب خوابیده باشه در میاد و تو طبیعت ماده از روزی که اخرین تخم رو گذاشت روش میخوابه و با هم تخم ها باز میشوند و زمانی که تخمها بعد از 14 روز از اخرین تخم باز نشدند قبل شکستن تخم باید تخم رو از لحاظ نطفه زیر نور لامپ امتحان کرد و خوابیدن موقتی نر به هنگام ترک لانه قناری ماده مشکلی نداره با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۲/۱۱، ۰۴:۵۲ ب.ظ، توسط nazmi.)
۱۳۹۱/۰۲/۱۱، ۰۴:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی ، mehran_j ، glaster
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #92
باسلام

به گفته دوستمون اگه شما تخم هارو برميداشتين و همه رو باهم در يك روز زير ماده ميذاشتيد راحت تر بودين و همه تخم ها باهم باز ميشد و ديگه مجبور نبودين تا 14 روز بعد از اخرين تخم هم صبر كنين ولي خوب حالا هم بايد صبر كنين تا 14 15 روز از آخرين تخم بگذره و بعد تخم هارو بردارين و بررسي كنين ببينين واسه چي جوجه نشدن البته كه انشااله جوجه بشن . در بعضي مواقع در لونه اول اين مورد پيش مياد كه تخم ها نطفه نبندن قناري جيبر خود من در لونه اول با وجودي كه 4 تا تخم داشت و جفتگيري هم كرده بودن و نر هم قبلا با يه ماده ديگه جوجه داده بود هيچ جوجه اي باز نكرد و تخم ها نطفه نداشتن ولي دراين لونه دوم سه تخم گذاشت كه خدارو شكر هرسه باز شدن و الان جوجه هاش يك هفته اي شدن. شما هم اگه ديدين اين لونه جوجه اي بدنيا نبود و تخم ها نطفه نداشتن لونه رو بردارين و بعد يه هفته مجدد براشون بزارين تا دوباره تخم كنن و در ضمن هواي تغذيه شون رو هم داشته باشين و كف دريا هم فراموش نشه.

موفق باشيد

:basa (75):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۱/۰۲/۱۱، ۰۵:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 25
40 سپاس گرفته‌شده در 18 ارسال
ارسال: #93
سلام.منم یه جفت قناریم که از سه روز پیش شروع کرده به تخم گذاشتن نرش گاهی اوقات میره تو لونه یا تنهایی رو تخما میخوابه یا در کنار ماده.مطمئنم که قناریم نره .با ماده هم دیدم که زیاد جفت گیری میکرد.اما الان با شنیدن حرفای بعضی از دوستان خیلی میترسم که نکنه تخما جوجه نشن.تازه گاهی اوقات هم قناری ماده به قناری نره تو لونه غذا میده.خدا کنم که قناری های من جزء اون دسته از قناری های عاشق باشه
۱۳۹۱/۰۲/۱۱، ۰۶:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #94
(۱۳۹۱/۰۲/۱۱، ۰۶:۱۸ ب.ظ)omidjiber نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.منم یه جفت قناریم که از سه روز پیش شروع کرده به تخم گذاشتن نرش گاهی اوقات میره تو لونه یا تنهایی رو تخما میخوابه یا در کنار ماده.مطمئنم که قناریم نره .با ماده هم دیدم که زیاد جفت گیری میکرد.اما الان با شنیدن حرفای بعضی از دوستان خیلی میترسم که نکنه تخما جوجه نشن.تازه گاهی اوقات هم قناری ماده به قناری نره تو لونه غذا میده.خدا کنم که قناری های من جزء اون دسته از قناری های عاشق باشه
با سلام
در صورت نطفه داشتن تخم
خوابیدن نر روی تخم بصورت موقت روی تخم مشکل ایجاد نمیکنه و جای نگرانی نیست من که عاشق همچین قناریهای نری هستم چون تجربه کردم خیلی قناریهای جوجه دوستی هستند من خودم قناری نر سفید دارم که گاهی اوقات ماده رو مجبور میکنه از رو تخم پاشه تا خودش بره رو تخم بخوابه و زمانی هم که ماده تاخیر میکرد ماده رو با زور برمیگردوند رو تخم الانم سه تا جوجه خوشگل داره و در ضمن این نر تازه به ریز خونی افتاده بود که جفتش کردم و موفق شدم با دادن کانتو ازش جوجه بگیرم با تشکر
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۲/۱۱، ۰۹:۱۵ ب.ظ، توسط nazmi.)
۱۳۹۱/۰۲/۱۱، ۰۹:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 169
431 سپاس گرفته‌شده در 140 ارسال
ارسال: #95
RE: تاپیک جامع در مورد نطفه قناری
سلام.قناری های من که تو لون اولشون 2 تا تخم گذاشتند بعد از 15 روز هم تخمها رو شکستیم که هر دو تا بی نطفه بودند. حالا می خوام برای لون دوم آمادشون کنم. بعد از چند روز باید دوباره واسشون لونه بذارم و اینکه نر و ماده رو باید از هم جدا کنم تا تقویت کنم یا اینکه تو یه قفس باشند با این شرایط که نره خیلی مسته و از حالا دنبال ماده می کنه و می خواد جفت گیری کنه. الان حدود 4 روزه لونشونو برداشتم
۱۳۹۱/۰۲/۱۵، ۰۴:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 790
861 سپاس گرفته‌شده در 286 ارسال
ارسال: #96
دقیقا برای منم این مشکل پیش اومد شما از دوباره لون رو بذار شاید این دفعه تخم ها نطفه داشته باشند.اگه این دفعه نطفه نداشتن تو دوران تولک تقویتشون کن گه انشا... پاییز احتمالا جوجه میدن.
۱۳۹۱/۰۲/۱۷، ۰۹:۰۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mehran_j
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #97
بعضی اوقات دیر گذاشتن قناریها با هم هم دلیل نطفه نگرفتن تخمها میشود چون تخم در شکم ماده کامل میشود و راه نطفه بسته میشود:basa (113):
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۱/۰۲/۱۷، ۰۴:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Arjon ، nazmi ، mehran_j
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #98

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام
من بعد از اینکه 16 روز از تنها تخم قناریم باز نشد تخم رو شکستم و با این صحنه مواجه شدم
اصلا هیچگونه رگ خونی نداشت
حالا به نظر شما این تخم نطفه داشته؟
مشکلش چی بوده؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۲/۱۸، ۱۲:۱۳ ق.ظ، توسط امیر محمدی.)
۱۳۹۱/۰۲/۱۸، ۱۲:۰۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #99
تخمی که میگنده دلیلش چند تا موضوع میتونه باشه از قبیل نطفه ضعیف و ناقص که تقسیم سلولی را کامل انجام نمیدهد و جنین در روزای اولیه تشکیل میمیرد؛ورود ویروس به تخم در شکم ماده ؛ناقص و کم بودن مواد غذایی تخم و در نهایت مرگ جنین؛بی تجربگی ماده در گرم نگهداشتن تخم و نهایتا مرگ جنین و بعد از آن گندیدگی و بالا بودن دمای محیط ؛خوابیدن زیاد ماده روی تخم بی نطفه مثلا۲۰روز ؛سوراخ شدن تخم و نفوذ باکتریها به درون تخم؛چون معمولا تخم بی نطفه سالم میماند فقط محتویاتش کمی خشک میشود
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۱/۰۲/۱۸، ۱۲:۲۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: DRaiush
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #100
(۱۳۹۱/۰۲/۱۸، ۱۲:۲۹ ق.ظ)silverman909 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تخمی که میگنده دلیلش چند تا موضوع میتونه باشه از قبیل نطفه ضعیف و ناقص که تقسیم سلولی را کامل انجام نمیدهد و جنین در روزای اولیه تشکیل میمیرد؛ورود ویروس به تخم در شکم ماده ؛ناقص و کم بودن مواد غذایی تخم و در نهایت مرگ جنین؛بی تجربگی ماده در گرم نگهداشتن تخم و نهایتا مرگ جنین و بعد از آن گندیدگی و بالا بودن دمای محیط ؛خوابیدن زیاد ماده روی تخم بی نطفه مثلا۲۰روز ؛سوراخ شدن تخم و نفوذ باکتریها به درون تخم؛چون معمولا تخم بی نطفه سالم میماند فقط محتویاتش کمی خشک میشود
ممنون از پاسختون
شما مطمعن هستین که این تخم گندیده؟
در مورد گرم نگه داشتن تخم باید بگم قناریم کاملا رو تخم میخوابید فقط بعضی مواقع برای خوردن غذا از لون بیرون میامد پس این مورد منتفی
تخم هم اصلا سوراخ نشده بود
دمای محیط هم 24 درجه بود
۱۳۹۱/۰۲/۱۸، ۱۰:۴۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان