زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۵، ۰۳:۳۰ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تاپیک جامع در مورد نطفه قناری

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 2
8 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #1
کمک در مورد نطفه قناری
سلام به همگی
1) میخواستم بدونم اگه هیچ یک از تخمهای ماده جوجه نشن میشه مشکل از ماده باشه یا فقط مشکل از نطفه نره؟
2)میش کاری کرد که نطفه نر قوی بشه اگه میشه چه جوری
3)چه جوری سن قناری نر رو بفهمم که ببینم نطفه داره یا نه
ممنون از کسانی که کمک میکنن
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۲/۱۰، ۰۷:۴۰ ب.ظ، توسط morteza.)
۱۳۹۰/۰۲/۱۰، ۰۷:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: بهبود ، vahid babayi
صفحه 28 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #271
RE: تاپیک جامع در مورد نطفه قناری
سلام
اقای رحمانی عزیز ممنون که تجربیاتتون در اختیار همه میذارین
اگه امکانش هست روش دقیق مصرف امگا 3 رو توضیح بدین که چند روز قبل جفت زدن وهربار چه مقدار ؟
یعنی شما نر های که نطفه نداشتن رو امگا دادین درمان شدن؟
سپاس
امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۲/۱۱/۲۸، ۰۴:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

د
سپاس‌ها: 188
166 سپاس گرفته‌شده در 66 ارسال
ارسال: #272
با سلام خدمت جناب کاووسی.به مدت ده روز قبل از تخم گذاری ،روز در میان، روزی یک عدد کپسول را ابتدا با خرفه و سپس با دو عدد تخم مرغ مخلوط کرده و به تعداد20 جفت از قناریها دادم.الان هم هفته ای دو بار برای همه قناریام از جمله جفتگاهیها از این کپسول استفاده میکنم.یکی از دوستان هم به جای کپسول روغن ماهی گرفتند و در هر تخم مرغ 15 قطره استفاده کردند.ایشون هم براشون جواب داده.اما عمده مشکل اکثر دوستان اینه که قناریا جوجه هاشون را تغذیه نمیکنند.چه با عوض کردن لان و چه با سبزیجات و ....موفق باشید.

۱۳۹۲/۱۱/۲۸، ۰۵:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 8
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #273
(۱۳۹۲/۱۱/۲۸، ۱۲:۵۳ ب.ظ)'mansoor' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
در ضمن من الان ماده رو از رو تخما بلند کردم و پسش رو نگاه کردم چربی داره ولی زمانی که جفت انداختم چربی نداشت
الانم قصد جدا کردن دارم و میخوام با یه نر جدید تن بزنم باید حتما چربیش رو اب کنم اخه من شنیدم ماده ها وقتی رو تخمها خوابیدن چربی جمع میکنن

دوستان به ما هم عنایتی کنین

۱۳۹۲/۱۱/۲۸، ۰۹:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #274
(۱۳۹۲/۱۱/۲۸، ۰۵:۲۱ ب.ظ)رحمانی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت جناب کاووسی.به مدت ده روز قبل از تخم گذاری ،روز در میان، روزی یک عدد کپسول را ابتدا با خرفه و سپس با دو عدد تخم مرغ مخلوط کرده و به تعداد20 جفت از قناریها دادم.الان هم هفته ای دو بار برای همه قناریام از جمله جفتگاهیها از این کپسول استفاده میکنم.یکی از دوستان هم به جای کپسول روغن ماهی گرفتند و در هر تخم مرغ 15 قطره استفاده کردند.ایشون هم براشون جواب داده.اما عمده مشکل اکثر دوستان اینه که قناریا جوجه هاشون را تغذیه نمیکنند.چه با عوض کردن لان و چه با سبزیجات و ....موفق باشید.

جناب رحمانی سلام ممنون از راهنماییتون من یه دوره نکتون ای یکدوره هم اویزول دادم اثر نداشت حالا هم راهنمایی شما رو انجام میدم انشالله جواب بده اما در مورد دان ندادن به جوجه ها خودتون استادین ولی من تو این مواقع دورتادور قفس رو میپوشونم تا ماده احساس استرس نداشته باشه و دانهای مقوی هم بیشتر میدم همین الان ماده ای دارم که نرش رو با دوتا ماده تن زدم و الانم به جوجه ها دان نمیداد دور قفسش رو پوشوندم الانم جوجه ها پنج روزه ان البته به خوبی ماده های دیگه دون نمیدن

امضای جلال لطفی کوروش کبیر:
ازسه صدا می هراسم،
صدای کودکی از بی مادری. صدای متهمی از بی گناهی.صدای عاشقی از جدایی .
۱۳۹۲/۱۱/۲۹، ۱۲:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #275
نقل قول:  
(۱۳۹۲/۱۱/۲۸، ۱۲:۵۳ ب.ظ)'mansoor' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
در ضمن من الان ماده رو از رو تخما بلند کردم و پسش رو نگاه کردم چربی داره ولی زمانی که جفت انداختم چربی نداشت
الانم قصد جدا کردن دارم و میخوام با یه نر جدید تن بزنم باید حتما چربیش رو اب کنم اخه من شنیدم ماده ها وقتی رو تخمها خوابیدن چربی جمع میکنن

سلام
بستگي به مقدار چربيش داره اگر زياد باشه وقتي جوجه ها دو هفته اي شدن ماده را 3روز جداكن وبهش كتان بو داده بده.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۱۱/۲۹، ۰۷:۳۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد تقی کریمی ، mansoor
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 78
69 سپاس گرفته‌شده در 27 ارسال
ارسال: #276
با سلام خدمت همه اساتید.
از خیلی از قناری بازها شنیدم ک میگن زمانی ک میخای قناری نر جفت بزنی به هیچ وجه نباید تو دست بگیری چون باعث میشه ک نطفش یا ظعیف بشه یا از بین بره.
خواستم ببینم شماهم در این مورد چیزی شنیدید؟نظرتون در این باره چیه؟چقدر این حرف درسته؟
با تشکر.
۱۳۹۲/۱۲/۲۱، ۰۲:۰۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #277
(۱۳۹۲/۱۲/۲۱، ۰۲:۰۴ ق.ظ)'ali ebadi' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت همه اساتید.
از خیلی از قناری بازها شنیدم ک میگن زمانی ک میخای قناری نر جفت بزنی به هیچ وجه نباید تو دست بگیری چون باعث میشه ک نطفش یا ظعیف بشه یا از بین بره.
خواستم ببینم شماهم در این مورد چیزی شنیدید؟نظرتون در این باره چیه؟چقدر این حرف درسته؟
با تشکر.

سلام
هر چه سعي بشه كه پرنده را توي دست نگيري بهتره ولي اين حرف هم بي اساس هست.

امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۱۲/۲۱، ۰۷:۳۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 19
سپاس‌ها: 319
1096 سپاس گرفته‌شده در 326 ارسال
ارسال: #278
بنظر من تا حدودی درسته.چون یجورایی تو اوج مستی غرور پرنده میشکنه و بهش استرس وارد میشه و شش دانگ مست شدنشو به تاخیر میندازه
امضای ahoora_3
نقل قول:
عمل کننده باش نه پیرو اعمال
۱۳۹۲/۱۲/۲۱، ۰۷:۴۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد تقی کریمی ، ali ebadi
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #279
سلام
من تا الان حداقل 8 جفت قناري داشتم وعادت دارم دائما قناري ها را بررسي كنم موردي برام پيش نيامده.قناري با سهره فرق داره.اولين سهره اي كه خريدم توي همين سايت يك نفر نوشته بود براي اينكه سهره چربي نگيره توي اتاق آزادش كنيد من هم همين كار را كردم ولي سهره اي كه رو به مستي بود تا 3 ماه بعد فقط جيك جيك مي كرد. 

امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۱۲/۲۱، ۱۲:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 14
سپاس‌ها: 283
684 سپاس گرفته‌شده در 226 ارسال
ارسال: #280
سلام
دوستان پیشاپیش عیدتان مبارک. در ارسالهی قبلی دیدم فلفل دلمه ای رو برای تقویت نطفه موثر دونستین . فلفل دلمهای رو چه جوری (رنده -سالم و.. ) به پرنده بدم - مقدار وزمان مصرفشم اگه بگید ممنون میشم.
۱۳۹۲/۱۲/۲۸، ۱۱:۵۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان