زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۴، ۰۸:۰۵ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تاپیک جامع در مورد نطفه قناری

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 2
8 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #1
کمک در مورد نطفه قناری
سلام به همگی
1) میخواستم بدونم اگه هیچ یک از تخمهای ماده جوجه نشن میشه مشکل از ماده باشه یا فقط مشکل از نطفه نره؟
2)میش کاری کرد که نطفه نر قوی بشه اگه میشه چه جوری
3)چه جوری سن قناری نر رو بفهمم که ببینم نطفه داره یا نه
ممنون از کسانی که کمک میکنن
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۲/۱۰، ۰۷:۴۰ ب.ظ، توسط morteza.)
۱۳۹۰/۰۲/۱۰، ۰۷:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: بهبود ، vahid babayi
صفحه 30 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 14
سپاس‌ها: 283
684 سپاس گرفته‌شده در 226 ارسال
ارسال: #291
RE: تاپیک جامع در مورد نطفه قناری
(۱۳۹۳/۰۱/۳۰، ۱۰:۱۶ ق.ظ)'bfi_2004' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 داروی لوتریسیرین فرانسوی 5 روز متوالی بدید مشکل حل میشه

سلام لوتریسیرین چیست؟

ویتامینه ؟ یا داروی هرمونی؟

(۱۳۹۰/۰۲/۱۰، ۰۷:۳۹ ب.ظ)'morteza' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همگی
1) میخواستم بدونم اگه هیچ یک از تخمهای ماده جوجه نشن میشه مشکل از ماده باشه یا فقط مشکل از نطفه نره؟
2)میش کاری کرد که نطفه نر قوی بشه اگه میشه چه جوری
3)چه جوری سن قناری نر رو بفهمم که ببینم نطفه داره یا نه
ممنون از کسانی که کمک میکنن

در همین تاپیک جواب تمامی این سوالتات داده شده اگه وقت بگذاری وبخونی علاوه بر سوالات فوق کلی مطلب دیگه هم یاد میگیری

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۱/۳۰، ۱۱:۳۲ ق.ظ، توسط hassanpour.)
۱۳۹۳/۰۱/۳۰، ۱۱:۰۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #292
(۱۳۹۳/۰۱/۳۰، ۰۷:۵۴ ق.ظ)hassanpour نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۳/۰۱/۰۵، ۱۰:۵۳ ب.ظ)'جلال لطفی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
من امسال به هر طریقی که دوستان فکر کنند عمل کردم ولی موفقیت چندانی نداشتم یعنی تعداد تخمهای پوچ خیلی خیلی بالاتر از جوجه ها هستند اولین شکم نرهای بالغی که خریداری کردم بود ولی حدود یک ماه پیش جوجه هایی که اماده شده بودند رو نیز تن زدم ولی باز تو اونها هم موفقیتی نداشتم یکی از اساتید نظرشون روی اب مصرفی بود و یکی دیگر هم روی دمای محیطی تکیه داشتند البته دما رو بین 25 تا 27 متغیر بوده ولی اب مصرفی رو از اب لوله کشی استفاده کردم اساتیدی که در این مورد تجربه مشابهی دارند لطفا راهنمایی کنند

(۱۳۹۲/۱۲/۲۹، ۱۲:۳۳ ب.ظ)'mahmoud.asghari' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به نمام دوستان
کسایی که مشکل نطفه در قناری هاشون دارن اولآ همین چیزی که آقا مسعود گفت عالیه در کنارش میتونید فرتی ویت رو طبق دستورش با سفیده تخم مرغ با کمی آرد سوخاری و بادم قاطی کنید و بمدت 3تا 4 روز به نر و مادتون بدید .
موفق باشید

در ضمن محمود جان تو این مدت انقدر داروهای مختلف بهشون دادم که دیگه میترسم از ad3e های خارجی گرفته تا استیمول و روغن ماهی و........

سلام آقای لطفی بعذ از روز 4 و نهایتا در روز انتهای روز5 اگه در لامپ نگاه کنی جنین در تخم دیده میشه. کلا تخمها را اگه طبقه بندی کنی به دو دسته بدون نطفه و با نطفه تقسیم میشه بعد ازروز 5 تخمهای بدون جنین رو به آرامی باز کن به گونه ای که ساختار اون به هم نخوره اگه نطفه درش مشاهده کردی یعنی نطفه داشته ونطفه به دلایل مختلف مرده . من در حال جمع آوری یک مقاله مفصل در این خصوصم ولی فعلا میتونی به تاپیک تجزیه وتحلیل مشکلات جوجه درآوری  که  توسط آقای نظمی ایجاد شده ویک مقاله مفصله بری فکر میکنم مقدار زیادی از مشکلاتتو حل میکنه من که به صورت تئوری وعملی به نتایج خوبی رسیدم.

سلام
باتشکر از جناب حسنپور
مشکل من دقیقا نداشتن نطفه پرنده های نرم هست که به لطف خود به احتمال زباد ایراد کار رو پیدا کردم و در حال رفع ایراد هستم البته تا رفع ایراد نهایی زمان تقریبا زیاد طول میکشه که اگر عمری باقی بود نتایج حاصله رو طی یک مقاله در همین تاپیک قرار میدهم تا دوستان دیگر مرتکب اشتباهات من نشوند
در ضمن دارو همیشه درماگر نیست پس تا میتونیم نباید از دارو چه ویتامین و چه دارو استفاده کنیم مشکلات ما دقیقا از زمانی اغاز میشه که فکر میکنیم با دارو حالا چه از نوع شیمیایی و گیاهی میتونیم به نتیجه بهتری برسیم

امضای جلال لطفی کوروش کبیر:
ازسه صدا می هراسم،
صدای کودکی از بی مادری. صدای متهمی از بی گناهی.صدای عاشقی از جدایی .
۱۳۹۳/۰۱/۳۱، ۱۲:۲۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 4
13 سپاس گرفته‌شده در 9 ارسال
ارسال: #293
با توجه به گفته های دوستان پس اگر قناری نر حتی کمی سنش بالا باشه بازم با تغذیه خوب میتونه نطفه داشته باشه
درسته؟؟
یک سوال دیگه زدن پرهای موجود روی دستگاه تناسلی نر و ماده میتونه مفید باشه؟؟
اگر مفیده باید با قیچی زد یا پرو کشید؟؟
۱۳۹۳/۰۲/۰۴، ۱۰:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #294
سلام
اگه تغذیه کامل ودرست باشه قناری  های که نطفشون ضعیفه درست میشن.قناری بی نطفه خیلی کم هست شاید از 100 قناری 2 تا3 قناری بی نطفه باشه.ولی بیشتر قناری ها به خاطر تغذیه بد وپرورش اشتباه نطفشون ضعیف میشه ونمیتونن جوجه بدن
درمورد سن هم .قناری شش ساله هم جوجه داده
پرهای اطراف پس در نژاد های  که پرشون زیاده مثل نژاد فری با قیچی پرها رو کوتاه میکنن وبه هیچ عنوان نمیکشن 
موفق باشید
امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۳/۰۲/۰۴، ۱۱:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ali ebadi ، رحمانی ، محمدمهدی ، هیوا
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 10
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #295
سلام...من امروز بعد از 6 روز که ماده رو تخم ها خوابیده بود چک کردم دیدم تخم ها به همون شکل اول سفیده زرده هستن و خبری از رگ و ریشه نیست؟؟؟ بنظرتون خرابن یا صبر کنم؟؟؟ در ضمن اینا لون اول هم پنج تخم پوچ داشتن...سوال بعدی: اگه این سری هم پوچ باشن میشه گفت مشکل از ماده است یا چون تخم گذاشته ایراد فقط به نر برمیگرده...نر هم دوساله هست از اول دست خودم بوده تا حالا ازش جوجه نگرفتمممنون
۱۳۹۳/۰۲/۰۷، ۰۸:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #296
سلام
به احتمال 99 در صد ایراد از نرتونه
ببینید دوستان عوامل زیادی در بی نطفه بودن قناری نقش داره و اگر این لون هم پوچ باشه باید به فکر یه نر سالم باشین که در این فصل از سال بعید میدونم گیر بیاد
و اینکه میگن فلان دارو یا تغذیه باعث قوی شدن نطفه میشه برای زمانی هست که نر نطفش ضعیف باشه نه اینکه اصلا نداشته باشه
و اما من فکر میکنم قناریتون تولکی کاملی نداشته پر ریزیش کامل نبوده درست میگم؟ کامل پر ریخت جوریکه قشنگ پر عوض کنه؟
امضای جلال لطفی کوروش کبیر:
ازسه صدا می هراسم،
صدای کودکی از بی مادری. صدای متهمی از بی گناهی.صدای عاشقی از جدایی .
۱۳۹۳/۰۲/۰۷، ۱۰:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 10
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #297
ممنون دوست عزیز......

قناری دو سالشه و بعد از تولک جوجگی دیگه اصلا تو لک نرفته و اولین باره جفتش کردم

آیا ممکنه مشکل از ماده باشه چون ماده رو تازه خریدم از یه پرنده فروش غیر معتبر از گذشتش اطلاع ندارم؟؟

((یا چون تخم میذاره دیگه مشکل نداره؟؟)))
۱۳۹۳/۰۲/۰۷، ۱۱:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #298
سلام
شما بايد بگذاري تابستون كه تولك شدن ،شما در اون دوران بهشون برسيد تا فصل جوجه كشي بعدي.خيلي از موارد هست كه با تولك شدن برطرف ميشه فقط بايد صبر و تلاش حساب شده داشته باشي.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۲/۰۸، ۰۶:۳۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 8
7 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #299
سلام
داروی ad3e رو فقط به نر میدن؟
یا بر روی ماده هم تاثیر داره؟
فلفل دلمه ای چطور به نر و هم به ماده میشه داد برای تقویت یا خیر؟
۱۳۹۳/۰۲/۱۵، ۰۷:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #300
سلام