زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۵، ۱۲:۵۹ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تخم کوچک

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 28
4 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #1
تخم کوچک
با سلام به تمامی استادان و دوستان!!!!
یه قناری جیبر طلایی ماده دارم که 2 ماه است جفت رفته و دفعه اول تخم نیم بند گذاشت که متوجه شدم ضعیفه هنوز!!!!

جداش کردم و بعد از 20 روز رسیدگی دوباره رفت جفت ولی این حیوون هر بار 4 تا تخم میذاره که خیلی تخمهاش از انداره طبیعیش کوچکتر هستند و از هر 4تا 1 دونه جوجه میشه که اونم اینقدر ضعیفه که روزه دوم میمیره!!!
میخواستم راهنماییم کنید که چیکار کنم تخمهاش اندازه طبیعی بشه؟؟؟؟

در مورد روغن ماهی هم اطلاعات میخوام؟؟؟؟
باتشکر...........
۱۳۹۰/۱۰/۲۵، ۱۱:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #2
RE: تخم کوچک
از کلسیم و ad3e در جیره غذایی قناری استفاده کنید
۱۳۹۰/۱۰/۲۵، ۱۱:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sin_eshgh
*
کاربر انجمن

ارسال: #3
(۱۳۹۰/۱۰/۲۵، ۱۱:۳۷ ب.ظ)admin نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
از کلسیم و ad3e در جیره غذایی قناری استفاده کنید
ق
دوست من ad3e بهش دادم ولی واسه کلسیم پوست تخم مرغ میدم بهش که متاسفانه هیچ کدوم جواب نداد!!!!
۱۳۹۰/۱۰/۲۶، ۱۲:۱۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #4
با سلام به دوست خوبم:
هر سري كه قناري تخم ميزاره اگر نسبت پوسته كلسيم تخم را با استخوانهاي اون مقايسه كنيم تقريبا به اندازه حداقل يك دوم استخوان بندي اون وزن پوست تخم اون خواهد بود. شما مشاهده ميكنيد كه قناري هاي ماده اي كه بيش از حد تخم ميزارند .طاسي وپر ريزي در ناحيه سر و اطراف گردن دراونها را مشاهده ميكنيد . پس اينكه شما با بيست روز اون را به حالت اوليه برگردانيد .به نظر غير ممكن ميايد . مخصوصا قناري جيبر.
روغن ماهي هم را هم ميتوانيد از داروخانه ها تهيه كنيد دارا ي امگا3 ميباشد و بسيار مفيد خواهد بود.ولي توجه داشته باشيد . اين ضعف در مواد معدني يكباره اتفاق نيفتاده كه شما با دادن داروهاي متنوع اون راسريع برگردانيد .(اين نظر من است) اين قناري ضعيف بوده شما هم ميدونستيد.حتي در بار اول اينمورد را متوجه شده ايد .اين ضعف فقط در پوست اون مشاهده نشده است. بلكه زرده وسفيده تخم اون هم با كمبود هايي همراه شده است .
يك سوال هم دارم اين قناري سال گذشته در اختيار شما بوده است؟

پس بايد در يك برنامه حداقل سه تا چهار ماهه بايستي اون را به حالت عادي برگردانيدو سال بعد انشالله از اون جوجه هاي خوب بگيريد.
با احترام
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۲۶، ۰۸:۴۳ ق.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۱۰/۲۶، ۰۸:۳۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: King_Hearts ، nazmi ، sin_eshgh ، majd.taba
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #5
سلام
ماده قناري شما كمبود ويتامين داره و با 20 روز درست نمي شه امسال من با اين مشكل روبرو شدم همونجور تو عكس مي بيني تخم آخر قناري تقريبا نصف تخم هاي ديگه است از يكي پرسيدم گفت ماده رو مي توني تقويت كني ولي بهتره تا سال بعد ازش جوجه نكشي من تو ذهنم گفتم طرف همينجوري مي گه و چون مي خواست تخم هرز بزاره دادمش به جفت هنوز دارم ازش جوجه مي گيرم ولي قناري پنج تخم شد 4 تخم يكي از زنجيره تخم هاش كم شد نمي دونم دوباره پنج تا مي زاره يا نه ولي فعلا داره 4 تخم مي زاره و همه رو جوجه نمي كنه اگه مي توني جفتش نكن بهتره.

موفق باشيد
۱۳۹۰/۱۰/۲۶، ۰۸:۴۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nazmi ، katbi ، sin_eshgh
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #6
با سلام
به نظر من علاوه بر کلسیم و ویتامین قناری به چیزهای دیگری هم نیاز داره که یه قسمتش املاح معدنیه من خودم امسال یک جفت قناری داشتم که از اردیبهشت جفت خوردند ماده تخم بدون نطفه میگذاشت و مشکل از نر بود حتی زمانی که نرش تو لک بود و جداشون کرده بودم تخم هرز میگذاشت حتی یک مورد هم مشکلی در ضخامت و اندازه تخم ندیدم نزدیک 30 تخم گذاشت و ماده چهار تخم بود فکر میکنم بخاطر تنوع غذایی بالایی که داشت دچار مشگل نشد الانم که فروختمش هنوزم اماده اماده است ولی از لحاظ تعداد تخم الان ضعیفه و از لحاظ جسمانی مشکلی نداره فکر میکنم همش به تغذیه ش ربط داشت و از اون ماده هایی بود که جیره غذایی لک تو لکش نمی کرد حتی شپشک هم نتونست کاری براش بکنه با تشکر در ضمن به خاطر عشقم بهش فروختم شاید امسال بتونه به عنوان حمال جوجه ای رو بزرگ کنه با نرش دادم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۲۶، ۱۰:۰۳ ق.ظ، توسط nazmi.)
۱۳۹۰/۱۰/۲۶، ۰۹:۵۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 25
125 سپاس گرفته‌شده در 37 ارسال
ارسال: #7
با سلام
تمام مواردی که دوستان گفتن میتونه موثر باشه و نبودنش باعث بشه قناری دچار کمبود بشه و اگر هم جوجه بده نمیتونه خوب تغذیه کنه و جوجه ها هم ضعیف میشن به نظر من قناری چه نر و چه ماده باید همیشه کف دریا در اختیارشون باشه که هم املاح بدنشون تامین بشه و هم ماده برای تخم گذاشتن دچار کمبود کلسیم نشه و جدا از این موارد برای کوتاه کردن نوک وسرگرمیشونم میتونه مفید باشه ولی این به این معنی نیست که اگه کف دریا گذاشتی دیگه همه چیز تمومه در کنارش و به موقع باید از ویتامین-دان تقویتی-تخم مرغ-سبزیجات ومیوه نیز در جیره غذایی به قناری داده بشه تا دچار کمبود نباشه و این کارارو تو دراز مدت باید انجام داد.

اینجا یه عکس میزارم که اگه دوستان خاستن ببینن کف دریا و روش صحیح نصب اونرو ببینن و در عکس نیز کاملا مشخص است که چقدر به کف دریا علاقه دارن جای نوکش روی کف دریا مونده

۱۳۹۰/۱۰/۲۶، ۱۰:۱۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: katbi ، sin_eshgh
مدیر بازنشسته

ليسانس
ارسال: #8
با سلام به دوستان خوبم:نقطه نظرات بسيار مفيدي گفتيد كه مهم و ضروري است.
لازم دانستم كه چند مطلب را يادآوري نمايم:
قناري چه ماده يا نر ماشين تخم گذاري و جوجه گيري نسيت كه از يك طرف به اون ويتامين و املاح بدهيم و از طرف ديگر تخم و نطفه بگيريم.قناري در طبيعت هم باشد.بديدن طريق تخم و جوجه نميدهد.
شما ببينيد در بعضي از موضوعات سوال ميشود كه چگونه يك نر با دو ماده ميشود جفت كرد؟
اين كار چه كمبود ها و عوارض روحي ورواني بر قناري خواهد گذاشت . آيا عاشق قناري چنين كاري خواهد كرد؟
البته شايد بعضي ها بگويند ما اين كار را انجام داديم و مشكلي بوجود نيامد.اما عوارض ان در چند ماه بعد خودش را عيان ميكند.
من دوستي داشتم قناري نر كشيده و بسيار خوبي داشت . ظرف يك فصل با دو ماده جفتش كرد.نه تنها از هردو ماده نطفه نداشت . از تابستان تا همين فصل(ديماه) تمام پرهاي دور گردنش و سرش ريخته و از تولك در نمي ايد.اون قناري شاداب به قناري بي حال بدل شده است . پس خواهشن دقت بفر ماييد و ملاحظه اين پرنده زيبا را بفر ماييد.

قناري حداقل دو وحداكثر سه مرتبه در سال بايستي تخم بگذاريد.و سپس استراحت كند.ميخواهيد قناري شما عمر طولاني تري داشته باشد بايد رعايت اينموارد بشود.

نكته ديگري كه به نظرم رسيد. رعايت نسبت اسيد هاي آمينه املاح و مواد معدني و ويتامين ها ميباشد.
چنانچه اين نسبت ها تنظيم نباشد.و بيش از مقدار نياز قناري باشد . بوسيله مدفوع دفع خواهد شد.شايد هم عوارض داشته باشد.

با آرزوي موفقيت برا ي دوستان عزيز
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۲۶، ۱۱:۳۰ ق.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۱۰/۲۶، ۱۱:۲۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sin_eshgh ، برف زمستان
*
کاربر انجمن

ارسال: #9
(۱۳۹۰/۱۰/۲۶، ۰۸:۳۹ ق.ظ)katbi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام به دوست خوبم:
هر سري كه قناري تخم ميزاره اگر نسبت پوسته كلسيم تخم را با استخوانهاي اون مقايسه كنيم تقريبا به اندازه حداقل يك دوم استخوان بندي اون وزن پوست تخم اون خواهد بود. شما مشاهده ميكنيد كه قناري هاي ماده اي كه بيش از حد تخم ميزارند .طاسي وپر ريزي در ناحيه سر و اطراف گردن دراونها را مشاهده ميكنيد . پس اينكه شما با بيست روز اون را به حالت اوليه برگردانيد .به نظر غير ممكن ميايد . مخصوصا قناري جيبر.
روغن ماهي هم را هم ميتوانيد از داروخانه ها تهيه كنيد دارا ي امگا3 ميباشد و بسيار مفيد خواهد بود.ولي توجه داشته باشيد . اين ضعف در مواد معدني يكباره اتفاق نيفتاده كه شما با دادن داروهاي متنوع اون راسريع برگردانيد .(اين نظر من است) اين قناري ضعيف بوده شما هم ميدونستيد.حتي در بار اول اينمورد را متوجه شده ايد .اين ضعف فقط در پوست اون مشاهده نشده است. بلكه زرده وسفيده تخم اون هم با كمبود هايي همراه شده است .
يك سوال هم دارم اين قناري سال گذشته در اختيار شما بوده است؟

پس بايد در يك برنامه حداقل سه تا چهار ماهه بايستي اون را به حالت عادي برگردانيدو سال بعد انشالله از اون جوجه هاي خوب بگيريد.
با احترام
با تشکر از شما دوست خوبم باید بگم که قناری از نمایشگاه قم خرید شده و سال گذشته هم دست من نبوده است!!!!!!
حالا به نظر شما چیکار میتونم بکنم!!!!واسه این قناری پوله خیلی زیادی هم دادم حالا یا متاسفانه یا خوشبختانه!!
(۱۳۹۰/۱۰/۲۶، ۰۸:۴۰ ق.ظ)King_Hearts نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
ماده قناري شما كمبود ويتامين داره و با 20 روز درست نمي شه امسال من با اين مشكل روبرو شدم همونجور تو عكس مي بيني تخم آخر قناري تقريبا نصف تخم هاي ديگه است از يكي پرسيدم گفت ماده رو مي توني تقويت كني ولي بهتره تا سال بعد ازش جوجه نكشي من تو ذهنم گفتم طرف همينجوري مي گه و چون مي خواست تخم هرز بزاره دادمش به جفت هنوز دارم ازش جوجه مي گيرم ولي قناري پنج تخم شد 4 تخم يكي از زنجيره تخم هاش كم شد نمي دونم دوباره پنج تا مي زاره يا نه ولي فعلا داره 4 تخم مي زاره و همه رو جوجه نمي كنه اگه مي توني جفتش نكن بهتره.

موفق باشيد
مرسی از راهنماییت و درست زدی تو خال...
تخم قناری من دقیقا اندازه همون تخم کوچکه ست که شما گذاشتین!!!!
اگر هم حیوون رو جدا کنم که تخم هرز میذاره و ضععیف تر میشه؟؟؟؟
چی کار کنم شما میگید!!!!!!
متشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۲۶، ۰۳:۳۵ ب.ظ، توسط sin_eshgh.)
۱۳۹۰/۱۰/۲۶، ۰۳:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

ليسانس
ارسال: #10
با سلام به دوست خوبم:
البته شما كه از نمايشگاه اين قناري را خريديد بايستي قناري مقبول و خوبي باشد . وبايستي اون را با يك برنامه غذايي مناسب آماده ميكرديد.پرورش دهنده هاي قم يكي از بهترين هستند .
در صورت امكان عكس قناري را قراردهيد.
شما اگر مشهد تشريف داريد .ميتوانيد نكتون ام اس آ(msa)از پرنده فروشي اقاي جوان(خيابان راه آهن ) تهيه و به همراه تخم مرغ به قناري بدهيد.البته داروها معجزه نخواهد كرد اما كمكي خواهدبود.
با احترام

۱۳۹۰/۱۰/۲۶، ۰۴:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان