زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۰۲:۲۰ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تشخیص جنسیت جوجه سهره

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 5
9 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #1
خرید جوجه سهره
با سلام خدمت اساتید .میخواستم چند تا جوجه سهره بخرم.آیا برای خرید جوجه سهره از کدام شهر باشد فرق میکند؟و کلا به چه چیزهایی بشتر باید توجه کرد؟ ممنون
۱۳۹۰/۰۶/۰۷، ۱۰:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، محمد جلالی ، derik_best
صفحه 20 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیر بخش سهره

لیسانس
اعتبار: 92
سپاس‌ها: 3515
2706 سپاس گرفته‌شده در 544 ارسال
ارسال: #191
RE: تشخیص جنسیت جوجه سهره
(۱۳۹۳/۰۶/۰۶، ۰۴:۴۴ ب.ظ)'tony_karaji' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه دوستان و بزرگان
یه جوجه گرفتم ایشالا با استفاده از تجربیات دوستان و اساتید که توی این سایت جمع شده بتونم این دفعه به نتیجه برسونمش.
نکته عجیب اینه که تازگیا متوجه شدم که پرهای پشت سرش بالای گردنش تقریبن، رسیده به هم از دوطرف و کمی بلند شده و چندتا موی مشکی مثل سیبیل داره!!! ميخواستم بدونم این عادیه؟ دوستان تجربه یا نظری دارن لطفن دریغ نکنن.
با گوشی میام سایت بتونم عکس هم حتمن میذارم

سلام:
همه مواردی که ذکر کردید عادیه.از نمای جانبی دوطرف نوکش عکس بذار طوری که قوس بالای نوک وریشه نوک معلوم باشه تا جنسیتش رو مشخص کنیم.توی این عکس بنظر ماده میاد.تکلیفت زودتر مشخص بشه بهتره تا جوجه هست یکی دیگه بخری.

۱۳۹۳/۰۶/۰۶، ۰۷:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #192
نقل قول: سلام:
جناب میرزالو قابل شمارو نداره هر کدوم رو خواستین بفرمایید تقدیم میکنم.فعلا یکیشون با احتمال 70%ماده است.اون که حلقه پاش سبزه. 4تاشون هم که بزرگتر بودن کامل سیبیل زدن.امسال متاسفانه تلفات زیادی داشتم.از سه جفت سهره فقط همین 10تا مونده بود لونهای آخری رو گذاشتم زیر قناری.یکیشون هم پیش آقای کاووسیه.
سلام دوستان
جوجه که حلقه سفید  پاشه جناب هیوا لطف کردن وپیش بندس واقعا خیلی تفاوت دارن با جوجه وحشی  همه جوره عالین 
باید دید تا تفاوتشو احساس کرد 
خیلی آروم داخل قفسن ،ریزه خونی تو سن کم، دقیقا مثل جوجه قناری فقط چون سهره باهوش تره  تحرکش بیشتره وجالب تره
واقعا کاری که جناب هیوا انجام میدن خیلی باارزشه ان شالله که دوستان بیشتر این کاررو انجام بدن ودیگه کلا سهره هم مثل قناری بشه ودیگه وحشیش رو صید نکن 
بازم بگم که سهره که تو قفس به دنیا اومده باشه یه چیز دیگس
درمورد قیمتش هم هرچی از جناب هیوا خاهش کردم نگفتن واین سهره رو هدیه دادن به بنده ایشون به بنده خیلی لطف دارن
قیمتشو هم فقط جناب هیوا میدونن  به نظر من که نمیشه روشون قیمت گذاشت 
سپاس

امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۳/۰۶/۰۶، ۰۸:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #193
من خیلی سره دوست دارم.خیلی دوست دارم جوجه سهره بگیرم متاسفانه هم جا و شرایطو ندارم در حال حاضر هم هیوایی در کنار ما نیست تا بریم برام انتخاب کنه حتی.من چندسال پیش یه جوجه سهره گرفتم اونموقع تازه کار بودم که بهم ماده دادند منم یکسال از بابام اینا حرف خوردم اخرم بردم آزادش کردم تو قفس پارک محلمون که پرنده های دیگه بودن.
الان واقعا خیلی دوست دارم یه جوجه سهره داشته باشم حتی وحشیش رامش که جای خود دارد.الان جوجه گلبسره که گذاشتم زیر دهن قناری هام خ خوب ریزخونی میکنه و حتی با قناریام کورس میذاره همش و از الان دارم عادتش میدم به قناری.
استاد هیوا منم به اندازه ی خودم هرچند حقیرانه اما تشکر میکنم برای پرورش سهره و امیدوارم هرساله پرورشتون چندبرابر بشه تا بتونن از دستاوردهاتون استفاده کنن.
محمدامین من منتظرم عکس جوجه سهره هاتو ببینم از الانم قول یکیشو ازت میگیرم داداش.موفق باشی
۱۳۹۳/۰۶/۰۶، ۱۱:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #194
سلام شهاب جان
همنجور که فرمایش کردین جا میخاد که تمام شرایط لازم براشون گذاشته باشه تا خوب بالا بیان وجفت بشن وجوجه هم بدن ولی من فعلا بخاطر اینکه جاشو ندارم و ترجیح دادم که امسال دوتا جوجه نر رو بهشون برسم که خوب بالا بیان .اگه امسال هم مست بشن بهتره که جفت نرن پس به همین خاطر تا سال دیگه بایدصبر کرد پس فعلا خرید ماده لازم نیست باید اول خوب نر ها بالا بیان اگه امسال ماده میخریدم خیلی بهتر بود چون تا اون زمان توقفس بودن خیلی رام میشدن ولی بخاطر نبود جا نخریدم
و مهم تر طبق توصیه یکی از اساتید فرمایش کردن که قعلا نخرم
شهاب جان داداش ان شالله که جوجه میگیرم مطمئن باش که خودم خبرت میکنم وتقدیم میکنم
اگه فرمایش کنید از قناری ها وسهره ها تقدیمتون کنم امر کنید از طریق پیام خصوصی عکس همشونو براتون میفرستم
اینم چند تا عکس از سهره جناب هیوا وسهره وحشی که چند وقته خریدم سهره وحشی خیلی رام شده وخیلی زود با شرایط قفس سازگار شد یعنی از این یکی سهره یاد گرفت(جوری گذاشتمشون که همدیگررو ببینن) و زودتر از حد معمول آرام شد.
حدوود دوساعت اول یه مقوا بینشون گذاشتم وبعدش برداشتم تا همدیگررو ببینن
اونی که حلقه پاش داره جوجه قفسیس
دوستان ممنون میشم نظرتونو درمورد هردوشون بگید .جنسیت،استیل ،و...

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

http://www.parandeban.com/files/do.php?img=1107
امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۳/۰۶/۰۷، ۱۲:۰۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #195
مرسی رفیق لطف داری.ماشالا هردو خوبن و زیبا.
تبریک میگم بهت برای داشتن همچین سهره هایی ایشالا خوب بالا میان شک نکن
۱۳۹۳/۰۶/۰۷، ۱۲:۴۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا ، محمدامين كاوسی
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #196
واقعا جوجه های هیوا جان برام جالبند چون اکثر سهره باز ها اعتقاد دارند جوجه ای تو قفس بدنیا میاد قوی و خوش هیکل نمیشه اما باید بگم مثل این جوجه هایی که دیدم  اگر اصولی تغذیه بشن و ویتامین دی(همون نور آفتاب معروف سهره بازها) به صورت مکمل یا تابش نور آفتاب به پوست(ساخته شدن ویتامین دی در پوست در معرض آفتاب) تامین بشه استخوان بندی به مراتب بهتری از جوجه وحشی که کلی دردسر اهلی شدن و تولک  آواز یاد گرفتن دارند رو ندارند.
۱۳۹۳/۰۶/۰۸، ۰۱:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناسی
سپاس‌ها: 90
14 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #197
ممنون جناب هیوا از توجهت، ریزه خونی میکنه قیژ میکشه، موقع قیژ کشیدن بدنشو با حالت عشوه از چپ به راست یا بالعکس میکشه. اون عکس که لینکشو گذاشتم سمت چپش کامل معلومه از سمت راست هم چشم در اولین فرصت
۱۳۹۳/۰۶/۰۸، ۰۳:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا
*
کاربر انجمن

کارشناسی
سپاس‌ها: 90
14 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #198
اینم عکس با زاویه بهتر

محمدامين كاوسی در تاریخ ۱۳۹۳/۰۶/۰۹ نوشته:

سلام.
لینک عکس های دوستمون

۱۳۹۳/۰۶/۰۹، ۰۸:۳۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 455
578 سپاس گرفته‌شده در 144 ارسال
ارسال: #199
(۱۳۹۳/۰۶/۰۷، ۱۲:۰۳ ق.ظ)'محمدامين كاوسی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام شهاب جان
همنجور که فرمایش کردین جا میخاد که تمام شرایط لازم براشون گذاشته باشه تا خوب بالا بیان وجفت بشن وجوجه هم بدن ولی من فعلا بخاطر اینکه جاشو ندارم و ترجیح دادم که امسال دوتا جوجه نر رو بهشون برسم که خوب بالا بیان .اگه امسال هم مست بشن بهتره که جفت نرن پس به همین خاطر تا سال دیگه بایدصبر کرد پس فعلا خرید ماده لازم نیست باید اول خوب نر ها بالا بیان اگه امسال ماده میخریدم خیلی بهتر بود چون تا اون زمان توقفس بودن خیلی رام میشدن ولی بخاطر نبود جا نخریدم
و مهم تر طبق توصیه یکی از اساتید فرمایش کردن که قعلا نخرم
شهاب جان داداش ان شالله که جوجه میگیرم مطمئن باش که خودم خبرت میکنم وتقدیم میکنم
اگه فرمایش کنید از قناری ها وسهره ها تقدیمتون کنم امر کنید از طریق پیام خصوصی عکس همشونو براتون میفرستم
اینم چند تا عکس از سهره جناب هیوا وسهره وحشی که چند وقته خریدم سهره وحشی خیلی رام شده وخیلی زود با شرایط قفس سازگار شد یعنی از این یکی سهره یاد گرفت(جوری گذاشتمشون که همدیگررو ببینن) و زودتر از حد معمول آرام شد.
حدوود دوساعت اول یه مقوا بینشون گذاشتم وبعدش برداشتم تا همدیگررو ببینن
اونی که حلقه پاش داره جوجه قفسیس
دوستان ممنون میشم نظرتونو درمورد هردوشون بگید .جنسیت،استیل ،و...

/files/do.php?img=1103
/files/do.php?img=1104
/files/do.php?img=1105
/files/do.php?img=1106
/files/do.php?img=1107
/files/do.php?img=1112

سلام آقای کاووسی عزیز

تبریک میگم سهره های بسیار خوبی گرفتی هم اونی که دوست عزیزمون هیوا بهتون دادن هم اونی که ودت تهیه کردی امیدوارم با توجه به تجربیات خوبی که در قناری داری
به اینا هم خوب رسیدگی کنی وخوب بالا بیان و یه دهن زیبا هم یاد بگیرن.

۱۳۹۳/۰۶/۰۹، ۱۲:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بخش سهره

لیسانس
اعتبار: 92
سپاس‌ها: 3515
2706 سپاس گرفته‌شده در 544 ارسال
ارسال: #200
(۱۳۹۳/۰۶/۰۹، ۰۸:۳۷ ق.ظ)'tony_karaji' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اینم عکس با زاویه بهتر
/files/ucp.php?go=fileuser&id=234

سلام:
لینک رو اشتباه گذاشتین.این لینک عکس نیست.

۱۳۹۳/۰۶/۰۹، ۰۶:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدامين كاوسی ، tony_karaji

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان