زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۳، ۰۱:۲۴ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تشخیص جنسیت سهره نر و ماده

*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 107
282 سپاس گرفته‌شده در 80 ارسال
ارسال: #1
تشخیص جنسیت سهره نر و ماده
تشخیص سهره نر و ماده قبل از رنگ کردن سر کمی مشکل است ولی بعد از آن کار زیاد دشواری نیست.عموما سرخی سر در سهره نر وسعت بیشتری نسبت به ماده دارد بطوری که قرمزی صورت تا پشت چشمهای نر می آید ولی در ماده تا وسط چشم است.معمولا پشت سر و گردن سهره نر به رنگ سیاه است در حالی در بعضی مواقع در ماده به رنگ بور دیده میشود.ذیلا عکس های نر و ماده را قرار میدهم :

جنس نر :

[attachment=13]

[attachment=14]
جنس ماده :

[attachment=15]

[attachment=16]

از روی بال ها نیز می توان سهره نر را از ماده متمایز کرد :

[attachment=17]
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۸۹/۱۰/۱۹، ۱۲:۱۲ ب.ظ، توسط znbird.)
۱۳۸۹/۱۰/۱۸، ۰۱:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 12 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #111
RE: تشخیص جنسیت سهره نر و ماده
سلام.سهره شما نر هست.نوکش مقداری بلند شده که باید کوتاهش کنی .همونطور که دوست عزیزم نوید گفت نباید تو دست بگیریش دیگه مگه مواقع خیلی ضروری تو دست نگیرش البته من نمیدونم دهنش چیه ولی 120برا سهره که میگی داره ریز خونی میکنه زیاد هست.مبارک باشه و خیرش ببینی
۱۳۹۱/۱۱/۲۹، ۰۹:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ali_sefatzadeh
*
کاربر انجمن

lisans
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 50
58 سپاس گرفته‌شده در 22 ارسال
ارسال: #112
(۱۳۹۱/۱۱/۲۹، ۰۹:۱۸ ب.ظ)علیرضا پوریان نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.سهره شما نر هست.نوکش مقداری بلند شده که باید کوتاهش کنی .همونطور که دوست عزیزم نوید گفت نباید تو دست بگیریش دیگه مگه مواقع خیلی ضروری تو دست نگیرش البته من نمیدونم دهنش چیه ولی 120برا سهره که میگی داره ریز خونی میکنه زیاد هست.مبارک باشه و خیرش ببینی

دوست عزیز ممنون از راهنماییتون. واسش سنگ پا بذارم کافیه یا راه دیگه ای داره واسه کوتاه کردنش؟
۱۳۹۱/۱۱/۲۹، ۰۹:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #113
برای مشخص کردن مقدار بلندی سر سهره رو رو به نور میگیریم رگ های خونی مشخص هستند از حدود یکی دو میلیمتر جلوتر از رگهای خونی با ناخون گیر نوک و ناخن بلند شده رو کوتاه میکنیم.سنگ پا برای جلوگیری از بلند شدن مناسبه برا کوتاه کردن هم خوبه دیگه هرجور خود تون صلاح میدونید.موفق باشی
۱۳۹۱/۱۱/۲۹، ۱۰:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: عمادذر ، ali_sefatzadeh
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 147
116 سپاس گرفته‌شده در 52 ارسال
ارسال: #114
دوستان لطف کنید من را در تشخیص جنسیت این سهره راهنمایی کنید؟

( بیشتر علامت هاش به نر میخوره ولی بوری پشت سرش من را به شک انداخته ؟)

سمت راست :
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سمت چپ :
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

پشت سر :

بال :

:basa (159):
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۰۱، ۰۹:۰۰ ق.ظ، توسط smm200002.)
۱۳۹۱/۱۲/۰۱، ۰۸:۵۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #115
سلام
من رو هم به شک انداخت , کمی از خصوصیات ظاهریش به نر می خوره بعضی هاش به ماده اما به نظر من مادس...
این عکس خیلی کامل و خوب توضیح داده راه تشخیص رو , اون عکسی که در رابطه با دم سهره هستش رو من روی سهره هام امتحان کردم و درست بود حالا نمی تونم مطمئناً بگم که بدون خطا هستش , لطفاً دوستان امتحان کنن و اطلاع بدن :

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۰۱، ۱۰:۵۱ ق.ظ، توسط Navid_IT.)
۱۳۹۱/۱۲/۰۱، ۰۹:۴۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 561
233 سپاس گرفته‌شده در 87 ارسال
ارسال: #116
درود بر شما
از گلش مشخصه که پرنده خوب صاف نکرده پشت سرشم بخاطر همینه ولی چیزی که بالش نشون میده ماده بودن پرندست گرچه چشمان گرد و رد شدن قرمزی گل از چشماش نشونه نر بودنشه
۱۳۹۱/۱۲/۰۱، ۱۰:۲۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #117
سلام
اين مطلبي كه درباره خالهاي دم هست توي يكي از سايتهاي خارجي ديدم كه در باره سهره زرد بود به نظر من هم صحيح است.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۱۲/۰۱، ۱۰:۵۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Navid_IT
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #118
سلام.به نظر من صد در صد نر هست.یه چندتا نکته رو جاداره بگم.اول رو کشیدگی گل برا نر و مادگی اصلا حساب نکنید.دوما سیاهی بال فقط در سهره سر سیاه خالص نشونه دقیقی برا تعیین جنسیت هست سهرهای دورگ منجمله سهره دوستمون سیاهی بال رو به بوری میره .شما دورگ سر سیاه ها رو نگاه کنید متوجه میشین.پسه هم فقط تو زمان مستی و آمادگی مشخص هست و میشه روش نظر داد.رنگ بین دم هم نسبت به منطقه سکونت متفاوت هست مخصوصا تو کشور چهار فصل ایران.به هر حال هیچ چیز صد در صد نیست و یه درصد خطا همیشه ممکن هست باشه.تشکر
۱۳۹۱/۱۲/۰۱، ۱۱:۵۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، smm200002
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #119
سلام علیرضا جان
من مشخصاتی از نر بودن در این سهره نمی بینم , هم رنگ کتفش قهوه ایه هم سیبیلاش بوره هم گلش وسعت نداره و ....میشه بگید بر چه اساسی میگید نره ؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۰۱، ۱۲:۰۷ ب.ظ، توسط Navid_IT.)
۱۳۹۱/۱۲/۰۱، ۱۲:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #120
سلام نوید جان.اولین نکته در مورد این سهره اینه که لکش رو کامل نخورده و صاف کنه که خودش باعث به شک افتادن در تعیین جنسیت میشه.دوم همونطور که گفتم و خودت میدونی سهرهای دورگ رنگ بال و سبیلشون یه مقدار بورتر از سرسیاه خالص هست.بعدش هم سبیلش بور نبست که یکی از دلایل نر بودن به نظر من سبیلش هست.شما برین بال و سبیل سهره کرمونی.دورگ سر سیاه.کرمونی تیپ سر سیاه رو نگاه کنید .مقایشه کنید با این عکسها.من بر اساس شکل ظاهری و تجربه ناچیزی که دارم میگم نود و نه درصد نر هست.البته خودت میدونی عکس تا از نزدیک دیدن زمین تا آسمون فرق داره و این نظر بنده حقیر هست شایدم اشتباه کنم.ولی به دوستمون پیشنهاد میکنم کمکش کنه کامل تخت کنه و نکات اصلی رو که تو انجمن بارها گفته شده رعایت کنه بعد که کاملا فهمید نتیجه رو بگه تشکر.
۱۳۹۱/۱۲/۰۱، ۰۱:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، mojtaba_Torghe ، smm200002

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان