زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۰، ۱۱:۳۶ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تغذیه قناری در زمان جفتگیری و جوجه کشی

*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 136
79 سپاس گرفته‌شده در 24 ارسال
ارسال: #1
تغذیه جوجه ها
با سلام خدمت همه دوستان

میخواستم بدونم اگر قناری ماده در هنگام تولد - روز اول و دوم جوجه در دادن غذا به جوجه ها بی توجهی کند و به جوجه ها خودمون غذا بدیم مشکلی نداره - البته سا لهای قبل اینکار انجام دادیم ولی می خواستم از عزیزان بپرسم و مطمئن بشم مشکلی ندارد . با تشکر .
۱۳۸۹/۱۰/۲۷، ۰۸:۰۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 17 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 154
25 سپاس گرفته‌شده در 11 ارسال
ارسال: #161
RE: تغذیه قناری در زمان جفتگیری و جوجه کشی
با سلام به همه دوستان میخواستم بپرسم امکان استفاده از انتی بیوتیکهایی مثل اکسی تتراساکلین در تهیه غذای تخم مرغی برای جوجه ها وجود داره ? در صورت امکان استفاده دوز مصرفی رو اعلام بفرمایید .باتشکر
۱۳۹۲/۰۷/۱۷، ۱۱:۵۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #162
استفاده از آنتی بیوتیکها موقع بیماری هست اما اگه به منظور پیشگیری میخواهید استفاده کنید در حد PPM (قسمت در میلیون) ذکر شده.مثلا در نظر بگیرید یک دهم یک کپسول 100 رو در 10 کیلو غذای نرم . برای درمان دوز مصرفی خیلی خیلی بالاتر از این هست.
اگه به منظور پیشگیریه میخواهید خیالتون راحت باشه تا 60 روزگیه جوجه هر 10 روز 2 روز مقدار خیلی کمی تو آب استفاده کنید کمتر از دوز درمانی.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۱۷، ۱۲:۲۹ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۷/۱۷، ۱۲:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، davodi
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #163
سلام دوستان یه جایی دیدم این چند نوع دونه رو خیس کرده تا نرم بشن و برای تغذیه قناری موقع جوجه بزرگ کردن استفاده میکنن.با توجه به اینکه ماش(کلا حبوبات) پروتئین بالایی دارند دوستان با تجربه تر نظر بدن لطفا.منم الان براشون خیس میکنم امیدوارم فردا بخورن.البه تخم کلم و شلغم و کتون سیاه دارم باید برم یکم از کابینت آشپزخونه ماش بردارم :)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۱۷، ۰۴:۲۷ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۷/۱۷، ۰۴:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hidrane
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #164
با سلام و ادب به همه دوستان عزيز:

در جواب آقاي داودي بايد بگم كه پودر سريا  كه بعضي با نام غذاي جوجه ميشناسن داراي ويتامين و آنتي بيوتيك هست كه مخصوص غذاي تخم مرغي  و قناري درست ميشود و با مارك تابرنيل هم هست .لطفا دقت كنيد اصلي اون را بخريد و براي هر تخم مرغ يك سرچاقو (ميوه خوري)كفايت ميكند. 

موفق و پيروز باشيد
۱۳۹۲/۰۷/۱۷، ۰۵:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: davodi ، مسعود میرزالو ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #165
(۱۳۹۲/۰۷/۱۷، ۰۶:۰۱ ب.ظ)'davodi' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با تشکر از استاد گرامی جناب کاتبی و اقا مسعود طی تماسی که با اقای بیگی داشتم ایشون میگن که پودر سریای جدید فاقد انتی بیوتیک هست ودیگه مثل قبل نیست با توجه به این مورد میخواستم بدونم شما اساتید عزیز راهی برای پیشگیری از مرگ ومیر جوجه ها قبل از جدا شدن از والدین سراغ دارید؟از پاسخگویی شما کمال تشکر رو دارم .شاد باشید

اهواز درایی داشت میخوای باهاش تماس بگیر تو گوگل سرچ کن قناری خوزستان
۱۳۹۲/۰۷/۱۷، ۰۶:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: davodi ، محمدمهدی
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #166
اگه مطمئنید مرگ جوجه ها به خاطر اسهال میکروبی هست خیلی راحت میتونید همون آنتی بیوتیک رو به صورت قرص با قیمت ناچیز خریداری کنید و به آب یا غذای نرم اضافه کنید که تو آب توصیه میشه.
دامی :برای باکتری های بیماری زای دستگاه گوارش به ترتیب اولویت: انروفلوکساسین - نئومایسین -تتراسایکلین
انسانی در صورتی که دامی در دسترس نبود : سیپروفلوکساسین - داکسی سایکلین
این داروها مختص باکتری های بیماری زای دستگاه گوارش هست گزینه هایی دیگه هم هست ولی این داروها بهترین تاثیر رو برروی این نوع باکتری ها دارند.مخصوصا انرو فلوکساسین و سیپرو فلوکساسین .
اگر سریا آنتی بیوتیک داخلش نباشه همون چند تا ویتامین هست که بالا نوشتم وداخل سایت شرکت هم هست میتونید از مولتی ویتامین پودری یا مایع استفاده کنید.
قسمت اسهال قناری هم مطالعه بفرمایید.

دوستان اگه آنتی بیوتیک از سریا حذف شده و همین چند تا ویتامین داخلش هست که تو سایت خود شرکت سازنده ذکر شده دلیلی برای هزینه کردن نیست.مشابه ایرانیش پودر مولتی ویتامین دامی با نام   ویتامنت   و    ویتاسید  با قیمت هر بسته حدود 3 هزار تومان کامل تر از سریا هست.و علاوه بر ویتامین تو اولی آهن - روی- مس و... داره و تو دومی چند نوع آمینو اسید . از داروخانه دامپزشکی میشه خرید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۱۷، ۰۷:۳۹ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۷/۱۷، ۰۷:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، davodi
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 6
2 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #167
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
به قناری ماده حدود یک ماه قبل از جفت اندازی لازم است غذای تقریبا سبک داده شود تا کم کم با رژیم غذایی زمان جفت اندازی سازگاری پیدا کند. می توانید هفته ای دو تا سه بار غذای نرم را در اختیار ماده قناری قرار دهید. مقدار مصرف کف دریا در زمان جفت گیری افزایش مییابد.
خوراک نرم
مقداری تخم مرغ که باید حتما 25 دقیقه بخوبی در آب جوشانده شود و مقداری آرد سوخاری و مقداری هویج رنده شده که قبلا باید آن را خشک نمود .
تخم مرغ رنده شده را با آرد سوخاری مخلوط نمایید هویج را نیز رنده کنید .حداقل روزی 2 بار این خوراک پرورشی را در اختیار جفت قرار دهید تا با آن جوجه ها را تغذیه کنند. جوجه ها تا سن حدود 50 روزگی به این غذا نیازمند هستند .
بعد از جدا کردن جوجه ها از والدین علاوه بر خوراک پرورشی می توانید از جوانه تازه دانه ها نیز استفاده نمائید. چون جوجه ها هنوز قدرت کافی و لازم برای شکستن دانه ها را ندارند باید دان مخلوط را به مدت 24ساعت در آب خیسانده وسپس آب آن را عوض نمائید این کار را 2 تا 3 بار انجام دهید بعد به مدت 24 ساعت در دستمال مرطوب و در جای خنک قرار دهید حالا دانه ها برای جوجه ها آماده می باشند و می توانید آن را استفاده کنید. نکته مهم اینکه مقداری در اختیار جوجه قرار دهید که روزانه مصرف گردد و از ماندن و فاسد شدن آن جلوگیری کنید .دستورتهیه دانه های جوانه زده در بخش دیگری بصورت کامل ارایه شده است ، می توانید استفاده فرمایید .
[font] [/font]
۱۳۹۲/۰۷/۱۹، ۱۰:۴۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: davodi ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

ليسانس
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 449
573 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #168
سلام به همگي عزيزان
من در مشهد ساكن هستم ،‌ سه تا قناري رسمي دارم كه متولد 25 اسفند 91 هستند و الان 7ماهه مي باشند. براي تغذيه بهشون تخم ارزن و كتون و هفته در ميان هفت تخم بهشون مي دم. گاهي هم كاهو ميزارم براشون.
از الان چيا براشون بزارم بهتره ؟
 البته يكي نر ،‌يكي ماده و ديگري هم شك دارم نره يا ماده :))
۱۳۹۲/۰۷/۲۱، ۱۰:۱۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #169
(۱۳۹۲/۰۷/۲۱، ۱۰:۱۱ ق.ظ)'rezashahideh' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همگي عزيزان
من در مشهد ساكن هستم ،‌ سه تا قناري رسمي دارم كه متولد 25 اسفند 91 هستند و الان 7ماهه مي باشند. براي تغذيه بهشون تخم ارزن و كتون و هفته در ميان هفت تخم بهشون مي دم. گاهي هم كاهو ميزارم براشون.
از الان چيا براشون بزارم بهتره ؟
 البته يكي نر ،‌يكي ماده و ديگري هم شك دارم نره يا ماده :))

اين قسمتدیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اين قسمت    دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

را بخوانيد
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۷/۲۱، ۱۰:۳۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: رضا شاهيده ، jorahim
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #170
سلام خدمت همه
اگه بخام سیر ب قناری هام بدم باید چجور بدم ؟؟ تو ابشون یا سیر رو بذارم جلوشون ؟؟
چه مقدار بدم ؟وچند روز یبار استفاده کنم
سپاس
امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۲/۰۷/۲۸، ۰۷:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: افسونگر

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان