زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۰۵:۴۷ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تقويت قناري ضعيف

*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 230
202 سپاس گرفته‌شده در 67 ارسال
ارسال: #1
تقويت قناري ضعيف
سلام
هميشه توي همه جاي صحبت از تقويت و رسيدگي به قناري ضعيف، بيمار يا ... ميشه. ميخواستم بدونم دقيقا منظور از تقويت چيه؟ يعني دوستان بگن بهترين روش براي تقويت و بازيابي قناري چيه؟
ضمن پاسخ گويي به سوال فوق مشخصا به اين مورد هم پاسخ بگيد ممنون ميشم:
يك ماده قناري دارم كه بهار 2 تا تخم هرز، بعدش 4 تخم و چهار جوجه و بعدش 5 تخم و 5 جوجه بزرگ كرد(البته با كمك همسرش بزرگ كرد)
بعدش من جداشون كردم. ماده دوباره بعد اينكه يه لك كوتاه مدت رفت دوباره ميل به تخم گذاري داشت كه من هم براي جلوگيري از تخم هرز گذاشتن بستمش به تخم كاهو و ذرت. البته گاهي سيب و كاهو و هويج ميدادم. اما الان مدتيه كه پرهاي دور منقارش ريخته و دور چشمهاش هم كم پشت شده. ضمنا به توصيه دوستان پرهاي دمشو طي چند روز كشيدم تا بره تولك اما نرفت. حالا ميترسم ضعيف تر بشه و خداي نكرده بميره يا اينكه براي فصل بعد جوجه كشي آماده نشه. لطفا بگيد چطور تقويتش كنم.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۹/۰۸، ۰۵:۴۶ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۱/۰۵/۲۸، ۰۸:۳۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، soren_kiana
*
کاربر انجمن

P.H.D
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 385
535 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #2
RE: چطور قناري ضعيف شده از جوجه كشي رو تقويت كنيم؟
سلام دوست عزیز
منظور از تقویت قناری اینه که بهش برسید تا فرم طبیعی خودش را بعد از ضعیف شدن پیدا کنه که برای این کار میتونی از مولتی ویتامین و کتان و سبزی و تخم مرغ و کمی شاهدانه و کافشه استفاده کنی نشانه اثر کردن این مواد اینه که سینه ی خالی قناری گوشت میاره فقط مراقب باشید چربی نیاره واسه این کار میتونی چندوقت یکبار قناری را در دست بگیری سینه و پشت قناری را بررسی کنید
در مورد سوال دوم قناری که درفصل جفت 9 تا جوجه رو چوب آورده ظلمه باز جفت بزنی باید بزاری واسه فصل بعدی
واسه اینکه از آمادگی دربیاد دانه های گرم کمتر استفاده کن بهش دانه های خنک و مخلوط بده و توی پرون بین جوجه ها بزارش تا از سرش می افته
موفق باشید
۱۳۹۱/۰۵/۲۸، ۰۸:۵۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 83
84 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #3
سلام
دوسته عزیز شما باید قصدت از داشتن پرنده عشق بازی باشه نه آزار اون حالا چه نر باشه چه ماده این زبون بسته چه گناهی کرده که بخواد هر فصل جوجه بده.شما هر هفته یک بار غذای تخم مرغی درست کن براش با هویجو یک چهارم صاقه طلاعی یا از لوازم پرنده فروشی ها بیسکوییت Vesrse laga رو بگیر اون کاملا حیونو تقویت میکنه.اگه مقدور هم هست مکمل چکاوک بگیر با سیبه رنده شده بهش بده زود رو میاد .من خودم امتحان کردم جواب گرفتم.
فقط بهش رحم کن بزار تو پاییزه ساله دیگه تن بزن حیونو.
موفق باشی
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۵/۲۸، ۱۰:۰۷ ق.ظ، توسط MSCanary.)
۱۳۹۱/۰۵/۲۸، ۱۰:۰۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 230
202 سپاس گرفته‌شده در 67 ارسال
ارسال: #4
دوست عزيز نميدونم شما چطور از صحبت هاي من نتيجه گرفتيد كه من آدم بي رحمي هستم. اگه دقت كرده باشيد من عرض كردم نگذاشتم ماده دوتا لون بيشتر جوجه بده. به موقع هم جدا كردم كه تخم جديد نگذاره. نرش رفت تو لك و خودش از فرط آمادگي ميخواست تخم هرز بگذاره كه سعي كردم جلوشو بگيرم كه گرفتم. حالا هم ميخوام تقويتش كنم كه سر حال بشه نه صرفا بخوام دوباره فصل بعد جفتش كنم بلكه ميخوام حفظش كنم. انصافا شما اگه دقيق ميخونديد اوج نگراني من رو نسبت به حال و احوال قناري و نگراني از ترس از دست دادنش متوجه ميشديد. نه بخاطر پولش چون اگه من آدم سودجويي بودم يك لون ديگه جوجه ميگرفتم حداقل 4تاجوجه ميداد. دوبرابر پول ماده سود ميكردم. به هر حال از نگراني شما بابت بي رحمي بعضي ها نسبت به قناري بخاطر منافع مالي، بسيار متشكرم اما اينجا سوء برداشت شما مشهوده. باز هم بخاطر راهنمايي خوبتون متشكرم.
۱۳۹۱/۰۶/۱۴، ۰۹:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، hamid@line
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #5
(۱۳۹۱/۰۶/۱۴، ۰۹:۲۸ ق.ظ)sae نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزيز نميدونم شما چطور از صحبت هاي من نتيجه گرفتيد كه من آدم بي رحمي هستم. اگه دقت كرده باشيد من عرض كردم نگذاشتم ماده دوتا لون بيشتر جوجه بده. به موقع هم جدا كردم كه تخم جديد نگذاره. نرش رفت تو لك و خودش از فرط آمادگي ميخواست تخم هرز بگذاره كه سعي كردم جلوشو بگيرم كه گرفتم. حالا هم ميخوام تقويتش كنم كه سر حال بشه نه صرفا بخوام دوباره فصل بعد جفتش كنم بلكه ميخوام حفظش كنم. انصافا شما اگه دقيق ميخونديد اوج نگراني من رو نسبت به حال و احوال قناري و نگراني از ترس از دست دادنش متوجه ميشديد. نه بخاطر پولش چون اگه من آدم سودجويي بودم يك لون ديگه جوجه ميگرفتم حداقل 4تاجوجه ميداد. دوبرابر پول ماده سود ميكردم. به هر حال از نگراني شما بابت بي رحمي بعضي ها نسبت به قناري بخاطر منافع مالي، بسيار متشكرم اما اينجا سوء برداشت شما مشهوده. باز هم بخاطر راهنمايي خوبتون متشكرم.
دوست عزیز سلام
قناری با 9 تا جوجه بزرگ کردن ضعیف میشه اما امکان نداره بمیره !!!
تقویتش کنین و بذارین بره تولک تا واسه زمستون آماده بشه...
۱۳۹۱/۰۶/۱۴، ۰۷:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، sae ، عمادذر
*
کاربر انجمن

کاردانی
سپاس‌ها: 1202
698 سپاس گرفته‌شده در 207 ارسال
ارسال: #6
با درود فراوان
ما که تو شهرمون ندیدیم که از قناری 2 تا کپه جوجه بگیرن و بگویند ضعیف شده و غیره و ...
ما معمولا 4 تا کپه جوجه میگیریم که هم ماده و نر به راحتی تولک برن هم جوجه های بیشتری ازشون بگیریم
عشق بازی هم یه بحث کاملا جداست که با جفت زدن قناری و جوجه کشی اصلا متفاوت هستش.
چون میخواییم از قناری استفاده کنیم.یک سال زحمت کشیدم تا ازشون مراقبت کنیم. حالا با 9 تا جوجه که داده ولش کنیم؟!
البته نظر هر کسی محترمه ولی من خودم به شخصه نظرمو گفتم.
۱۳۹۱/۰۸/۲۱، ۱۰:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
ارسال: #7
(۱۳۹۱/۰۸/۲۱، ۱۰:۴۶ ب.ظ)10reza10 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با درود فراوان
ما که تو شهرمون ندیدیم که از قناری 2 تا کپه جوجه بگیرن و بگویند ضعیف شده و غیره و ...
ما معمولا 4 تا کپه جوجه میگیریم که هم ماده و نر به راحتی تولک برن هم جوجه های بیشتری ازشون بگیریم
عشق بازی هم یه بحث کاملا جداست که با جفت زدن قناری و جوجه کشی اصلا متفاوت هستش.
چون میخواییم از قناری استفاده کنیم.یک سال زحمت کشیدم تا ازشون مراقبت کنیم. حالا با 9 تا جوجه که داده ولش کنیم؟!
البته نظر هر کسی محترمه ولی من خودم به شخصه نظرمو گفتم.

دوست عزیز به تاریخ ارسالها توجه کنید لطفا !
۱۳۹۱/۰۸/۲۱، ۱۰:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: عمادذر
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 26
97 سپاس گرفته‌شده در 39 ارسال
ارسال: #8
سلام
یه جفت قناری که خوب تقویت شده باشن تو فصل جوجه کشی چند تا چال ازشون جوجه بگیریم خوبه که واسه سال بعد هم فشار نیاد روشون
رفیقم میگه میتونی هر 1.5 ماه 2 تا چال بگیری اینطوری پرنده داغون نمیشه ؟
اگه بشه هر 1.5 ماه 2 تا چال گرفت بعد میشه تقویتش کرد واسه سال بعد هم جوجه بده ؟

الان من 2 تا جفت قناری دارم یه جفتش 6 تا تخم کرده 1 جفت دیگه 4 تا اونی که 6 تا کرده 100 % بیشتر خسته میشه چند تا چال بگیرم تو فصل جوجه که فشار نیاد ؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۹/۰۵، ۱۱:۳۲ ب.ظ، توسط eragon1085.)
۱۳۹۱/۰۹/۰۵، ۱۱:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
ارسال: #9
سلام
اون قناریتون که 6 تا تخم کرده اگر همه شو زیر خودش بذارین نمی تونه 6 تا رو بزرگ کنه, من خودم توی فصل جوجه کشی از هر جفت 3 سری جوجه می کشم حالا می خواد جوجه بزرگ کنه می خواد نکنه...بعضی وقتا هم شده مثلا یه جفت از قناریهام توی 3 لون فقط 2 تا جوجه دادن اما من بعد از 3 لون جداشون کردم چون همون تخم گذاشتن و خوابیدن روی تخم هم به قناری فشار زیادی میاره و ضعیفش می کنه.
۱۳۹۱/۰۹/۰۵، ۱۱:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
سپاس‌ها: 20
63 سپاس گرفته‌شده در 25 ارسال
ارسال: #10
RE: تقويت قناري ضعيف
سلام ، بعضی وقتها استفاده زیاد از سبزیجات و میوه جات قناری رو مریض و ضعیف میکنه ، سعی کن الان هفته ای 2 الی 3 بار آنهم به مقدار کم استفاده کنی ( کاهو 2 بار - سیب 1 بار ) دون مخلوط هم به نسبت زیر تهیه و هفته ای 2 انگشتی براشون بذار.
تخم کاهو : 5
تخم خرفه : 3
تخم شلغم : 2
دون سیاه : 1
کافشه : 1
گشنیز : 5/1
۱۳۹۱/۰۹/۱۷، ۱۲:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان