زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۵، ۰۸:۱۶ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تهیه اواز سهره

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 134
95 سپاس گرفته‌شده در 44 ارسال
ارسال: #1
تهیه اواز سهره
با سلام خدمت تمامی دوستان و اساتید گرامی
یه سوال دارم که امیدوارم به نتیجه مطلوب برسیم همگی:
ایا با داشتن چند نوع اواز سهره مختلف، میتوان یک نوع اواز دلخواه رو تهیه کرد و جوجه سهره رو مطابق ان اموزش داد؟
دوستان کسی این کار رو انجام داده است؟
ایا به نتیجه دلخواه رسیده اید؟
اصلا جوجه سهره توانایی یادگیری این نوع اواز را دارد؟
پیشاپیش سپاس
۱۳۹۱/۰۵/۲۰، ۰۹:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: -3
سپاس‌ها: 8
80 سپاس گرفته‌شده در 60 ارسال
ارسال: #2
RE: تهیه اواز سهره
دوست عزیز من نمیدونم در چه حد میخوای بازی کنی اگه دنبال دهنبازی هستی و به سبک خاصی علاقمندی به نظر من و چیزی که تجربه کردم با نوار سخت میشه سهره درست کرد واگه دنبال درست کردن یه حیوون تاپی اول سهره قناری بزار وصبر داشته باش بعد که حیوونت کهنه شد بهترین سهره رو درست میکنی که هر کس ببینه حالشو ببره اگرم فقظ میخوای بخونه خودحیوون حتی کال هم باشه برات بیابونی میخونه
۱۳۹۱/۰۵/۲۱، ۰۲:۳۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: toghi almasi
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #3
(۱۳۹۱/۰۵/۲۰، ۰۹:۵۰ ب.ظ)toghi almasi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ایا با داشتن چند نوع اواز سهره مختلف، میتوان یک نوع اواز دلخواه رو تهیه کرد و جوجه سهره رو مطابق ان اموزش داد؟
پیشاپیش سپاس
با پخش چند آواز سهره آواز راحت تر رو یاد میگیره.وآوازی که سخت تر هست یا کیفیت صدا و تن پایینتری داره رو یاد نمیگیره.
۱۳۹۱/۰۵/۲۱، ۱۰:۳۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: toghi almasi ، عمادذر
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #4
با عرض سلام خدمت دوستان گل با عرض پوزش بنده یه چند وقتی نبودم بخاطر مشکلاتی که داشتم در مورد سوال آقای الماسی چون تجربه اش رو داشتم اول همه چیز برمیگرده به خود جوجه که ذات دار باشه و با هوش من تو این چند سال با نوار وسی دی پرنده بالا آوردم اوایل خیلی سخت بود چون دلایلش رو نمیدونستم شما اگه میخواهید با سی دی چند آـواز رو میکس کرده برای جوجه بگذارید سعی کنید جاهایی که بهم میچسبد رو جوری میکس کنید که بهم بیان هم از نظر کیفیت هم از نظر آواز وبنظر من سعی کنید اگه بطور مثال رو دهن ملایر ی دارید کار میکنید سبکهای مختلف ملایری رو با هم ادقام کنید بهتر جواب میده ویه سبک جدید به وجود میاد معمولا بین 5 تا جوجه خیلی خیلی خوب یکیش جواب میده و مهم تر از همه برای یاد گیری دور سی دی رو یک دور کم کنید که شمرده شمرده پخش بشه در طول روز 16 ساعت 8ساعت پخش بشه سعی کنید وقت خواب پرنده هم یک ساعت پخش کنید با تشکر
۱۳۹۱/۰۵/۲۱، ۱۱:۰۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: torobche ، esfahan-canary ، toghi almasi ، عمادذر
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #5
(۱۳۹۱/۰۵/۲۱، ۰۲:۳۰ ق.ظ)ارمان نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز من نمیدونم در چه حد میخوای بازی کنی اگه دنبال دهنبازی هستی و به سبک خاصی علاقمندی به نظر من و چیزی که تجربه کردم با نوار سخت میشه سهره درست کرد واگه دنبال درست کردن یه حیوون تاپی اول سهره قناری بزار وصبر داشته باش بعد که حیوونت کهنه شد بهترین سهره رو درست میکنی که هر کس ببینه حالشو ببره اگرم فقظ میخوای بخونه خودحیوون حتی کال هم باشه برات بیابونی میخونه
دنبال نواوری هستم....
(۱۳۹۱/۰۵/۲۱، ۱۰:۳۳ ق.ظ)fazlog نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۰۵/۲۰، ۰۹:۵۰ ب.ظ)toghi almasi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پیشاپیش سپاس
با پخش چند آواز سهره آواز راحت تر رو یاد میگیره.وآوازی که سخت تر هست یا کیفیت صدا و تن پایینتری داره رو یاد نمیگیره.
ما از کجا بدونیم که کدوم قسمتها واسه سهره راحت تره؟
(۱۳۹۱/۰۵/۲۱، ۱۱:۰۲ ق.ظ)dahan baz نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با عرض سلام خدمت دوستان گل با عرض پوزش بنده یه چند وقتی نبودم بخاطر مشکلاتی که داشتم در مورد سوال آقای الماسی چون تجربه اش رو داشتم اول همه چیز برمیگرده به خود جوجه که ذات دار باشه و با هوش من تو این چند سال با نوار وسی دی پرنده بالا آوردم اوایل خیلی سخت بود چون دلایلش رو نمیدونستم شما اگه میخواهید با سی دی چند آـواز رو میکس کرده برای جوجه بگذارید سعی کنید جاهایی که بهم میچسبد رو جوری میکس کنید که بهم بیان هم از نظر کیفیت هم از نظر آواز وبنظر من سعی کنید اگه بطور مثال رو دهن ملایر ی دارید کار میکنید سبکهای مختلف ملایری رو با هم ادقام کنید بهتر جواب میده ویه سبک جدید به وجود میاد معمولا بین 5 تا جوجه خیلی خیلی خوب یکیش جواب میده و مهم تر از همه برای یاد گیری دور سی دی رو یک دور کم کنید که شمرده شمرده پخش بشه در طول روز 16 ساعت 8ساعت پخش بشه سعی کنید وقت خواب پرنده هم یک ساعت پخش کنید با تشکر
سپاس دوست عزیز
اواز چطوری انتخاب کنیم که بهم بیان؟نمیشه سلیقه ای میکس کنیم؟
۱۳۹۱/۰۵/۲۱، ۰۷:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #6
هر چه دهنها و بیای بیشتر و با تنوع بیشتری سهره بخونه یادگیریش سخت تره.
۱۳۹۱/۰۵/۲۲، ۱۲:۵۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: toghi almasi
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #7
چرا میشه صلیقه ای میکس کنید ولی جوابش چی بشه خدا میدونه و50 در 50 من الان همچنین ریسکی نمیکنم جوجه ایی که دانه ای 30 هزار تومان شاهدانه کیلویی 8 هزار تومان پول برق واز همه مهم تر وقت بزاری رو 50 تازه بین 6 تا جوجه بنظر من ضرر هست پس یکم بیشتر وقت بزارید یه آوازی رو تهیه کنید که وقتی خودتان دارید گوش میدید متوجه تغییر خوندن نشوید تو تهران معمولا نتهای زنگی رو سخت ترین میدونن یعنی مثل لیلی لی .....جون یا ویل ویل ....... جون .ریو ریو ریو ریو گالا گالااین نتهارو با زنگ بخصوصی اجرا بشه جزء سخت ها میشه در ضمن تو سی دی سعی کنید زیاد پر دهن نباشه و به ردیف باشه .تو خوندن پرنده خس خس نباشه زیاد صدا تیز نباشه ولوم صدا در حد صدای یه سهره با شه شبها ولوم کم تر از روز ها .با عرض پوزش از بزرگ تر ها.
۱۳۹۱/۰۵/۲۲، ۱۰:۴۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: esfahan-canary ، toghi almasi
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #8
یه سوال دیگه:
اگه بخوایم جوجه سهرمون یه قسمت از دهن سهره سردهن(سهره استاد) رو یاد نگیره و بقیه رو اجرا کنه باید چیکار کرد؟اصلا امکان پذیر هست؟
سپاس
۱۳۹۱/۰۵/۲۲، ۱۱:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #9
سلام.به نظر من آموزش با سی دی و نوار فقط به درد این میخوره که حیوون باغی و معمولی نخونه.اگه بخوایم که سهره دهن پاک و سبک داشته باشیم باید استاد بالا سرش باشه چون بعضی از ریتم ها رو فقط سهره استاد میتونه به جوجه انتقال بده.ولی استاد نداشتن هم بهتر از داشتن استادی هست که حتی فقط یه اشتباه داشته باشه.با نظر دوسته خوبمون آقای دهن باز کاملا موافقم با این قیمت جوجه و شاهدونه و مهمتر از همه وقتی که باید بزاری یا نباید انجامش بدی یا کامل و بی نقص انجامش بدی.موفق باشید
۱۳۹۱/۰۵/۲۲، ۱۱:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #10
(۱۳۹۱/۰۵/۲۲، ۱۱:۵۶ ب.ظ)علیرضا پوریان نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.به نظر من آموزش با سی دی و نوار فقط به درد این میخوره که حیوون باغی و معمولی نخونه.اگه بخوایم که سهره دهن پاک و سبک داشته باشیم باید استاد بالا سرش باشه چون بعضی از ریتم ها رو فقط سهره استاد میتونه به جوجه انتقال بده.ولی استاد نداشتن هم بهتر از داشتن استادی هست که حتی فقط یه اشتباه داشته باشه.با نظر دوسته خوبمون آقای دهن باز کاملا موافقم با این قیمت جوجه و شاهدونه و مهمتر از همه وقتی که باید بزاری یا نباید انجامش بدی یا کامل و بی نقص انجامش بدی.موفق باشید
با این توضیحات نظر شما این است که از استادی که یک اشتباه دارد استفاده نکنیم،درسته؟
حالا ما اگه بخوایم بقیه دهن استاد رو یاد بگیره و اون غلط رو یاد نگیره باید چکار کنیم؟راهی هست؟
۱۳۹۱/۰۵/۲۳، ۰۳:۱۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان