زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۰، ۰۲:۵۱ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تکثیر عروس

ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #1
تکثیر عروس
با سلام شاید برای بعضی دوستان سواله که آیا جفت انداختن عروس هم نیاز به شرایط خاصی است؟و نر باید مست بشه تا ماده رو پیشش بندازیم؟و....؟ابتدا باید خدمت دوستان عرض کنم که تکثیر عروس بسیار راحته و تابع سن جفت میباشد بدین معنی که نر و ماده بالغ و بالای یکسال و نیم باشند،فقط کافیه یه عروس نر و یه ماده با این شرط رو باهم تو یه قفس بندازید و بعد از یک هفته لانه مناسب با ابعاد حداقل 30سانت طول و 25سانت ارتفاع و عرض براشون بذارید در کمتر از دو ماه جفت خورده و جوجه خواهند داد،البته تغذیه مناسب خیلی مهمه،رنگ های طوسی و گلباقالی راحتتر از همه جوجه میدن و بعد از آن ابلق و سفید(لوتینو)به ترتیب و سخت ترین نژاد برای تکثیر آلبینو یا همان رنگ سفید بدون لپ نارنجی است،هم خیلی سخت جفت میخورن و جوجه میدن و هم نژاد بسیار ضعیفی هستند
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۴/۰۷/۲۰، ۰۷:۵۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 7
3 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #2
RE: تکثیر عروس
16روزپیش یکجفت عروس هلندی گرفتم وانداختم تویک قفس جوجه پران که ازیک طرف کوزه بهش وصله وازیک طرف لانه چوبی
جاشون امن ودما خوب وپنجره روبروشون وبدون استرس ورفت وامد
15روزپیش جفتگیریه یکی دو دقیقیشونو دیدم وازفرداش همش توکوزه بودن
ولی چندروزه همش تولونه میرن وشبا نرجلوی درلونه وماده داخل میخوابه
تمام موارد تذیه ونگهداری به مانند سایت موبه مواعمال کردم ولی امروز که بیرون لانه بودن سرک کشیدم وتخمی ندیدم
باتوجه به این عکسها ایا اینها جفت بالغ مولدن؟
یاعوضشون کنم یاصبرکنم؟
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

۱۳۹۴/۰۸/۰۲، ۱۰:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 164
93 سپاس گرفته‌شده در 49 ارسال
ارسال: #3
با سلام،بهتره یه مدت بهشون وقت بدین،معمولا بین جفت گیری و تخمگذاری هم ی کمی طول میکشه .
۱۳۹۴/۰۸/۰۳، ۰۶:۵۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
ناظم ارشد

لیسانس
ارسال: #4
با سلام،اینکه میبینید جفتگیری میکنند و داخل لانه میروند نشانه خیلی خوبیه،ولی بارها مشاهده شده دو جفت با اینکه بالغ هستند و جفتگیری انجام میدهند ولی اثری از تخمگذاری نیست و تا 6ماه طول کشیده،اغلب بیشتر اوقات ظرف دوماه معمولا تخمگذاری انجام میشه،شما هم از لحاظ تغذیه و مولتی ویتامین بهشون برسید ان شالله نتیجه خواهید گرفت
موفق باشید
۱۳۹۴/۰۸/۰۴، ۰۴:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ارسال: #5
لطفا درمورد سن وجنسیت نظردهید
پرهای دوردهنش کثیف بود که به راحتی تمیز شد
درمورد رام شدنش هم کمی نظر دهید
اگرنرباشه توسایت دیواربا ماده اماده معاوضه کنم بهترنیست؟
تشکرفراوان

۱۳۹۴/۰۸/۰۸، ۰۴:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 164
93 سپاس گرفته‌شده در 49 ارسال
ارسال: #6
سلا،به نظر خودم ماده هست ولی درصد کمی مشکوکم،سنش هم پایین هست فکر کنم 3 الی 5 ماهه باشه ،اختیار خودتونه ولی دیوار خیلی جای معتمدی نیست بهتره ب یک پرورش دهنده مراجعه کنید تا خیالتون راحت باشه.
 واما درمورد رام شدن ،هنوز سن پرنده پایین هست ،یه چیزی هم ذکر کنم که تقریبا 90 درصد عروسهای موجود رام هستن ولی ما با دستی اشتباه میگیریم.اول بگم که اینکه میگن غذای پرنده رو برای دستی کردن برداریم و... به هیچ وجه عمل نکنید ضررش برای پرنده بیشتره،
اگه پرنده رو تازه گرفتین بهتره تو ی قفس متوسط برای مدتی یک جای اروم باشه و اینکه برای شستن ،تعويضاب و غذا همیشه توسط شما ،و اینکه با ارامش دور و بر پرنده رفتار کنید ،زیاد هم توجهی نکنید بهش،واما برای دستی شدن و شروع غذا بردن از دستتون سعی کنید میوه،سبزی،تخمه،بادم،و...غذاهایی که علاقه دارن رو به مقدار کم بهشون بدین و بفهمید که به کدوم میوه ،سبزی ویا... علاقه زیادی داره ،از این به بعد هم قطع کنید و کم کم و با ارامش کامل با انگشت از لای سیمها تعارف کنید ،اینکارو تا وقتی که از شما قبول کنه ادامه بدین وبعدش میتونید به مراحل بعد برید ،البته صبر میخاد ولی رابطه شما و پرنده قویتر میشه و اعتماد پرنده به شما پایداره
۱۳۹۴/۰۸/۰۸، ۰۵:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ارسال: #7
سلام خدمت اساتید
قطره توتال تابرنیل گرفتم
یه جفت ازعروسام درحال جفتگیری ولانه گرم کردن هستن که ظرف ابخوری معمولی کوچیک دارن
ویه جفت ملنگو که ظرف ابخوری معمولی بزرگ دارن دقیقا میخوام بدونم جند قطره باید در هر روروز بریزم
در حالت معمول چقدر چندروز ودرحالت جفتگیری چند قطره چندروز.و بعدوقتی تخم دارن مولتی ویتامین نباید داد؟
۱۳۹۴/۰۸/۲۶، ۱۱:۴۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #8
سلام خسته نباشین
دوستان من یه جفت عروس دارم که نر سینامون و ماده لوتینو یه بارم ازشون جوجه گرفتم اما از اون موقع به بعد که نزدیک دو ماه میشه دیگه تخم نذاشتن تا حالا هم چندین بار جفت گیری شون رو دیدم و حتی یه سره هم تو لونه ان ولی هیچ اثری از تخم نیست حتی پشت ماده هم ورم نداره که معلوم بشه تخم داره چیکار کنم به نظرتون
ممنونم
۱۳۹۴/۱۱/۰۲، ۰۸:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم ارشد

لیسانس
ارسال: #9
با سلام سعی کن تقویتشون کنی،بیشتر رژیم غذاییشون جوانه گندم،ذرت آب پز و بلال باشه دوباره راه میفتن...
۱۳۹۴/۱۱/۰۵، ۰۴:۴۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، محمدمهدی ، gholizadeh
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #10
سلام وقت بخیر داخل لانه تخم گذاری باید چیزی بریزیم؟مثلا پوشال یا خاک اره
اگر هر روز جوانه گندم بدیم ضرر داره البته در حد قاشق چای خوری؟
امضای جلال لطفی کوروش کبیر:
ازسه صدا می هراسم،
صدای کودکی از بی مادری. صدای متهمی از بی گناهی.صدای عاشقی از جدایی .
۱۳۹۵/۰۸/۰۷، ۱۱:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان