زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۱۲:۰۹ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تکثیر قناری موزاییک

**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
اعتبار: 23
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 1106
878 سپاس گرفته‌شده در 267 ارسال
ارسال: #1
تکثیر قناری موزاییک
با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم.
آقا من چند روز پیش رفته بودم خونه یه پرورش دهنده دیدم تعداد بالایی قناری موزاییک داشت و ازش پرسیدم اینارو از کجا اوردین گفت پرورش خودمه.و قیمتاشون رو با درصد خلوصشون میسنجید!!!(اونم چه قیمت هایی!!)
خیلی علاقه مند شدم بدونم آیا میشه قناری موزاییک رو با این درصد خلوص بالا تو ایران پرورش داد یا نه؟!
شنیدم که از نژاد های سرینوس ها هستند و حاصل جفت سرینوس ها با قناری اند .!!
آیا واقعا اینطور هست !!؟؟
اگر هست بگید تا ما هم مشغول شیم .
امضای hidrane کودکی دیدم ماه را بو میکرد
                      قفسی بی در دیدم که در آن روشنی پرپر میزد...
۱۳۹۳/۰۵/۰۷، ۰۱:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #2
RE: تکثیر قناری موزاییک
دوست و استاد عزیز من قناریه موزاییکیه خوب پرورش یافته ندیدم اینجا اکثرشون وارداتی هستند.تک و توک هستند که رنگشون خوبه اماقد و قواره و استیله خوبی ندارن.
البته اگه علاقه مند شدید باید ابتدا استانداردهاش رو بررسی کنیم اینجا و بعد برای خرید اقدام کنیم.من خودم تاحالا دنبال موزاییکی نرفتم اما چندنفری که بهم پیشنهاددادن با اینکه خیلی تعریف میکردن اما نپسندیدم.
دوستان و اساتید اگه عکس یه موزاییکی خوب رو بذارن و استاندارد های مدنظر رو توضیح بدن میتونیم روش بحث کنیم.
راجع به مطلبی که فرمودیند بله از سرینوس ها هستند و واقعا حیفه که اونها رو خرید و با رسمی جفت زد و من این رو از سرنادونی و نشناختن کسانی میذارم که اینکار رو انجام میدم.
۱۳۹۳/۰۵/۰۷، ۰۲:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 43
70 سپاس گرفته‌شده در 25 ارسال
ارسال: #3
با سلام
اصطلاح موزاییک در هنر به کار می رود.معمولا شکل هایی را که روی دیوار ها و زمین کشیده شده که ناشی از سنگهای متعدد می باشند موزاییک می نامند.با نگاهی نزدیک بر تصویر موزاییک می توان اجزای رنگی آنرا به خوبی تفکیک کرد.کاربرد اصطلاح موزاییک برای قناری ها از حدود سال ۱۹۵۰ توسط هلندی ها رایج شد.استاد قدیمی پرورش قناری های رنگی یولیوس هنینگر در آثار خود برای این خصیصه سنبل جی یو را به کار می برد. که به مفهوم فاکتور اختلاف جنسیت است.بسیاری از انواع ماده دارای رنگ روشن و انواع نر دارای رنگ تیره هستند.انواع خیلی روشن ماده را به اصطلاح بیبی می نامند که از واژه ی آلمانی آن گرفته شده و انگلیسی ها بدان دیمورفیک گویند.
برای اطلاعات بیشتر از سایت
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دیدن فرمائید .
جناب درویشی لطفا" قیمتهای قناری موزائیکی را مرقوم بفرمائید .

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۵/۰۷، ۰۳:۱۰ ب.ظ، توسط امید آزاد.)
۱۳۹۳/۰۵/۰۷، ۰۲:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
ارسال: #4
ممنون از پاسخ و نظرات دوستان.
خب اولا باید بگم این قناری هایی که من دیدم واقعا خوشرنگ و قد و قواره دار بودند اما همونطور که عرض کردم قیمت هاشون هم بسیار بالا بود .از 200 شروع میشد تا یه جفت که مال خودشون بود و قصد فروش نداشتند که میگفتند 8 میلیون مشتری دارن!!!
ولی واقعا زیبا بودند.
اینکه خودشون پرورش دهنده بودند و تعدادی جوجه هم داشتند .البته این آشنای ما (ساکن اراک) به اون صورت دنبال کسب درآمد نبود و عشق بازی میکرد ولی به گفته خودش میزاره تعدادشون که زیاد شد سر سال یک جا میفروششون.
فقط قبطه این رو میخورم که چرا عکس نگرفتم ازشون .یعنی واقعا زیبا بودند.
در کل قصد دارم نحوه تکثیرشون رو یاد بگیرم و به دوستان عزیز هم پیشنهاد میکنم پیگیر باشند چون در صورت رسیدن به نتیجه قابل انتظار جزو اولین نفراتی خواهیم بود که تکثیر خالص این نوع رو تجربه خواهیم کرد.
اساتید لطفا وارد بحث شوند.
ممنون.

۱۳۹۳/۰۵/۰۷، ۰۴:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
ارسال: #5
سلام مجدد .گویا اساتید افتخار نمیدن .باوشه خودم حلش میکنم.
طبق تحقیقاتی که تو این چند روز رو این مسئله انجام دادم متوجه موضوعات جالبی شدم.
اولیش اینکه واقعا تو هیچ سایت و مرجع ایرانی خبری از این نوع قناری و نحوه نگهداری و تکثیرش موجود نیست .انگار تا حالا کسی نرفته دنبالش !!!!
دوم اینکه طبق مکاتباتی که با برخی از دوستان داشتم متوجه شدم که این نژاد بیشتر در کشور هلند پرورش پیدا میکنه و میشه گفت واردات این نوع هم از هلند و اسپانیاست.
البته تکثیر کننده گانی محدود داریم ولی نحوه تکثیرشون به این شکل هست که دو قناری هم نوع( موزاییکی) رو جفت کرده و ...
خب داستان از این جا به بعدش جالب میشه!!!
شخصی به اسم حمید خان (اگه اشتباه نکنم) تکثیر حرفه ای این نوع رو  در گوشه ای از آذربایجان انجام میدن و شاید باورش سخت باشه ولی به چند کشور خارجی هم صادر میکنن .البته این خبر موثق نیست ولی از مرجع قابل اطمینانی ذکر شده.
پس...
میشه گفت کار نشدنی نیست . و بنده تصمیم گرفتم از این نوع و گونه هم تکثیر کنم ولی نه به صورت قناری با قناری ...
منتظر خبر های جدید باشین.
۱۳۹۳/۰۵/۰۹، ۱۱:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 14
سپاس‌ها: 283
684 سپاس گرفته‌شده در 226 ارسال
ارسال: #6
سلام جناب hidrane ممنون از بحثت. متاسفانه اغلب موزاییکی هایی که در بازار هستند عقیمند. تخم میگذارند ولی جوجه نمیشه . من چون از قناری استافورد خوشم میاد و چون در بازار ایران نیست تصمیم گرفتم خودم به وجود بیارمش برای همین دنبال موزاییکی بارور خوب بودم که هنوز گیرم نیومده اغلب هیبرید هستند (قناری استافورد از ترکیب قناری موزاییکی وگلاستر به وجود آمده) نمیدونم مشکل از نرهاشونه یا ماده هاشون؟ ممون میشم هم تجربیاتتو  بگی وهم اگه یک جفت بارورشو گیر آوردی به من خبر بدید. اگه خالص خاص هم نباشه عیبی نداره خلوص نسبی هم جواب منو میده.
۱۳۹۳/۰۵/۰۹، ۱۱:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
ارسال: #7
(۱۳۹۳/۰۵/۰۹، ۱۱:۵۴ ب.ظ)'hassanpour' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام جناب hidrane ممنون از بحثت. متاسفانه اغلب موزاییکی هایی که در بازار هستند عقیمند. تخم میگذارند ولی جوجه نمیشه . من چون از قناری استافورد خوشم میاد و چون در بازار ایران نیست تصمیم گرفتم خودم به وجود بیارمش برای همیسن دنبال موزاییکی بارور خوب بودم که هنوز گیرم نیومده اغلب هیبرید هستند (قناری استافورد از ترکیب قناری موزاییکی وگلاستر به وجود آمده) نمیدونم مشکل از نرهاشونه یا ماده هاشون؟ ممون میشم هم تجربیاتتو  بگی وهم اگه یک جفت بارورشو گیر آوردی به من خبر بدید. اگه خالص خاص هم نباشه عیبی نداره خلوص نسبی هم جواب منو میده.

دوست عزیز من سلام.
متاسفانه در کشور ما هیچ چیز اصولی و منطقی پیگیری نمیشه .اکثر پرورشدهندگانمونم بیشتر دنبال منافع مالیند تا پیشرفت این صنعت بنابراین بدون علم برخی هم بدون سرمایه و بدون... بلاخره همیشه یه جای کار واسه پیشرفت باید بلنگه.
خلاصه...
آقا منم تو این مدت به شدت علاقه مند به نژاد های خاص و غیره شدم که در کشورمون به اون ها بهایی داده نمیشه.همین نژاد موزاییک رو واقعا غیر قابل باور هست تقریبا هیچ سایتی اطلاعاتی در موردش نداره!!!!!
اما تصمیم دارم با کمک بچه های سایت و اساتید محترم اون (که به جرات میتونم بگم از اساتید بنام کشور هستند ولی ادعایی ندارن و من و امثال من حالا حالا ها باید شاگردیشون رو بکنیم.) به پرورش تخصصی نژاد های خاص بپردازیم که اولیش همین نژاد موزاییکی هست.
در مورد نژادی که شما فرمودید اطلاع زیادی ندارم ولی حتما در موردش تحقیق خواهم کرد.بله برخی از این نوع(موزاییکی ) عقیمند نه همشون و اینکه از این گونه هم با رسمی جفت میزنند هم همنوع جوجه های زیبایی هم ازشون دیدم.
در اون باب هم چشم اگر موردی پیدا کردم خبرتون میکنم .
موید باشید.

۱۳۹۳/۰۵/۱۰، ۱۲:۱۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 1255
103 سپاس گرفته‌شده در 26 ارسال
ارسال: #8
سلام جنابhidrane منم به نزاد موزاییکی علاقه زیادی دارم ودوست دارم این نزاد رو پرورش بدم .منم ساکن اراکم .اگه میشه ادرس اشنا تون بدید که حضوری خدمتشون برسیم.البته اگه قناری موزاییکی برای فروش داشته باشن.

۱۳۹۳/۰۵/۱۰، ۰۷:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد تقی کریمی
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
ارسال: #9
(۱۳۹۳/۰۵/۱۰، ۰۷:۱۴ ب.ظ)'meisam_th1980' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام جنابhidrane منم به نزاد موزاییکی علاقه زیادی دارم ودوست دارم این نزاد رو پرورش بدم .منم ساکن اراکم .اگه میشه ادرس اشنا تون بدید که حضوری خدمتشون برسیم.البته اگه قناری موزاییکی برای فروش داشته باشن.

سلام دوست من.
خدمت شما عرض کنم که این بنده خدا آشنای دور ماست و یه جورایی ما هم از طرف عموم رفتیم پیشش .(داستان داره)
احتمال داره شهریور ماه که عروسی پسرش باز بریم اونجا این دفعه حتما بیشتر باهاش ارتباط برقرار میکنم.
راستی شهرک مهاجران من نمیدونم کجای اراکه ولی همونجاست.
پیگیر باشید .تو این تایپک قصد داریم پرورش خالص این نوع رو بررسی کنیم.
موفق باشید.

۱۳۹۳/۰۵/۱۰، ۰۷:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد تقی کریمی ، iman_888
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #10
سلام
متاسفانه سوجويي بعضي از آدمها انتها نداره.يكي از قناري بازهاي حرفه اي به من گفت كه قناري از تركيه ميارن وظرف يكسال نزديك به 30تا جوجه ازشون ميگيرن ولي اون جفت ديگه به درد نمي خوره وردشون ميكنن.احتمالا اين بلايي هست كه سر موزائيكي ها وساير قناريهاي وارداتي ميارن.من خودم موزائيكي هايي ديدم كه ازشون جوجه ميگيرند ولي تعدادشون خيلي كمه.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۵/۱۱، ۰۶:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hidrane ، هیوا ، محمد تقی کریمی ، hassanpour

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان