زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۰۶:۱۹ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

جفت اندازي قناري

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 5
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 125
242 سپاس گرفته‌شده در 101 ارسال
ارسال: #1
تعداد دفعاتی که می شود در سال از قناری جوجه گرفت؟
با عرض سلام وخسته نباشید
من تازه کارم راستش میخواستم بدونم جند بار پشت سر هم میشه از قناری رسمی معمولی جوجه کشید؟بهتر هست چند دوره کشید؟الان من چندتا جوجه دارم با وجود اینکه در ایام خروج از تخم دائم هویج بهشون دادم اما رنگشون پررنگ نشده میگن باید یه دوره بر ریزی انجام بده ایا صحت داره درضمن جوجه ها 50روزشون هست؟واگر صحت داره طی چه مدت پررنگ میشن الان که فصل پرریزی نیست؟ممنون خواهش میکنم منو راهنمایی کنید
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۸۹/۱۱/۱۰، ۰۷:۵۰ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۸۹/۱۱/۱۰، ۱۱:۱۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: 8
سپاس‌ها: 89
635 سپاس گرفته‌شده در 102 ارسال
ارسال: #2
RE: بیشترین آواز خواندن
سه نوبت جوجه کشی کافی است چون مازاد بر آن موچب میشود پرنده در سال بعد دچار مشکل باشد

صرفا مصرف هویج کفایت ندارد و هویج برای جوجه قناریهای پرتقالی رنگ و سرخ مناسب است

در دوران تولک قناری بهتر رنگ میگیرد

می توانید در دوران تولک لبو را خشک نموده و سپس آسیاب شده و با غذای تخم مرغی به قناری بدهید یا همین کار را با خشک کردن و

آسیاب نمودن فلفل دلمه ای قرمز انجام دهید
۱۳۸۹/۱۱/۱۰، ۰۳:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: znbird ، Animal Planet ، hamid@line ، سید امیر
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 5
815 سپاس گرفته‌شده در 167 ارسال
ارسال: #3
RE: تعداد دفعاتی که می شود در سال از قناری جوجه گرفت؟
درود.
من سهره قناری هایی که مادرشون پرتفالیه رو با فلفل دلمه ای قرمز حسابی پررنگشون میکنم.
لبو هم ایدهء جالبیه. باید روی این سری از جوجه ها تست کنم.
۱۳۸۹/۱۱/۱۰، ۱۱:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سید امیر
*
کاربر انجمن

اعتبار: 8
635 سپاس گرفته‌شده در 102 ارسال
ارسال: #4
موفق باشید

داروهای موثز برای تفییر رنگ قناری وجود دارد آنها را هم می توانید استفاده کنید
۱۳۸۹/۱۱/۱۱، ۰۷:۰۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: آبتین ، سید امیر
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #5
با سلام
تعداد دفعات جفت دادن قناري بهتره بيشتر از 4 بار نباشه خودم از دي ماه يك ماده خوش سوي ابلق رو 3 بار جوجه گرفتم فدعه سوم واسه اينكه اذيت نشه نر رو بردم خونه كنارم خونه بابام ولي ماده بع از اينكه جوجه ها 20 روزه شدن آماده شد مي خواست تو لونه بدون نر تخم بذاره واسه همين رفتم نر رو آوردم انداختم پيشش الان هم 10 روزه رو تخم تا حالا 12 تا جوجه داده 5 تخمه است واسه رنگ هم وقتي تو 60 روزگي جوجه ها رفتن تو لك فلفل دلمه اي قرمز يا لبو خشك كن با غذاي تخم مرغي بهشون بده.اينم عكس سري اول جوجه هاستاولي 15 روزگي كه ماده دوباره تخم گذاشت دومي جوجه هاي 40 روزه .
۱۳۹۰/۰۱/۰۶، ۱۲:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: saeednikzad ، Animal Planet ، سید امیر
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #6
اگه فقط تعداد دفعات مهمه میشه 12 بار تو یه سال ازش جوجه گرفت که فک نکنم تو هر دوره بیشتر از یه جوجه تحویلت بدن
ولی اگه کیفیت مهمه قناری ماده رو زیاد نباید اذیت کرد تا ضعیف شه هر چی کمتر بهتر
۱۳۹۰/۰۱/۰۸، ۰۲:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 5
5 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #7
چند سوال پيرامون جفتگيري
سلام لطفا در مورد سولات زير نظر بديد:
1-اگر هيچكدام از تخم هاي ماده قناري بعد از 15 روز جوجه نشود قتاري تا كي روي ان ميخوابد؟؟
2-ايا قناري نر بدون نطفه قابل درمان است و كسي اين كار را كرده يا نه؟
3-ايا يك ماده قتاري يكساله كه در دفعه اول هر نوبت يك يا دو تخم ميگذارد در سالهاي بعد تعداد بيشتري ميگذارد يا نه ؟؟
4-ايا ميتوان دو قناري جفت شده كه تخم گذاشته ول در نيامده است را با يك نر يا ماده ديگر عوض كرد مثلا نر را برداشته ويك نر ديگر گذاشت يا ماده را برداشته و جاي ان يك ماده ديگر گذاشت؟؟
با تشكر از دوستاني كه نظر ميدن
۱۳۹۰/۰۱/۲۷، ۰۱:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

كامپيوتر
ارسال: #8
RE: چند سوال پيرامون جفتگيري
سلام
1-با توجه به تعداد تخم گذاشته شده توسط ماده به همان اندازه روي تخم مي خوابه ممكن 2 روز بيشتر بخوابه ولي ممتد نيست مثلا ماده 5 تخم اگه از تخم اول حساب كنيد تا 22 روز مي خوابه اگه از تخم آخر حساب كنيد 16 روز بازم به شرايط آمادگي ماده بستگي داره.
2-نطفه قناري بستگي به سن پرنده دارد اگه نر سن بالا باشه خيلي كم ممكن نطفه دار شه ولي قناري جنگ اگه بدون نطفه باشه به دليل تغذيه بد در دوران تولك رفتن پرنده است با استفاده از ويتامين e و تغذيه مناسب نطفه پرنده قوي مي شه مخصوصا مغز بادام كوبيده شده با كمي نبات خيلي زياد تاثير گزاره بعضي ها ميگن پرنده بايد يك بار بره تولك و تو اين دوران با تغذيه مناسب پرنده واسه فصل جفتگيري آماده مي شه.
3-من داشتم قناري 4 تخمه اي كه سال اول 2 تخم گذاشته اغلب ماده قناري ها در دفعه اول تخم گذاري تعداد كمتري تخم مي گذارن.
4-بستگي داره اگه تخم ها داراي نطفه بودن و جوجه نشدن پس يا ماده سال اول جوجه كشيش بوده يا دماي محيط بد بوده و يا تواناي ماده براي چرخش تخم ها و ممتد خوابيدن روي تخم كمه ولي اگه نطفه نداشتن بهتره نر را عوض كني تو خيلي از بحث ها توضيح داده شده كه بهترين كار جفت دادن نر جنگ با ماده كار كرده است.
جابجايي نر سخته ماده اگه به جفت يك نر رفته باشه 99% اگه نر تو همون خونه باشه به جفت نر ديگه نمي ره پس نبايد صداي نر قبلي را بشنوه
ولي براي تعويض ماده مشكلي نيست.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۱/۲۸، ۰۶:۲۹ ق.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۰۱/۲۷، ۰۲:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ganarybaz ، amin ، iliya
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 15
10 سپاس گرفته‌شده در 9 ارسال
ارسال: #9
سلام من از کاربرای جدید هستم
من یه جفت قناری دارم که 14 روزه 2تا جوجه بهم دادن
دیروز دیدم دوباره جفت گیری کردن.ولی هنوز جوجه ها از لونه بیرون نیومدن.میشه یه لونه دیگه واسشون بذارم؟
اگه بذارم کی به جوجه ها غذا میده؟
۱۳۹۰/۰۱/۲۷، ۰۲:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sobhan63
کاربر افتخاری

كامپيوتر
ارسال: #10
سلام
اصولا ماده قناري از روز 15 جوجه ها دوباره جفتگيري مي كنه و بهتره يك چال ديگه واسه ماده بزاريد جوجه قناري ها تا 35 روزگي به قپ دادن نياز دارن و اينكار توسط نر انجام مي شه خيلي راه وجود داره كه من تجربه كردم
1 -تا روز 13 تخم ها بزاري جوجه ها تو همين قفس باشن كه اين كار واسه من باعث شد 3 تا از تخم هاي قناري بوسيله جوجه ها از چال بيرون ريخته بشن
2- وقتي ماده تخم آخر خود رو گذاشت جوجه ها كه حدودا الان 22 روزه هستن رو با نر به يك قفس ديگه بزاري و قفس رو نزديك قفس اصلي قرار بدي تا ماده روي تخم بخوابه واسه ماده يك كم سخت مي شه ولي اين بهترين راهه چون جوجه ها يا تخم ها رو از چال به بيرون مي ريزن يا كمي حتي به اندازه يك عدس كوچيك اگه فضله روي تخم بريزه تخم شفت مي شه
و حواست باشه كه يك روز قبل از جوجه شدن تخم ها يا حداكثر تا دو روز بعد جوجه شدن تخم ها بايد نر به قفس اصلي هدايت بشه تا به ماده كمك كنه تو قپ دادن.موفق باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۱/۲۷، ۰۲:۳۵ ب.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۰۱/۲۷، ۰۲:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: moein65 ، Erfan ، mih62

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان