زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۰، ۰۷:۴۸ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

جفت اندازي قناري

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 5
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 125
242 سپاس گرفته‌شده در 101 ارسال
ارسال: #1
تعداد دفعاتی که می شود در سال از قناری جوجه گرفت؟
با عرض سلام وخسته نباشید
من تازه کارم راستش میخواستم بدونم جند بار پشت سر هم میشه از قناری رسمی معمولی جوجه کشید؟بهتر هست چند دوره کشید؟الان من چندتا جوجه دارم با وجود اینکه در ایام خروج از تخم دائم هویج بهشون دادم اما رنگشون پررنگ نشده میگن باید یه دوره بر ریزی انجام بده ایا صحت داره درضمن جوجه ها 50روزشون هست؟واگر صحت داره طی چه مدت پررنگ میشن الان که فصل پرریزی نیست؟ممنون خواهش میکنم منو راهنمایی کنید
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۸۹/۱۱/۱۰، ۰۷:۵۰ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۸۹/۱۱/۱۰، ۱۱:۱۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 12 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #111
RE: روش پیشنهادی برای جفت اندازی قناری
سلام
اقای خلیلی استادن در این شکی نیست و از بزرگان انجمن هستن بنده به شخصه همیشه از پست های که ارسال کردن استفاده کردم.ولی در مورد این فرمایششون بی احترامی نشه ولی به نظر بنده صحیح نیست
اقای بخشی کامل توضیح دادن که چرا صحیح نیست
همیشه که نباید مشکل پیش بیاد مثلا اگه جوجه ندن اون وقت مشکل پیش اومده درسته ؟؟؟ نه
ولی باید یسری چیزای دیگه رو در نظر گرفت پرنده ها اسیر دست ما شدن ولی نباید هرجور که دلمون میخاد باهاشون رفتار کنیم هرجانداری احساس داره نمیخام زیاد رمانتیکش کنم ولی باید همونجور که به تغذیه نظافت و دما ونورشون توجه میکنیم باید دیگر مسائل هم توجه کرد تا پرنده های سالم وشاداب وسرحال داشته باشیم
آرزوی موفقیت برای همه دوستان
امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۲/۱۲/۲۵، ۰۱:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #112
دوستان درست میگن پرنده اسیر دست ما نیست
ولی این دعوایی که شما نام میبرید هیچ موقع تو قناریام نمیبینم
وقتی پرنده آماده باشه دعوایی رخ نمیده من ماده انداختم جلو نر تا دستم از قفس در اومد ماده خودش تاتی میداد
این مسائل حاشیه این قوانینی که برای جفت زدن نوشتن برای جوجه بزرگ کردن برای جدا کردن و..... فقط  باعث میشه مردم از این پرنده بترسن که چقد نگهداریش سخته در حالی که سخت نیست خودتون شرایط رو تجزیه و تحلیل کنید بهترین حالت ممکن رو انتخاب کنید
رسمی معمولی از این دردسرا نداره شاید نژاد های گرونقیمت جفت زدنش سخت باشه ولی رسمی نه
در ضمن اینو بگم که قناریا در راسته گنجشک سانان هستند و وفاداری به همسر توشون زیاد وجود نداره همین گنجشکا هر سری تخم گذاری با یه ماده جفت میشن و دنبال ماده ها دیگه مست بازی در میارن
طوطی سان که نیست به جفتش وفادار باشه

(۱۳۹۲/۱۲/۲۵، ۱۲:۳۰ ب.ظ)'محمدمهدی بخشی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
بعضي وقت ها به نظر ميرسه چون حيوان نميتونه مثل ما حرف بزنه پس با هر شرايطي هم كنار مياد ومشكلي نداره در حالي كه اين جور نيست و اون هم براي خودش احساسات وعاطفه داره. چرا قناريهايي كه قبل از جفت گيري باهم آشنا ميشن جنگ وجدالشون كمتر از قناريهايي هست كه قبلش با هم هيچ آشنا نبودن؟ اينجا مساله عاطفي هست.قناري ماده هم جفت خودش را دوست داره وتعويض ناگهاني جفت به احساساتش لطمه ميزنه.توي زندگي سهره ها تحقيق كردن وبه اين نتيجه رسيدن ماده سهره اي كه جفت نامناسب داره سطح هورمون استرسش سه تا چهار برابر ماده اي هست كه جفت دلخواه خودش را انتخاب كرده وحتي ممكنه ديرتر تخم گذاري كنه.

سوالم اینه آیا شما که انقد به فکر مقدار استرس و نگرانی سهره یا قناریتونید که مبادا از نظر عاطفی لطمه بخوره
آیا تا بحال دیدید یه حیون رو سر ببرن ؟
دیدید یه گاو هنگام سر گریه کنه؟
دیدید گاوای دیگه جنازه رو میبینن میان بالا سرش شیون میکنن و گریه میکنن؟
دیدید وقتی بچه یه گوسفندو سر میبرن مادره چطور ناله میکنه و خودشو به در و دیوار میزنه و تا چند روز به زور غذا میخوره؟
پس اگه شما گوشت میخورید بهتره از این پست ها نزنید زیرا عواطف یک سهره یا قناری نسبت ب سربریدن حیونی جلوی بچه یا مادرش  چیزی بسیار بسیار بسیار ناچیزیه

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۱۲/۲۵، ۰۲:۳۸ ب.ظ، توسط اهواز قناری.)
۱۳۹۲/۱۲/۲۵، ۰۲:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد تقی کریمی
مدیر بازنشسته

کارشناسی
ارسال: #113
سلام
فرمایش هاتون صحیح ولی قبول داشته باشی که همه قناری ها اینجور نیستن ماده هم هست کاملا امادس ولی  بخاطر اینکه به اصطلاح پر زوره به راحتی تاتی نمیده باید نر خوبی باشه تا بتونه باهاش جفت بشه اینو درمورد اینکه فرمایش کردین دستتونو از قفس دراوردید ماده تاتی داده عرض کردم
 همه قناری های یجور رفتار ندارن
این مسائل حاشیه ی نیستن قوانین  مثلا اساتیدی مثل شما اینکارارو انجام دادن به نتیجه رسیدن تجربشونو در اخیار همه گذاشتن
کسی هم که تازه قناری داره مطمئنا به اندازه یک استاد قدرت تجزیه وتحلیل شرایط  قناری رو نداره وبهتره پیرو قوانین باشه تا نتیجه بگیره
باید عرض کنم بحث گرون یا ارزون قیمت بودن  پرنده  نیست مثلا همنجور که یک جیبر سفید حق یسری چیزارو داره همنطور هم یک قناری رسمی بدرنگ وبدفرم که سالم هم نباشه باز همون حق رو داره چون هردو نفس میکشن ودرک دارن
درمورد فرمایشتون که میگید وفاداری با همسر رو ندارن من یک ماه پیش قناری های که چهار لون باهم جوجه داده بودن رو خاستم جفت هاشونو عوض کنم ولی وقتی ماده رو انداختم پیش یک نر دیگه اصلا به نر داخل قفسش توجهی نکرد وهمش نر خودشو صدا میزد من هم مجبور شدم بندازمش پیش نر خودش تا انداختمشون پیش هم ماده اروم گرفت وخیلی زود لونه درست کرد ونتیجه هم داد
من به شخصه در فرمایش های شما هیچ شکی ندارم ومطمئنا صحیح هستن چون همیشه تو پست هاتون جالب ترین ماجراها رو پیش قناری های شما دیدم
موفق باشید

امضای محمدامين كاوسی
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۲/۱۲/۲۵، ۰۲:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

کارشناسی
ارسال: #114
نقل قول:
سوالم اینه آیا شما که انقد به فکر مقدار استرس و نگرانی سهره یا قناریتونید که مبادا از نظر عاطفی لطمه بخوره
آیا تا بحال دیدید یه حیون رو سر ببرن ؟
دیدید یه گاو هنگام سر گریه کنه؟
دیدید گاوای دیگه جنازه رو میبینن میان بالا سرش شیون میکنن و گریه میکنن؟
دیدید وقتی بچه یه گوسفندو سر میبرن مادره چطور ناله میکنه و خودشو به در و دیوار میزنه و تا چند روز به زور غذا میخوره؟
پس اگه شما گوشت میخورید بهتره از این پست ها نزنید زیرا عواطف یک سهره یا قناری نسبت ب سربریدن حیونی جلوی بچه یا مادرش  چیزی بسیار بسیار بسیار ناچیزیه
سلام
جناب خلیلی بنده هم مثل اقای بخشی وخیلی کسای دیگه گوشت میخورم وبنده هم خیلی زیاد دیدم که گوسفند ومرغ اینا جلو چشمم سر ببریدن
باید عرض کنم اطلاعاتتون درمورد فرمایش هاتون خیلی پایین بود
درمورد این جانورای که حرف زدید هیچ عیبی نداره که سرشون بریده بشه به قصد خوردن خدا این هارو حلال کرده وداستانش هم مفصله حضرت ابراهیم....
من بار ها دیدم بچه گوسفند جلو مادرش سرش بریده شده ومادرش هم به خوبی وخوشی زندگیشو کرده
کی گفته عواطف یک سهره نسبت به یک گاو ناچیزه اتفاقا بیشتر هم هست چون  یک سهره  پرندس وقبلا ازاد بوده والان اسیر ما شدن ولی یک گاو ویا گوسفند اهلی بودن خصلتشونه
خیلی وقت ها وقتی حرفی میزنیم اگه اشتباه بود بهتره اشتباهمونو قبول کنیم و یک درس بگیریم وبحث بی مورد رو کشش ندیم
با ارزوی موفقیت برای همه دوستان

امضای محمدامين كاوسی
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۲/۱۲/۲۵، ۱۱:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #115
سلام
بعضي چيزها نياز زندگي انسانه و هيچ راه گريزي نداره.درباره ذبح كردن حيوانات هم دستور شرعي داريم كه هيچ حيواني را جلو حيوان ديگري ذبح نكنيم حتي براي شكار دستور هست كه از تيري استفاده بشه كه تيز هست وپوست را فوري پاره مي كنه وباعث آذار بيش از حد حيوان نميشه و... همه اينها براي چيه؟ براي اينه كه حيوان هم احساسات داره. از ائمه حديث هست كه حيوان راهم فريب نديد ، وقتي مي خوايد با كسي حرف بزنيد اگر سوار اسب هستيد پايين بايستيد نه سواره. من به همه اينها معتقدم واين اسمش انسانيت هست.حالا هر كه خواهد پند گيرد يا ملال

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۱۲/۲۶، ۰۸:۰۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 88
2 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #116
RE: سوال در مورد جفت کردن قناری
سلام به همه دوستان عزیزم سوالی داشتم از دوستان عزیز قناری ماده من تازه از لک دراومده میتونم الان جفتش کنم یا مشکل ساز میشه ماده تا الان جفت نخورده و خیلی جوونه ...ممنون میشم راهنمایی کنید 
۱۳۹۳/۰۲/۱۰، ۰۵:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
ارسال: #117
سلام
سن دقیقش چقده؟
الان کاملا امادس؟
البته الان داریم نزدیک فصل استراحت قناری ها میشیم و باید همشون تو لون اخر باشن اگه هنوز مست نیست میتونین تغذیشو تنظیم کنید تا مست نشه وواسه فصل بعد بذارینش

امضای محمدامين كاوسی
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۳/۰۲/۱۰، ۰۵:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ali_021 ، محمدمهدی ، هیوا
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 88
2 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #118
جناب کاووسی جوجه پارسال هستش و الان که از لک در اومده خیلی روی چوب بال میزنه .... اگه جفتش کنم واسه سال آینده مشکل ساز میشه یا میشه یکبار ازش جوجه گرفت ... راستی برای دوباره جوجه گرفتن از چه ماهی بهتره؟ بازم ممنونم
۱۳۹۳/۰۲/۱۰، ۰۵:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
ارسال: #119
تا بخایین کامل امادش کنید زمان میبره .اگرم اماده بشه بایک لون از مستی نمیوفته وبخایین جفتش نکنین مطمئنن تخم هرز میذاره 
بهتره که جفتش نکنین و از  آبان ماه جفتش کنید
حالا باز تصمیم گیرنده شمایید 
منتظر نظر بقیه دوستان هم باش
موفق باشید
امضای محمدامين كاوسی
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۳/۰۲/۱۰، ۰۶:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ali_021 ، shahabbatista ، محمدمهدی
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #120
با اجازه از استاد کاوسی اگر جسارت نباشه...علی جان الان خیلی دیره البته نمیدونم شما کدوم شهری و اب و هوا چطوره اما الان فصل گرمه و تولک شروع میشه وفصل جفتگگیری هم تمومه.اگه تو خونه اسپیلت داری و میتونی دما رو دقیق ۲۴تا۲۷بدون تغییرزیاد نگه داری جفتش کن با یه نره اماده.اگه نه که جفت کنی نتیجه نمیده احتمالا بهش دون گرم نده.کاسنی بده یه ذره که پر ریخت مستیش افتاد حله.نمیخواد لک کامل بره.یه مقدار کاسنی از مستی میندازتش...استاد کاوسی ببخشید
۱۳۹۳/۰۲/۱۰، ۱۰:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدامين كاوسی ، محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان