زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۹، ۰۳:۲۵ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

جوجه گیری از سهره توی قفس

*
کاربر انجمن

فوق ليسانس
اعتبار: 3
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 88
685 سپاس گرفته‌شده در 158 ارسال
ارسال: #1
جفتگیری سهره با سهره در قفس
از اونايي كه تو قفس از سهره جوجه گرفتن خواهش ميكنم روشش رو توضيح بدن و از تجربياتشون ديگران رو آگاه كنند
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۲۷، ۰۲:۳۲ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۸۹/۱۲/۱۶، ۰۶:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 11 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #101
RE: جوجه گیری از سهره توی قفس
سلام احسان جان.یک کنترلی رو انتخاب جفت نداری که کی با کی جفت بخوره.دو رام نشدن و وحشی بار اومدن که بعد از جدا سازی باید رو رام شدن کار کرد مثل جوجه صید شده از بیرون.سه در صورت شیوع بیماری سریع پیشرفت میکنه رسیدگی به صورت جداگانه و رژیم غذایی و کارهای مختص به صورت خصوصیات ذاتی و لزومات بدنی مقدور نیست.ولی!!!!!فعلا اولویت جوجه گیری از سهره هست حالا با هر روشی.موفق باشی
۱۳۹۱/۱۱/۳۰، ۰۹:۳۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 106
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #102
جفت گيري سهره با سهره
سلام
علت اينكه سهره ماده تاتي مي دهد ولي سهره نر نمي تواند عمل جفتگيري را با موفقت انجام دهدچيست؟
آيا تناسب داشتن از نظر جثه و سن سهره مهم است ؟ضمناً سهره نر كمي درشتر از ماده و جوجه امسال مي باشد ؟
۱۳۹۲/۰۱/۰۳، ۱۰:۰۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دانشجو
سپاس‌ها: 67
25 سپاس گرفته‌شده در 16 ارسال
ارسال: #103
سلام من یه جفت سهره دارم میخواستم جفتشون کنم نر نوکش خاکستری کم رنگه ولی مادم خیلی کم تغییر رنگ داده به صوتای هم جواب میدم البته یه مدت قفسشون کنار ه بوده الان همو نمی بینن چکار کنم . مرسی:basa (18):
۱۳۹۲/۰۱/۰۴، ۰۸:۵۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #104
سلام. به نظر من برگردید این بخش رو از اول بخونید و عمل کنید.موفق باشید
۱۳۹۲/۰۱/۰۴، ۱۲:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: 10reza10
*
کاربر انجمن

دانشجو
سپاس‌ها: 67
25 سپاس گرفته‌شده در 16 ارسال
ارسال: #105
سلام یه ماده آماده دارم ولی خیلی خوب نیست دلم نماد با اون جفتش کنم میخواستم بدونم اگه با اون جفتش کنم یه لون جوجه بدن به فرض اینکه یه هفته ای هم تخم بذارن چقدر طول میکشه و میشه بعد یه لون جداش کنم و با ماده دیگه جفتش کنم مرسی:basa (18):
۱۳۹۲/۰۱/۰۷، ۰۹:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #106
سلام.اگه اینجور که میگید باشن بله میشه بعد از تخم گذاری نر رو جدا کرد و با یه ماده سهره دیگه جفت زد.چون در قفس اقدام به جفتگیری میکنن لازم نیست که حتما نر تا آخر پیش ماده بمونه.موفق باشید
۱۳۹۲/۰۱/۰۷، ۱۰:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hana11 ، محمدمهدی ، 10reza10 ، shams
**
کاربر افتخاری

کارشناسی
اعتبار: 26
سپاس‌ها: 422
1632 سپاس گرفته‌شده در 273 ارسال
ارسال: #107
RE: جفت گيري سهره با سهره
با سلام

سهره شما بعد از چند مرتبه تجربه سوار شدن بر ماده را پیدا خواهد کرد . معمولا تمایل زیاد سهره در سپیده دم صبح کم تجربگیشو جبران می کنه .
۱۳۹۲/۰۱/۱۰، ۱۰:۱۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 5
سپاس‌ها: 600
140 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #108
(۱۳۹۲/۰۱/۰۳، ۱۰:۰۸ ق.ظ)canary2012 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
علت اينكه سهره ماده تاتي مي دهد ولي سهره نر نمي تواند عمل جفتگيري را با موفقت انجام دهدچيست؟
آيا تناسب داشتن از نظر جثه و سن سهره مهم است ؟ضمناً سهره نر كمي درشتر از ماده و جوجه امسال مي باشد ؟

دوست عزیزم
برای جفت گیری سهره با سهره اندازه تاثیری نداره.
کمی سهره تان را تقویت کنید (پودر پسته و ویتامین ای)
البته چون چندبار جفت گیری انجام میدهند ممکن است عمل لقاح صورت گرفته باشد.
حتی المقدور از جوجه قفسی (حدود 6 ماه بیشتر ندارد) در سال اول جوجه کشی نکید . باعث خراب شدن سهره میشود.
بهترین سهره برای جفت گیری سهره 2 ساله میباشد.
۱۳۹۲/۰۱/۱۰، ۰۶:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

کارشناسی
اعتبار: 26
سپاس‌ها: 422
1632 سپاس گرفته‌شده در 273 ارسال
ارسال: #109
دوست گرامی جناب شمس کاملا درست می فرمایند . برای جوجه کشی استفاده از سهره 2 ساله نتیجه بخش تر هست و این رو دوستانی که از سهره جوجه می کشن تجربه کرده اند و احتیاجی به اثبات علمی نداره . در همان سال اول هم می توان اقدام کرد و حتی چند بار هم جوجه کشید.
خیلی از مسائلی که در این سایت مطرح شده است بر اساس تجربیات دوستان علاقه مند است و گفتگوهایی که دوستان با هم به اشتراک میذارن بیشتر جهت پیدا کردن اتفاق نظر است .
به همدیگه خرده نگیرید و اجازه بدید دوستان در کمال احترام نظراتشونو بگن .
در حیطه پرورش پرنده " تجربه " کمک شایانی در جهت مستند سازی و علمی کردن این مقوله است.
۱۳۹۲/۰۱/۱۱، ۰۸:۴۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

P.H.D
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 385
535 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #110
(۱۳۹۲/۰۱/۱۱، ۰۸:۴۳ ق.ظ)محمدگلشن نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست گرامی جناب شمس کاملا درست می فرمایند . برای جوجه کشی استفاده از سهره 2 ساله نتیجه بخش تر هست و این رو دوستانی که از سهره جوجه می کشن تجربه کرده اند و احتیاجی به اثبات علمی نداره . در همان سال اول هم می توان اقدام کرد و حتی چند بار هم جوجه کشید.
خیلی از مسائلی که در این سایت مطرح شده است بر اساس تجربیات دوستان علاقه مند است و گفتگوهایی که دوستان با هم به اشتراک میذارن بیشتر جهت پیدا کردن اتفاق نظر است .
به همدیگه خرده نگیرید و اجازه بدید دوستان در کمال احترام نظراتشونو بگن .
در حیطه پرورش پرنده " تجربه " کمک شایانی در جهت مستند سازی و علمی کردن این مقوله است.

شما درست می فرمایید ولی تا حدی
سهره وقتی بیشتر تو قفس باشه شاید به دلیل رسیدگی کمتر نطفه نداشته باشه یا پربی زیادی بگیره و... پس نمیشه هرچیزی را صد در صد گفت
در موضوعاتی که بحثی در آن نیست مطرح کردن نظر موردی نداره ولی در موضوعی مثل دادن سفیده تخم مرغ یا زرده و سفیده باهم به پرنده هرکس نظری داره و دلایلی هست در این موضوع سهره هم همینطور هست منم میگم هرکس نظر خودش را میگه دلایل هم بگه که دوستان بیشتر استفاده کنند و تصمیم بهتر بگیرند
موفق باشید
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۱/۱۱، ۰۱:۰۹ ب.ظ، توسط ehsantaghavi2007.)
۱۳۹۲/۰۱/۱۱، ۰۱:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mojtaba_Torghe

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان