زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۰۶:۵۸ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

حمل و نقل قناری

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 0
7 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #1
جابجايي و حمل قناري به مكان دور
با عرض سلام خدمت دوستان ، 2 تا سوال دارم 1- قیمت قناری رسمی ، یکسر جیبر و نوعهای دیگر حدودا" در مشهد چقدر است ؟ 2 - چون تصمیم دارم از اهواز به مشهد نقل مکان کنم و نمی توانم با وسیله شخصی بروم چگونه میتوانم قناریهایم را به مشهد ببرم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۱/۲۲، ۰۶:۵۰ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۱۰/۰۷، ۰۶:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 18
82 سپاس گرفته‌شده در 35 ارسال
ارسال: #21
RE: حمل و نقل قناری
دوست عزیز من خودم تجربه این کار رو به این مدت نداشتم اما پارسال مجبور به این کار شدم که فاصله حدود 45 دقیقه بود و واسه جوجه ها و ماده مشکلی پیش نیومد و ماده جوجه ها رو دونه داد البته بعد از 2 ساعت که من تو این دوساعت با تخم مرغ تازه و برگ کاهو تشویق به دون دادن جوجه ها کردم اینم بگم که جوجه ها یک هفته داستن و اگر دون نمیداد خودم این کار رو بصورت دستی انجام میدادم .
حالا اگر ماده خوش قهر نباشه من فکر نکنم مشکلی پیش بیاد اما اگر برات مقدور هست من توسیه میکنم که این کار رو انجام ندی چون احتمال از دست دادن جوجه ها بالای 80٪ هستش البته با توجه به سن جوجه ها
۱۳۹۱/۱۲/۱۰، ۱۱:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: payam19
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 34
13 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #22
مرسی از جواباتون
میشه درمورد تغذیه جوجه ها بگین منظورم اینه که در روز مقداری تخم مرغ بزارم براشون کفایت میکنه؟ و اینکه غیر از تخم مرغ چیزه دیگه ای میشه بهشون داد که مثل تخم مرغ زود خراب نشه این سوالو میکنم که ببینم میشه یه غذایی براشون گذاشت که حدود 1 هفته جوابشونو بده و فاسد نشه؟ یه سوال دیگه اضافه تخم مرغی که دادیم به قناری بزاریم تو یخچال چند روز میتونیم نگهداری کنیم و بدیم به قناری؟
ممنون میشم جواب بدین
۱۳۹۱/۱۲/۱۰، ۱۱:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 790
861 سپاس گرفته‌شده در 286 ارسال
ارسال: #23
سلام پیام جان

هیچ غذایی نیست که یک هفته بمون و فاسد نشه ...تخم مرغ تو یخچال تا 5 یا 6 روز سالم میمونه

اگه قناریهات الان 6 روزه هست شدیدا به تخم مرغ احتیاج داره و تخم مرغش باید هر 5 ساعت عوض بشه وگرنه فاسد میشه و ممکن خدای نکرده باعث مرگ جوجه ها بشه

یا مسافرت نباید بری یا قناریهاتو بسپری به کسی.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۱۱، ۱۲:۴۶ ق.ظ، توسط امیر محمدی.)
۱۳۹۱/۱۲/۱۱، ۱۲:۴۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #24
یعنی من اگه با خودم ببرمشون مسافرت (خونه بابا بزرگمه و واسه دیدنی هست حدود یک هفته میمونم) 100% واسه قناریها مشکل پیش میاد. اخه یه چیزی هم هست من بعد 1هفته باید دوباره قناریهارو برگردونم.
اگه ماده به جوجه ها غدا نده طرز دستی غذا دادنشون چطوریه چه غذایی باید بهشون داد و چطوری داد؟
:basa (101):
۱۳۹۱/۱۲/۱۱، ۰۲:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 18
82 سپاس گرفته‌شده در 35 ارسال
ارسال: #25
(۱۳۹۱/۱۲/۱۱، ۰۲:۱۸ ب.ظ)payam19 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یعنی من اگه با خودم ببرمشون مسافرت (خونه بابا بزرگمه و واسه دیدنی هست حدود یک هفته میمونم) 100% واسه قناریها مشکل پیش میاد. اخه یه چیزی هم هست من بعد 1هفته باید دوباره قناریهارو برگردونم.
اگه ماده به جوجه ها غدا نده طرز دستی غذا دادنشون چطوریه چه غذایی باید بهشون داد و چطوری داد؟

دو ست من غذای سرلاکی باید بدی از فروشگاه های قناری میتونی گیر بیاری
طرز دادن غذا به طور دستی تو سایت هست اگر یکم بگردی پیدا میکنی
اما دوست من یه پیشنهاد یا بیخیال رفتن شو یا قناری ها رو بسپار به یهنفر که بهشون برسه و مطئن هم باشه
چون به دردسرش نمی ارزه که بخواهی دستی غذا بدی
۱۳۹۱/۱۲/۱۱، ۰۳:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: payam19
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #26
(۱۳۹۱/۱۲/۱۱، ۰۳:۲۸ ب.ظ)hahab$ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۱۲/۱۱، ۰۲:۱۸ ب.ظ)payam19 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دو ست من غذای سرلاکی باید بدی از فروشگاه های قناری میتونی گیر بیاری
طرز دادن غذا به طور دستی تو سایت هست اگر یکم بگردی پیدا میکنی
اما دوست من یه پیشنهاد یا بیخیال رفتن شو یا قناری ها رو بسپار به یهنفر که بهشون برسه و مطئن هم باشه
چون به دردسرش نمی ارزه که بخواهی دستی غذا بدی

دوست عزیز مشکل منم همین هست که نه کسی دارم که قناریهامو بهش بدم هم نمیتونم نرم مسافرت خودم موندم چیکار کنم اگه نبرمشون که 100% میمیرن مجبورم ببرمشون اینطوری زنده موندنشون یه چند درصدی هست. اخر هم نمیدونم چیکار کنم؟؟؟؟؟؟:basa (58)::basa (58)::basa (58)::basa (58):
۱۳۹۱/۱۲/۱۱، ۰۶:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #27
سلام
اساتيد راهنمايي كردن اين 4 راه يكي را انتخاب كنيد:
1-فروختن
2-ول كردن به امان خدا
3-بردن
4-سپردن به كسي
براي گزينه 2 .روز اولي كه مي خواهيد برويد نصف تخم مرغ بگذاريد باضافه 2جاي آب پر ومطمئن.3ظرف دانه خوري يكي كتان
يكي هفت تخم كه مقدار تخم كاهو و خرفه اش بيش از بقيه باشد تقريبا نصف به نصف.يك ظرف هم شاهدانه ريز يا خرد شده.
اما تنها گزينه مطمئن گزينه 4 هست.
گزينه 3 بالاي 80درصد احتمال خطا داره.
گزينه 2 هم احتمال خطاي بالايي داره.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۱۲/۱۲، ۱۰:۳۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ayapir ، ali_se65 ، payam19
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #28
(۱۳۹۱/۱۲/۱۲، ۱۰:۳۸ ق.ظ)قناري شيراز نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
اساتيد راهنمايي كردن اين 4 راه يكي را انتخاب كنيد:
1-فروختن
2-ول كردن به امان خدا
3-بردن
4-سپردن به كسي
براي گزينه 2 .روز اولي كه مي خواهيد برويد نصف تخم مرغ بگذاريد باضافه 2جاي آب پر ومطمئن.3ظرف دانه خوري يكي كتان
يكي هفت تخم كه مقدار تخم كاهو و خرفه اش بيش از بقيه باشد تقريبا نصف به نصف.يك ظرف هم شاهدانه ريز يا خرد شده.
اما تنها گزينه مطمئن گزينه 4 هست.
گزينه 3 بالاي 80درصد احتمال خطا داره.
گزينه 2 هم احتمال خطاي بالايي داره.

مرسی دوست عزیز
حالا گزینه 2 بهتره یا 3 اینطور به نظر میرسه طبق گفته شما گزینه 2 بهتره از 3 هست. نبردن قناری که اون شرایطی که گفتین مهیا کنم برای چند روز میشه تنهاشون گداشت با نصف تخم مرغ واسه جوجه ها؟؟؟؟؟
۱۳۹۱/۱۲/۱۳، ۱۰:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #29
سلام
دوست عزیز اصلاً براشون تخم مرغ نذارید چون خیلی زود فاسد میشه و اونوقت دیگه حتماً مسموم میشن و احتمال داره با گذشت چند روز حتی کرم هم بذاره.
شما فقط می تونید به اندازه همون روز اول براشون تخم مرغ بذارید.
براشون شاهدونه کوبیده بذارید و پسته و بادوم رنده شده.
فقط به فکر غذاهای خشک باشید , غذاهای تازه و تر که بخواد چند روز بمونه , اگر نباشه بهتره.
آب و دون اصلی حتماً 2 تا ظرف بزرگ بذارید.
انشالا که اتفاقی نمی افته.
۱۳۹۱/۱۲/۱۳، ۱۱:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #30
(۱۳۹۱/۱۲/۱۳، ۱۱:۲۰ ب.ظ)Navid_IT نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
دوست عزیز اصلاً براشون تخم مرغ نذارید چون خیلی زود فاسد میشه و اونوقت دیگه حتماً مسموم میشن و احتمال داره با گذشت چند روز حتی کرم هم بذاره.
شما فقط می تونید به اندازه همون روز اول براشون تخم مرغ بذارید.
براشون شاهدونه کوبیده بذارید و پسته و بادوم رنده شده.
فقط به فکر غذاهای خشک باشید , غذاهای تازه و تر که بخواد چند روز بمونه , اگر نباشه بهتره.
آب و دون اصلی حتماً 2 تا ظرف بزرگ بذارید.
انشالا که اتفاقی نمی افته.

نظر شما این هست که بهتره براشون غدا بزارم برای چند روز ولی با خودم جابجاشون نکنم درست فهمیدم؟
:basa (75):
۱۳۹۱/۱۲/۱۴، ۰۲:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان