زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۰، ۰۳:۵۶ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

خیس کردن دون توی آبخوری

*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 650
97 سپاس گرفته‌شده در 23 ارسال
ارسال: #1
خیس کردن دون توی آبخوری
سلام دوستان عزیز
مدت یکسال که یه قناریم که نر هم هست دوناشو میبره تو آبخوری خیس میده و میخوره نمی دونم علت این کارش چیه خواستم نظر دوستان و بدونم.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۷/۰۷، ۰۶:۲۷ ب.ظ، توسط Mehdi_Sari.)
۱۳۹۰/۰۷/۰۷، ۱۰:۵۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، mohammad20101368
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 19
سپاس‌ها: 319
1096 سپاس گرفته‌شده در 326 ارسال
ارسال: #2
RE: خیس کردن دون توی آبخوری
بعضی پرنده ها وسواس دارند
امضای ahoora_3
نقل قول:
عمل کننده باش نه پیرو اعمال
۱۳۹۰/۰۷/۰۷، ۱۱:۱۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 13
سپاس‌ها: 164
1049 سپاس گرفته‌شده در 275 ارسال
ارسال: #3
با سلام
دوست عزیز بعضی از دونه ها داری پوست سفتی هستند و به راحتی شکسته نمیشه به همین دلیل بعضی از پرنده ها اونو تو ظرف آبخوری خیسش میدن و میخورن بعضی از پرنده ها اون دونه را از قفس بیرون میریزه یا اصلا نمیخوره.موفق باشید
۱۳۹۰/۰۷/۰۷، ۱۲:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 1379
108 سپاس گرفته‌شده در 56 ارسال
ارسال: #4
با درود
دوستمان آقاي خليلي درست ميگه اين كارها رو خودم با چشم ديدم كه بعضي از قناريها دانه ها رو داخل آب خوري ميريزن كه پوستش راحت تر كنده شه و بعضي ها شو هم نميتونن از آب خارج كنند
۱۳۹۰/۰۷/۰۷، ۰۱:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، Animal Planet
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #5
سلام

طبق گفته دوستان پرنده ها طبق یک عادت غریزی دونه ها رو اگه نتونن بشکنن میندازن توی ظرف آبشون تا مثلا نرمتر بشه ولی اکثر اوقات دیگه اونارو نمیخورن و توی ظرف آب میمونه و آب حسابی بدبو میشه ولی بعضی هاشون این عادت رو خیلی شدیدتر دارن و باید همیشه حواستون به ابخوریشون باشه تا از تشنگی نمیرن و میتونین برای اطمینان یک ظرف آب دیگه براشون بزارین ولی اونو در قسمت پایین چسبیده به کفی قرار بدین نه کنار چوب ها چون وقتی پایین باشه کمتر توش چیزی میندازن من خودم یه قناری نر داشتم که خیلی اینکارو میکرد ومدام باید آبشو عوض میکردم.

موفق باشید
:a (18):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۷/۰۷، ۰۶:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Mehdi_Sari ، soren_kiana ، bmehdi ، Animal Planet ، nazmi
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 54
220 سپاس گرفته‌شده در 77 ارسال
ارسال: #6
با سلام خدمت دوستان به جز دان با پوست خشک قناری کف دریا رو هم خشک باشه میزاره تو آب که نرم بشه بتونه بشکنه
۱۳۹۰/۰۷/۰۷، ۰۷:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #7
باسلام منم ی مشکل مشابه دارم باسهره ها و ان اینه که پوست دانه هارو که میخورن با منقار از قفس بیرون میندازن ی پارچه با کش دوروکف قفسو گرفتم و از وسط قفس هم بالاتر بردمش ولی بازم پوست هارو میارن بالاتر و میندازن خوشحال میشم دوستان اگر تجربه ای دارن راهنمایی کنن
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۰/۰۷/۰۸، ۰۱:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 355
298 سپاس گرفته‌شده در 145 ارسال
ارسال: #8
درود دوستان:با نظر دوستان موافق هستم ولی فکر کنم یه کار دیگه میشه کرداینکه بعضی از دونه ها رو مناسب تهیه کرد یعنی نرم باشه یا ریز ترش خرید یا همون دونه سفت رو میشه توی آب خیسوند تا ترک برداره یا نیمه باز بشه یهد خشک کرد و برای پرنده استفاده کرد. من خودم برای شاه دانه این کار رو انجام دادم و جوابه خوبی پس داده. موفق باشید.
۱۳۹۰/۰۷/۰۹، ۰۳:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Animal Planet ، ali_se65
*
کاربر انجمن

اعتبار: -2
سپاس‌ها: 14
51 سپاس گرفته‌شده در 12 ارسال
ارسال: #9
(۱۳۹۰/۰۷/۰۸، ۰۱:۲۷ ب.ظ)silverman909 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام منم ی مشکل مشابه دارم باسهره ها و ان اینه که پوست دانه هارو که میخورن با منقار از قفس بیرون میندازن ی پارچه با کش دوروکف قفسو گرفتم و از وسط قفس هم بالاتر بردمش ولی بازم پوست هارو میارن بالاتر و میندازن خوشحال میشم دوستان اگر تجربه ای دارن راهنمایی کنن

دوست گرامی نمی دانم قفس شما به چه شکلی هست؟ اگر به شکل قلب باشد علت افتادن پوست دانه ها این است که پرنده دانه را برمیدارد و پر میزند و جایی آن را میخورد که پوستش بعد از خورده شدن دانه بیرون می افتد. اگر قفس مکعبیست شاید پرنده با پوست هابازی می کند. پیشنهاد میکنم برای سرگرم شدنش یک نصفه پوست تخم مرغ و یا یک گلوله کوچک مثل توپ از فویل الومینیوم در اختیارش قرار داهید که به جای بازی با پوست دانه ها با آن بازی کند. فویل به این دلیل که هم سبک است و هم جا برای گرفتن دارد . من خودم یک جوجه فنچ دارم که یک پا رونالدو شده :) موفق باشید
۱۳۹۰/۰۹/۱۰، ۰۸:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی ، amir hosin Tavangar
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 330
76 سپاس گرفته‌شده در 42 ارسال
ارسال: #10
با سلام دوستان یکی از قناریهام فضله اش رو میندازه داخل ابخوریش به نظر شما علتش چی میتونه باشه
۱۳۹۱/۱۲/۲۲، ۰۲:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان