زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۱، ۰۶:۳۴ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

ریختن دون از دون خوری توسط قناری

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 627
110 سپاس گرفته‌شده در 37 ارسال
ارسال: #1
ریختن دون از دون خوری توسط قناری
سلام دوستان عزیز
من هر وقت برای قناری دون خوری رو پر میکنم بیش از نصف اون رو کف قفس میریزن که باعث از بین رفتن دونها میشه دوستان میدونن چرا اینکار رو میکنن غذا هم فعلا فقط کتان و ارزن میدم
میشه از ظرف باشه همین ظرفشون هم همین ظرفای معمولی رایج هست
۱۳۹۱/۰۹/۲۸، ۰۲:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 169
431 سپاس گرفته‌شده در 140 ارسال
ارسال: #2
RE: ریختن دون از دون خوری توسط قناری
با سلام
دوست عزیز این کار چند علت میتونه داشته باشه.اولین دلیلش نامرغوب بودن دان قناری هست.بهتره هر وقت میخواین برای قناریتون دان تهیه کنید اول به مقدار کمی بگیرید و اگر دیدید قناریتون دونها رو با نوکش بیرون نریخت و با لذت اونو میخوره میتونید مقدار بیشتری تهیه کنید.ممکنه دون قناریتون کهنه باشه یا قناریتون علاقه ای به خوردن اون دونه نداشته باشه.سعی کنید دان تازه و از فروشگاه های معتبر و پرفروش بگیرید تا از مرغوب بودن اون اطمینان نسبی داشته باشید و اینکه همیشه جادونی رو بیشتر از نصف پر نکنید.در ضمن اگر پرندتون رو تازه خریدید ممکنه به خوردن به فرض ارزن عادت نداشته باشه و دلایل دیگه.در کل علت اصلیش مربوط به دونی هست که دارین به قناریتون میدین.ربطی به جادونی نداره
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۹/۲۸، ۰۲:۱۴ ب.ظ، توسط mehran_j.)
۱۳۹۱/۰۹/۲۸، ۰۲:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ayapir ، salarsat ، محمدرضا قربان ، sina2009
*
کاربر انجمن

دانشجوی دکتر
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 39
75 سپاس گرفته‌شده در 26 ارسال
ارسال: #3
(۱۳۹۱/۰۹/۲۸، ۰۲:۰۳ ب.ظ)ayapir نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان عزیز
من هر وقت برای قناری دون خوری رو پر میکنم بیش از نصف اون رو کف قفس میریزن که باعث از بین رفتن دونها میشه دوستان میدونن چرا اینکار رو میکنن غذا هم فعلا فقط کتان و ارزن میدم
میشه از ظرف باشه همین ظرفشون هم همین ظرفای معمولی رایج هست

با سلام.
والا بنده اصلاً در حد و اندازه‎های پاسخ به سوالتون نیستم. اساتید باید نظر بدن اما منم با این مورد مواجه شدم و چاره‎اش رو بدین شکل دیدم که هیچ وقت دون خوری رو تا ته پر نکنم و همیشه جای یک بند انگشت برای قناری بذارم تا سرشو ببره داخل ظرف و دون رو بخوره. و عوض اینکه مثلاً هفته‎ای یکبار ظرف رو پر کنم 3 روز یکبار این کارو می‎کنم. اینطوری دیدم که کمتر دون بیرون میریزه.
اما بازم یک مقداری هدر میره که من اینارو جمع میکنم و وقتی حجمش زیاد شد، اونها رو صاف می‎کنم و دوباره میدم قناری مصرف می‎کنه.
۱۳۹۱/۰۹/۲۸، ۰۲:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ayapir
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 435
1988 سپاس گرفته‌شده در 432 ارسال
ارسال: #4
دوستان عزیز بطور معمول مقدار دان قناری تشکیل میشه از 3 واحد کتان نیم واحد ارزن و نیم واحد تخم شلغم .
یکی از دلایل ریخت وپاش پرنده شما این هستش که پرنده بدنبال دانه دیگری میگرده که احتمالا همون تخم شلغم میتونه باشه .
و در ثانی شاید تخم کتون مصرفی شما باب میل پرنده تون نیست همونطور که دوستمون اشاره کردن میباید ابتدا اونو امتحان کنید
معمولا کتون اردبیل برای اکثر قناریها دوست داشتنیه و اون رو رد نمیکنن و در نتیجه ریخت و پاش هم کمتر خواهد شد .

موفق باشین .
۱۳۹۱/۰۹/۲۸، ۰۳:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: salarsat ، sina2009 ، DRaiush ، ayapir
*
کاربر انجمن

diplom
سپاس‌ها: 21
12 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #5
با عرض تشكر از دوستان
من اينبار كه به پرنده فروشي رفتم يه دانه به من داد كه فقط كتونشو فهميدم دونه هاي ريز و سياهي بود ، گفت براي قناري ميشه !
اما خودم ارزن رو با اونها مخلوط كردم
به نظر شما اون دونه هاي تقريبا سياه چي بودن ؟
۱۳۹۱/۰۹/۲۸، ۰۵:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 285
117 سپاس گرفته‌شده در 42 ارسال
ارسال: #6
(۱۳۹۱/۰۹/۲۸، ۰۵:۲۴ ب.ظ)salarsat نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با عرض تشكر از دوستان
من اينبار كه به پرنده فروشي رفتم يه دانه به من داد كه فقط كتونشو فهميدم دونه هاي ريز و سياهي بود ، گفت براي قناري ميشه !
اما خودم ارزن رو با اونها مخلوط كردم
به نظر شما اون دونه هاي تقريبا سياه چي بودن ؟

باسلام

در شیراز به این دونه ها کتون سیاه یا دون تقویتی میگن . معمولا اونا را با کاهو و خرفه و شلغم مخلوط میکنن و برای مست کردن قناری و تقویت قناری مناسبه . یا بامخلوط کامل به قناری میدن . موفق باشی
۱۳۹۱/۰۹/۲۸، ۱۰:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان