زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۴، ۰۷:۰۸ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

سوال درمورد کوچ سهره ها

*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 12
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 1977
700 سپاس گرفته‌شده در 195 ارسال
ارسال: #1
سوال درمورد کوچ سهره ها
سلام

میخواستم از دوستان بپرسم:
آیا سهره هم کوچ می کنه؟
اگه کوچ می کنه پس چرا می شنویم که تو پاییز و زمستون سهره سید میشه؟

یک سوال دیگه هم هست:
کسی که مثلا تو خردادماه خودش سهره صید می کنه آیا می تونه زمستونا سهرشو بیرون بذاره؟(قفس سهره تو حیاط باشه مثلا) اگه بله چرا همه تو زمستون می گن بیرون نذار؟!!!! اگه نه پس سهره هایی که تو طبیعت هستن چطوری بیرون تو هوای سرد هیچیشون نمیشه؟

مرسی
۱۳۹۱/۰۶/۰۹، ۰۳:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #2
RE: سوال درمورد کوچ سهره ها
سلام.بعضی از سهره ها کوچ میکنن که اون بخاطر فصل و آب و هواست و کوچشون هم اینطور نیست که مثلا از شیراز برن ایلام.توی همون منطقه از جایی به جای دیگه میرن.مثلا یاسوج رو که من خبر دارم بهار و تابستون توی باغ ها و دشت ها هستن پاییز و زمستون میرن توی کوه و جاهای پر از خار که همش تو یه منطقه اس.در مورد بیرون گذاشتن هم من سهره هامو بیرون نگه میدارم چه تو برف چه تو بارون چیزیشون هم نمیشه ولی از اول همون جا بودن یعنی از اول تابستون غذاشونم شاهدونه است چیز جالب اینکه وقتی برف میباره بیشتر میخونن و کیف میکنن.
۱۳۹۱/۰۶/۰۹، ۰۵:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Animal Planet
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #3
سهره باید زمستونا بیرون باشه اصلا هم مهم نیست که هوا سرده یا برف میاد چون سهره ای که سرما نبینه اطلا مست نمیشه بهار.
من سهره هامو می ذاشتم بیرون و سرما طوری بود که استکان آبشون یخ می زد و می ترکید اما با این حال نمی آوردمشون تو خونه.
انقدر مست می شدن که خودم کلافه می شدم از خوندنشون.
۱۳۹۱/۰۶/۰۹، ۰۵:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 650
552 سپاس گرفته‌شده در 249 ارسال
ارسال: #4
(۱۳۹۱/۰۶/۰۹، ۰۳:۵۸ ب.ظ)Animal Planet نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

میخواستم از دوستان بپرسم:
آیا سهره هم کوچ می کنه؟
اگه کوچ می کنه پس چرا می شنویم که تو پاییز و زمستون سهره سید میشه؟

یک سوال دیگه هم هست:
کسی که مثلا تو خردادماه خودش سهره صید می کنه آیا می تونه زمستونا سهرشو بیرون بذاره؟(قفس سهره تو حیاط باشه مثلا) اگه بله چرا همه تو زمستون می گن بیرون نذار؟!!!! اگه نه پس سهره هایی که تو طبیعت هستن چطوری بیرون تو هوای سرد هیچیشون نمیشه؟

مرسی
درود
بله تمامی انواع سهره ها کوچ میکنند که سهره های طلایی هم از این قضیه مستسنا نیستند.
دوست من فصل شکار سهره همون پاییز و زمستون نه بهار و تابستان که فصل تولید مثلشون هست
وتمام سهره های و جوجه هایی که در تابستان میبینید در پرنده فروشی ها غیر قانونی هستش.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۱/۰۶/۱۰، ۱۲:۲۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #5
سهره های بالغی که صید میشن چون اواخر پاییز صید میشن به سهره پاییزه معروفند.حتی ماه اول زمستان هم صید میشن.پس این دو فصل گل فصلهای صید سهره هست.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۶/۱۰، ۰۴:۳۸ ق.ظ، توسط fazlog.)
۱۳۹۱/۰۶/۱۰، ۰۴:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناسی
ارسال: #6
خیلی ممنون بابت جواب ها

دوستان شما میگید سهره رو تو زمستون باید گذاشت بیرون. من پارسال وقتی سهرمو میذاشتم بیرون پرهاشو پف میکرد. یعنی شما می گید هیچ مانعی نداره؟ سهره مریض نمی شه؟

در مورد کوچ هم:
از اوایل همین شهریور ماه که میره هوا کم کم سرد بشه من صبح های زود هر روز میبینم که تو آسمون در ارتفاع خیلی زیاد سهره ها تو دسته های دو تا چهار تایی به سمت جنوب میرن. این همه سهره که از اینجاها میرن تو پاییز و زمستون که دیگه سهره ای این ورا نمی مونه... درسته؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۶/۱۰، ۰۸:۲۲ ق.ظ، توسط Animal Planet.)
۱۳۹۱/۰۶/۱۰، ۰۸:۱۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #7
(۱۳۹۱/۰۶/۱۰، ۰۸:۱۸ ق.ظ)Animal Planet نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خیلی ممنون بابت جواب ها

دوستان شما میگید سهره رو تو زمستون باید گذاشت بیرون. من پارسال وقتی سهرمو میذاشتم بیرون پرهاشو پف میکرد. یعنی شما می گید هیچ مانعی نداره؟ سهره مریض نمی شه؟

دوست عزیز سهره رو باید اول به بیرون گذاشتن عادت بدی , اگه همینجوری یه دفه ببریش بذاریش بیرون کپ می کنه.
۱۳۹۱/۰۶/۱۰، ۰۹:۲۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #8
اگه غذاشون شاهدونه است و از تابستون بیرون بودن هیچ مانعی نداره اصلا سهره ماله هوای سرده.در مورد کوچ هم به منطقه بستگی داره سهره تو پاییز و زمستون از خار و چیزای اینطوری تغذیه میکنه پس میره اونجا.تو یاسوج که زمستون هواش زیره صفره میرن تو پایه کوه که همش خاره ولی تو بهار و تابستون توی باغ و مزرعه ها هستن
۱۳۹۱/۰۶/۱۰، ۰۹:۲۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 1379
108 سپاس گرفته‌شده در 56 ارسال
ارسال: #9
با درود
دوست عزيز توي خوزستان فقط زمستونا سهره هست كه از مناطق سردسير به خوزستان ميان ولي بعد از زمستون يعني فروردين و ارديبهشت ماه شما ديگه سهره اي نمي بينيد تا اواخر آبان ماه پس نشانه كوچ اين پرنده مي باشد.

با درود
دوست عزيز توي خوزستان سهره فقط زمستونا ديده ميشه و هست و از اول بهار ديگه 1 سهره توي خوزستان نيست پس اين نشونه كوچ اين پرنده ميباشد. حتي ميگن سهره هاي طرف سيبري كه زمستان هاي خيلي سرد داره سهره ها تا فلات ايران ميان
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۶/۱۰، ۱۲:۳۳ ب.ظ، توسط soren_kiana.)
۱۳۹۱/۰۶/۱۰، ۱۲:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناسی
ارسال: #10
(۱۳۹۱/۰۶/۱۰، ۱۲:۰۶ ب.ظ)soren_kiana نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با درود
دوست عزيز توي خوزستان فقط زمستونا سهره هست كه از مناطق سردسير به خوزستان ميان ولي بعد از زمستون يعني فروردين و ارديبهشت ماه شما ديگه سهره اي نمي بينيد تا اواخر آبان ماه پس نشانه كوچ اين پرنده مي باشد.

با درود
دوست عزيز توي خوزستان سهره فقط زمستونا ديده ميشه و هست و از اول بهار ديگه 1 سهره توي خوزستان نيست پس اين نشونه كوچ اين پرنده ميباشد. حتي ميگن سهره هاي طرف سيبري كه زمستان هاي خيلي سرد داره سهره ها تا فلات ايران ميان

خیلی خب.
زمستونا اینجا هیچ سهره ای تو طبیعت دیده نمیشه. پس همه سهره ها زمستونا به سمت جنوب مهاجرت می کنن. مثل گنجشک ها. طبق مکالماتی که با یکی از کاربران ساکن اهواز همین سایت داشتم به این نتیجه رسیدیم که تو فصل زمستون تعداد بسیاری از گنجشک ها از شمال به سمت جنوب مهاجرت می کنن ولی نه همشون. اونایی که فکر می کنن می تونن سرمای زمستون رو تحمل کنن می مونن. به همین دلیل هم هست که هموطنان ساکن جنوب کشور اگه توجه کنن میبینن که تو زمستون تعداد گنجشکها تو جنوب از فصل تابستون بیشتره.
خب حالا که سهره ها هم مثل گنجشک ها به جنوب مهاجرت می کنن پس تحمل سرما رو ندارن دیگه... پس اون دوستانی که میگن سهره مال سرماست و... پس حرفشون درست نیست.

نظر شما چیه؟
۱۳۹۱/۰۶/۱۰، ۰۱:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان