زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۱۱:۲۱ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

سوال : قرار دادن یا ندادن دو سهره کنار هم

*
کاربر انجمن

کارشناس ارشد
اعتبار: 7
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 396
340 سپاس گرفته‌شده در 117 ارسال
ارسال: #1
سوال : قرار دادن یا ندادن دو سهره کنار هم
سلام
یک ماسله ای هست که می گن
دو تا سهره رو نباید تو سینه هم بزارن خراب میشن
و اگر این دو تا سهره نر هم با شه و دهنم بزنه بد تر !!؟؟

می خاستم بدونم این حرف چقدر درسته
و دلیله علمیش چیه؟
وبالاخره وقتی همزمان چند سهره رو نگهداری می کنیم
هم دیگرو می بیینن ؟ و این امر نا خوداگاه پیش می ات ؟!
۱۳۹۲/۰۱/۱۹، ۰۶:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 135
25 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #21
RE: سوال : قرار دادن یا ندادن دو سهره کنار هم
درود بر تمام دوستان اساتید گرامی
چند سال پیش اتفاق عجیبی برای قناریم  که در یک قفس 40*30دو عدد پرنده نر  نگه داشته بودم افتا د
بعد از اینکه از لک در اومدن قفس برای جدا کردن نداشتم تا تهیه کنم متوجه شدم یکی از نرها کار های
عجیب میکنه دقیقا  تمام کارهای ماده را انجام میداد.........برای نر هم قفسیش !! در مورد علت تحقیق
کردم  موتوجه شدم مغز پرنده های اواز خوان از دو نیم کره تشکیل شده یکی برای غریزه خوردن -پرواز
خطر و چند مورد دیگر ونیم دیگر ان  برای غریزه تولید مثل  اواز (نت) و تعین موارد جنسی و .....است 
  که گاهی اوقات که پرنده  حریم لازم را در اختیار ندا شته باشد موجب اختلال در این دونیم کره مغز پرنده
میشود بهتر است تک  نگه داری شود مخصوصا که سهره پرنده ای حریم پرست است بهتر است  تک تک
نگهداری شود یا از قفسی در اندازه مناسب جهت نگهداری چند پرنده استفاده شود
( اصل رونوشت را با عکس از مغز پرنده اواز خوان از ی کتاب میباشد که بزودی برای دوستان ارسال مینمایم )

۱۳۹۲/۰۸/۱۵، ۰۵:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 0
42 سپاس گرفته‌شده در 17 ارسال
ارسال: #22
بله همانطور که دوست عزیزمان فرمودن .و فرمایششان بسیار متین و درت است .اما سهره ها رو باید درو از هم نگهداری کرد .چون سهره ها یکمی غریزه قلمرو مداری و از همه مهمتر حساسیت به بیشتر بودن موعود تولد از یکدیگر  هستن  . و در مواقع جز دوران لک باید از هم دیگر دور باشن .مثه این میمونه که شاگردان کلاس اول ابتدائی با دوم ابتدائی در یکلاس نشسته باشن !
۱۳۹۲/۱۰/۱۸، ۰۵:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

دانشجوی فوق
سپاس‌ها: 32
29 سپاس گرفته‌شده در 19 ارسال
ارسال: #23
باسلام و خسته نباشید من دوتا سهره بالغ دارم که دارن کم کم مست میشن اونارو توحیاط نگه میدارم ..تو قفس های جداگانه سوالم اینه اگه دوتاقفس کنارهم توی حیاط باشن و وسطشون مانع باشه بطوری که همواصلا نبینن .ایا تو مستیشون وآوازشون تاثیر میذاره ؟براشون مشکلی پیش نمیادش خواهشا راهنمایی کنید.باتشکر
۱۳۹۴/۰۹/۰۸، ۱۱:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 19
6 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #24
دوست عزيز اينكه همديگرو نبينن خوبه ولي هرچي فاصله بينشون بيشتر باشه و همديگر رو نبينن باعث ميشه براي كل كل با هم بلندتر بخونن و حنجره بتركونن و تو مستيشونم تاثير بيشتري داره .من خودم چون جا كم دارم سهره هامو زير هم ميزارم طوري كه همديگر رو نبينن ولي هر ازگاهي كه جابجاشون ميكنم و يكيشون رو دور ميكنم تن صداشونو بالاتر ميبرن و بيشتر ميخونن
۱۳۹۴/۰۹/۰۹، ۱۱:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ ، محمدمهدی ، tracker72525

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان