زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۸، ۰۱:۴۲ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

شپش و ضد شپشک ها

*
کاربر انجمن

اعتبار: 4
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 105
535 سپاس گرفته‌شده در 131 ارسال
ارسال: #1
شپشها (Lices)ومایتها(Mites)
پیشگیری وتشخیص زودهنگام دوکلید موفقیت در کنترل ودرمان انگلهای خارجی هستند. عمومی ترین انگلهای خارجی مشاهده شده در پرندگان زینتی شپشها ومایتهامی باشند.
شپشهای پرندگان ناقل بیماریها هستندوبهترین راه سلامت قنارها راهیی از این انگلهاست.شپش ریز،بدون بال،دارای شش پا،با بدن تخت وحشرات پهن با سرگردهستند.آنها تخمهایشان را روی پرهای پرندگان بخصوص نزدیک پایه ی محور پر می گذارند،شپشهای پرندگان مانند سایر گونه های دیگر که درحیوانات یافت می شوند خون نمی مکندبلکه آنها از فلسهای خشک پوست ،پرها وپوسته ها تغذیه می کننتدهرچندکه آنهاخون خارج شده از خراش دادن پوست را نیز می بلعند.تمام چرخه زندگی شپشها روی پرنده میزبان اتفاق می افتد.شپشهای پرندگان دارای میزبان اختصاصی هستند ونمی توانند به انسان منتقل شوند.پرهای پرندگان مورد هجوم قرار گرفته دارای ظاهرخورده شده هستند ولذا این پرها ظاهری زبروکدر به خود میگیرند.
جهت پیشگیری بهتراست محیط پرورش وقفسها را مرتی نظافت وبازدید کنید وهرچند وقت یکبار عمل ضدعفونی را انجام دهید.ساده ترین روش استفاده از الکل طبی جهت ضدعفونی قفسها میباشدودرصورت برخوردبا این حشرات سریعا اقدام به معالجه پرنده توسط اسپری ،قطره وپودرهای مخصوص نمائید.جهت آشنایی بیشتر با این محصولات ضد انگل وشپش می توانید به قسمت فروشگاه سایت مراجعه نمائید.
دکتر راب مارشال در یگی از بهترین کتابهایی که در رابطه با بیماریها،بهداشت ودرمان قناریها نگارش کرده مایتها را بعنوان شایعترین مشکل بثیماری قناریها مطرح می نماید وتخمین زده که 90% قنارهای خانگی با این مشکل روبرو هستند.مایتها موجوداتی میکروسکوپی هستندکه به گروه کنه ها تعلق دارند ودرفضای داخلی اماکنی که ازرطوبت بالایی برخوردارند زندگی می کنند.
مایت ها به 4دسته تقسیم میشوند:
-مایتهای مجرای تنفسی(مایت کیسه هوا)
این مایتها به مایته ریه قناری نیز مشهورند ،قناری که دچار این انگل می شود کمتر آواز می خواند وحتی به جایی خواهد رسید که دیگر آواز نمی خواند،از کیفت پرها کاسته وبطور قابل توجهی از فعالیت پرنده کم میشود.
-مایتهای پا وصورت
این مایتها باعث بوجود آمدن ظاهری بد بر روی پا وصورت پرنده خواهندشد.
-مایتهای پر
این مایتها باعث کدر ،خراب وکم شدن پرهای پرنده خواهندشد.
-مایتهای قرمز
شایعترین وشناخته شده ترین نوع مایتها هستند.مایتهای قرمز روزدر مناطق تاریک از جمله درزها ،زیرلانه ها،درمیان ترکهای دیوار ودر نهایت درمیان اتصالات دانخوریهاو نی های قفس می گذرانند وشب ها حمله می کنندودر این مدت مسغول مکیدن خون پرنده هستند.
برای کنترل مایتها از چهارعامل زیر میتوان استفاده کرد:
1- بهداشت سالنها 2- کنترل ورودمایتها 3- پایش مداوم آن 4- استفاده از دارو
و...
۱۳۸۹/۱۰/۱۷، ۰۳:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 11 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #101
RE: کمک طرقه من شپش گذاشته و ضعیف شده
عبارت شپش را در سایت جستجو کنید
۱۳۹۰/۱۰/۲۶، ۱۱:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hadi-3at
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 64
110 سپاس گرفته‌شده در 33 ارسال
ارسال: #102
RE: کمک طرقه من شپش گذاشته و ضعیف شده
سلام اگه میتونی یا پنبه یا دستمال کاغذی رو اسپره حشره کش بزن و به غیر از نزدیکی چشماش موافق پرهاش بطور اهسته بکش مطمعنا جواب میده بعد تو افتاب تو 1تشت واسش خاک رس نرم بزار تا خوب خاک بازی کنه حتما هم از داروهای تقویتی براش استفاده کن اینشالا خوب میشه
۱۳۹۰/۱۰/۲۷، ۰۲:۱۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hadi-3at
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #103
پودر حشره کش کوپکس
با سلام
راهنمایی در مورد این دارو رو میخواستم که برای قناری خطری نداشته باشه نمیدونم این همون دارو یا نه که دوستان تعریفشو میکردنند این داروی حشره کش کوپکس خیلی قدیمیه و مال انگلیس میباشد دوستان اگه اطلاعاتی دارند راهنمایی کنند با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۰۹، ۰۸:۲۷ ق.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۱۱/۰۹، ۱۲:۵۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 64
110 سپاس گرفته‌شده در 33 ارسال
ارسال: #104
RE: شپش و ضد شپشک ها
با سلام جناب ادمین منظورتون از پودری که واسه شپشک داخل لانه میگید (الدیاناصور)هست؟؟؟؟
۱۳۹۰/۱۱/۱۳، ۰۱:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 126
119 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #105
RE: شپش و ضد شپشک ها
سلام دوستان
من واسه اینکه توی میل زیر پای قناریام شپشک نره سوراخهای 2طرف نی رو با گریس میپوشونم و اصلا هم شپشک سمت میل قناری نمیره چون شپشک از بوی گریس و مواد روغنی بیزاره.
موفق باشید
۱۳۹۰/۱۱/۱۳، ۰۳:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
ارسال: #106
RE: پودر حشره کش کوپکس
با سلام
دوستان نظری ندارند با تشکر
۱۳۹۰/۱۱/۲۸، ۰۵:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #107
(۱۳۹۰/۱۱/۰۹، ۱۲:۵۲ ق.ظ)nazmi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
راهنمایی در مورد این دارو رو میخواستم که برای قناری خطری نداشته باشه نمیدونم این همون دارو یا نه که دوستان تعریفشو میکردنند این داروی حشره کش کوپکس خیلی قدیمیه و مال انگلیس میباشد دوستان اگه اطلاعاتی دارند راهنمایی کنند با تشکر
این دارو قدیمی و فوق العادست.اگه جایی رو سراغ دارید که ازش داشته باشه بگید لطفا
۱۳۹۰/۱۱/۲۸، ۰۸:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
ارسال: #108
(۱۳۹۰/۱۱/۲۸، ۰۸:۲۳ ب.ظ)fazlog نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۰/۱۱/۰۹، ۱۲:۵۲ ق.ظ)nazmi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام

با سلام
از این پودر حشره کش فکر میکنم بازم داشته باشه من اینو از یه پرنده فروش قدیمی تو کرج به مبلغ 4000 هزار تومان گرفتم و میگفت خودم استفاده نکردم و طریقه استفاده اش رو برای قناری نمیدونم و اگه درست استفاده نکنی خیلی خطرناکه اگه قناری بخوره در جا میکشتش چون اسمشو شنیده بودم بهش گفتم و بهم داد هنوزم منتظر نظر دوستان هستم و درشو باز نکردم تا دوستان راهنمایی کنند
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۲۸، ۰۹:۰۹ ب.ظ، توسط nazmi.)
۱۳۹۰/۱۱/۲۸، ۰۹:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #109
(۱۳۹۰/۱۱/۲۸، ۰۹:۰۷ ب.ظ)nazmi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۰/۱۱/۲۸، ۰۸:۲۳ ب.ظ)fazlog نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام

با سلام
از این پودر حشره کش فکر میکنم بازم داشته باشه من اینو از یه پرنده فروش قدیمی تو کرج به مبلغ 4000 هزار تومان گرفتم و میگفت خودم استفاده نکردم و طریقه استفاده اش رو برای قناری نمیدونم و اگه درست استفاده نکنی خیلی خطرناکه اگه قناری بخوره در جا میکشتش چون اسمشو شنیده بودم بهش گفتم و بهم داد هنوزم منتظر نظر دوستان هستم و درشو باز نکردم تا دوستان راهنمایی کنند
توی آب حلش میکنند و میزارن که قناری آب تنی کنه..نصف یک قاشق چایخوری توی یک وان...بعضی ها هم دور تخم قناری و رو و زیر لونه میریزن....یه روش دیگه هم که دیدم اینه که با یک گوش پاک خیس توی پودر بزنی و پشت سر و زیر بالها و بالای دم قناریت بزنی و بلافاصله چراغو خاموش کنی که قناریت خودشو نتکونه و پودرو پاک نکنه
۱۳۹۰/۱۱/۲۸، ۰۹:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #110
موضوع شما به این تاپیک منتقل شد

دوست عزیز استفاده از این پودر برای قناری خطرناک است . همانطور که در این تاپیک توضیح داده شده است بهترین راه برای مبارزه با شپش استفاده از آیوکتین است که یک قطره در پس گردن قناری برای شش ماه کفایت می کند. از این پودر هم به صورت همزمان در داخل چوب نشیمنگاه قناری ها بریزید تا کاملاً شپش ها ریشه کن بشوند.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۲۹، ۱۲:۲۳ ق.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۱۱/۲۹، ۱۲:۰۳ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان