زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۶، ۰۵:۱۲ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

فروشندگان قناري

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 130
162 سپاس گرفته‌شده در 51 ارسال
ارسال: #1
فروشندگان قناري
من 10 روز پیش برای اولین بار در عمرم یک اشتباه بزرگ کرده و از در مغازه پرنده فروشی قناری خریدم .شاید برای همه تون پیش اومده که طالب یک پرنده میشین و به هر قیمتی شده می خرینش . من یک قناری نر داشتم که خیلی آماده بود و قناری ماده رو از این مغازه با قیمت بالا خریدم توی مغازه واقعا پرنده رو براندازش کردم که مشکلی نداشته باشه حدود 10 دقیقه فقط حرکات پرنده رو زیر نظر داشتم .خلاصه بعد از خریدو اوردن به خونه بعد از چند روز به یکی از چشمهای قناری مشکوک شدم و به مغازه پرنده فروشی مراجعه کردم و گفتم پرنده تون چشمش مشکل داره که با کمال با ادبی و نزاکت گفت کور که نبودی می خواستی پرنده رو نخری و پرنده به یک پرنده فروشی دیگه بردم و نشون دادم و صاحب مغازه گقت این چشمش آینه شده و بزودی کور خواهد شد و بعد از مدتی چشم دیگرش هم کور می شود . پرنده را به یک مغازه پرنده فروشی دیگر برده و گفتم که قصد فروش دارم که پرنده فروش ناشی گفت که پرنده ات چشمش کور . حالا جالب که قناری ماده از نوع یورگه و یکی از چشماش ابرو داره و افتاده روی چشمش و چشمی که التهاب داشت چشم دیگه بود. خلاصه با خوردن این ضد حال باحال به ذهنم رسید پرنده به دامپزشک نشون بدم که دکتر بعد از معاینه قناری بهم گفت قناریت سالم سالم فقط چشمش یک کم التهاب خفیف داره و بهم دارو داد.
خلاصه دوستان الان قناریم صحیح و سالم توی خونه و آماده است که جفت بزنم.
پیشنهاد بنده : هر وقت هر پرنده ای رو خریدید همون روز به دامپزشک نشون بدید و در صورت داشتن مشکل همونجا از دکتر گواهی بگیرید چون می تونید با پیگیری پول پرنده تون بگیرید . من چون 10 روز گذشت نتونستم کاری بکنم واگرنه بلایی سر اون فروشنده می آوردم که دیگه دنبال سر کیسه کردن مردم نباشه
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۱/۲۲، ۰۶:۵۷ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۷/۲۹، ۰۹:۰۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #2
RE: امان از بعضی فروشندگان نامرد
منم توصیه میکنم هیچ وقت پرنده از پرنده فروش نخرید و هیچ وقت هم پرنده رو به پرنده فروش نفروشید
از دوست و اشنا بخرید هم مطمئنه هم قیمت پایینتری داره

کافی و همین فروم دوستان همیشهریتون رو پیدا کنید که قناری دارن و اینم بگم یه مبتدی اگه یه دونه قناری نگه داره یه قناری باز زیر ده تا نگه نمیداره واسه همینه که اگه چندتا دوست قناری باز داشته باشی هیچ وقت پرندت رو دستتت نمیمونه که بدیش دلال و هیچ وقتم گیر پرنده نمیمونی
۱۳۹۰/۰۷/۲۹، ۰۹:۳۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #3
باسلام اتفاقا چند سال پیش ی پرنده فروشی رو میشناختم که چندین بار سرمو کلاه گذاشته بود و همیشه مترصد فرصت بودم تلافی کنم ی روز که رفته بودم سمت یکی از دوستام دیدم حدود ۲۰تا سهره داشت که همشون پف کرده و مریض بودن فقط تنها موقعی که میذاشتشون آفتاب سرحال نشون میدادن قشنگ همون لحظه یاد پرنده فروشه افتادم فردای اونروز طرفا ساعت۱۲ظهر سهره هارو از رفیقم گرفتم و بردم سمت پرنده فروش ولی خودمو زدم به اون راه که قصد فروش بشو نداشتم و از پیش مغازش با قفس رد شدم اتفاقا همون لحظه منو دید و صدام کرد خلاصه چون ظهر آفتابی بود پرنده ها ورجه وورجه میکردن یارو سرش کلاه رفت خریدشون بعد چند روز که آمارشو گرفتم فهمیدم که طرف کلی افتاده بود تو دردسرکیف کردم که حداقل تونستم ی بار سرشو کلاه بذارم آخه خیلی سرمو کلاه گذاشته بود
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۰/۰۷/۲۹، ۱۲:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 456
290 سپاس گرفته‌شده در 104 ارسال
ارسال: #4
درود بر دوستان
به نظر من تو هر قشري خوب و بد وجود داره اين ما هستيم كه بايد با اطلاعات كافي بخريم مثلا اين كه يك پرنده فروش ميگه اين قناري ميخونه نبايد زود بخريم بايد صبر كنيم تا با چشم خودمون ببينيم من يك مغازه دار سراغ دارم كه جوجه سهره 5 توماني رو 30 تومان ميفروشه
همونطور كه دوستان گفتن بايد از آشنا و دوستان يا فرد مطمئن خريد كنيد
موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۷/۲۹، ۰۱:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 48
سپاس‌ها: 655
1270 سپاس گرفته‌شده در 355 ارسال
ارسال: #5
منم موافقم
خوب و بد همه جا وجود داره
بالاخره پرنده فروش هم داره از اون راه زندگیشو می چرخونه
نمیشه گفت همشون مشکل دارن
هستند پرنده فورشهایی که قناری های خیلی خوب و سالم برای مشتری هاشون تهییه میکنند

خوب خیلی طبیعیه که وقتی یک بار با یه مغازه دار مشکل پیدا میکنید، نباید دیگه باهاش معامله کنید، چه خرید و چه فروش

من این خرفتون رو که میگین هیچ وقت از یک پرنده فروش قناری نخرید رو قبول ندارم
من حدود 60% خرید هام از پرنده فروشه
درسته قیمت هاشون به نسبت بالا تره اما دلیل بر بد بودشنون نمیشه
بالاخره هر بدی بعد از یه مدت شناخته میشه

خیلی از پرنده فروش ها هستند که قابل احترام هستند .

منم هم یک پیشنهاد بهتون میدم
در صورت بروز مشکل دیگه اصلا باهاشون معامله و رفت و آمد نکنید
هیچ چیز برای کاسب جماعت بد تر از از دست دادن مشتری نیست .

پیوست: " من خودم مغازه دار و کاسب نیستم :D "
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۷/۳۰، ۰۹:۳۹ ق.ظ، توسط esfahan-canary.)
۱۳۹۰/۰۷/۲۹، ۰۱:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: akscanari ، mohammad20101368 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

دانشجو
سپاس‌ها: 112
153 سپاس گرفته‌شده در 50 ارسال
ارسال: #6
(۱۳۹۰/۰۷/۲۹، ۰۱:۴۸ ب.ظ)esfahan-canary نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
منم موافقم

خوب خیلی طبیعیه که وقتی یک بار با یه مغازه دار مشکل پیدا میکنید، نباید دیگه باهاش معامله کنید، چه خرید و چه فروش

بالاخره هر بردی بعد از یه مدت شناخته میشه

با سلام به دوست عزیز اصفهان قناری-
اگه پرنده فروشی که هم پرنده های سالم و خوبی داشته باشه و هم با انصاف باشه را در اصفهان سراغ دارید-آدرسشو لطف کنید بذارید.ممنون
۱۳۹۰/۰۷/۲۹، ۰۴:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 130
162 سپاس گرفته‌شده در 51 ارسال
ارسال: #7
دوستان عزیز منم منظورم همه پرنده فروشها نیست بعضی ها انصاف دارند وقتی میری تو مغازه شون می بینی پرنده های مریض رو جدا کردند توی یک قفس جداگانه و قیمت شون هم پایین تره . نباید یکطرفه رفت به قاضی.
۱۳۹۰/۰۷/۲۹، ۰۴:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #8
من حرفی که زدم دلایلی دارم که چرا نباید خرید
اول اینکه پرنده که میره پرنده فروشی در کنار تعداد بی شماری پرنده قرار میگیره که تعاد زیادی ناقل بیماری هستن و شما فقط میبینید پرنده ها سالم هستن چون مغاز دار ها روزانه چندین پرنده پیششون میمره به دلیل تعداد بالا و تغذیه نامناسب و بیماری ها و به سرعت مرده ها در اورده میشن که بقیه نبیننشون
حالا شما بیاید فرض کنید یه پرنده چند روز تو یه مغازه بمونه چی میشه؟
یه پرنده حساس مثل قناری بین فنچ مرغ عشق همستر طوطی و گونه های زیادی موجودات دیگه با تغذیه غلط و بدون ویتامین و سبزیجات و تخم مرغ و....
کافیه پرنده تو لک بره وقتی تو لک دربیاد هزارن ایراد داره که غیر قابل جبرانه به دلیل کمبود های که داره
به قول یه پرنده فروش ماده بیاد مغازه خراب میشه چون چند روز میمونه دیگه به درد نمیخوره

دلیل بعدی اینه پرنده فروشا دلال هستن و چیزی رو که مفت میخرن میخوان پول خون پدرشونرو ازت بگیرن من خودم زیاد دیدیم حمال ابلق رو میگفت 90 تومن ماده زرد 50 تومن همون ماده رو هنگام خرید میگه 10 تومن میخرم
ادم باید صبر کنه از اشنا بخره و به اشنا بفروشه چون قناری که تو خونه نگهداری میشه بسیار کمتر بیماری داره و دوست و اشنا به ادم نارو نمیزنن
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۷/۲۹، ۰۸:۳۰ ب.ظ، توسط اهواز قناری.)
۱۳۹۰/۰۷/۲۹، ۰۸:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
کاربر اخراجی سایت

سپاس‌ها: 5
83 سپاس گرفته‌شده در 39 ارسال
ارسال: #9
(۱۳۹۰/۰۷/۲۹، ۰۴:۳۴ ب.ظ)MRNA نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۰/۰۷/۲۹، ۰۱:۴۸ ب.ظ)esfahan-canary نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
منم موافقم

بالاخره هر بردی بعد از یه مدت شناخته میشه

با سلام به دوست عزیز اصفهان قناری-
اگه پرنده فروشی که هم پرنده های سالم و خوبی داشته باشه و هم با انصاف باشه را در اصفهان سراغ دارید-آدرسشو لطف کنید بذارید.ممنون

سلام . دوستان اصفهانی منم دنبال یک جفت قناریه سرخ یا سوخته خوب بشرط با قیمت خوب میگردم . اگه کسی سراغ داره نامه بده صحبت کنیم.
۱۳۹۰/۰۷/۲۹، ۱۰:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 48
سپاس‌ها: 655
1270 سپاس گرفته‌شده در 355 ارسال
ارسال: #10
خوب عرض کردم خدمتتون
کسانی که یه عمر هست که قناری پرورش میدن و چرخ زندگیشون از راین راه میچرخه، نمیاد وجه کاری و مغازه خودشون رو برای یکی دو تا قناری مریض آلوده کنند .فروشگاه لوکس و تمیز اغلب در همه شهر ها به چشم میخوره

در این مورد:
من کسی رو میشناسم که خودش مغازه داره
تعداد زیادی قناری رو فروخت، توی اصفهان ، و تعداد زیادی به اهواز
بعد از اینکه فهمید قناری های فروخته شده مریض بودند، همه قناری ها رو پس گرفت با این که میدونست ضرر میکنه
خیلی ببخشید این حرف رو میزنم،سر همشون رو برید تا قناری های آلوده به آبله دست هیچ مشتری نرسه و خونه و مغازش تا 1.5 ماه اصلا هیچ پرنده ای نگه داری نمی کرد.
این نمونه هم هست

یک مطلب دیگه ای هم خدمتتون عرض کنم :
بله! خیلی طبیعیه
از هر فروشگاهی که همستر و موشو خرگوش و میمون و بلبل های تعداد بالا و کبوتر و این چیزا برای فروش داره ، اصلا خرید کردن یه کار با ریسک بالاست
۱۳۹۰/۰۷/۲۹، ۱۰:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، vahid babayi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان