زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۳، ۰۹:۳۹ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

فلج شدن قناري

*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #1
فلج شدن قناري
با سلام
یک قناری از دوست پرنده فروش به خاطر اینکه دلم بحالش سوخت گرفتم یک ماه قبل شصت یکی از پاهاش جمع نمیشد ولی پرنده تو وضعیت بدی نبود دیشب به پاش رسیدم اگه مشکل قبلی شکستگی شصت و از دست دادن تاندوم نداشته باشه از لحاظ ظاهری شصت مشکل نداره ولی نمیتونه جمعش کنه این پرنده الان خیلی ضعیفه بحدی که روی پاش نمیتونه وایسه و تقریبا از هر دو پاش فلج شده و برای جابجایی به پشت می غلطه و با هزار زحمت جابجا میشه و کف قفسه و پف هم نمیکنه کارایی که براش کردم بعد از مالش پا زیر اب ولرم و استفاده از پماد تتراساکلین که شقاق بر طرف شد و تو ابش دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ریختم استفاده از اوی اسپری و ایوکتین بخاطر شپشک شبها هم مرتبط کف قفس غلط میخوره و خواب نا ارامی دارد در ضمن فکر نمیکنم بیماری نیوکاسل باشه چون یک ماه زیر نظرمه کم کم به این روز افتاده و شپشک و تغذیه بد خیلی ضعیفش کرده و برای زنده موندندن تلاش زیادی میکنه حال نظر دوستان

بندانگشتی (ها)

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۲/۱۳، ۰۹:۰۷ ق.ظ، توسط nazmi.)
۱۳۹۰/۱۲/۱۲، ۱۱:۵۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Animal Planet
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #2
RE: دوستان بداد این قناری فلج برسید
دوست عزیز عوامل زیادی در فلج شدن پاهای قناری موثرند از جمله غش کردن ، شپش و کنه ، ضربه ، موارد ژنتیکی ، ضربه و جراحت
برای اطلاعات بیشتر تاپیک زیر را هم مطالعه کنید
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۰/۱۲/۱۲، ۱۰:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nazmi ، Animal Planet
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
ارسال: #3
RE: فلج شدن قناري
با سلام
این قناری که به طورکامل فلج شده بود از دیروز توانست باپا جا بجاشود و امروز برای مدت کوتاهی روی میل نشست ولی در کل پاهای قناری هنوز ضعیف هستند و امیدوارم بتونم بطور کامل درمانش کنم با تشکر
۱۳۹۰/۱۲/۲۱، ۱۱:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #4
(۱۳۹۰/۱۲/۲۱، ۱۱:۳۴ ب.ظ)nazmi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
این قناری که به طورکامل فلج شده بود از دیروز توانست باپا جا بجاشود و امروز برای مدت کوتاهی روی میل نشست ولی در کل پاهای قناری هنوز ضعیف هستند و امیدوارم بتونم بطور کامل درمانش کنم با تشکر
باسلام خود قطره آیوکتین بدلیل قوی بودن اگر به مقدار دوز بیشتر از یک قطره پشت گردن چکیده بشه پرنده رو بد رقم زمین گیر میکنه چون دوز این دارو برای هر۵۰کیلو وزن ۱میلی لیتر است شما حساب کنید هر میلی لیتر حدودا ۳۰قطره میشود یعنی هر قطره باید به حیوان ۱۶۰۰گرمی تزریق بشه که قناری خودشو بکشه ۵۰گرم میشه برا همین حداکثر باید یک قطره آنهم نباید تزریق بشه بلکه روی پوست چکانده بشود تا مقدار کمتری به بدنش �فوذ کنه آنهم هر ۶ماه یکبار بایداستفاده بشه در کل شاید قناری شما بدلیل استفاده بی رویه از دارو به این روز افتاده باشه پس به تقویت بیشتر و هوای تازه و آفتاب ملایم نیاز داره تا سریعتر به نتیجه برسید
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۲/۲۳، ۰۹:۰۹ ق.ظ، توسط سیدمحمد شریفی.)
۱۳۹۰/۱۲/۲۲، ۰۸:۰۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
ارسال: #5
(۱۳۹۰/۱۲/۲۲، ۰۸:۰۲ ق.ظ)silverman909 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۰/۱۲/۲۱، ۱۱:۳۴ ب.ظ)nazmi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
باسلام خود قطره آیوکتین بدلیل قوی بودن اگر به مقدار دوز بیشتر از یک قطره پشت گردن چکیده بشه پرنده رو بد رقم زمین گیر میکنه چون دوز این دارو برای هر۵۰کیلو وزن ۱میلی لیتر است شما حساب کنید هر میلی لیتر حدودا ۳۰قطره میشود یعنی هر قطره باید به حیوان ۶۰۰گرمی تزریق بشه که قناری خودشو بکشه ۵۰گرم میشه برا همین حداکثر باید یک قطره آنهم نباید تزریق بشه بلکه روی پوست چکانده بشود تا مقدار کمتری به بدنش نفوذ کنه آنهم هر ۶ماه یکبار بایداستفاده بشه در کل شاید قناری شما بدلیل استفاده بی رویه از دارو به این روز افتاده باشه پس به تقویت بیشتر و هوای تازه و آفتاب ملایم نیاز داره تا سریعتر به نتیجه برسید

با سلام
قبل از استفاده از ایوکتین این قناری کاملا زمین گیر شده بود و اگه زود اقدام نمیکردم تا الان تلف شده بود داشتن شپشک قطعی بود در مورد دارو هم قناری رو مرتب از لحاظ وضعیت چک میکردم قبلا از دارو استفاده نشده بود عفونت روده داشت و احتمال مشکلات کبدی می رفت این قناری فعلا در حال تلاش به برگشتن روی نی میباشد و یک پا فعلا مشکل اساسی داره و از لحاظ ظاهری سالم و تغذیش هم بیشتر با دان سرد شاهدانه سنگریزه حاوی k3 و زغال و مولتی ویتامین در اب و هفته ای یکبار غذای تخم مرغی با روغن ماهی بوده است با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۲/۲۲، ۰۱:۳۶ ب.ظ، توسط nazmi.)
۱۳۹۰/۱۲/۲۲، ۰۸:۳۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #6
برا عفونت روده از داروی انرو سدیم استفاده کن
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۰/۱۲/۲۲، ۱۰:۲۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nazmi
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
ارسال: #7
با سلام
تنها مشکل قناری در حال حاضر یکی از انگشتان شصت میباشد و شکستکی و شقاق روی پا دیده نمیشه و قناری اصلا این انگشتو نمیتونه جمع کنه و وقتی با دست جمع میکنم عین فنر به عقب به سمت ساق پا برمیگرده و روی نی هم صافه و نمیتونه نی رو بگیره نظر دوستان در این مورد چیه با تشکر
۱۳۹۰/۱۲/۲۶، ۱۲:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
ارسال: #8
با سلام
لطفا اساتید در مورد احتمالا از دست دادن تاندون شصت قناری جیبر راهنمایی کنند ایا قابل درمان هست انگشت کاملا بی حرکته و مشکل دیگه ای نداره و رو نی مرتب لنگ لنگ میزنه و هیچ چیز دیگری رو پا قابل مشاهده نیست با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۲/۲۸، ۱۰:۳۸ ب.ظ، توسط nazmi.)
۱۳۹۰/۱۲/۲۸، ۱۰:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 69
75 سپاس گرفته‌شده در 19 ارسال
ارسال: #9
با سلام.
قناری من یکی از پاهاش مشکل پیدا کرده.طوری که به سختی از پای چپش کمک میگیره برا ایستادن.و پا شو تا میتونه نمیخاد عادی بزاره.یه حالتی مثل جیبر عمود میذاره.ظاهرا که هیچ زخم یا تورم یا....دیده نمیشه.2 .3 روزتترا سایکلین زدم اما وقتی دیدم ظاهرش سالمه ادامه ندادم.شبا از رو چوب می افته پایین وهمونجا کف میخابه اما تو روز خودشو نگه میداره به سختی.
هیچدون یا غذای خاصی هم ندادم بهش که بگم شاید برا اونه.یهو اینطر شده/شاید خندتون بیادو بگید ربطی نداره اما تنها تغییر تو تغذیش قطرهadce بود که چون اماده جفت بود میدادم 3روز پشت سر هم.البته جسما خ ضعیف شده از چند ماه قبل شایدم واسه ضعف عمومیشه با اینکه من بهش زیاد میرسم.خود ب خود ضعیفم شده.واقعا نمیدونم چشه.من چند سال قناری دارم به همه دوستام هم من راهنمایی میدم اما .............
لطفا راهنمایی کنید
۱۳۹۱/۰۲/۱۲، ۰۹:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
ارسال: #10
(۱۳۹۱/۰۲/۱۲، ۰۹:۱۱ ب.ظ)hamid67 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام.
قناری من یکی از پاهاش مشکل پیدا کرده.طوری که به سختی از پای چپش کمک میگیره برا ایستادن.و پا شو تا میتونه نمیخاد عادی بزاره.یه حالتی مثل جیبر عمود میذاره.ظاهرا که هیچ زخم یا تورم یا....دیده نمیشه.2 .3 روزتترا سایکلین زدم اما وقتی دیدم ظاهرش سالمه ادامه ندادم.شبا از رو چوب می افته پایین وهمونجا کف میخابه اما تو روز خودشو نگه میداره به سختی.
هیچدون یا غذای خاصی هم ندادم بهش که بگم شاید برا اونه.یهو اینطر شده/شاید خندتون بیادو بگید ربطی نداره اما تنها تغییر تو تغذیش قطرهadce بود که چون اماده جفت بود میدادم 3روز پشت سر هم.البته جسما خ ضعیف شده از چند ماه قبل شایدم واسه ضعف عمومیشه با اینکه من بهش زیاد میرسم.خود ب خود ضعیفم شده.واقعا نمیدونم چشه.من چند سال قناری دارم به همه دوستام هم من راهنمایی میدم اما .............
لطفا راهنمایی کنید

با سلام
ربطی به قطره ویتامین ad3e نداره و باید بیشتر برسی شود
ضربه خوردن پا کثیفی نی شقاق پا میخچه مشکلات کبدی دادن دان گرم تغذیه نامناسب و مسمومیت دارویی بیماریهای داخلی یا ضعیف شدن بیش از حد پرنده باعث فلج شدن موقت در صورت درمان سوء تغذیه و خیس بودن یا نامناسب بودن قطر نی و گزش حشرات مشکلات زنتیکی و مادر زادی و شکستگی ناخن و شپشک و غیره با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۲/۱۳، ۰۶:۱۰ ق.ظ، توسط nazmi.)
۱۳۹۱/۰۲/۱۲، ۱۰:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی ، hamid67

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان