زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۹، ۰۶:۰۷ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

قناریهای من

*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 1
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 126
119 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #1
قناریهای من
                                سلام دوستان اینا بچه های من هستند چند روزی چون خودم بالای سرشون نبودم ضعیف شدن امیدوارم که دوستان هم 1 نظر بدن و هم کمکم کنن در مورد تغذیه و تقویتشون
با احترام و تشکر
البته بر اثر شپشک ضعیف شدن
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۲۶، ۱۲:۱۱ ب.ظ، توسط mohammad ghadri.)
۱۳۹۰/۱۰/۲۶، ۱۱:۵۷ ق.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: khalili ، saeednikzad ، Mehdi_Sari ، hesam-63 ، hamid@line ، parsa ، sasy111
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #11
RE: قناریهای من
با سلام
در مورد تغذیه غذای اصلی کتان 1 کیلو ارزن 200 گرم تخم شلغم 200 گرم مخلوط کن ودر مورد غذای کمکی برای مدت 1ماه تخم مرغ اب پز هفته ای دو بار اول صبح به مدت 5 ساعت بقیشو اگه موند بردار مولتی ویتامین هفته ای 3 بار اجر املاح معدنی هفته ای یک بار برای نرها با خرفه به صورت پودر و برای ماده ها با پوسته تخم مرغ خرد شده پوسته تخم مرغ پخته شده و خشک شود تفاله میوه و سبزی با تنوع هفته ای دو بار سبزی با دستمال کاغذی خشک شود کف دریا بصورت دائم در قفس باشد ظرف اب هر 24 ساعت تعویض شود اب جوش کتری سرد شده بهتر است و ظرف ابتنی هفته ای دو بار و نور افتاب بهتره پشت پنجره یا جای نور گیر 2 ساعت ببیند و در مورد دانه های گرم و سرد با انگشتی تنوع ایجاد کن بصورت چرخشی و با هم نده و با احتیاط عمل شود و در مورد شاهدانه بصورت 10 تا دونه هر هفته بمدت 1 ماه و بعد از یکماه مولتی ویتامین و تخم مرغ هر هفته یکبار و اجر املاح معدنی ماهی یکبار و در مورد شقاق و کوتاه کردن ناخن پا هم درمان شود تا نظر دوستان چی باشه با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۲۷، ۱۲:۱۵ ق.ظ، توسط nazmi.)
۱۳۹۰/۱۰/۲۶، ۱۱:۵۱ ب.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #12
(۱۳۹۰/۱۰/۲۶، ۱۱:۱۷ ب.ظ)mohammad ghadri نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون دوستان
کاکلیه زاتش جیبره اما نه جیبر کامل.به نظر شما چند میارزه آقای hamid@lin%D8%9F

ویتامین eازکجا میتونم تهیه کنم؟چطوری باید بهشون بدم؟در ضمن کلسیم هم کم کردن چی بهشون بدم؟

با سلام مجدد

قناری کاکلیه توی شهر ما باشه بالای 200 300 قیمتشه.
میتونی از داروخونه های دامپزشکی تهیه کنی و برای تقویتشون بادام درختی رو با مقداری پسته و نبات آسیاب کنی و دو هفته یکبار به مقدار کم بهشون بدی و برای جبران کمبود کلسیم هم از پوست تخم مرغ خرد شده و کف دریا استفاده کنی.
در مورد شپشک ها هم سعی کن قفس ها و همه وسایل داخلش رو با آب داغ بشوری و بزاری یه کم آفتاب بخورن و داخل نی ها هم پودر ضد شپشک قناری بریزی چون معمولا داخل اونا جمع میشن

موفق باشی

امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۱۰/۲۷، ۰۹:۱۰ ق.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: Animal Planet
*
کاربر انجمن

کارشناسی
ارسال: #13
جتابhamid@line
من این کالیه با مادش که اونم1سرجیبرطلایی بود خریدم130تومن.اما مادشو دادم به کسی امانت که بعداز چند وقت گفت سرماخورده ومرده.کلا باپول مادش شد130.البته هیچ قابلی نداره.
ممنون از کمکتون
باتشکر
ممنون آقای nazmiاز کمکتون
اما این آجر املاح معدنی باید بگم واسه قناری میخام؟
داروخانه های دامپزشکی دارن؟
با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۲۷، ۰۲:۰۰ ب.ظ، توسط mohammad ghadri.)
۱۳۹۰/۱۰/۲۷، ۰۱:۴۱ ب.ظ
سوابق
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 510
424 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #14
(۱۳۹۰/۱۰/۲۷، ۰۱:۴۱ ب.ظ)mohammad ghadri نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
%D8%AC%D8%AA%D8%A7%D8%A8hamid@line
من این کالیه با مادش که اونم1سرجیبرطلایی بود خریدم130تومن.اما مادشو دادم به کسی امانت که بعداز چند وقت گفت سرماخورده ومرده.کلا باپول مادش شد130.البته هیچ قابلی نداره.
ممنون از کمکتون
باتشکر

سلام

تو شهره ما 100 تومن قیمت داره قناری خوش استیلیه مبارک باشه
۱۳۹۰/۱۰/۲۷، ۰۲:۰۲ ب.ظ
سوابق
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
ارسال: #15
با سلام
اجر املاح معدنی رو من از پرنده فروش گرفتم یک قالب قهوه ای رنگ که این اجر رو کبوتر بازها بیشتر استفاه میکنند و قیمتش زیر 2000 تومانه و برای تمام طیوره اسم قناری هم روش نوشته شده و ترکیباتش ارزن و املاح معدنیه کبوتر بازها این اجرو خیس میکنند و بصورت خمیر مانند کبوتر میخوره و جذب ارزنش میشند
۱۳۹۰/۱۰/۲۷، ۰۳:۳۷ ب.ظ
سوابق
*
کاربر انجمن

کارشناسی
ارسال: #16
به چه مقداری باید ترکیب کنم؟
۱۳۹۰/۱۰/۲۷، ۰۷:۵۸ ب.ظ
سوابق
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
ارسال: #17
(۱۳۹۰/۱۰/۲۷، ۰۷:۵۸ ب.ظ)mohammad ghadri نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
به چه مقداری باید ترکیب کنم؟

با سلام
من خودم یه مقدار رنده میکنم نصف انگشتی اجر رنده شده با نصف دیگش خرفه یا پوست تخم مرغ خردشده مخلوط میکنم بعضی موقع ها با هر دوشون مخلوط میکنم به همه قناریهام میدم سنگریزه هم میشه مخلوطش کرد باید سنگریزه یا شن رو تمیز و بعد از حرارت تو ظرف استفاده کرد خیلی خوبه
۱۳۹۰/۱۰/۲۷، ۰۸:۴۰ ب.ظ
سوابق
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کارشناسی
ارسال: #18
ممنون از جوابتون آقای nazmi
با احترام
۱۳۹۰/۱۰/۲۷، ۱۱:۵۱ ب.ظ
سوابق
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #19
(۱۳۹۰/۱۰/۲۷، ۰۱:۴۱ ب.ظ)mohammad ghadri نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
%D8%AC%D8%AA%D8%A7%D8%A8hamid@line
ممنون از کمکتون
باتشکر

باسلام

ممنون لطف داری ولی اگه بتونی یه ماده رنگ روشن یا سرخ خوب و کشیده یا درشت گیر بیاری و باهاش جفت کنی و جوجه های کاکلی بکشی خیلی عالیه..انشااله.

موفق باشی

:basa (92):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۱۰/۲۸، ۱۱:۰۲ ق.ظ
سوابق
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کارشناسی
ارسال: #20
میخام اگه بشه ماده سفید آهویی که عکسشو گذاشتم باهاش جفت کنم آخه استیلش تقریبا مثل خود کاکلیه هست.ماده خوبیه 5تخمه هم هست.نظرتون درمورد جفت کردنشون چیه؟
۱۳۹۰/۱۰/۲۸، ۱۱:۱۳ ق.ظ
سوابق
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان