زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۸، ۱۲:۱۰ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

لانه كبوتر

*
کاربر انجمن

اعتبار: 4
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 105
535 سپاس گرفته‌شده در 131 ارسال
ارسال: #1
لانه كبوتر
لانه كبوتر بايد بالاي پشت بام باشد چون هم بهتر كبوترها جلد ميشوند و هم بهتر ميشود شكار گرفت

براي ساختن لانه كبوتر ميتوانيد از آجر استفاده كنيد كه درب آن تور باشد كه خيلي بهتر است و در فصل زمستان گرمتر است . روش ديگر اين است كه ميتوانيد از تور و چوب استفاده كنيد

براي گرم كردن لانه كبوتر در زمستان ميتوانيد دور لانه را پلاستيك بكشيد ولي بايد راه خروج هوا باشد كه كبوترها بتوانند نفس بكشند

لانه كبوتر را هر هفته بايد جارو كنيد و آن را تميز كنيد كه كبوترها مريض نشوند و هرماه كبوترها را از لانه شان خارج كنيد و در آن اسفند دود كنيد كه عامل بيماري ها از بين بروند

لانه كبوتر بايد محكم باشد چون گربه ميتواند كفترها را بگيرد حتي اگر در لانه بسته باشد

بهتر است لانه ارتفاعش 1.5وعرضش1وطولش2متر باشد

توجه كنيد كه كبوتري بهتر جلد ميشود كه خونه ي خوبي داشته باشد تازه بهترم ميشه شكار گرفت
۱۳۹۰/۰۱/۲۹، ۰۲:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: cruel ، hamid@line ، stuntman ، Erfan ، Animal Planet
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #21
RE: لانه كبوتر
با سلام الماسی جان معمولا به کبوتر های پرشی تو تهران اساتید گندم نمیدن به چند دلیل یک گندم برای مرغه وکبوتر رو چاق میکنه وبه قول دایی خودم لاخ لاخی میشن مثل کبوترهای چایی اگر هم بازی دار باشن ساعت نمیارن تو زمان پرش فقط ارزن مرغوب وخیلی خیلی کم قره ماش دوم گندم مرغوب تو بازار کمه وبیشتر بیماری هایی که کبوتر میگیره از گندم هست معمولا گندم مرغی که تو پرنده فروشی ها میفروشن اگه دقت کرده باشید محصولهایی که قابل استفاده نیست وموش خورده یا آفت زده هست رو میدن به مرغ سیستم دستگاه گوارش مرغ قوی هست دیدید سوسک هم میخوره با اون همه میکوب ولی کبوتر نه خیلی حساس هست ما خودمون تو تهران به این نسبت تو این فصل که هوا سرد هست 3 به یک ارزن ویک پیمانه قره ماش یا جوجه دار باشن گاو دانه البته به جوجه دارها دونه درشت بیشتر میدیم هم گرمه وحیون رو سیر نگه میداره ولی زمان پرش فقط ارزن دون شبشون به هر کبوتری 10تا 20 تا قره ماش میدن تا تو ساعت های بالای 6 ساعت نبرند وتار نشن گندم برای کبوتر های خاص ومعمولی عامل بیماری هست وکمتر کسی گندم میده .
۱۳۹۱/۰۹/۱۵، ۰۹:۰۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Navid_IT ، ali_se65
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 304
19 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #22
dahan baz عزیز مرسی
اصلا بهشون گندم نمیدم.
این جفت زینتین و دونشون هم شاهدونه+کافشه+عدس+قره ماش
مشکلی داره؟
۱۳۹۱/۰۹/۱۵، ۰۷:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 134
95 سپاس گرفته‌شده در 44 ارسال
ارسال: #23
(۱۳۹۱/۰۹/۱۵، ۰۹:۰۶ ق.ظ)dahan baz نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام الماسی جان معمولا به کبوتر های پرشی تو تهران اساتید گندم نمیدن به چند دلیل یک گندم برای مرغه وکبوتر رو چاق میکنه وبه قول دایی خودم لاخ لاخی میشن مثل کبوترهای چایی اگر هم بازی دار باشن ساعت نمیارن تو زمان پرش فقط ارزن مرغوب وخیلی خیلی کم قره ماش دوم گندم مرغوب تو بازار کمه وبیشتر بیماری هایی که کبوتر میگیره از گندم هست معمولا گندم مرغی که تو پرنده فروشی ها میفروشن اگه دقت کرده باشید محصولهایی که قابل استفاده نیست وموش خورده یا آفت زده هست رو میدن به مرغ سیستم دستگاه گوارش مرغ قوی هست دیدید سوسک هم میخوره با اون همه میکوب ولی کبوتر نه خیلی حساس هست ما خودمون تو تهران به این نسبت تو این فصل که هوا سرد هست 3 به یک ارزن ویک پیمانه قره ماش یا جوجه دار باشن گاو دانه البته به جوجه دارها دونه درشت بیشتر میدیم هم گرمه وحیون رو سیر نگه میداره ولی زمان پرش فقط ارزن دون شبشون به هر کبوتری 10تا 20 تا قره ماش میدن تا تو ساعت های بالای 6 ساعت نبرند وتار نشن گندم برای کبوتر های خاص ومعمولی عامل بیماری هست وکمتر کسی گندم میده .
دهن باز سلام.فرمایشات شما صحیح اما در مورد پرش ولی علی اقا درمورد تخم کردن و نکردن صحبت کرده بودن.
اما در مورد گندم.من دون اصلی کبوترام گندم هست (و در کنارش از ذرت و شاهدانه در بعضی مواقع استفاده میکنم) اما نه اونی که تو پرنده فروشیها میفروشن،ارزن فقط و فقط برای پرش و پریدن به کبوتر داده میشه.در غیر این صورت کبوتر رو خالی و سبک و درنتیجه ضعیف میکنه.ضعیف بودن هم یعنی اماده شدن برای پذیرش بیماری.من به شخصه ارزن رو توصیه نمیکنم.
سپاس
(۱۳۹۱/۰۹/۱۵، ۰۷:۰۹ ب.ظ)ali_se65 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
dahan baz عزیز مرسی
اصلا بهشون گندم نمیدم.
مشکلی داره؟
این دونه ها که میدی خیلی قوی و گرم هستن،به احتمال خیلی زیاد باید تو لونه کبوترا کلی پر ریخته شده باشه که ناشی از تولک(خزان)بدموقع میباشد.....
همیشه یه دونه رو به عنوان دون اصلی و مابقی رو به عنوان کمکی در اختیار کبوتر بزار(تجربه شخصی)
سپاس
۱۳۹۱/۰۹/۱۶، ۱۲:۱۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ali_se65
*
کاربر انجمن

0
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 9
164 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #24
سلام دوست من ali_se65
شاهدونه هفته ای دو بار اون هم مخلوط با دون اصلی برای کبوتر ایراد نداره ، اگر بیشتر از این استفاده بشه به چشم کبوتر آسیب می زنه .
معمولا از شاهدونه جهت تحریک قوای جنسی کبوتر استفاده می کنند .
۱۳۹۱/۰۹/۱۶، ۰۱:۰۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #25
(۱۳۹۱/۰۹/۱۵، ۰۷:۰۹ ب.ظ)ali_se65 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
dahan baz عزیز مرسی
اصلا بهشون گندم نمیدم.
مشکلی داره؟
سلام
يكي مي گفت زهرمارهم كمش ضرر نداره.گندم هم براي كبوتر لازمه .سعي كنيد كافشه وشاهدانه را از برنامه غذايي كيوترها حذف كن.شاهدانه را فقط چند دانه در فصل جوجه كشي آن هم براي كبوترهاي سن بالا استفاده كن.عدس براي كبوتر كارشاهدانه را انجام ميده.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۰۹/۱۶، ۰۷:۳۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 304
19 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #26
مرسی از دوستان به خاطر راهنمایی
حالا من دون اصلی رو چی قرار بدم و از سایر دونه ها چطوری استفاده کنم؟(با توجه به اینکه اینا برای پرش نیستن )
۱۳۹۱/۰۹/۱۶، ۱۲:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #27
باسلام ببین داداش علی هر کسی هر جور که دوست داره به حیونهاش دون میده بعضیها نونه خشک هم میدن من خودم ارزن دون اصلی برای تمام فصلها توفصل سرما وجوجه کشی دونه درشت الزامی هست ولی نه هر دونی تا اونجایی که من دیدم کافشه ....این چیزا کسی نداده تو شهر های دیگه رو نمیدونم دون درشت قره ماش برای مستی وپر شدن جوجه ها خیلی مناسب هست بعد از اون ماش گاو دانه در بعضی مواقع استثنایی گندم اگه مجبور باشم.اون هم از مرغوب بودن آن اطمینان داشته باشم .بعد دانه جارو هم دیدم ولی نه بصورت ثابت .بعد از اون گل شور (خاک رس. ارزن . خیلی کم ماش یا قره ماش .آبلیمو ونمک.قبل از تن کردن من ویتامین a.d3.e هم میدم همین حالا شما هر جور که مایل هستی عمل کن قره ماش بخاطر گرونیش بیشتر نمیدن از گندم استفاده میکنن .موفق باشید
۱۳۹۱/۰۹/۱۷، ۰۱:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #28
سلام
توي شهرما قيمت ارزن درشت با قره ماش يكي هست.براي كبوتر هايي كه پرشي نيستند اول ارزن درشت وبراي تنوع قره ماش،عدس ،گاودانه هم در طول هفته داده مي شود البته بيشتر براي جوجه كشي.معمولا يك قوطي كبريت ارزن ونصف قوطي كبريت چيزهاي ديگه در هر وعده كافي هست.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۰۹/۱۸، ۰۲:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 134
95 سپاس گرفته‌شده در 44 ارسال
ارسال: #29
(۱۳۹۱/۰۹/۱۶، ۱۲:۴۸ ب.ظ)ali_se65 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مرسی از دوستان به خاطر راهنمایی
حالا من دون اصلی رو چی قرار بدم و از سایر دونه ها چطوری استفاده کنم؟(با توجه به اینکه اینا برای پرش نیستن )
این که کدوم دون رو دون اصلی قرار بدی و کدوم رو به عنوان تقویتی استفاده کنی،، با توجه کلیه مطالب گفته شده در بالا قابل نتیجه گیری هست...
اما هردونی دادی بعد از یه هفته نتیجه گیری کن اگه طبیعی بود وضعیتش ،ادامه بده....
موفق باشی
۱۳۹۱/۰۹/۱۸، ۰۶:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

...
اعتبار: 69
سپاس‌ها: 1443
1681 سپاس گرفته‌شده در 331 ارسال
ارسال: #30

با سلام به شما طبیعت دوستان گرامی
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۰/۰۸، ۰۳:۰۰ ق.ظ، توسط Arjon.)
۱۳۹۱/۰۹/۱۸، ۰۶:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان