زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۰۱:۱۹ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مراحل آموزش آواز به سهره

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 561
233 سپاس گرفته‌شده در 87 ارسال
ارسال: #1
مراحل آموزش آواز به سهره
درود
میخوستم بدونم صدا گذاشتن واسه جوجه سهره بنا به ساعت یادگیری جوجه هم فرق داره مثل آموزش پرندگان سخنگو یا نه؟
اگه تاثیر داره چه ساعتهایی مفیدتره؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۲۷، ۱۲:۳۵ ق.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۴/۰۳، ۱۱:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: alisantoory ، ehsanalikhani ، avatar_99
صفحه 11 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیر بخش سهره

لیسانس
اعتبار: 92
سپاس‌ها: 3515
2706 سپاس گرفته‌شده در 544 ارسال
ارسال: #101
RE: مراحل آموزش آواز به سهره
سلام:
دوست عزیزم آقای پوریان.امیدوارم فرصت دیدار از نزدیک فراهم بشه.در ایام تعطیلات نوروز که شیرازی ها هم در شهر خودشون غریبند جه برسد به ما،در تابستون هم که گرما مجال نمیده.در مورد سهره کرمونی حدس من درست بود همانطور که قبلاً گفتم سهره هایی که فقط گل قرمز پیشانی رو دارند در همه جا بعنوان کرمونی معروفند اصلاً کاری به حنجره وذاتش نداریم.البته تفاوتهای کوچیکی هم دارند،مثلاً نقاب سهره های مشهد باریکه وبه پشت چشمش نمیرسه و ازنظرجثه هم اندکی ریزترند و در بعضی مناطق نقابشون پهنتره ودر انتها به سیاهی میزنه که مرغوبیت جنس این سهره هاست.اگر بخواهیم تفکیک کنیم وبگیم سهره این منطقه با این خصوصیات کرمونی نیست مثل این میمونه که من بگم چون سهره من هم چهار گله وهم کراواتی دیگه سهره طلایی نیست.(البته کرمونی وسر سیاه همه توی خانواده سهره طلایی یا سهره معمولی هستند ).به هرحال ببخشید چون من در مورد اینکه گفتید سهره سیوند کرمونی نیست قانع نشدم .البته در مورد لهجه میپذیرم چون سهره هر منطقه لهجه مورد پسند همون منطقه رو داره وبه همون اسم شناخته میشه مثل سهره بروجرد وملایر ،کنگاور وسنندج، یا ایلام و....موفق وپیروز باشید.

۱۳۹۳/۰۳/۱۸، ۰۳:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #102
سلام وخسته نباشید در مورد قیمت سهره ای که هیوا جان فرمودند 30 میلون نه تنها اقراق نکردن بلکه اگه اون سهره مال من باشه 100 میلیون هم نمیدم چون تو کل ایران ما سهره دهن لر که پاک بخونه و کامل گوشه های اصلی رو بزنه و با لهن درست ولهجه زیبا یا زهر دار بخونه شما تو کل ایران اگر کسی داشته باشه قیمت نداره داداشای گلم پرنده هایی که هست در حدود 5 تا 15 میلون همه کسری دهن دارن یا یه ایرادی هست وگر نه اصلا فروشی نیست .البته مادیگه مدیر نیستیم اگه این داستان رو از یه کاربر عضو دوستان قبول کنن واقعی هست هر کسی دوست داشت بعد از ماه رمضان یه 3 الی 4 روزی تعطیل هست وزمان گرفتن جوجه وقت بزاره تا بهش نشون بدم جناب زارعیان دوست خوبم 30 میلیون برای عشق که عددی نیست کسانی رو میشناسم که تمام ایران رو دارن میگردن دنبال مورد بالا با مبلغ خیلی بیشتر از مبلغ هیوا ولی کسی فروشنده نیست ما چون تو وسط منطقه دهن بازی ایران هستیم  بیشتر این موارد رو میبینیم  دهن شیراز خیلی زیباست بحسی نیست ولی برای خوده شیراز ولی دهن لر رو اکثرا وقتی گوش میدن پا گیرش میشن پرنده ی حسین آقای خدا بیامرز رو چند وقت پیش یه دونه از سهره هاش که کسری هم داشت رو 15 میلیون رحمان نامی از نهاوند خرید وبرد و دنبال اون یکیشه پس هستند کسانی که برای عشقشون از همه ی چیزشون میگذرن مطمئن باش ببخشید پر حرفی شد
۱۳۹۳/۰۴/۰۴، ۱۰:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

?????????
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 0
3 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #103
سلام دوستان واساتيد من دود يك ماه هست روزي 8الي9 ساعت براي جوجه هام صدا ميزارم تا چه مدت بايد اين كار رو ادامه بدم و روزي چند ساعت صدا بزارم
۱۳۹۳/۰۶/۱۷، ۰۳:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #104
سلام
 تو ارسال هاي قبلي حتي ريزه كاري ها گفته شده لطفا مطالعه كنيد. به طور خلاصه يكسره از صبح ساعت 6 تا شب فقط دو زمان استراحت يك ساعته در نظر بگيريد . تا زماني كه خودشون به خوندن بيافتن وبا اون صداشون را صاف كنن.صدا نبايد زياد  بلند يا زياد كم باشه.مكان انعكاس صدا نداشته باشه.هميشه صدا از يك نقطه پخش بشه.موقع دادن سبزيجات ومواقعي كه سهره داره بازيگوشي مي كنه پخش صدا فايده اي نداره.مكان خلوت بهترين گزينه ست.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۶/۱۸، ۰۶:۴۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 258
142 سپاس گرفته‌شده در 65 ارسال
ارسال: #105
سلام.دوستان به نظرم این تاپیک خیلی کم رنگ شده .واقعا" خیلی حیفه تاپیک خوبیه.جای عزیزانی مثل دهن باز وپوریان خالیه.امیدوارم این  عزیزان با حضورشون دوباره به این تاپیک رونق ببخشن وما از وجودشون استفاده کنیم.
۱۳۹۳/۰۸/۱۲، ۰۵:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: behi64 ، meisam_th1980
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #106
سلام اون شیش تا دهن هایی که گذاشتید کدوم برای جوجه بهتره
۱۳۹۳/۱۲/۲۳، ۱۱:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دانشجوی فوق
سپاس‌ها: 32
29 سپاس گرفته‌شده در 19 ارسال
ارسال: #107
(۱۳۹۰/۱۰/۲۴، ۰۸:۱۶ ب.ظ)m.s.a نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزيز سيره هيچ وقت با سي دي و نواردهنش كامل نميشه من امتحان كردم توي هر حالت اگه اينجور بود من يك سي دي ميگرفتم 1500 تومان و نميرفتم سيره دهن دار بخرم 700 هزار تومان خيلي از دهنهاي سر رو سيره بايد با نگاه كردن به دهان سيره اي كه براش ميخونه ياد بگيره هرفهاي ديگه رو هم باور نكن هر كي سيره زير دست نوار اورد و دهنش كامل بود من سيرمو مفتي بش ميدم
۱۳۹۴/۰۳/۲۸، ۰۵:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Mohmad Saadi ، Mohmad Saadi
*
کاربر انجمن

دانشجوی فوق
ارسال: #108
باسلام یه سوال دارم اونم اینکه از اول سهره دهن دار چطور آموزش دیدن از زمون  قدیم یادم میاس 17سال پیش پسر عمه خودم 4 تا جوجه سهره  کالو میگرفت میذاشت توانباریشون انوقت روزی 4 ساعت 2ساعت اول صبح و2ساعت غروبا براشون نوار صدای سهره میذاشت نواری که از دهنای مختلف و با دقت دهنای پاکشو جدا کرده بودن یه نوار دولبه بودش بعد که جوجه هاش مست میشدن عین همونو 90درصدشون اجرا میکردن...پس با صداصبط شده هم میشه فقط حوصله و صبر ایوب میخوادش..من که یه جوجه کال 25روزه گرفتهم که دهنش هنوز دورش زرد رنگه گذاشتم زیر دهن صبط شده یه سهره موقوم انشاا نتیجه کارمون بهتون میگم
۱۳۹۴/۰۳/۲۸، ۰۶:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

دانشجوی فوق
ارسال: #109
باسلام خدمت اساتید بزرگوار و بچه های انجمن خواهشا سوال منو جواب بدین چون واقعا واجبه ...میخواستم بدونه آیا میشه سهره کرمونی رو زیر دهن سهره لر بخون بروجرد گذاشت آیا دهنشو میگیره ؟جوجه سهره دورگ کرمونی مال فیروزکوه 20روزه دور دهنش هنوز زرده
۱۳۹۴/۰۳/۲۸، ۰۷:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 258
142 سپاس گرفته‌شده در 65 ارسال
ارسال: #110
سلام
بله ميشه دوست عزيز،اگه دورگ باشه ميگيره،ولى كرمونى تنوع آوازش نصب به معمولى كمتره،ولى اگه جوجه لر پيدا كنى نتيجه كار بهتر ميشه،معمولا جوجه اون مناطق بهتر دهن هاى سنگين مثل بروجردى و ميگيره.
۱۳۹۴/۰۳/۲۸، ۱۱:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: kajool ، محمدمهدی ، محمدمهدی ، hamid sokoot

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان