زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۰، ۰۷:۱۵ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مراحل و زمان جفتگيري قناري

کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #1
مراحل و زمان جفتگيري قناري
با سلام
با اجازه اساتيد اين مطلب واسه كسايي كه دفعه اول مي خوان جوجه قناري بگيرن.
مهمترين مسئله اينه اگه قناري خودتون ندارين واسه خريد سعي كنيد نر جنگ(جوان) بگريد ولي ماده كار كرده باشه بهتره.
روزهاي اول بهتره ماده نر رو نبينه فقط صداشو بشنوه به ماده غذاي تخم مرغي و دونه تقويتي بدين تا كاملا آماده شه به نر كمتر تخم مرغ بدين و مهمترين نكته اينه واسه تقويت نطفه نر چند تا بادام با يك مقدار خيلي كم نبات بكوبونين(براي 4 بادام يك بند انگشت نبات) و به اندازه انگشت دونه به نر بدين توي آب قناريها 5 قطره مولتي ويتامين بريزيد و 24 ساعت بعد عوض كنيد .
3 روز كه گذشت زير ماده را نگاه كنيد اگه شكل كوزه شده بود قفس قناريها رو كنار هم بزاريد طوري كه دونه خوري 2 تا قفس كنار هم باشن حدودا بعد از 2 روز ماده و نر از بين ميله ها به هم دون مي دن حالا ميتونين قناري ها رو جفت بدين اما خيلي مهمه كه قناري ماده به قفس نر هدايت بشه تا نر تسلط داشته باشه سعي كنيد غروب جفت بندازيد كه دعواي اوليه بين قناري كم باشه. چال قناري رو بعد از 1 روز بزاريد بايد بدونيد
حداقل 3 روز بعد از جفت دادن بايد تخم گذاري انجام شه وگرنه تخم ها بدون نطفه مي شن.تمام دونه هاي تقويتي و تخم مرغ رو ازتخم سوم حذف كنيد وگرنه ماده چربي مياره و نر هم ممكن مست بشه و روي ماده تو لونه جفتو بزنه.
نكته مهم روز 7 تخم ها به آرامي زير قفس قناري و كاور را تميز كنيد و يك كم به قناري تخم مرغ بدين خيلي كم
از همه مهتر كه كسي بهش توجه نميكن (((
روز 13 تخم هاست در اين روز به آرامي ظرف آبتني در قفس قرار دهيد چون آبتني ماده باعث مي شه پوسته تخم ها نازك بشه و رطوبت بگيرن البته مي شه تو اتاق هم كمي آب به مدت يك ساعت جوشوند در صورت كافي بودن رطوبت محيط جوجه راحت تر پوسته رو مي شكن و مهمتر اينه كه غذاي تخم مرغي و تخم خرفه واسه ماده بزاريد هم واسه اينكه تخم ها رو نخوره هم واسه اين كه واسه جوجه آماده داشته باشه))) همه ميگن 3 روز اول ولي به نظر من هفته اول فقط تخم مرغ و تخم خرفه واسه جوجه ها كافيه از هفته دوم غير از تخم مرغ و تخم خرفه مي تونين سيب و هويج و.... به قناري بدين در تمام 35 روزي كه جوجه ها قپ ميگيرن 2 روز يك بار تو ظرف آب 5 قطره مولتي ويتامين بريزيد.
چون اين مطالب كمتر گفته ميشه و تو بيشتر سايتها يك مطلب روتين قديمي كپي شده اين مطلب را با زبان عاميانهو با امتحان روي قناري هاي خودم گذاشتم اميدوارم مفيد باشه

در رابطه با جوجه كشي در لون دوم به بعد هم به لينك زير مراجعه كنيد

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

موفق و پيروز باشيد

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۰۴:۰۴ ب.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۴، ۱۲:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: esfahan-canary ، katbi ، پارسا ایرانی ، amin_dahasi ، ali-bigham ، cruel ، amin ، jooni ، H.Hooshyar ، hesam-63 ، soren_kiana ، Animal Planet ، mih62 ، rahimi218 ، amir_e ، bmehdi ، mosmamosh ، phoenix ، iranianpigeon ، مجید رحیمی ، majid5633 ، hossein.a.88 ، parsa ، alisantoory ، مهرداد رویانی ، a.salar ، sasy111 ، lejaja ، pore ، سید امیر ، nazmi ، hamed.k ، tanbur7 ، majid*h ، Arjon ، عمادذر ، mtorfi ، mojtabammm ، SmileMoON ، احسان.. ، ADAMBALASY ، reza1369 ، قناری رضا ، ayhn ، 10reza10 ، shayan_ch ، darkoob ، saeednikzad ، dr.ghermezii ، ababil55 ، پدربزرگ ، ehsantaghavi2007 ، کمیار ، reza5648 ، ariaprint ، zizo ، hamed2020 ، seiedreza_paret ، morteza1985 ، sajjad99 ، amir bagheri ، mtabriz ، سیدطاها اصفیاء ، ayapir ، اسدی ، KiNG.1 ، termeh ، payam19 ، mycanary ، sadr ، علی کلاهی ، jiber ، طهرانی ، mehran222 ، رحمانی ، shahrooz_30 ، cia5141 ، مسعود میرزالو ، shahinskai ، محمدامين كاوسی ، hidrane ، khoram22 ، محمد مرادی ، hamid@line ، gholizadeh ، miladianoo ، uosef ، kanon1 ، mostafa hesaraki ، محمد پرتوی ، soheil22 ، مهدی یزدانی ، saman2000 ، ali_021 ، محمد تقی کریمی ، doctor ، mojixtak ، meisam_th1980 ، mohammad hosein Zakeri ، محمد یاوری ، AArash ، aventa ، Rasool Namdar ، amir hosin Tavangar ، Reza Khosravi
صفحه 48 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 9
9 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #471
RE: مراحل و زمان جفتگيري قناري
البته اینم بگم سری اول که می خواستم جفت کنم قرص قرص مخوند روی نی واسه مادم مستی می کرد الانم روشو اون ور می کنه مخونه فک کنم قهر کردن با هم خیلی باحاله
۱۳۹۲/۰۸/۲۵، ۰۹:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #472
حتما شرایط صحیح وکامل رو واسشون فراهم نکردید
از مطالب سایت استفاده کنید تا اطلاعتتون بالا بره وموفق بشید
امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۲/۰۸/۲۵، ۰۹:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 82
33 سپاس گرفته‌شده در 11 ارسال
ارسال: #473
با سلام و خسته نباشید خدمت همه اساتید و بروبچه های انجمن
من 3تا قناری نر که هر کدوم تو قفس جدا و 3تا ماده که تو یه قفس در کنار هم بودن داشتم و خوب تغذیه کردمشون بعد از گذشت حدودا 3ماه با آمادگی کامل 4تاشون 2تا از نرها رو با 2تا از ماده ها (همه تازه بالغ شدن و تجربه اول جفت شدنشونه) جفت کردم اما بعد از 2هفته هیچکدوم علامت جفتگیری و گرد کردن چال ندارن و یه جفتم(طلایی نرباسفیدماده)کنار هم به راحتی وبدون مشکل که انگار همجنسن میگذرونن و یه جفت دیگم(پرتقالی نرباابلغ ماده)روزی 5-4 بار تانرم میخواد پشت بگیره ماده نمیذاره و سخت دعواشون میشه و رو هوا میزنن به هم و بعد میخورن به میله های قفس ومیفتن کف قفس اما 2دقیقه بعد به هم نوک وغذا میدن و انگار هیچ اتفاقی نیفتاده،حالا میخواستم از اساتید و دوستان بپرسم الان صلاحه جفتهاشونو با هم عوض کنم یا اگه نه تا کی باید منتظر بمونم و بعد جابجا کنم؟فوری میشه تعویض کردشون یعنی در جا یکدومشونو با اون یکی جابجا کنم یا نه باید مدتی تنها باشن،چه مدت؟
۱۳۹۲/۰۸/۲۶، ۰۹:۲۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #474
سلام
اول موضوع نشانه هاي ماده آماده را بخوانيد.در قسمت مقالات به صورت خلاصه هم وجود داره.اگر از آماده بودن ماده ونر مطمئن هستيد تا يك هفته ديگر هم بگذاريد كنارهم باشن. اگر آماده بودن وتخم نگذاشتن جداشون كنيد وبعداز يك هفته دوباره جفتشون كنيد.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۸/۲۶، ۱۰:۰۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mostafa hesaraki ، attaghi
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #475
ممنون از پاسخ و راهنماییتون،چون اولین باره که پرنده دارم و هیچی بلد نبودم الان حدود 1ماهه هر روز حدود 10 ساعت تو نت میچرخم و اطلاعات کسب میکنم و حتی کلیه مطالب مربوط به قناری تو این انجمن رو که اکثرا موضوعاتی است که برای خیلی جلوتر از ایناست مثل بزرگ کردن جوجه ها و ... خوندم ولی موردی درباره ویا شبیه به اینکه من داشتم و در پایان مینویسم ندیدم:
تو 2ماهی که نرهام هرکدوم تو قفس تکی و ماده هام هر 3تا با هم بودن 2تا از ماده ها (سفیدباابلق) صبح تا شب به هم نوک میدادن و غذا ردوبدل میکردن (حتی یکی از دوستام به مسخره گفت اینا همجنس بازن)و حتی ابلقم با ماده سوم (آهویی گنجشکی چندساله)روزی چند دفعه سر ماده سفیده (واسه غذا یا آبتنی)غیرتی میشد وبدجوری همدیگرو میزدن وبا هم دعوا میکردن جوری جیغ میزدن که انگار گربه دیدن وچون مطلبی ندیدم خواستم بگم شاید بخاطر اون جریان هیچکدوم از جفتام (سفیدباطلایی)و(ابلق باپرتقالی)جفت نشدن و اگه مطلبی مشابه ویا راهکاری هست برای مطالعه و انجام آن راهنماییم کنید،با تشکر از وقتی که میگذارید.

۱۳۹۲/۰۸/۲۶، ۱۰:۳۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #476
سلام
شما بايد اول از نر وماده بودنشون مطمئن باشي.اون ابلق را كه نوك ميده تك كنيد شايد اصلا نر باشه. به هر حال اگر پس نر وماده بالا اومده آماده هستن در غير اينصورت آماده نيستن. راهكار هم همون كه خدمتتون گفتم. ماده را با با هفته اي دوبار تخم مرغ به مقدار كم ومولتي ويتامين وپودر بادام آماده كنيد.آب تني يك هفته اي حداقل دو بار.نر ها وماده ها را جدا كنيد جوري كه همديگر را نبينند. نر ها هم با بادام ومولتي ويتامين وآب تني مست ماده گير ميشن.

امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۸/۲۶، ۱۰:۴۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #477
اوکی،پس من تا هفته دیگه صبر میکنم اگه نتیجه نداد به فرمایش شما جدا و تقویتشون میکنم اما باید بگم از نطر نر و مادگی سر در نمیارم ولی از باغ پرندگان اتوبان آزادگان که میگن حرفه این به اسم ماده خریدم و حتی ماه قبل به فروشندش زنگیدم و جریانو گفتم اما اصرار داشت چون هم خودش و هم پدرش پس قناریمو دیدن حتما مادست،وچ.ن نمیخونه راه دیگه ای هم واسه دونستن نر و مادگیش نداره،فقط یه چیز دیگه:من هر روز ساعت 12 براشون تا وان میذارم فوری همشون میرن آبتنی این ایرادی داره یا ممکنه بخاطر مشکلی باشه که هر روز فوری میرن تو آب یا نه؟
۱۳۹۲/۰۸/۲۶، ۱۱:۳۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد تقی کریمی
مدیر بازنشسته

کارشناسی
ارسال: #478
سلام
ابتنی هرروز نیاز نیست
حالا ک هوا سرد شده هفته ی یکبار یا نهایتا دوبار
ولی تو فصل گرما یک روز درمیان ابتنی داده بشه
موفق باشید
امضای محمدامين كاوسی
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۲/۰۸/۲۶، ۱۱:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #479
سلام
توي بخش مقالات قناري عكس پس نر وماده آماده گذاشتم برو حتما ببين. آب تني هر روز زياده. اون ابلق را براي امتحان حتما براي يك روز تك كن ببين چي ميشه.

امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۸/۲۶، ۱۱:۵۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

کارشناسی
ارسال: #480
سلام
جوجه قناری دوروزه ک جداش کردم
روز اول یخورده کم چیز میخورد وبیشتر تو خودش بود وکم تحرک!!
اما امروز خیلی بهتر شده هرچی براش میذارم میخورم ودیگه فک کنم بیخیال والدینش شد
البته امروز گذاشتمش اتاق دیگه وفقط صدا والدینشو میشنوه فک کنم نبینتشون بهتر باشه
گفتم ک نتیجه کار رو عرض کنم خدمت دوستان
ممنون از تمام دوستانی که راهنمایی کردن ومخصوصا استاد بخشی
سپاس
امضای محمدامين كاوسی
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۲/۰۸/۲۶، ۰۱:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان