زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۰، ۰۱:۱۲ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مراحل و زمان جفتگيري قناري

کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #1
مراحل و زمان جفتگيري قناري
با سلام
با اجازه اساتيد اين مطلب واسه كسايي كه دفعه اول مي خوان جوجه قناري بگيرن.
مهمترين مسئله اينه اگه قناري خودتون ندارين واسه خريد سعي كنيد نر جنگ(جوان) بگريد ولي ماده كار كرده باشه بهتره.
روزهاي اول بهتره ماده نر رو نبينه فقط صداشو بشنوه به ماده غذاي تخم مرغي و دونه تقويتي بدين تا كاملا آماده شه به نر كمتر تخم مرغ بدين و مهمترين نكته اينه واسه تقويت نطفه نر چند تا بادام با يك مقدار خيلي كم نبات بكوبونين(براي 4 بادام يك بند انگشت نبات) و به اندازه انگشت دونه به نر بدين توي آب قناريها 5 قطره مولتي ويتامين بريزيد و 24 ساعت بعد عوض كنيد .
3 روز كه گذشت زير ماده را نگاه كنيد اگه شكل كوزه شده بود قفس قناريها رو كنار هم بزاريد طوري كه دونه خوري 2 تا قفس كنار هم باشن حدودا بعد از 2 روز ماده و نر از بين ميله ها به هم دون مي دن حالا ميتونين قناري ها رو جفت بدين اما خيلي مهمه كه قناري ماده به قفس نر هدايت بشه تا نر تسلط داشته باشه سعي كنيد غروب جفت بندازيد كه دعواي اوليه بين قناري كم باشه. چال قناري رو بعد از 1 روز بزاريد بايد بدونيد
حداقل 3 روز بعد از جفت دادن بايد تخم گذاري انجام شه وگرنه تخم ها بدون نطفه مي شن.تمام دونه هاي تقويتي و تخم مرغ رو ازتخم سوم حذف كنيد وگرنه ماده چربي مياره و نر هم ممكن مست بشه و روي ماده تو لونه جفتو بزنه.
نكته مهم روز 7 تخم ها به آرامي زير قفس قناري و كاور را تميز كنيد و يك كم به قناري تخم مرغ بدين خيلي كم
از همه مهتر كه كسي بهش توجه نميكن (((
روز 13 تخم هاست در اين روز به آرامي ظرف آبتني در قفس قرار دهيد چون آبتني ماده باعث مي شه پوسته تخم ها نازك بشه و رطوبت بگيرن البته مي شه تو اتاق هم كمي آب به مدت يك ساعت جوشوند در صورت كافي بودن رطوبت محيط جوجه راحت تر پوسته رو مي شكن و مهمتر اينه كه غذاي تخم مرغي و تخم خرفه واسه ماده بزاريد هم واسه اينكه تخم ها رو نخوره هم واسه اين كه واسه جوجه آماده داشته باشه))) همه ميگن 3 روز اول ولي به نظر من هفته اول فقط تخم مرغ و تخم خرفه واسه جوجه ها كافيه از هفته دوم غير از تخم مرغ و تخم خرفه مي تونين سيب و هويج و.... به قناري بدين در تمام 35 روزي كه جوجه ها قپ ميگيرن 2 روز يك بار تو ظرف آب 5 قطره مولتي ويتامين بريزيد.
چون اين مطالب كمتر گفته ميشه و تو بيشتر سايتها يك مطلب روتين قديمي كپي شده اين مطلب را با زبان عاميانهو با امتحان روي قناري هاي خودم گذاشتم اميدوارم مفيد باشه

در رابطه با جوجه كشي در لون دوم به بعد هم به لينك زير مراجعه كنيد

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

موفق و پيروز باشيد

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۰۴:۰۴ ب.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۴، ۱۲:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: esfahan-canary ، katbi ، پارسا ایرانی ، amin_dahasi ، ali-bigham ، cruel ، amin ، jooni ، H.Hooshyar ، hesam-63 ، soren_kiana ، Animal Planet ، mih62 ، rahimi218 ، amir_e ، bmehdi ، mosmamosh ، phoenix ، iranianpigeon ، مجید رحیمی ، majid5633 ، hossein.a.88 ، parsa ، alisantoory ، مهرداد رویانی ، a.salar ، sasy111 ، lejaja ، pore ، سید امیر ، nazmi ، hamed.k ، tanbur7 ، majid*h ، Arjon ، عمادذر ، mtorfi ، mojtabammm ، SmileMoON ، احسان.. ، ADAMBALASY ، reza1369 ، قناری رضا ، ayhn ، 10reza10 ، shayan_ch ، darkoob ، saeednikzad ، dr.ghermezii ، ababil55 ، پدربزرگ ، ehsantaghavi2007 ، کمیار ، reza5648 ، ariaprint ، zizo ، hamed2020 ، seiedreza_paret ، morteza1985 ، sajjad99 ، amir bagheri ، mtabriz ، سیدطاها اصفیاء ، ayapir ، اسدی ، KiNG.1 ، termeh ، payam19 ، mycanary ، sadr ، علی کلاهی ، jiber ، طهرانی ، mehran222 ، رحمانی ، shahrooz_30 ، cia5141 ، مسعود میرزالو ، shahinskai ، محمدامين كاوسی ، hidrane ، khoram22 ، محمد مرادی ، hamid@line ، gholizadeh ، miladianoo ، uosef ، kanon1 ، mostafa hesaraki ، محمد پرتوی ، soheil22 ، مهدی یزدانی ، saman2000 ، ali_021 ، محمد تقی کریمی ، doctor ، mojixtak ، meisam_th1980 ، mohammad hosein Zakeri ، محمد یاوری ، AArash ، aventa ، Rasool Namdar ، amir hosin Tavangar ، Reza Khosravi
صفحه 52 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 23
563 سپاس گرفته‌شده در 164 ارسال
ارسال: #511
RE: مراحل و زمان جفتگيري قناري
دوست خوبم پرنده هاتو ببر پیش یه پرنده فروش یا تکثیر کننده تا ازجنسیت پرنده هات با دیدن پسشون مطمعنت کنه
۱۳۹۲/۱۰/۱۴، ۰۲:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

phd
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 26
6 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #512
سلام
امروز اونی که فکر میکردم نره.از شدت مستی تو قفسش تخم گذاشته پس مطمئن شدن مادس:-)
رفتم یه نر پرتغالی گرفتم یکم قیمتش مناسب بود تازه از لک داره بیرون میاد به نظرتون چکار کنم برا اوضاع پیش اومده چقدر طول میکشه از لک دربیاد پراش داره درمیاد برا آمادگی سریع پرتغالی چکار کنم
نکنه ماده از مستی بیرون بیاد.
کلا میشه راهنمایی کنید ممنون میشم

الان دو روزه آوردم امروز با با ماده صدا به صدا داد و دو سه سری آواز خوند
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۱۰/۱۷، ۰۵:۵۷ ب.ظ، توسط jafarpour87.)
۱۳۹۲/۱۰/۱۷، ۰۵:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد تقی کریمی
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 23
563 سپاس گرفته‌شده در 164 ارسال
ارسال: #513
جناب جعفر پور ارزان ترین وبهترین راه برای تکمیل تولک پرنده جدید شما که مبارکتون باشه دادن ویتامنت به مد دوروز متوالیه بنده با این صورت نتیجه محسوسی گرفتم واما به ماده فعلا فقط کتون خوب واب بده ولا غیر وبراش لونه بذار تا بقیه تخمهای هرز توی شکمشو بذاره وروشون تا زمانی که نره مست بشه بخوابه تاتخمدانش اسیب نبینه وسیکل تخم گذاریش طی بشه حدود 10تا12روز کافیه
۱۳۹۲/۱۰/۱۷، ۰۷:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

phd
ارسال: #514
سلام
من بازم مزاحم انجمن شدم سوالی داشتم دوباره
من تمام مراحل رو انجام دادم به طوری که قناری نر به طور میانگین هر2/3دقیقه یه10ثانیه
قشنگ میخونه با ماده جفت انداختم بعد4روز هیچ خبری از جفت شدنشون نبود شبا به فاصله یک متری هم میخوابن;-)
امروز دوباره نرو جدا کردم تا دوباره بهتر مست شه به نظرتون کاره خوبیه!?نکنه جفت شدن من نمیدونم
چون الان که جدا کردم خوب به هم جواب میدن و نره میخونه !??
من الان دقیقا چکار کنم یه راهنمایی میخوام ممنون میشم

فقط چندتا نکته ام بگم مادم یه11روز پیش3تا تخم هرز گذاشته بود
و نرم با وجود اینکه خوب میخونه پسش خوب متورم نیست.
منم خودم فکر میکنم اصلا متورم نیست
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۱۰/۲۹، ۰۴:۳۸ ب.ظ، توسط jafarpour87.)
۱۳۹۲/۱۰/۲۹، ۰۴:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد تقی کریمی
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #515
سلام
اگر نر زياد وبا حرارت مي خونه وماده هم قبلا تخم هرز گذاشته پس هر دو آماده هستن بگذاريدشون كنار هم وبهشون زمان بديد تا جفت بشن. 3هفته براي تخم گذاشتن صبر كن اگر نشد از هم جداشون كنيد. هميشه اينطور نيست كه شما جفت گيري را ببينيد زياد پيش اومده كه من قناريم سه لون پشت سر هم جوجه داده حتي يك بار هم جفت گيريشون را نديدم.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۱۰/۳۰، ۰۷:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

phd
ارسال: #516
روز 4ام که میخواستم جداشون کنم بهم غذا میدادن با صدای ریز و نازی!ممکن داشتن جفت میشدن جداشون کردم امروز دوباره کنار هم انداختم یک هفته دیگه ببینم چی میشه
۱۳۹۲/۱۱/۰۱، ۱۱:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کارشناسی
سپاس‌ها: 27
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #517
ببخشید یه سوال داشتم
من لونه رو امروز درست کردم و داخل قفس گذاشتم ولی اصلا به اون توجهی نکردن جفتم
چکار کنم نکنه تولک رفتن
راهنماییم کنید
ممنون
۱۳۹۲/۱۱/۰۲، ۰۹:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #518
سلام شما از کحا فکر کردید که تولکن مگر پر ریختن؟
شما زیاد بهشون سرک نکش بزار به حال خودشون باشن 
در مورد توجهشون به لونه بستگی به امادگی ماده و جفت خوردنشون اگر ماده اماده باشه و در مرحله انتظار برای تخم باشه حتما به سراق لون میره و شروع به گرد کردن میکنه در غیر این صورت مدتی رو باید صبر کنید و شما برای تشویق ماده میتونین مقداری پنبه لحاف رو لای میل بزارید و مقداری هم دستمال کاغذی رو به اندازی نیم سانت در 5 سانت ببرید و بریزید کف قفس
۱۳۹۲/۱۱/۰۲، ۱۰:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soheil22 ، attaghi ، محمدمهدی ، rezaArko
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #519
اگر ایورمکتین زدی که دیگه مشکلی پیش نمیاد فقط یه مقدار براش پنبه لای میل بزار تا با اونا مشغول شه و تحریک ودیگه  کاربه کارشون نداشته 
۱۳۹۲/۱۱/۰۲، ۱۰:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا ، soheil22 ، attaghi
*
کاربر انجمن

کارشناسی
سپاس‌ها: 27
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #520