زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۰۹:۲۵ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مشكل جفت نشدن قناري ها

**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #1
مشكل جفت نشدن قناري ها
الان حدود 8 روز که این قناریها رو جفت انداختم زمانی که جدا بودند  نشونه های مستی رو داشتند .
قناری نر جوجه پارسال ، یکسره آواز می خوند و بی قراری می کرد ، ماده هم (جوجه ولی پارسال رو تخم یک ماده خوابیده) اکثر اوقات جواب می داد و به دیواره های قفس می پرند.

یک قفس رو تمیزکردم و بالای دیوار پذیرایی نصب کردم و قناری ها رو فرستادم تو قفس جدید .

ولی از همون لحظه که منتقل شدند قناری نر دیگه آواز نمی خونه ( سایلنت ) و فقط ریزه خوانی می کنه و فقط زمانیکه کنارشون میرم جیک جیک میکنن .
بعبارتی قناری نر ماده ترسه ..  یعنی وقتی ماده تو قفس هست آواز نمی خونه و مستی نمیکنه !

طبق تجربیات قبلی ماده می بایست الان دیگه تخم گذاشته باشه ... ! ولی خبری نیست با اینکه چال هم از دیروز گذاشتم زیاد اشتیاق به لانه سازی نشون نمی ده و قفط با پنبه دان ها بازی می کنند ! مشکل کجاست نمی دونم ؟! ...

دمای هوا این هفته بالا پایین شده ، چون چند روزی سرد شد دوباره گرم و سرد ... ولی بخاری رو بسته به هوا کم و زیاد می کردم با این اوضاع نیاز هست که جداشون کنم و دوباره ... ؟
عکس هم گذاشتم به نظر شما جوجه ها چه رنگی می شن ؟! نر ابلغ زرد ماده سبز ...
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۱/۰۴، ۰۳:۳۶ ق.ظ، توسط omidlord.)
۱۳۸۹/۱۰/۲۴، ۱۰:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
صفحه 29 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #281
RE: با وجود مستی قناری نر و آماده بودن قناری ماده اما جفت نمیشن چرا؟
سلام
آقا جواد حرف شما كاملا منطقيه.چندتا مبحث راجع به جفت كردن توي اين سايت وجود داره وحتي خلاصه وچكيده هم تهيه شده توي همه اين مباحث تاكيد شده پرنده براي جفت زدن بايد كاملا مست و آماده باشه وپر خيس توي بدنش نباشه تا همه تخم ها نطفه بگيرن.
بعضي از دوستان عجله دارن و علي رغم اينكه مستقيم به خودشون هم گفته باز فردا وروز هاي ديگر ميگن حالا چكار كنيم با اينكه قبلا جواب خودشونو گرفتن.
اما راجع به بقيه نظرات شما . بعضي از تجربيات هست كه ممكنه براي يك نفر پيش بياد واستثنا هست اما توصيه من هم اينه كه هميشه از روش تاييد شده بايد استفاده كرد. من قناري نر دارم و داشتم كه با وجود صد در صد آمادگي وحتي جفت خوردن از ماده فرار مي كرد.يه نر دارم بعد از 3لون جوجه دادن هنوز با ماده دعوا دارن واز ماده فرار مي كنه. نر آماده داشتم ويه ماده ناآماده چون جا نداشتم ماده را كردم توي قفس نر اصلا وابدا دعوا نداشتن بعداز يك ماه هم ماده تخم كرد وجوجه داد. نر دارم در حين پر ريزي (اطلاع نداشتم پر ريزي كرده) جفتش كردم از 5تا تخم 3تاش نطفه دار شد.
استثنا وجود داره ولي باز هم تاكيد مي كنم كه قناري ها را تا زمان مستي كامل جوري كه نر از سر صبح تا شب بخونه وماده پر به نوك بگيره نبايد جفت زد چون احتمال موفقيت را كم مي كنه.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۹/۱۱، ۰۹:۵۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 6
24 سپاس گرفته‌شده در 9 ارسال
ارسال: #282
سلام اقای بخشی عزیز من همواره استثنا ها رو رد نمیکنم دقیقا برای خودم هم این اتفاقات افتاده نمونش پارسال یکی از دوستان جوجه پرتقالی رو اواخر دهه دوم فروردین با اسرار به سالن من اورد تا از پرندهها م دهن بگیره منم چون در اون مقطع پرنده های مورد نظرم رو جفت کرده بودم وفضا اصلا نداشتم اونرو موقتا انداختم کنار یه نر ابلغ سرخ چون این نره خیلی پر رو بود ودر هر شرایطی دهن میزد تقریبا ده روز بعد یه روز بعد نماز صبح که رفتم برا جوجه ها غذای نرم بذارم تا برق رو روشن کردم بلا فاصله شاهد جفت گیری بودم و مادهه |(که به عنوان نر فروخته بودنش|)بعد از بیست روز یه روز در میان سه تخم گذاشت  یکی جوجه شد وحدودا بیست روزه بود که به علت کمبود کلسیم وضعف نروماده پاهاش کج شد واز اقل افتاد وبعد دو روز مرد ولی این جفت که حالا پس از یک ماه کاملا بهشون رسیده بودم وصد در صد اماده شده بودند سری بعد پنج جوجه صحیح وسالم بالا اوردن این رو عرض کردم که دوستان بدونن همیشه در هر کاری استثنا وجود داره ولی یادمون باشه که ما در اینجا کار اموزشی میکنیم وهمواره باید از اصول پیروی کنیم درعین حال استثناها رو هم در نظر بگیریم .در مورد فرار پرنده نر یا ماده از جفتش هم دقیقا همین طور من ماده ای داشتم که اول کار همش از نر فراری بود وپرنده نر به زور ازش تاتی میگرفت ولی همین پرنده ماده با وجود علایم مستی سری اول سه تخم خاکی بسیار ریز  گذاشت منم گذاشتم چهارده روز کامل رو اونا بخوابه بعد در این فاصله حسابی بهش رسیدم در دو لونه بعدی نه جوجه بالا اورد بطوری که سری سوم جوجهاش پنجم مرداد بالا اومدن در حالی که دما در طول روز بالای 30درجه بود.پس عزیزان در پرنده بازی دو اصل(وشاید بیشتر )وجود دارد 1:صبر وحوصله وپشتکار 2:پیروی از اصول اگر هر کدام از اینهارو در نظر نگیرین حتما حاصل کارتون جز شکست ودل سردی وسر خوردگی نیست .ممنونم

۱۳۹۳/۰۹/۱۲، ۰۱:۰۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، هیوا ، meisam_th1980 ، MR.rezvani
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 47
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #283
با سلام.دوستان بزرگوار:   قناری نر وماده من کامل آماده بودند.جفت کردم و ماده بعد از یکی دو هفته سه تخم  درشت توسی رنگ گذاشت.ولی همون طور که خودم حدس میزدم تخمها نطفه نداشت .. 14 روز گذاشتم ماده روی تخمها خوابید.الان یک هفته گذشته است.چند روز لانه را درآوردم و دوباره گذاشتم. ماده  لانه جدید راگود کرده .اما مشکل اینجاست که دفعه قبل «خیلی کم » یک الی دو بار جفتگیری کردند(من در این مدت از صبح زود تا آخر شب زیر نظر داشتمشون)...الان نرم مست تر از دفعه قبل به نظر میرسد.بیشتر میخواند و پسش بزرگتر شده است.روی لانه مینشیند و با ماده درگیر میشود.حتی اجازه نمیدهد ماده نزدیک لانه شود.دفعه قبل ماده نر را میزد الان برعکس شده و نر ماده را میزند.احساس میکنم عصبانیست.هر چند  به هم غذا میدهند..لطفا راهنمایی بفرمایید :چه کاری میتوانم انجام دهم که این بار تخمها نطفه دار باشند.و چرا جفتگیری نمیکنند؟میترسم ماده دوباره تخم کند.و زحمات من وخودش بر باد رود.تغذیه هر دو خوب است.چربی ندارند.از نظر بهداشت هم عالی رسیدگی مبکنم.هر دو بار اول جفت شدنشان است.با تشکر
۱۳۹۳/۱۱/۱۰، ۰۵:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بخش سهره

لیسانس
اعتبار: 92
سپاس‌ها: 3515
2706 سپاس گرفته‌شده در 544 ارسال
ارسال: #284
سلام:
کاری به کارشون نداشته باش و حساس نشو.ممکنه شما جفتگیریشون رو ندیده باشی .باتوصیفهای شما نرمسته وماده هم قبلاًتخم گذاشته پس مشکلی نیست.فقط منتظرباش.
۱۳۹۳/۱۱/۱۰، ۰۶:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
علی حقیقی منش‬‎

سپاس‌ها:
سپاس گرفته‌شده در ارسال
ارسال: #285
جفت میشن یا نه
سلام به همه دوستان من یک.قناری دارم که میدونم امادس خیلی وقته دارمش.و خیلی دوست دارم ازش جوجه بگیرم.چون علاقه زیادی
به این قناری دارم رفتم براش ماده خریدم دایم برام ماده خرید گفت اماده امادی
چند روزی گذاشتمدهم.رو نبینن و بعد قفس ها رو کنار هم گذاشتم اونا فقط میرفتم پاین
و نگاه هم میکردن.و.با جیک.جیک ریز با هم حرف میزدن ولی ندیدم نرم بخونه قبلا میخوند خوبم.میخوند
بعد مدتی دیدم میچسبن و بال بال و جیغ میزنن انداختمشون با هم شروع به دعوا کردن  روز بعد کم تر شد ک
کپه با پنبه صنعتی گذاشتم میرفتن عمه پنبه رو.میریختن و منم رفتم کپه رو کامل دراوردم و دیروز سر خوابیدن چنان دعوای کردن دلم نیومد
اومدم.جدا کنم.دیدم ماده از دستم فرار کرد بعد هودش اومد رو قفس نر وایساد دیدم
اینجور کرد دلم نیومد دوباره جدا کنم و درو باز کردم ماده خودش رفت تو قفس.لطفا کمک کنید بنظرتون جون ت میشن
من خیلی دوست دارم از این قناریم جوجه بگیرم
الانم رفتم پنبه تخم خریدم.و کپه.رو درست کردم ولی داخل قفس نیست دارم مولتی ویتامین.میدم الان کم دعوا میکنن
۱۳۹۳/۱۱/۱۴، ۰۴:۰۶ ب.ظ
نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #286
RE: به نظر شما قناری های من کی جفت میشن
سلام
اگر هر دو آماده باشن جفت ميشن.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۱۱/۱۵، ۰۹:۱۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shahabbatista
علی حقیقی منش‬‎

سپاس‌ها:
سپاس گرفته‌شده در ارسال
ارسال: #287
RE: به نظر شما قناری های من کی جفت میشن
امروز کپه رو گذاشتم ماده هی میاد اینور هی میره اونور کپه رو نگاه میکنه یک نوک میزنه . نر میاد میره توش و هی نوک میزنه ولی فکر نکنم جفت شدن. 
امروز کپه گذاشتم نر میاد اینور اونور هی  جیک و نکی میزنه .وایساد رو کپه و هی روش نوكزد ولی  نرو ماده با هم خوب نیستن نرم هم سالم سالم بود ولی چند وقته جفت زدم همش ناراحته و باد میده مطمنم سرما هم نخورده اتاقش گرمه.ماده از وقت قرار دادن کپه بی قراری میکنه.
به تازگی که قناری هام رو.جفت.زدم نرم قبل جفت دادن سرحال بود و.میخوند.و مطمنم سرما نخورده اصلا چون محیطش دماش خوبه
الان کز.و پف میده ماده هم اینجور بود تا کپه رو گذاشتم دیونه شده هی میره و میاد و میگه جیک نرم هم رفت رو کپه دو سه بار نوک زد
من عاشق این نرم و حتما میخوام نسلش بمونه و اگه چیزی.بهش
بشه حال ماده رو میگیرم Emo_im_pokerface
نر خیلی مستی هم اطرافشنونه و جون جا ندارم نمیشه جداش کنمم
۱۳۹۳/۱۱/۱۵، ۰۹:۱۶ ق.ظ
نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #288
RE: برا نر نگرانم
پس از قرارگیری نروماده معمولا از اون شور ونشاط قبل خبری نیست و پرنده ها اروم تر میشن و این تا حدی طبیعیه.
۱۳۹۳/۱۱/۱۵، ۰۹:۴۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
علی حقیقی منش‬‎

سپاس‌ها:
سپاس گرفته‌شده در ارسال
ارسال: #289
RE: برا نر نگرانم
(۱۳۹۳/۱۱/۱۵، ۰۹:۴۱ ق.ظ)shahabbatista نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پس از قرارگیری نروماده معمولا از اون شور ونشاط قبل خبری نیست و پرنده ها اروم تر میشن و این تا حدی طبیعیه.

به طرز چشم گیری کز میکنه و پف میده ماده یک نرخیلی مست هم اطراف ماده هست ماده هی میگه جیک.و.میره طرف اون نر و من دلم میخواد از این نر جوجه بگیرم 

(۱۳۹۳/۱۱/۱۵، ۱۲:۴۲ ب.ظ)shahabbatista نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یه خواهشی که دارم از ایجاد تاپیک های مختلف دست بردارید ومطالب سایت رو مطالعه کنید.
کمترهم در کارشون سرکبکشید ودخالت کنید اگه اماده باشن خ دشونجفت میشن.مگر اینکه نرتون بیمار شده باشه.
فضله رو چک کنید اگه طبیعی باشه پس مشکلی نیست.
برای پرنده بتزی صبرصبرصبر مهم ترین چیزه.
صبورباشید.
۱۳۹۳/۱۱/۱۵، ۰۹:۴۵ ق.ظ
نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #290
RE: با وجود مستی نر و ماده اما قناری های جفت گیری نمیکنند
سلام
ماده وقتي تخم تو شكمش باشه كز مي كنه. لطفا املاي كلمات وجمله بندي را درست تايپ كنيد تا معلوم بشه چي مي خوايد بگيد.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۱۱/۱۶، ۰۹:۳۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: karaz

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان