زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۸، ۱۲:۵۲ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مشکلی مثل تیک عصبی

*
کاربر انجمن

کارشناس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 0
6 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #1
مشکلی مثل تیک عصبی
درود بر دوستان و اساتید عزیز
من یه مشکلی با یکی از قناری های جدیدم دارم که شبیهش رو با سرچ موضوعات پیدا نکردم . خواهش میکنم کمکم کنید .

مشکل قناری من که فکر کنم یکمم قاطی داره به این شرحه که شب موقعی که خوابه سرشو عادی توی پرهاش میذاره و پای چپش رو همین طور داخل پرهاش قرار میده اما هر 40 تا 50 ثانیه یک بار خیلی سریع و محکم پاشو باز میکنه . انگار که داره میفته و سعی میکنه خودشو نگه داره اما کلا تعادل داره و افتادنی در کار نیست . این حرکته اینقدر سریعه که صدای برخورد پاش با نی کاملا شنیده میشه و بعضی وقتا میپره از خواب  البته سقوط از روی نی هم نداره . تقریبا مثله تیکهای عصبی ماهیچه ای که بعضی آدمها دارند . از طرفی خیلی سریع هم دل میزنه ممنون میشم کمکم کنین .
چند تا توضیح واسه رسیدن به جواب :
این قناری چند روزه دارمش - از لحاظ شپش و کنه بررسیش کردم - قفسشم آلودگی نداره - روزا تحرک کمتری نسبت به بقیه داره اما خوابم نیست - تغذیش خیلی فرقی نمیکنه با بقیه  - تو مدفوعش چیز غیر عادی ندیدم  - پرهاش پف نداره  - بهم ریختگی غیر معمولم نداره - پرریزم نداره البته - حالت کز کردن گوشه قفسم نداره - موقع دل زدن دهنش باز نیست - سرعت دل زدنش شب و روز فرق نمیکنه -
عذر خواهم طولانی شد .
۱۳۹۳/۰۷/۰۸، ۱۲:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کارشناس
ارسال: #2
RE: مشکلی مثل تیک عصبی
هیچکدوم از دوستان نتونستن کمک کنن ؟؟؟!!!
۱۳۹۳/۰۷/۰۹، ۰۳:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #3
احمد جان سلام.
تخصصی تو این زمینه ندارم و تجربه ای هم همینطور.چون دیدم جوابی داده نشده میگم.
در بین انسان ها هم نارسایی ها و معلولیت ها و تیک های عصبی به قول خود شما دیده میشه که منشا اونها ارث هست و ژنتیک و خیلی ها غیر قابل درمان.
مشکل شمارو بسیار کم دیدم و فکر میکنم این دلیل باشه که دوستان هم جوابی ندادن چون تجربه ای نداشتن.
من به شما توصیه میکنم قناریتون رو به دامپزشک نشون بدید و لطف کنید همینجا نتیجه را بازخور کنید که دوستان استفاده کنند.
۱۳۹۳/۰۷/۰۹، ۰۷:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 1255
103 سپاس گرفته‌شده در 26 ارسال
ارسال: #4
سلام دوست عزیز این مشکل عصبی که شما فرمودید بیشتر شبیه به بیماریه بنام مارک که بیشتر در طیور دیده میشه.که سن درگیری این بیماری بین یک تا شش ماه تخمین زده میشود.از علائم بالینی این بیماری فلج برخی از علائم عصبی از جمله تیک گردن و عصب سیاتیک در ساق پا رخ میدهد.بازم برای اطلاع بیشتربه این سایت یه سری بزنhttp://www.damdaroo.com
۱۳۹۳/۰۷/۰۹، ۰۷:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #5
سلام
قناري شما بيمار نيست فقط شرطي شده.در جايي كه بزرگ شده استرس زياد داشته. مكان نگهداريش بايد آرام باشه.از مولتي ويتامين ب كمپلكس يا مولتي ويتاميني كه انواع ويتامين ب را داشته بهش بده. اگر به سن بلوغ رسيده جفتش كن.شب بهش سر نزن .حيوانات با هوش هستن وحضور افراد را درك مي كنن. بذار خواب عميق داشته باشه.حتما از ضد شپشك هم استفاده كن.
اينكه ديروز جواب ندادم خواستم دوستان جواب بدن .
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۷/۱۰، ۰۸:۴۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 43
184 سپاس گرفته‌شده در 65 ارسال
ارسال: #6
استفاده از داروی ضد استرس میتونه خوب باشه .

با غروب آفتاب هم یه پارچه روی قفس قناری بندازید تا طلوع آفتاب با سیکل طبیعی روز و شب ، تا خواب پرنده راحت تر باشه .
۱۳۹۳/۰۷/۱۰، ۱۲:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، هیوا ، meisam_th1980
*
کاربر انجمن

کارشناس
ارسال: #7
ضمن سپاس از دوستانی که محبت فرمودند چند تا توضیح با توجه به جوابها بدم
در مورد پاسخ اول : من اتفاقی یه دامپزشک رو جایی دیدم ولی نشد قناری رو نشونش بدم و با توجه به کل توضیحاتی که بهش دادم اونم همین فرمایش شما رو داد که بعضی حیونها یه سری عیوب اینطوری دارند که میتونه جنبه وراثت داشته باشه
در مورد پاسخ دوم : با توجه مطالعه همین آدرسی که فرمودید و چند آدرس دیگه فکر نکنم مارک باشه . البته اینو با توجه به علائم بالینی مارک چه در فرم عصبی و چه در فرم احشایی ا از جمله فلج پاها یا بالها ،تغییر وضعیت چشم ، ترشحات و ... عرض میکنم .
در مورد پاسخ سوم و چهارم که از خدا میخوام فقط همین حالت باشه چند تا سوال داشتم
1- اینکه فرمودین اگه به سن بلوغ رسیده جفتش کن یعنی شرایط آمدگی رو داشته باشه یا نه آمدگی مهم نیست و فقط شرایط سنی رو در نظر بگیرم . چون با وجود نزدیکی به ماده آماده هیچ تمایلی نشون نمیده
2- عرض کردم از بابت شپشک چک کردمش با این وجود شما بازم احتمال شپشک رو میدین ؟
3-  جدا کردنش از حیوانهای دیگه میتونه مفید باشه ؟
4- اسم داروی ضد استرس چیه ؟
5- در مورد دل زدنش هم کنار این وضعیت اگه کسی نظری داره ممنون میشم تجربش در اختیار منم بذاره

بازم ممنون
۱۳۹۳/۰۷/۱۱، ۰۱:۰۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: meisam_th1980
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 399
300 سپاس گرفته‌شده در 114 ارسال
ارسال: #8
سلام.

در مورد سؤال اول و سوم به نظر من اگه به ماده تمایلی نداره واسه یکی دو ماه از بقیه جداش کن تا مطمئن بشی این حالتش واگیردار نیست. بعد اگه تو این مدت سالم و سرحال بود دوباره بر گردون پیش بقیه.
در مورد سؤال چهارم فکر میکنم تا زمانی که مطمئن نشدید مشکلش چی هست از هیچ گونه دارویی استفاده نکنید. در مورد ما آدم ها هم همینطوره. من فکر نمی کنم هیچ آدمی اگه دچار همچین وضعیتی مثل این قناری بشه سر از خود بره داروی ضد استرس بخوره.
در مورد شپشک و دل زدنش هم دوستانی که تجربه دارن حتما پاسخ شما رو میدن.
۱۳۹۳/۰۷/۱۱، ۰۸:۳۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا ، meisam_th1980
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #9
سلام
داروي آيوكتين علاوه بر شپشك ،كنه ومايت راهم دفع مي كنه واستفاده از اون شرايط خاصي نداره.در مورد ب كمپلكس هم كه گفتم براي تقويت اعصاب بسيار كارايي داره. حتما بايد نشانه هاي آمادگي را داشته باشه تا جفت بشه.مهمتر از همه خواب راحت در مكان خلوت هست.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۷/۱۲، ۰۹:۰۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #10
(۱۳۹۳/۰۷/۰۸، ۱۲:۴۳ ب.ظ)ahmad1717 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود بر دوستان و اساتید عزیز
من یه مشکلی با یکی از قناری های جدیدم دارم که شبیهش رو با سرچ موضوعات پیدا نکردم . خواهش میکنم کمکم کنید .

مشکل قناری من که فکر کنم یکمم قاطی داره به این شرحه که شب موقعی که خوابه سرشو عادی توی پرهاش میذاره و پای چپش رو همین طور داخل پرهاش قرار میده اما هر 40 تا 50 ثانیه یک بار خیلی سریع و محکم پاشو باز میکنه . انگار که داره میفته و سعی میکنه خودشو نگه داره اما کلا تعادل داره و افتادنی در کار نیست . این حرکته اینقدر سریعه که صدای برخورد پاش با نی کاملا شنیده میشه و بعضی وقتا میپره از خواب  البته سقوط از روی نی هم نداره . تقریبا مثله تیکهای عصبی ماهیچه ای که بعضی آدمها دارند . از طرفی خیلی سریع هم دل میزنه ممنون میشم کمکم کنین .
چند تا توضیح واسه رسیدن به جواب :
این قناری چند روزه دارمش - از لحاظ شپش و کنه بررسیش کردم - قفسشم آلودگی نداره - روزا تحرک کمتری نسبت به بقیه داره اما خوابم نیست - تغذیش خیلی فرقی نمیکنه با بقیه  - تو مدفوعش چیز غیر عادی ندیدم  - پرهاش پف نداره  - بهم ریختگی غیر معمولم نداره - پرریزم نداره البته - حالت کز کردن گوشه قفسم نداره - موقع دل زدن دهنش باز نیست - سرعت دل زدنش شب و روز فرق نمیکنه -
عذر خواهم طولانی شد .
علاوه بر مواردی که دوستای عزیزم فرمودند و میتونه عامل این مشکل باشه
قبل از هر چیز باید به سوتغذیه و کم خونی شدید شک کنید به دلیل تنفس سریع در عین نداشتن بیماری.کم خونی توی پرنده های قفسی به وفور دیده میشه ولی نه شدید.مخصوصا اگر بی حال و کسلی داره و رنگ پاهاش رنگ پریدست.
فرمودید تمایلی به ماده نداره میتونه از ضعف جسمی ناشی از کم خونی یا هر نوع سوتغذیه باشه که ریشه در رفتار صاحب قبلی داره.

حتما حتما حنما *مولتی ویتامین* کامل در اختیارش بذارید و یک قطره شربت آهن روی هویج رنده شده مخلوط کنید بخوره.اگر نبود یک تکه قرص آهن توی نصف استکان آب حل کنید یکی دو قطره مصرف بشه مواظب باشید اهن زیاد برای پرنده شدیدا کشندست هر چند کم خونی هم کشندست.

بهد چند روز اگر مشکل برطرف نشد میشه موارد دیگه رو بررسی کرد.
مواردی مثل بعضی بیماری عفونی - مشکلات ارٍثی -کشنه ماندن چند روزه دست صاحب قبلی و آسیب به اعصاب قبل از مرگ که دوباره تغذیه شده و زنده مانده - آسیب فیزیکی مثلا بر اثر سقوط قفس و موارد دیگر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۷/۱۲، ۱۱:۴۶ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۳/۰۷/۱۲، ۱۱:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا ، محمدمهدی ، محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان