زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۰۹:۵۹ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مشکل خیلی عجیب سهره قناری

**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #1
مشکل خیلی عجیب سهره قناری
با سلام خدمت دوستان عزیز میخواستم نظر تون رو بدونم سهره قناری من بخاطر داشتن انگل از داروی آیورمکتین ایرانی یه نوبت پشته گردنه حیوان استفاده کردم برای بار دوم امروز خواستم استفاده کنم که با موضوع عجیبی مواجه شدم دقیقا همون جای که فطره رو ریختم یه چاک بزرگ خورده مثل زخم دهن باز تمام داخلا بدن حیون معلوم هست ولی نه خون میاد وکامل از نظر ظاهری در سلامت هست عکس رو هم گذاشتم حتما منتظره تجربیات شما هستم اگه کسی با این موضوع برخورد کرده حتما جواب بده بخاطر پرنده
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

۱۳۹۱/۰۸/۱۸، ۰۱:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 435
1988 سپاس گرفته‌شده در 432 ارسال
ارسال: #2
RE: مشکل خیلی عجیب سهره قناری
باسلام بجناب دهن باز عزیز

دوست من خیلی ناراحت شدم . بفرمایید آیا زمان استفاده از قطره از آکبند بودنش اطمینان داشتین و یا از تاریخ مصرفش ؟
چون بعید بنظر میاد یک قطره کوچیک چنین کاری با پرنده کرده باشه . من بار ها ازین قطره برای پرنده هام مصرف کردم و با هیچ
ساید افکتی مواجه نشدم . در هر صورت اگر خودتون قادر به معالجش هستید که یاعلی وگرنه حتما از دامپزشک کمک بگیرید .

موفق باشین .
۱۳۹۱/۰۸/۱۸، ۰۴:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: پارسا ایرانی ، محمد جلالی
**
پژوهشگر انجمن

.....
ارسال: #3
سلام هنوز یه چهار ماهی وقت داره از نظر تاریخ قبل از این که قطره رو بریزم هیچ مشکلی نداشت بقول پوریان شاید حساسیت داشته باشه هر دارویی دلیل نمیشه به همه پرنده ای بسازد این یه نتیجه دردناک هست که بارها تجربه کردم تو ضمینه های مختلف .که از داروهای استاندارد خارجی ومخصوصه پرنده های کوچک باید استفاده بشه تو صد مورد یکی اینجوری میشه واون یه مورد بخشش نا پذیره به هر حال سره حال هست کاملا عادی حتی آواز هم میخونه پیش دامپزشک بردم دهنش باز موند یه محلول شستشو داد که روی زخم بمالم بعد گفت باید بخیه بشه رو راست بیخیال شدم چون هیچ دلیل قانع کننده ای نداشت .از دوستان کسه دیگه ای نیست نظر بده .یه فیلم هم میزارم ازش
۱۳۹۱/۰۸/۲۰، ۱۱:۳۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Navid_IT ، سیدطاها اصفیاء
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 435
1988 سپاس گرفته‌شده در 432 ارسال
ارسال: #4
سلام دوست عزیز

واقعا بفرمایش شما این یه قضیه نادره که برای پرنده تون اتفاق افتاده چون من در یک روز برای 18 جفت قناری ازین قطره بکار بردم وهیچ مشکلی پیش نیومد . در هر صورت اطمینان دارم که شما با دلسوزی که براش میکنید حتما معالجه خواهد شد .

موفق باشین .
۱۳۹۱/۰۸/۲۰، ۰۲:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد جلالی
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 353
554 سپاس گرفته‌شده در 151 ارسال
ارسال: #5
سلام خوبید
:basa (166):
واقعا حالم گرفته شد - شما هم مثل من بد شانس هستید

ببین من این روش رو امتحان نکردم ولی به نظرم جواب بده برو دارو خونه پودر استریل زخم بگیر هر چند ساعت یک بار بریز رو زخمه {اشکال نداره لک بخوره چون لک بخوره و خوب بشه بهتر ه تا اینکه میکروب بره تو زخمه و بمیره } یا اینکه پماد ویتامین آ چشمی بخر بمال رو زخمه انشا الله که خوب می شه

ببخشید که نظر دادم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۸/۲۰، ۰۵:۴۵ ب.ظ، توسط moh3nshirazboy.)
۱۳۹۱/۰۸/۲۰، ۰۵:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 353
554 سپاس گرفته‌شده در 151 ارسال
ارسال: #6
دوست عزیز اگه امانش هست میشه بگید سهره قناری شما الان در چه حال هست؟

خوب شد یا نه؟

یه جورایی کنجکاوم ببینم چی شد؟
۱۳۹۱/۰۸/۲۲، ۰۷:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 1429
624 سپاس گرفته‌شده در 105 ارسال
ارسال: #7
(۱۳۹۱/۰۸/۱۸، ۰۱:۵۳ ب.ظ)dahan baz نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان عزیز میخواستم نظر تون رو بدونم سهره قناری من بخاطر داشتن انگل از داروی آیورمکتین ایرانی یه نوبت پشته گردنه حیوان استفاده کردم برای بار دوم امروز خواستم استفاده کنم که با موضوع عجیبی مواجه شدم دقیقا همون جای که فطره رو ریختم یه چاک بزرگ خورده مثل زخم دهن باز تمام داخلا بدن حیون معلوم هست ولی نه خون میاد وکامل از نظر ظاهری در سلامت هست عکس رو هم گذاشتم حتما منتظره تجربیات شما هستم اگه کسی با این موضوع برخورد کرده حتما جواب بده بخاطر پرنده

دوست عزیز جناب دهن باز

مشکل شما ربطی به ایور مکتین نداره شما نباید به صورت قطره پشت گردنی استففاده میکردین من 2 واحد با سرنگ ازش میکشم و با یه آب پاش اب مخلوط میکنم و تمام پرنده ها رو با هاش خیس میکنم هر 3 ماه یک بار و از داروی خارجی هم خیلی بهتره

ریختن قطره پشت گردن میتونه کچلی و زخم و عدم تعادل پرنده رو همراه داشته باشه

(۱۳۹۱/۰۸/۲۰، ۰۵:۴۱ ب.ظ)moh3nshirazboy نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خوبید
:basa (166):
واقعا حالم گرفته شد - شما هم مثل من بد شانس هستید

ببین من این روش رو امتحان نکردم ولی به نظرم جواب بده برو دارو خونه پودر استریل زخم بگیر هر چند ساعت یک بار بریز رو زخمه {اشکال نداره لک بخوره چون لک بخوره و خوب بشه بهتر ه تا اینکه میکروب بره تو زخمه و بمیره } یا اینکه پماد ویتامین آ چشمی بخر بمال رو زخمه انشا الله که خوب می شه

ببخشید که نظر دادم

محسن جان من با جرات میتونم بهت بگم شانس ربطی به اشتباهات ما در پرنده بازی نداره

و در مورد ویتامین آ من واقعا فکر نمیکنم کمکی بکنه
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۸/۲۳، ۱۲:۰۲ ق.ظ، توسط پارسا ایرانی.)
۱۳۹۱/۰۸/۲۲، ۱۱:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: moh3nshirazboy ، محمد جلالی
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #8
سلام.پارسای عزیز این دارو از طریق پوست جذب میشه و نحوه صحیحش هم همون ریختن پشت گردن هست.شاید روش شما هم درست باشه.ولی من معتقدم مشکل سهره قناری بخاطر مصرف این دارو نیست.تشکر
۱۳۹۱/۰۸/۲۳، ۱۱:۱۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

.....
ارسال: #9
با عرض سلام وخسته نباشید بالاخره یه دکتر پیدا کردم که مخصوص قناری هست دوستانی که مشکلی براشون پیش آمد حتما با ایشان تماس بگیرن (((آقای دکتر جابری متخصص وجراح دام وطیور ومحقق درباره بیماریهای قناری 09361949821_09125841223 مطب ایشان تو مارلیک کرج هست واقعا کار بلد هستند .بگذریم بعد از مشاوره با ایشان درباره پرنده مذکور علت حساسیت دارویی هست گفت شاید 100 پرنده استفاده کنه یا ده سال شما استفاده کنی اتفاقی نیفته ولی همونجور که درباره انسان هم صدق میکنه به طور مثال بعضی ها پنسیلین نمیسازه بهشون دلیل از دارو نیست مشکل از یدن جان داره .تنها دارویی که گفت میتونی تو این شرایط اتفاده کنم گلیسیرین یده هست هم ضد عفونی میکنه هم با عث جوش جوردن زخم میشه و تاکید کردن که حتما این دارو بهترینه ولی باید مخصوص قناری باشه اون تزریقی ها به مشکل این چنینی شایع هست .ممنون از دوستانی که وقت گذاشتن و نظر دادن حتما خبره بهتر شدن وبدتر شدنش رو هم میگم.
۱۳۹۱/۰۸/۲۴، ۰۸:۲۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 1429
624 سپاس گرفته‌شده در 105 ارسال
ارسال: #10
(۱۳۹۱/۰۸/۲۴، ۰۸:۲۶ ق.ظ)dahan baz نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با عرض سلام وخسته نباشید بالاخره یه دکتر پیدا کردم که مخصوص قناری هست دوستانی که مشکلی براشون پیش آمد حتما با ایشان تماس بگیرن (((آقای دکتر جابری متخصص وجراح دام وطیور ومحقق درباره بیماریهای قناری 09361949821_09125841223 مطب ایشان تو مارلیک کرج هست واقعا کار بلد هستند .بگذریم بعد از مشاوره با ایشان درباره پرنده مذکور علت حساسیت دارویی هست گفت شاید 100 پرنده استفاده کنه یا ده سال شما استفاده کنی اتفاقی نیفته ولی همونجور که درباره انسان هم صدق میکنه به طور مثال بعضی ها پنسیلین نمیسازه بهشون دلیل از دارو نیست مشکل از یدن جان داره .تنها دارویی که گفت میتونی تو این شرایط اتفاده کنم گلیسیرین یده هست هم ضد عفونی میکنه هم با عث جوش جوردن زخم میشه و تاکید کردن که حتما این دارو بهترینه ولی باید مخصوص قناری باشه اون تزریقی ها به مشکل این چنینی شایع هست .ممنون از دوستانی که وقت گذاشتن و نظر دادن حتما خبره بهتر شدن وبدتر شدنش رو هم میگم.

سلام بر دوست عزیز جناب دهن باز

اول باید عرض کنم که امیدوارم که در چند روز گذشته باعث رنجش شما و اساتید دیگر انجمن نشده باشم و اگر جسارتی کردم چیزی غیر از دلسوزی دوستانه نبوده

باید عرض کنم که بنده هم ازعوارض دارو ها و نبود تخصص دامپزشک متخصص پرنده بسیار ضربه خوردم چند وقت پیش 4 تا از بهترین پرنده هام رو که در اثر استفاده از توتال تابرنیل که مکمل معروفی هستش دچار ورم روده شده بودن پیش یه دامپزشک (گاوپزشک) بردم که بهم یه دارو داد که بعدا فهمیدم میتروندازول بوده بردم باور بفرمایید 3 تا از پرنده ها بعد از 4 روز و آخری هم بعد از یه هفته مرد در صورتی که من داشتم با داروی اریترومایسین و تتراساکلین (که از مواد تشکیل دهنده لیتوسرین هستن) درمانشون میکردم

و همچنین مشکل شما سال گذشته برای بنده اتفاق افتاد بنده یه قناری سبز یه سر داشتم که شپش میزد من اشتباها به جای 1 قطره 2 قطره ایورمکتین ریختم پشت گردن پرنده که تا چند روز مشکل تعادل داشت و پر پشت گردن و سرش ریخت و کلا کچل شدو پوست گردنش کلا قرمز و خشک شده بود در مشاوره ای که با پرورش دهنده های باتجربه و یه دامپزشک خوب داشتم به به بنده گفتند چون این دارو بسیار قوی هستش میتونید 2 واحد با سرنگ بکشید و داخل یه آب پاش بریزید و به پرنده ها اسپری کنید من از اون موقع تا حالا که از این روش استفاده کردم مشکلی نداشتم

بنده اگر حرفی هم زدم منظورم این بود که بدون داشتن دلیل محکم و قانع کننده چیزی رو بد یا خوب نکنیم

باز هم اگر بی ادبی کردم از شما و تمام اساتید خوب انجمن عذر مخوام
۱۳۹۱/۰۸/۲۴، ۱۰:۲۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان