زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۲۵، ۰۲:۳۲ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نشانه های قناری ماده آماده و چگونگی آماده کردن آن برای جفتگیری

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 33
84 سپاس گرفته‌شده در 33 ارسال
ارسال: #1
نشانه های قناری ماده آماده و چگونگی آماده کردن آن برای جفتگیری
با سلام
من یک ماده دارم که آماده است ولی نسبتا تو لک هست آیا اینو جفت بندازم یا نه یکی راهنمایی کنه
با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۲۴، ۰۳:۳۳ ب.ظ، توسط محمد تقی کریمی.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۲، ۰۳:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 81 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 36
22 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #801
RE: نشانه های قناری ماده آماده و چگونگی آماده کردن آن برای جفتگیری
(۱۳۹۰/۰۱/۱۲، ۰۳:۲۹ ب.ظ)پژواک نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
من یک ماده دارم که آماده است ولی نسبتا تو لک هست آیا اینو جفت بندازم یا نه یکی راهنمایی کنه
با تشکر
با سلام
جفت نندازید بهتره اینطور نیست که اگه بندازید اتفاق بدی میوفته نه فقط یه کم دیر تر جفت میخورن اگه در دوتا قفس کنار هم نگرشون دارید تا جفتشون کاملا اماده بشن بهتره Emo_im_heart
۱۳۹۳/۰۹/۰۷، ۰۷:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

نمیگم
اعتبار: -1
سپاس‌ها: 12
60 سپاس گرفته‌شده در 31 ارسال
ارسال: #802
برای سوال اخر کاملا اشتباهه خیلی

شما نباید تمام قناری های نر بخون رو توی یک قفس بندازید گردن همدیگرو میشکنن

ماده ها اشکال نداره برای اینکه اماده شن پیش هم باشن ولی نر نه
۱۳۹۳/۰۹/۰۷، ۰۷:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Shayan Hoseini
*
کاربر انجمن

نمیگم
اعتبار: -1
سپاس‌ها: 12
60 سپاس گرفته‌شده در 31 ارسال
ارسال: #803
برای پژواک هم باید عرض کنم که

ماده تولک اماده هست ولی جفت خوبی نمیخوره فوقش تخم بزاره 3 تا بیشترش نمیزاره پس صبر کن تا کامل از لک دربیاد
۱۳۹۳/۰۹/۰۷، ۰۷:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 22
25 سپاس گرفته‌شده در 12 ارسال
ارسال: #804
سلام به همه دوستان 
من جوجه قناری که گرفته بودم ماده از کار در اومد رفتم از یکی دوستان یه نر خریدم که گفت  تازه دهن امده ولی وقتی اوردمش خونه یه چند روزی شد که شروع کرد به خوندن و همش به میله های قفس خودش که سمت قفس ماده بود می چسبید  و می خوند منم بعد چند روز ماده رو اوردم به قفس نر براشونمم لونه گذاشتم الان نره اروم شده اصلا نمی خونه  ماده هم پنبه های لونه رو همش میریزه بهم  با هم دعوا هم می کنن ایا جفت می شن امیدوار باشم یا نه 
۱۳۹۳/۰۹/۰۸، ۰۵:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ارسال: #805
(۱۳۹۳/۰۹/۰۸، ۰۵:۵۳ ب.ظ)ahoura نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه دوستان 
من جوجه قناری که گرفته بودم ماده از کار در اومد رفتم از یکی دوستان یه نر خریدم که گفت  تازه دهن امده ولی وقتی اوردمش خونه یه چند روزی شد که شروع کرد به خوندن و همش به میله های قفس خودش که سمت قفس ماده بود می چسبید  و می خوند منم بعد چند روز ماده رو اوردم به قفس نر براشونمم لونه گذاشتم الان نره اروم شده اصلا نمی خونه  ماده هم پنبه های لونه رو همش میریزه بهم  با هم دعوا هم می کنن ایا جفت می شن امیدوار باشم یا نه 

با سلام قناری ها رو باید تا بالغ شدن کامل صبر کنید و بعد هم باید یه مدتی رو تا مست شدن و اماده شدن طی کنه اگه جفتشون به بلوغ رسیدن و مستن اون وقت باید قفس هارو یکی کنید 
کلا این مدل قناری هاست تا یه مدت نسبت به زوج جدید رفتار مرموز نشون میدن اما بعد به هم عادت میکنن و دوباره فعالیت هاشون شروع میشه
ماده هم به صورت پیوسته داره لونه رو اماده میکنه یه کم صبر داشته باشین بالاخره لونه رو کامل میکنه

دعوا که مطمئنم دعوا نبوده چون دعوا های قناری ها تو بیشتر اوقات پس از چند ساعت یکی از قناری ها با سر و یا چشم کور شده میمیره 
پس میتونین امیدوار باشید که اینا رابطه ی زناشویی بوده و در واقع یه جور سرگرمیه براشون، اما مراقب باشید اگه دیدین نرتون واقعا و به شدت داره ماده رو نوک میزنه قبلا از اینکه برای قناری عزیزتون اتفاقی بیوفته از هم جداشون کنید.

ببخشید یه کم لحنم عامیانه بود 
باز عزیزان میان یه جواب کامل تر بهتون میدن
۱۳۹۳/۰۹/۰۸، ۰۷:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 22
25 سپاس گرفته‌شده در 12 ارسال
ارسال: #806
سلام ممنون نه دعواشون شديد نيست با هم دون ميخورن شبا هم کنار هم مي خوابن من تمام پنبه هارو گذاشتم تو لونه ولي ماده همه رو پخش کرده وسط قفس خودش لونه سازي ميکنه يا بايد جمشون کنم
۱۳۹۳/۰۹/۰۸، ۰۷:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ارسال: #807
نه اصلا دست به لونه نزنید اگه میخواید چیزی هم به قفس اضاف کنید یه جای تاریک چراغ هارو خاموش کنید یه ذره مثلا پنبه دونه ای چیزی به چال اضاف کنید که نفهمه(البته باهوشه میفهمه )ولی خب منظور این که سریع نرید لونه رو در بیارید و ویرایشش کنید قناری خودش درست میکنه، تو قفس هم پوشال ،برگ کاج (خشک شده باشه از اینا که پای درخت ریخته)و کاغذ (روزنامه نه سرب داره)بزارید تو قفس خودش درست میکنه میزاره تو لونه 
موفق باشید
۱۳۹۳/۰۹/۰۸، ۰۷:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: jorahim
*
کاربر انجمن

محصل
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 102
136 سپاس گرفته‌شده در 64 ارسال
ارسال: #808
(۱۳۹۳/۰۹/۰۷، ۰۷:۱۹ ب.ظ)Shayan Hoseini نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۳/۰۹/۰۶، ۰۶:۳۵ ب.ظ)علی قشنگ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
1-سه تا جوجه ماده امسال دارم حدود7ماه دارن باصدای نرها فقط ازاین طرف به اون طرف قفس پر میزنن و روزنامه هم میکنن ولی ندیدم که یکجا جمع کنن یا با پنبه دانه م نخهای که در اختیارشون گذاشتم بازی کنن و جمع اوری کنن ایا چون جوونن بلد نیستن اینکارارو یا باید هنوز منتظر بمونم ببینم کی شروع به لونه سازی میکنن.2-جوجه های نر امسالم هم قرص میخونن ولی وقتی قفس ماده رو کنارشون میچسبونم دیگه نمیخونن یعنی هنوز اماده جفت گیری نشدن یا ایناهم چون جووونن هنوز بلد نیستن چکار کنن و 3-سوال اخرسه تا جوجه قناری ماده دارم که با مادرشان میشن چهارتا قناری ماده و چهارتا قناری نر دارم که با قناری پدر میشن پنج تا قناری نر که همه قورص بخون هستن/میخواستم همه رو در قفس جوجه پرون بندازم تا خودشون همدیگر رو پیدا کنن آیا اینکارم درسته یا همین که هر کدوم رو سوا کردم و دارم کم کم آمادشون میکنم درستتره؟من کلا کم سوال میکنم ولی همه رو جمع کردم یکجا پرسیدم ببخشید زیاد پرسیدم ممنون میشم راهنمایم کنید

برادر من چون دیدم معطلی گفتم جواب بدم حالا استادان میان یه جواب جامع بهت میدن

1-به نظرم امکانش کمه که بلد نباشن نه که امکان نداره ها، داره اما خیلی کم چون حیوون ها از روی اموزش و تقلید و اینا یاد نمیگیرن این کار ها از روی قریضیس (املاش درسته ؟)  Emo_im_smirk

2-بازم جوابت میشه همون قبلی باید احتمال بیشتر رو بزاری روی نا بالغ بودنشون شما یه سال دیگه صبر کن سال دیگه پاییز جفت کن مطمئنم جوجه اژدها ار تخمشون میاد بیرون(منظور این که جوجه های خوبی بهت میده) Emo_im_winking

3- عزیز منظورتو از "خودشون همدیگرو پیدا کنن" نفهمیدم اگه منظورت جفت خوردنشونه که این امکان اصن وحود نداره Emo_im_surprised
اگر هم منظورت چیز دیگه بود که من نفهمیدم جواب سوالتم اینه که نحوه اماده کردن کم کم برای هر کسی متفاوته اما به نظرم همون طور کم کم پیش بری بهتره 

در اخر هم برادر شما 400 تا سوال هم داشتی بپرس فدای سرت به همش جواب داده میشه 

سلام اگه جوجه ها باهم خواهر وبرادر باشند یافامیل نبایدبا هم جفت کرد
۱۳۹۳/۰۹/۰۸، ۰۸:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #809
(۱۳۹۳/۰۹/۰۶، ۰۶:۳۵ ب.ظ)علی قشنگ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
1-سه تا جوجه ماده امسال دارم حدود7ماه دارن باصدای نرها فقط ازاین طرف به اون طرف قفس پر میزنن و روزنامه هم میکنن ولی ندیدم که یکجا جمع کنن یا با پنبه دانه م نخهای که در اختیارشون گذاشتم بازی کنن و جمع اوری کنن ایا چون جوونن بلد نیستن اینکارارو یا باید هنوز منتظر بمونم ببینم کی شروع به لونه سازی میکنن.2-جوجه های نر امسالم هم قرص میخونن ولی وقتی قفس ماده رو کنارشون میچسبونم دیگه نمیخونن یعنی هنوز اماده جفت گیری نشدن یا ایناهم چون جووونن هنوز بلد نیستن چکار کنن و 3-سوال اخرسه تا جوجه قناری ماده دارم که با مادرشان میشن چهارتا قناری ماده و چهارتا قناری نر دارم که با قناری پدر میشن پنج تا قناری نر که همه قورص بخون هستن/میخواستم همه رو در قفس جوجه پرون بندازم تا خودشون همدیگر رو پیدا کنن آیا اینکارم درسته یا همین که هر کدوم رو سوا کردم و دارم کم کم آمادشون میکنم درستتره؟من کلا کم سوال میکنم ولی همه رو جمع کردم یکجا پرسیدم ببخشید زیاد پرسیدم ممنون میشم راهنمایم کنید
سلام
براي ماده ها صبر كنيد تا وقتي كه ببينيد پر به نوك مي گيرن يا كاغذ را يك جا جمع مي كنن.
اين طبيعي كه با نزديك شدن به ماده آواز نخونه.
توي جوجه پران به صورت گروهي روش مناسبي نيست.
قناري خوهر وبرادر با هم جفت نكنيد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۹/۰۹، ۰۸:۳۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا ، shahabbatista ، MR.rezvani ، meisam_th1980 ، jorahim
*
کاربر انجمن

گارشناسی
سپاس‌ها: 11
7 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #810
با عرض سلام خدمت اساتید عزیز.من ی جفتجوجه قناری خریدم ک نره الان 10ماهه هست و خوب و محکم میخونه(پسشبیرون زده)به موازاتش ماده 9ماهه هم جیغ میزنه و میچسبه به قفس(اما پسش اونجوری ک تو نت هست بیرون نزده).از گشنیز و جعفری هفت تخم-تخم مرغ مولتی ویتامینشاهدانه و بادام تغذیشون میکنم(هفته ای دو بار).هفته ای یک بار حمام و نظافت قفس رو انجام میدم.امروز وقتی قفس نر رو تمیز میکردم حدود 25تا پر تو کاور قفس بود اما بازم محکم میخونه.احساس میکنم یکمی کم غذا شده.در ضمن تابستون آنچنان تو لک نرفت حتی وقتی رفته بود ریزه خونی میکرد.لطفا راهنمایی فرمایید.با تشکر
۱۳۹۳/۰۹/۱۴، ۱۲:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نشانه های جفتگیری نر و ماده Nariman 395 164,569 ۱۳۹۷/۰۵/۲۹، ۱۱:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی
  نشانه های قناری نر آماده و چگونگی آماده کردن آن برای جفتگیری mahdi_alavi 484 56,492 ۱۳۹۶/۱۰/۲۳، ۱۰:۱۸ ق.ظ
  چجوری قناری هارو برای جوجه کشی آماده کنیم hamid@line 27 86,115 ۱۳۹۵/۱۲/۳۰، ۰۸:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: m.56
  سوال درباره رابطه اندازه قفس با آماده شدن قناری ha_med 39 16,767 ۱۳۹۳/۰۸/۲۴، ۰۹:۲۱ ق.ظ

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان