زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۲۵، ۰۱:۳۶ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نشانه های قناری ماده آماده و چگونگی آماده کردن آن برای جفتگیری

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 33
84 سپاس گرفته‌شده در 33 ارسال
ارسال: #1
نشانه های قناری ماده آماده و چگونگی آماده کردن آن برای جفتگیری
با سلام
من یک ماده دارم که آماده است ولی نسبتا تو لک هست آیا اینو جفت بندازم یا نه یکی راهنمایی کنه
با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۲۴، ۰۳:۳۳ ب.ظ، توسط محمد تقی کریمی.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۲، ۰۳:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 84 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیر بخش سهره

لیسانس
اعتبار: 92
سپاس‌ها: 3515
2706 سپاس گرفته‌شده در 544 ارسال
ارسال: #831
RE: نشانه های قناری ماده آماده و چگونگی آماده کردن آن برای جفتگیری
(۱۳۹۳/۰۹/۲۴، ۰۸:۲۵ ب.ظ)dj kaka نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود
وقتی تخم ها را عوض کردم و آخرین تخم اصلی را گذاشتم  3 روز روی تخم ها خوابید (دست بهشون نزدم )تا دیدم که دیگه نمیخوابه . حالا باید جداشون کنم ؟ باید چه کار کنم ؟
سلام:

لونه،قفس وقناریهارو از نظر شپشک بررسی کنید.
۱۳۹۳/۰۹/۲۴، ۱۱:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدامين كاوسی ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 8
7 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #832
سلام یه قناری ماده خردیم برا جفتگیری پس خوبی هم داره ولی بعد متوجه شدم که طفلی لاله ایا میتونه جفت بخوره با توجه به اینکه نمیتونه با صداش نر رو تحریک کنه؟و متقابلا کر هم هست یعنی نمیتونه صدای نر رو بشنوه و مست بشه فقط همینجوری نگاه میکنه
سوال بعدی اگر هم جفت بخوره ممکنه جوجه هایش هم کرولال بشن؟
۱۳۹۳/۱۰/۰۳، ۰۵:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shahabbatista
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #833
سلام
بعيده كه كر باشه.اگر كر هم باشه كار خيلي سخت ميشه.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۱۰/۰۴، ۱۰:۱۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 8
7 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #834
داداش توی انسانها که اینجوریه یعنی کسی که لال هست چون صدایی نمیشنوه که حرف زدن یاد بگیره لال میمونه پس کر و لالی باهم مکملا نمیدونم توی حیوانها هم همینجوری هست یا نه ولی اصولا باید اینجوری باشه"سوال من اینه که من یکهفته هست دارم روش کار میکنم و با یه نر مست قفس به قفسش کردم نر براش مستی میکنه ولی ماده هیچ واکنشی نشون نمیده میخوام بعد یکهفته اماده سازی جفتشون کنم از علامتهای که داره کم و بیش جنبجوش میکنه" گاهی به قفس میچسبه"از غذاهای تخم مرغ و ویتامینه و میوه جات خیلی خوب استفاده میکنه"پس خوبی هم داره/حتی براش لونه گذاشتم و پنبه دانه که شاید تحریک بشه ولی هیچ عکس العملی نشون نمیده/توکل به خدا میخوام جفتشون کنم تا شاید در کنار نرمست برای جفگیری کامل بشه/اگرجفت بخوره ممکنه کر ولالیش رو به جوجه ها انتقال بده یا نه یا چند درصد "ممکنه راهنمایی بیشتر کنید*
۱۳۹۳/۱۰/۰۴، ۱۰:۴۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 14
سپاس‌ها: 283
684 سپاس گرفته‌شده در 226 ارسال
ارسال: #835
سلام دوستان
یکی از معایب این موضوع و بحث  اولین ارسالش هست که سوال کاملا غیر منطقی است. قناری که تخت نکرده به هیچ وجه اماده نیست . درسته که ارسال برای خیلی وقت پیشه ولی چون اولین ارساله همش دیده میشه و تکرار میشه و این موضوع غلط رو القا میکنه . قناری تو لک  که کامل  تخت نکرده در واقع اماده نیست و جفت اندازیش باعث جنگ و دعوا و اذیت شدن نر وماده میشه.. اقای کریمی و بخشی در صورتی که صلاح میدونید این ارسال رو از اولین ارسال این موضوع  به ارسالهای بعد جابجا کنید.
۱۳۹۳/۱۰/۰۴، ۱۲:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 14
سپاس‌ها: 283
684 سپاس گرفته‌شده در 226 ارسال
ارسال: #836
(۱۳۹۳/۱۰/۰۴، ۱۰:۴۰ ق.ظ)علی قشنگ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
داداش توی انسانها که اینجوریه یعنی کسی که لال هست چون صدایی نمیشنوه که حرف زدن یاد بگیره لال میمونه پس کر و لالی باهم مکملا نمیدونم توی حیوانها هم همینجوری هست یا نه ولی اصولا باید اینجوری باشه"سوال من اینه که من یکهفته هست دارم روش کار میکنم و با یه نر مست قفس به قفسش کردم نر براش مستی میکنه ولی ماده هیچ واکنشی نشون نمیده میخوام بعد یکهفته اماده سازی جفتشون کنم از علامتهای که داره کم و بیش جنبجوش میکنه" گاهی به قفس میچسبه"از غذاهای تخم مرغ و ویتامینه و میوه جات خیلی خوب استفاده میکنه"پس خوبی هم داره/حتی براش لونه گذاشتم و پنبه دانه که شاید تحریک بشه ولی هیچ عکس العملی نشون نمیده/توکل به خدا میخوام جفتشون کنم تا شاید در کنار نرمست برای جفگیری کامل بشه/اگرجفت بخوره ممکنه کر ولالیش رو به جوجه ها انتقال بده یا نه یا چند درصد "ممکنه راهنمایی بیشتر کنید*
دوست عزیز سلام
به نظرم اگه ماده کامل اماده باشه امکان داره جفت بخوره چون قناریها در هنگام جفت گیری علاوه بر صدا حرکاتی هم انجام میدن که برای  جفتش معنی داره و لی با صبر و حوصله جفت بزن که ماده خیلی اماده بشه و سریع تاتی بده چون ممکنه اگه تاتی دیر بشه نر ماده را اذیت بکنه . امکان انتقال هم بسته به وراثت داره و ممکنه منتقل بشه ولی احتمال اینکه منتقل نشه بیشتره
۱۳۹۳/۱۰/۰۴، ۱۲:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ارشد
سپاس‌ها: 142
63 سپاس گرفته‌شده در 43 ارسال
ارسال: #837
درود بر شما
یه جفت دارم که قناری ماده سه تا تخم گذاشت و یک هفته قشنگ روشون خوابید ولی از دیروز 5 دقیقه روی تخم ها میخوابید و دو سه دقیقه میومد بیرون و با قناری نر دعوا میکرد و دوباره روی تخم ها میرفت و بعد از 5 یا 10 دقیقه دوباره عمل را تکرار میکرد . قنار نر را جدا کردم و در فاصله ای نزدیک قفس قناری ماده که همدیگر را ببینند گذاشتم ولی این بار قناری ماده بعد از مدت کوتاهی که روی تخم میخوابه بلند میشه و سمت پرنده نر پرواز میکنهه و دوباره بعد از 10 دقیقه خوابیدن حدود 2 یا 3 دقیقه بیرون میاد و تکرار میکنه . غذا هم فقط کتان براشون گذاشتنم .و تو این یه هفته غیر کتان چیزی براش نزاشتم . تخم کاهو امروز براش گذاشتم ولی تاثیری نداشت . چکار کنم ؟
۱۳۹۳/۱۰/۱۸، ۰۷:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

گارشناسی
سپاس‌ها: 11
7 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #838
سلام خدمت اساتید محترم.من ی قناری نر یکساله دارم ک دو ماه پیش شروع کرد به خوندن و پسش هم بیرون زد و از حالت جوجگی خارج شد.تو تیر و مرداد پر میریخت اما با اون حال ریزه خوانی هم میکرد و بعد پر ریزیش قطع شد.3هفته پیش یکم دون گرم دادم و پر ریزی کرد و دون های گرم رو از برنامه خارج کردم و اسفناج گشنیز جعفری سیب تخم کاهو رو بهش میدم.هفتگی به نظافت قفس و حمامشون میرسم.مدفوعش عادیه و تو بدن و قفسش خبری از شپش نیست اما هر هفته کلی پر از کاور قفسش خالی میکنم به صداها و حرکات قناری مادمم جواب نمیده اما وقتی نبینش محکم میخونه.آیا دباره رفته تو لک؟از آمادگی پس رفته؟چیکارش کنم؟
۱۳۹۳/۱۰/۲۱، ۰۴:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #839
سلام
به نظر من بهتره ماده را اصلا نبينه.شايد دوباره تولك شده .همين برنامه اي كه داريد خوبه .اگر مي خوايد جفت بزنيد صب كنيد تا پر ريزيش قطع بشه براي جفت زدن دير نشده تا اول اسفند وقت داريد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۱۰/۲۲، ۰۷:۴۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 5
12 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #840
(۱۳۹۳/۱۰/۲۱، ۰۴:۲۱ ب.ظ)abbasjavanmardi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت اساتید محترم.من ی قناری نر یکساله دارم ک دو ماه پیش شروع کرد به خوندن و پسش هم بیرون زد و از حالت جوجگی خارج شد.تو تیر و مرداد پر میریخت اما با اون حال ریزه خوانی هم میکرد و بعد پر ریزیش قطع شد.3هفته پیش یکم دون گرم دادم و پر ریزی کرد و دون های گرم رو از برنامه خارج کردم و اسفناج گشنیز جعفری سیب تخم کاهو رو بهش میدم.هفتگی به نظافت قفس و حمامشون میرسم.مدفوعش عادیه و تو بدن و قفسش خبری از شپش نیست اما هر هفته کلی پر از کاور قفسش خالی میکنم به صداها و حرکات قناری مادمم جواب نمیده اما وقتی نبینش محکم میخونه.آیا دباره رفته تو لک؟از آمادگی پس رفته؟چیکارش کنم؟

دوست عزیز با سلام . قناری شما به خاطر تغذیه نامناسب و دادن دانه های گرم تو لک رفته . الان هوا خنکه اگر با دان با طبع خنک و سبزیجات خنک تغذیه اش را جلو ببری ظرف مدت 20 روز پرریزیش قطع میشه سعی کن خرفه و کاهو در هفته دو بار بهش بدی و اسفناج هم هفته ای یکی دو بار بهش بده نسبت ارزن و کتان هم پنج به یک رعایت کن و هفته ای یکبار هم بهش مولتی ویتامین بده محل قرارگیری قفسش هم بالای قفس قناری ماده ات باشه حتما تو مدت یکماه آماده میشه و میتونی جفتشان کنی. با سپاس
۱۳۹۳/۱۰/۲۲، ۰۹:۰۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، abbasjavanmardi

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نشانه های جفتگیری نر و ماده Nariman 395 164,540 ۱۳۹۷/۰۵/۲۹، ۱۱:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی
  نشانه های قناری نر آماده و چگونگی آماده کردن آن برای جفتگیری mahdi_alavi 484 56,469 ۱۳۹۶/۱۰/۲۳، ۱۰:۱۸ ق.ظ
  چجوری قناری هارو برای جوجه کشی آماده کنیم hamid@line 27 86,113 ۱۳۹۵/۱۲/۳۰، ۰۸:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: m.56
  سوال درباره رابطه اندازه قفس با آماده شدن قناری ha_med 39 16,762 ۱۳۹۳/۰۸/۲۴، ۰۹:۲۱ ق.ظ

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان