زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۹، ۱۰:۳۲ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نشانه های قناری ماده آماده و چگونگی آماده کردن آن برای جفتگیری

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 33
84 سپاس گرفته‌شده در 33 ارسال
ارسال: #1
نشانه های قناری ماده آماده و چگونگی آماده کردن آن برای جفتگیری
با سلام
من یک ماده دارم که آماده است ولی نسبتا تو لک هست آیا اینو جفت بندازم یا نه یکی راهنمایی کنه
با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۲۴، ۰۳:۳۳ ب.ظ، توسط محمد تقی کریمی.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۲، ۰۳:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 88 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 110
97 سپاس گرفته‌شده در 56 ارسال
ارسال: #871
RE: نشانه های قناری ماده آماده و چگونگی آماده کردن آن برای جفتگیری
جداشون کردم اقای بخشی.
ماده خیلی نر رو میزد جوری که تمام رور نر بیچاره حتی نمیتونست راحت غذا بخوره. نر اماده امادست ولی ماده نمیدونم چشه
۱۳۹۳/۱۲/۰۹، ۰۷:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 14
سپاس‌ها: 283
684 سپاس گرفته‌شده در 226 ارسال
ارسال: #872
سلام دوستان
یه ماده کارکرده پارسال دارم حدود سه ماهه مست مثل نر میخونه و دهن میزنه .دو ماه پیش با نر جفت انداختمش ولی تخم نکر د جداش کردم و مجداا دو هفتس جفت انداختمشون ولی باز هم تخم نمیکنه  مدام میخونه با نر  نوک به نوک میشن  شکمش هم بالا اومده ولی  به نر پشت نمیده و  لونه سازی هم نمیکنه . به نظرتون چشه و چکارش باید کرد؟
۱۳۹۳/۱۲/۰۹، ۰۹:۵۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: jorahim
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 25
140 سپاس گرفته‌شده در 52 ارسال
ارسال: #873
سلام جناب اقای حسن پور این ماده را باید جدا کنید و اگر بتوانید در هوای باز (البته اگر شرایط جوی اجازه دهد و حیوان تولک نشود )زیر نور افتاب و تحت رژیم غذایی متنوع قرار دهید و ساعات استراحت ماده را از حد معمول بیشتر کنید دوباره به شرایط عادی برمی گردد
۱۳۹۳/۱۲/۰۹، ۱۱:۳۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، jorahim
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 14
سپاس‌ها: 283
684 سپاس گرفته‌شده در 226 ارسال
ارسال: #874
سلام آقا شهاب میتونید در مورد تنوع غذایی و ساعت خواب و نور دهی بیشتر توضیح دهید این ماده  بلنده و  خیلی خوش استیل  و بهترین نر گله رو براش در نظر گرفته بودم که کل کار رو خراب کرد. واقعا حیفه امسال کار نده
۱۳۹۳/۱۲/۰۹، ۰۱:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
ارسال: #875
جناب حسن پور معمولا بین دوستداران قناری همیشه همین موضوع رایج است که برای فلان قناری یک قناری بخصوص را در نظر می گیرند و جالب این جاست که اغلب موارد اصلا همانطور که در نظر گرفته شده نمی شود یعنی به هزار و یک دلیل این دو با هم جفت نمی خورند یا بهر حال موردی برای این ها پیش می اید (لااقل در بیشتر موارد اینطور می شود) اما در مورد تنوع غذایی که فرمودیداین قناری با این اوصاف که ذکر کردید از لحاظ جمع کردن تخم مشکل دارد و با ید نیازهای ان برطرف شود. تنوع غذایی یعنی اینکه انواع غذا ها یی که یک پرنده در طبیعت جهت رفع نیازهای بدنش پیدا می کند و می خورد به مقدار کم در اختیارش گذاشته شود مثلا  سبزیجات بجای اینکه مثلا تکه ای برگ کاهو داده شود از کلیه سبزیجات مختلف مثل شاهی ،ترپچه،شوید،تره و.....خورد کرده به مقدار کم در اختیارش بگذارید این قسمت سبزیجات .در قسمت میوه ها هم همینطور می توان میوه های مختلف را باهم خورد کرده باز هم به مقدار کم در اختیارش بگذارید در بخش دانه ها باید دان اصلی که مخلوط کتان و ارزن است همیشه در دسترس بوده و درکنار ان انواع دیگر دانه ها مثل شلغم و کلم و منداب و کاهو و خرفه و....باز هم می گویم به مقدار کم و تدریجی که باعث تولک رفتن پرنده نشود
۱۳۹۳/۱۲/۰۹، ۰۳:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
ارسال: #876
سلام دوستان ، مشکل اماده نشدن ورو نیامدن بعضی از قناری ها که برای اکثر دوستان تا کنون حتما پیش امده در اثر عوامل زیادی می تواند باشد که اگر بخواهیم به چند تا از انها اشاره کنیم عبارتند از عدم رعایت تغذیه صحیح ،عدم رعایت نور دهی صحیح ،اور دوز شدن مواد تقویتی ،تغییرات دمایی وخیلی مسائل از این دست والا اگر نگهداری بصورت درست وبا اگاهی باشد کمتر قناری اینگونه مشکلات را پیدا می کند و تازه جالب است گاهی اوقات خود نگهدارنده بخاطر رسیدگی بیشتر باعث خراب شدن قناری اش می شود و تازه می گوید من که این همه به قناری هام می رسم نمی دانم جرا اینطور می شوند . بهر حال بهترین زمان برای ساختن قناری از ابتدای تولک می باشد که با تغذیه درست و نور دهی و دمای مناسب برای سال بعد از هر جهت اماده می شوند .
۱۳۹۳/۱۲/۱۲، ۱۱:۲۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: karaz ، محمدمهدی ، محمدمهدی ، gholizadeh
*
کاربر انجمن

گارشناسی
سپاس‌ها: 11
7 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #877
سلام دوستان.قناری ماده من حدود1ماه جفت نمیرفت دوتا تخم گذاشت نر اجازه نمیداد بخوابه روش و دعوا میکردن جداشون کردم 3تا دیگه تخم کرد در کمال نا باوری دیروز یکیش جوجه شد(بقیه پوچ) دوستان گفته بودن تا جوجه به دنیا اومد نرو بندازم پیش ماده انداختم بازم دعوا و نزاشت جوجرو گرم کنه جداش کردم بازم.من میخوام دباره جوجه بگیرم چیکار کنم با این وضعیت؟با سپاس فراوان
۱۳۹۳/۱۲/۲۱، ۰۷:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #878
سلام
جوجه كه بيست روزه شده نر را به قفس ماده برگردون.بهتره ديگه اين نر وماده با هم جفت نشن.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۱۲/۲۳، ۰۸:۳۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سعید مسروق
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 110
97 سپاس گرفته‌شده در 56 ارسال
ارسال: #879
دوستان امروز داییم قناریامو دید گفت نر مسته مسته ولی مادت اماده نیست جداشون کن امادش کن! البته خودش قناری باز نیست ولی چندین نفر اینو گفتن بهم. حالا یکی که بارها تجربه اینکارو داره لطفا کامل توضیح بده ما چکار کنیم. جناب بخشی رو خسته کردم :-D نر پسش از دورم معلومه بس که بیرون زدست و ۶ دانگم میخونه و دائم رو درو دیوار قفس مادشو صدا میزنه ولی مادهه که یک ماه پیش از شدت مستی ۴ تا تخم هوایی گذاشت الان آنچنان نر رو میزنه که حتی زخمیش میکنه!
میشه لطفا اصول آماده کردن قناری ماده رو مفصل و البته تجربه شده بهم بگید?
از صفر تا صد!
خیلی صبر کردم اقای بخشی ولی الان ده روزه به خون نر بیچاره تشنست جداش کردم بال زدن های ماده رو میله و نوک دادن به همدیگه و برجستگی پس ماده و چسبیدن شدید به درو دیوار قفس رو اصلا تو ماده نمیبینم . ولی نر میترسم پس بره بیشتر ازین تنها!
۱۳۹۳/۱۲/۲۴، ۰۹:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #880
سلام
مگه ميشه ماده اي كه تخم هرز گذاشته آماده نباشه ؟ خوب اين كاري كه ميگم انجام بده:
قفس نر وماده كنار هم باشه. تغذيه ماده : 1- غذاي تخم مرغي  هفته اي دو بار يك شصتي( نصف تخم بلدرچين يا يك هشتم تخم مرغ با دو عدد بادام و  كمي هويج رنده شده و نوك قاشق چايخوري تخم خرفه)
2- دوبار در هفته برگ كاهو
3- يك بار هفت تخم معتدل
4-يك بار سيب
5- دو بار در هفته (اسفناج +گشنيز +جعفري + برگ تربچه+تر شاهي) با هم خرد كنيد وتوي شسصتي به نر وماده بديد . اين فرمول را از جناب هيوا ياد گرفتم.
شما با اين تغذيه نر وماده را تقويت كنيد.اگر ماده آماده شد كه خيلي خوب اگر نشد خودتون را از دستش نجات بديد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۱۲/۲۵، ۰۹:۳۷ ق.ظ
سوابق نقل قول

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نشانه های جفتگیری نر و ماده Nariman 395 164,260 ۱۳۹۷/۰۵/۲۹، ۱۱:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی
  نشانه های قناری نر آماده و چگونگی آماده کردن آن برای جفتگیری mahdi_alavi 484 55,961 ۱۳۹۶/۱۰/۲۳، ۱۰:۱۸ ق.ظ
  چجوری قناری هارو برای جوجه کشی آماده کنیم hamid@line 27 86,061 ۱۳۹۵/۱۲/۳۰، ۰۸:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: m.56
  سوال درباره رابطه اندازه قفس با آماده شدن قناری ha_med 39 16,671 ۱۳۹۳/۰۸/۲۴، ۰۹:۲۱ ق.ظ

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان