زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۱، ۰۹:۱۷ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نظافت پرنده

*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 196
198 سپاس گرفته‌شده در 82 ارسال
ارسال: #1
نظافت پرنده
درودبه همه ی دوستان.به نظردوستان کاغذپهن کردن کف قفس پرنده کاره صحیحی است یا موجب قارچ وبیماری میشه وایا علتی داره که از کاغذ استفاده میکنند.ممنون از دوستان
۱۳۹۰/۰۵/۱۳، ۰۹:۵۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: p_ansari ، mohammad20101368 ، Arjon
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اعتبار: 2
سپاس‌ها: 445
420 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #11
RE: نظافت پرنده
از کاغذ استفاده نکنید بهتره
چونکه اغلب کاغذ توسط پرنده خورده میشه و باعث ایجاد مشکلات گوارشی میشه
۱۳۹۰/۰۷/۲۰، ۱۰:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، mohammad20101368
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #12
(۱۳۹۰/۰۶/۰۲، ۰۲:۳۵ ب.ظ)yory نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درودبه عزیزان.بعضی موقع ها میبینم حتی پرنده بازهای حرفه ای هنگام تمیزکردن پرنده دانه های کف قفس وروی زمین برمیدارندوجمع میکنندوقتی زیادشدتمیز میکنند(به قول خودمون بادمیدند)وبدون سشست وشو دانه دوباره به پرنده میدن حالا گردوغبار یه طرف وکارخرابی پرنده هایه طرف توی دانه ها وبقیه آلودگی ها یه طرف .وقتی بهشون میگی جواب میدن پرنده میدون چی بخوره وآشغال نمی خوره(مدفوع).کلااین کاردرسته ومیشه روی جون پرنده ریسک کردکه مریض نمیشه؟آیافلسفه این کاردرسته که دانه گرونه واین کاریه نوع صرفه جویی؟ممنون ازهمه ی اساتید

من خودم دونه ها ریخته و دونه ها دیگه که کثیف هستن رو تمیز نمیکنم شده نیم کیلو هم شده تا حالا که ریختم تو حیاط و گنجشکا میخورنشون
واسه یه قرون دو زار که ادم این کارا رو نمیکنه خدا خودش جاش یه جا دیگه بهتون میده
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۷/۲۱، ۰۸:۵۶ ق.ظ، توسط اهواز قناری.)
۱۳۹۰/۰۷/۲۰، ۱۰:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، ehsan104 ، phoenix
*
کاربر انجمن

اعتبار: 2
سپاس‌ها: 22
302 سپاس گرفته‌شده در 83 ارسال
ارسال: #13
بعضی از دوستان واسه راحتی کار از کاغذ استفاده میکنن چون که راحت تر میشه کف قفسی رو تمیز کرد اما من از ماسه استفاده میکنم چون هم زود تمیز میشه هم قناری میتونه به عنوان سنگریزه استفاده کنه و هم برای پای قناری خوبه در ضمن از مشکلات گوارشی که کاغذ به وجود میاره راحت میشید
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۷/۲۱، ۱۲:۲۲ ق.ظ، توسط jafar.)
۱۳۹۰/۰۷/۲۱، ۱۲:۲۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: aa22
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #14
(۱۳۹۰/۰۶/۰۲، ۰۲:۳۵ ب.ظ)yory نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درودبه عزیزان.بعضی موقع ها میبینم حتی پرنده بازهای حرفه ای هنگام تمیزکردن پرنده دانه های کف قفس وروی زمین برمیدارندوجمع میکنندوقتی زیادشدتمیز میکنند(به قول خودمون بادمیدند)وبدون سشست وشو دانه دوباره به پرنده میدن حالا گردوغبار یه طرف وکارخرابی پرنده هایه طرف توی دانه ها وبقیه آلودگی ها یه طرف .وقتی بهشون میگی جواب میدن پرنده میدون چی بخوره وآشغال نمی خوره(مدفوع).کلااین کاردرسته ومیشه روی جون پرنده ریسک کردکه مریض نمیشه؟آیافلسفه این کاردرسته که دانه گرونه واین کاریه نوع صرفه جویی؟ممنون ازهمه ی اساتید

با سلام

من هم با اینکار که دوباره دون هارو از ته قفس جمع کنیم و به قناری ها بدیم مخالفم چون آلودگی زیاده و ارزششو نداره من موقع تمیز کردن قفس اونارو جمع میکنم و میریزم توی باغچه تا پرنده های دیگه استفاده کنن ثواب هم داره.

موفق باشید
:a (13):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۷/۲۱، ۰۹:۰۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، سی مرغ

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان