زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۸، ۱۲:۱۰ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

همه چیز درمورد تولک سهره قناری

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 7
30 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #1
همه چیز درمورد تولک سهره قناری
باسلام 
دوستان باتوجه باینکه درمورد تولک سهره تو اینسایت بحث گسترده وجامعی انجامشده وازونجا ک سهره قناری و سهره تفاوتهایی باهم دارن نظر ب راهنمایی دوستان ب این نتیجه رسیدم سوالمو در قالب یموضوع جدید مطرح کنم.
از دوستان پیشکسوت هم درخواست میکنم تو این بحث شرکت کنن.
واما برای شروع سوالم از عزیزان اینه ک بنده ی سهره قناری دارم حدودا 2ماهه دستمه موقع خرید فروشندش گفت حدودا 3ماهس.قبلا بیشتر والان خیلی کم ریزه خونی داره(البته الان صدای سهره ای ک دارمو ازدور میشنوه هی بیا میکشه وگاهی ریزه خونی)دونش کتان وکمی شادونه بود ک از10 روز پیش حس کردم بشادونه بیشتر علاقه داره بمرور شادونشو بیشتر و الان ب نصف نصف رسیده البته شادونه بیشتر.سبزیجات ومولتی ویتامین گاهی میدم و یماهیه ک ی میخه.حالا مدتیه(باتوجه باینکه همون ریزه خونیشم ک داشت بهترو بیشتر میشد و از یماه پیش قطع شده) باینفکر افتادم شاید دوره لکشو نگذرونده  عرض بنده اینه ک اصولا از کجاباید متوجه شد تولک شده یانه؟کلا نشونهای اینکه ی سهره قناری تولک شده یا نه چیه؟واگر نشده چکار باید کرد؟از دوستان علی الخصوص دوستان پیشکسوت تقاضا دارم راهنمایی کنن ک علاوه بر بنده ک مدتیه درمورد اینپرنده سردرگمم و تازه کارم هستم دیگر عزیزان هم استفاده ببرن.
باتشکر ازهمه عزیزان
بیصبرانه منتظر راهنمایی های شما عزیزان هستم

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۹/۲۹، ۰۵:۱۶ ق.ظ، توسط saeidng.)
۱۳۹۲/۰۹/۲۴، ۱۲:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
اعتبار: 23
سپاس‌ها: 1106
878 سپاس گرفته‌شده در 267 ارسال
ارسال: #21
RE: همه چیز درمورد تولک سهره قناری
با سلام خدمت دوستان همونطور که مستحضر هستید جوجه سهره قناری هایی که با کمک دوستان به ثمر نشسته امروز وارد 50 روزگیشون شدند و شروع به ریزه خونی کردن .منتها از اونجا که رنگشون هنوز خامه و مال جوجه گیشون هست میخواستم زودتر شرایط تولک رو واسشون فراهم کنم .فقط سوالم اینه که آیا بذارم خودشون تولک کنن یا با تغذیه و دون گرم آمادشون کنم؟!
ممنون.
امضای hidrane کودکی دیدم ماه را بو میکرد
                      قفسی بی در دیدم که در آن روشنی پرپر میزد...
۱۳۹۳/۰۵/۰۹، ۰۶:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بخش سهره

لیسانس
اعتبار: 92
سپاس‌ها: 3515
2706 سپاس گرفته‌شده در 544 ارسال
ارسال: #22
سلام:
من علاوه بر کتان و شاهدانه کافشه هم بهشون میدم و هفته ای یه بار نیجر.هر روز هویج رنده شده مخلوط با پودر فلفل دلمه ای قرمز و پودر لبو.بعضیهاشون دارن تولک میکنن اما بیشترشون هنوز شروع نکردن احتمالاً ا زاواخر مرداد که هوا یه مقدار خنکتر بشه همه تولک برن.

۱۳۹۳/۰۵/۰۹، ۰۹:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hidrane ، محمدامين كاوسی ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
5 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #23
دوست عزیز سهره قناری پرنده پیچیده و حساسیه به دلیل شرایطه خاص تولد و ممکنه پرنده ماده هم گاهی مثل نر بخونه و ازین رو افراد سود جو گاها به پرنده ماده دارو تزریق میکنن ک باعث میشه چند وقتی بلند خوانی کنه و افراد تصور کنن که پرنده نر هستش و شما هم اگر از جنسیت پرندتون مطمئن هستی صبر کن میخونه چون جا بجا شدن پرنده لک و شدت میبخشه و باعثه گنگی حیوان میشه در ضمن پرنده ایی ک ۳تا تیزه ول کرده رسما تولک حساب میشه
۱۳۹۶/۰۴/۲۸، ۰۸:۱۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

ارسال: #24
(۱۳۹۳/۰۵/۰۹، ۰۶:۱۷ ب.ظ)hidrane نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان همونطور که مستحضر هستید جوجه سهره قناری هایی که با کمک دوستان به ثمر نشسته امروز وارد 50 روزگیشون شدند و شروع به ریزه خونی کردن .منتها از اونجا که رنگشون هنوز خامه و مال جوجه گیشون هست میخواستم زودتر شرایط تولک رو واسشون فراهم کنم .فقط سوالم اینه که آیا بذارم خودشون تولک کنن یا با تغذیه و دون گرم آمادشون کنم؟!
ممنون.
۱۳۹۶/۰۴/۲۸، ۰۸:۱۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ارسال: #25
دوست عزیزم بزار حیوون زندگیشو کنه بموقع خودش رنگ میندازه تا جایی که مقدوره برات شرایطه عادی رو بگذار طی کنن تا سالم و شاداب باشن تو لکه اجباری روحیه پرنده رو داغون میکنه
۱۳۹۶/۰۴/۲۸، ۰۸:۱۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: m.56 ، gholizadeh ، محمدمهدی ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

license
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 279
162 سپاس گرفته‌شده در 87 ارسال
ارسال: #26
سلام با جناب چراغي موافقم خودم تجربه لك اجباري براي سهره رو دارم اصلا قابل مقايسه با لك طبيعي و در زمان مناسب خودش نيست و پرنده بازسازي و ريكاوري طبيعي خواهد داشت فقط رسيدگي معمول روداشته باشيد و شرايط طبيعي رو براي پرنده فراهم كنيد
۱۳۹۶/۰۴/۲۸، ۰۹:۱۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، محمدمهدی
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #27
سلام با احترام به نظر دوستان به نظر من تا سه ماهگی بذار طبیعی بالا بیان بعد اگه خواستی بپیچون
۱۳۹۶/۰۴/۲۸، ۰۲:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #28
سلام 
در مورد سهره قبلا کامل توضیح دادم ... ولی سهره قناری خیلی نیازی به پیچوندن نداره برای لک همینکه جاش خوب باشه از نظر نور و دما به وقتش لک میخوره نهایتا یه چند روز آفتاب پشت سرهم به مدت زمان کوتاه لکش میده .... 
البته پیچوندن کلا پرنده رو کسل میکنه ولی بعضی مواقع بنابر ناچاری این کار صورت میگیره به ویژه وقتی که پرنده رو زیر دهن میخوابونیم و صد البته پرنده اگر سنش کمتر باشه بیشتر کسل میشه که اصطلاحا میگیم پرنده ذلیل میشه ... البته نه در همه مواقع به ذات پرنده هم بستگی داره ولی اغلب برای جوجه ها ریسک داره و برای پرنده های بالغ و سن و سال دار ریسکش کمتر هست بویژه اگر درست و اصولی این کار انجام بشه یعنی باید جاش خیلی گرم نباشه و با پارچه نازک این کار انجام بشه ... اگر جاش خیلی گرم باشه خود به خود زمانی که مستیش تموم بشه لک میخوره فقط کافیه چند بار بهش آفتاب بدین هیچی دیگه نمیخواد ... (البته فقط برای سهره قناری عرض شد یه وقت اشتباه نشه)
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۷/۰۲، ۱۱:۰۵ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۶/۰۴/۲۹، ۱۲:۳۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #29
البته این برای بالغ بود .... و اگر سهره قناری جوجه باشه دو حالت وجود داره:  یا کتان خور هست که قاعدتا باید داخل فضای بسته نگهداری بشه و در این صورت با هفت تخم گرم که توش شاهدونه و نیجر باشه رنگ میاره ... البته به مقدار کم و کنترل شده و منظم باید داده بشه و با انگشتی .... یا اینکه جوجه ما بیرون تو هوای آزاد نگهداری میشه که دونش باید مخلوط شاهدونه و کتان باشه به نسبت فصلی که درش هست و منطقه ما از نظر دما و گرمسیری یا سردسیری بودن .... که در این صورت با مقدار کمی نیجر و آفتاب و آب بازی رنگ میاره البته بازم کنترل شده و با انگشتی و به صورت منظم و با رعایت فاصله زمانی و به شرطی که تمام وقت بیرون تو هوای آزاد باشه چون در این روش از تغذیه اگر پرنده رو بیاریم داخل فضای بسته چون دائم شاهدونه تو رژیم غذاییش هست اگر نیجر هم بهش داده بشه حتما چربی میگیره ولی اگر بطور کامل بیرون باشه مشکلی نداره ....
۱۳۹۶/۰۴/۲۹، ۰۳:۵۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #30
سلام به دوستان عزیز من یه سره قناری دارم موقع که خریدم نمیدونم چقدر سن داشته ولی به هرکی نشون دادم گفتن خیلی جوجه هست اوایل ریزخونی میکرد دونش هم فقط کتون بوده حالا که از پیامهای شما متوجه شدم که مقداری شاهدانه به جیره غذایی اضافه کنم حالا سوالم از اساتید اینه که دارویی محرکی هست که به این سره قناری بدم راه بیوفته من خودم تو داروخانه کار میکنم خوشحال میشم کمکم کنید
۱۳۹۶/۰۷/۰۲، ۰۹:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان